Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie na temat może ale, muzyka symfoniczna - dobrze zrealizowana.

Jaką mega płytę polecacie?

Zakupiłbym i posłuchał jak Small Aries/ CS-88A zaprezentują takową muzykę.

 

 

Metal Veins - Alive At Rock In Rio. Doskonały przykład wspaniałej muzyki. Jedna z pierwszej piątki moich ulubionych wykonań muzyki symfonicznej (no może prawie symfonicznej). Zdecydowanie polecam i to niezależnie od posiadanej elektroniki i głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda na papierze specyfikacja Credo D400? Czy są to bardziej wymagające kolumny od Credo R150.

Mają 2 x 21 scan-speak na basie. Do napędzenia dwa razy więcej masy. Dźwięk spektakularny. To już konkretne kolumny do konkretnego pomieszczenia.

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełen profesjonalizm :)

Niestety nie do końca. W tekstach jest bardzo dużo błędów interpunkcyjnych typu: detali .Scena, zamiast: detali. Scena i ortograficznych np. bass -reflex zamiast: bass reflex lub bass-reflex, wysoko tonowy, zamiast wysokotonowy, 2 letnią zamiast 2-letnią lub dwuletnią. Sporo jest też podwójnych spacji.

 

Nie piszę tego by się czepiać, bo strona bardzo mi się podoba, ale po to, by wskazać wszystkie niedociągnięcia jakie na początku zawsze się zdarzają. Profesjonalna strona, to również profesjonalnie zredagowane i poprawnie językowo napisane teksty. Niewiele trzeba, a będzie super!

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Jeśli miałbym wybierać wizualnie to Credo R150 podobają mi się najbardziej :))

credo-prawa2.jpg

 

Niestety nie do końca. W tekstach jest bardzo dużo błędów interpunkcyjnych typu: detali .Scena, zamiast: detali. Scena i ortograficznych np. bass -reflex zamiast: bass reflex lub bass-reflex, wysoko tonowy, zamiast wysokotonowy, 2 letnią zamiast 2-letnią lub dwuletnią. Sporo jest też podwójnych spacji.

 

Nie piszę tego by się czepiać, bo strona bardzo mi się podoba, ale po to, by wskazać wszystkie niedociągnięcia jakie na początku zawsze się zdarzają. Profesjonalna strona, to również profesjonalnie zredagowane i poprawnie językowo napisane teksty. Niewiele trzeba, a będzie super!

 

Bardzo dobrze że to wychwyciłeś, myślę że każda uwaga jest cenna, pewnie strona będzie się rozwijać i zapewne będzie aktualizowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie do końca. W tekstach jest bardzo dużo błędów interpunkcyjnych typu: detali .Scena, zamiast: detali. Scena i ortograficznych np. bass -reflex zamiast: bass reflex lub bass-reflex, wysoko tonowy, zamiast wysokotonowy, 2 letnią zamiast 2-letnią lub dwuletnią. Sporo jest też podwójnych spacji.

 

Nie piszę tego by się czepiać, bo strona bardzo mi się podoba, ale po to, by wskazać wszystkie niedociągnięcia jakie na początku zawsze się zdarzają. Profesjonalna strona, to również profesjonalnie zredagowane i poprawnie językowo napisane teksty. Niewiele trzeba, a będzie super!

 

Zaczekajcie Panowie strona ruszyła ale poprawki tekstu będą ,na kolanie ciężko się pisze :-) spokojnie poczekajcie nie ma wszystkich modeli na stronie jak i aktualnych rodzai fornirów etc. Opisy także będą sukcesywnie korygowane .Ważne że kolumny grają ,a opisy poprawimy !

 

Zwróciłem uwagę na wprowadzenie oficjalnie Minasów 3-drożnych (GRANDE 60). Dobra wiadomość dla osób dysponujących większym pomieszczeniem.

 

Ta kolumna jeszcze jest niedostępna .

 

Zwróćcie uwagę kolumna jest relatywnie wąska ,basowy głośnik ma 215mm szerokości ścianka frontowa pochylona ,delatacja pomiędzy frontem a pozostałą bryłą jak w klasycznych Minas Anor . Na żywo ma bardzo dobre proporcje obudowy .Basowy głośnik to celuloza powlekana ,relatywnie wysoka efektywność 90dB całej kolumny przy 8 ohm impedancji .Przy 4 ohm byłby to dobry wynik zważywszy że głośnik ma rezonans na 30Hz.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie większa galeria? Z tego co pamiętam robin102 miał ich sporo.

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mądrze pisał.

i świetną rękę do zdjęć audio. Edytowane przez klecha

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów

Czy ktoś miał / ma kolumny 16 Hertz w zestawie z Linear Audio Research IA-120 lub IA-200?

Zastanawiam się nad zmianą wzmacniacza (CA851A) na jakiś model lampowy lub hybrydę i dlatego pytam o LARa. Może ktoś ma doświadczenie z takiego połączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów

Czy ktoś miał / ma kolumny 16 Hertz w zestawie z Linear Audio Research IA-120 lub IA-200?

Zastanawiam się nad zmianą wzmacniacza (CA851A) na jakiś model lampowy lub hybrydę i dlatego pytam o LARa. Może ktoś ma doświadczenie z takiego połączenia?

 

Kolega,klubowicz z Tarnowskich Gór Jacek (nicka nie pamiętam) miał IA -120 z Canto Grand Signature +gramofon Kuzma +wkładka dynavector DV 10X5 + preamp gramofonowy LAR .

 

Bylem ,słuchałem ,nieduży pokój ,brzmienie jedne z najlepszych jakie można usłyszeć z winyla .Pochwaliłem ten zestaw nad wyraz ,gdzieś ponad rok temu byłem.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że strona ruszyła i z pewnością będzie rozwijana, aktualizowana i poprawiana. Gratuluję bo tego bardzo brakowało.

 

Nawet chwilę myślałem o zmianie moich Credo I (pierwotnie kosztowały cirka 14?) na nowe z dwoma basowcami na kolumnę (czyli Credo D400), ale ceny nie ukrywam mnie zaskoczyły ;) widać nie jestem na bieżąco ze zmianami, jakie zaszły.

Edytowane przez Jędruś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Kolega,klubowicz z Tarnowskich Gór Jacek (nicka nie pamiętam) miał IA -120 z Canto Grand Signature +gramofon Kuzma +wkładka dynavector DV 10X5 + preamp gramofonowy LAR .

 

Bylem ,słuchałem ,nieduży pokój ,brzmienie jedne z najlepszych jakie można usłyszeć z winyla .Pochwaliłem ten zestaw nad wyraz ,gdzieś ponad rok temu byłem.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Postaram się do testów pożyczyć wzmacniacz LARa, pewnie hybrydę.

Jeszcz w międzyczasie wymienię CD.

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, fajna strona w końcu.:) Powinna być już dawno temu. :)

Szkoda, że moich starych Credo I nie ma. Ciekawi mnie jakby były produkowane jaki by był obecnie koszt. :)

 

Powstanie CREDO D 100 i będzie to kolumna oparta o bardzo podobne głośniki ScanSpeaka jak w CREDO I.

 

21 W8555-10 na basie , 18W4545 ( 4 ohm) na średnich i wysokotonowy 9700 .

Cena nie ustalona jeszcze ,zastanawiam się czy obudowa będzie tańsza 25mm mdf czy jak w Credo R150 2 -warstwowa sandwich.

 

Powstanie także bo ta kolumna jest wytwarzana sukcesywnie dla klientów, 3 drożna ,podłogowa w prostej ściance na ScanSpeakach Discovery 22 W8534 + 18 tka Discovery+ D2604/83300. (technologia Canto Grand) Tu cena jest niewygórowana ,a kolumna nagłaśnia pomieszczenia 30m2 i więcej .Wzmacniacz polecany także nie potrzebuje bardzo dużej wydajności ,choć jak zawsze wskazany dobry wzmacniacz.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne kolumny .

 

Kolejna taka para w tym samym ładnym palisandrze stoi u mnie .

 

Faktycznie prezentują się znakomicie .

 

 

Czy powstanie coś na berylu SB Acoustics oprócz Arcady 3,5, czytałem na innym forum, że S16hz rewelacyjnie aplikuje ten głośnik.

 

 

Berylowanie narodu trwa...

 

Berylowe głośniki wysoko tonowe potrafią zagrać na wyśmienitym poziomie lecz trzeba takiej kolumnie samej w sobie dobrze zaprojektowanej zapewnić właściwą elektronikę towarzyszącą to sprawa kluczowa.

 

Pamiętam jak na bardzo dobrym wcale nie twardym zestawie Krell FPB400 CX +Krell KCT +AR CD 8 kolumny Ethos Vertigo beryl Iluminator ScanSpeak'a nie zagrał na takim poziomie jakiego sobie życzyliśmy .Wszak aspektów in plus miał dużo lecz spójność ze środkiem wyszła całościowo gorzej niż z R3004/6620 (szpilka Iluminator)

 

Beryl nie zagra wszędzie w każdym projekcie ,a zwłaszcza pod każdą elektroniką . Na pewno pod tym względem uniwersalność beryla będzie mniejsza.

 

Ja jeszcze wykonam dla siebie kolumny gdzie kopułka tekstylna uzupełniona będzie berylem od 10, może 12 ,może 15 kHz wzwyż. Tutaj atuty beryla są niezaprzeczalne nawet z elektroniką nie pasującą w klasycznym połączeniu średnika z wysoko tonowym w punktach 2-3 kHz.

 

Jeszcze spróbuję 38 mm kopułkę ożenić z berylem ,choć raczej przypuszczam że finalnie będzie to klasyczny wysokotonowiec 1i1/4 cala (28 mm) + beryl z racji faktu iż nie będę filtrował od góry 28 mm kopułki ,ta przenosić ma tyle co mu fabryka dała. Beryl ma być wyłącznie uzupełnieniem opadającej charakterystyki tekstylnego tweetera ,a w zasadzie nadać ma charakter i odpowiednią dozę metaliczności dla instrumentów właśnie metalowych.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.