Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dziś, co ja piszę, oczywiście że wczoraj niebywałą przyjemność posłuchać nowego dzieła Grzegorza, Arcad 3,5. Już wiem co zastąpi u mnie moje Minasy, właśnie wspomniana Arcada. Dźwięk jaki usłyszałem był to najlepszy dźwięk jaki mi było "gościć" w moich skromnych progach. Te kolumny to po prostu petarda dźwiękowa, kto słyszał pewnie potwierdzi moje słowa. Dynamika, szybkość i świetna średnica, którą znam doskonale z Minasów były uzupełnione wysokimi tonami, dźwięcznymi i gładkimi. Nie wspomniałem co za głośnik wysokotonowy był zaaplikowany w tych kolumnach, był to beryl od SB Acoustic. Świetny głośnik, bardzo gładki a zarazem detaliczny i przestrzenny.

 

W jakim metrażu Arkady grają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów,

 

czy takie grand canto będzie może się nadawać do 15m2 pod nad c326 ?

 

muzyka to jazz, rock, wszystko inne oprócz ciężkich klimatów,

 

szukam alternatyw innych dobrych kolumn ale średnio mi to jakoś idzie

Jeżeli masz możliwość, aby tył kolumny stał około 80 do 100 cm od sciany to w ciemno mozna brac. Bardzo wdzięczne kolumienki... klasyki też posłuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych klubowiczów,

 

czy takie grand canto będzie może się nadawać do 15m2 pod nad c326 ?

 

muzyka to jazz, rock, wszystko inne oprócz ciężkich klimatów,

 

szukam alternatyw innych dobrych kolumn ale średnio mi to jakoś idzie

 

Jak najbardziej Canto Grand mogą dobrze zagrać w takim pomieszczeniu. Można też spróbować Canto One New. Wszystko zależy od akustyki i od tego ile basu lubisz. CG lubią trochę przestrzeni szczególnie z tyłu, ale też nie trzeba ich stawiać na środku pokoju. Na pewno zakup monitorów od S16Hz będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli w przyszłości kupisz lepszy wzmacniacz progres będzie duży.

 

Dziekuję za dobre słowa. Dzisiaj wykombinowałem chwilowy "audiofilski" stolik. ;). Niestety dysponowałem tylko czterema cegłami :).

 

Fajny ten stolik :) Musze się kiedyś do Ciebie wprosić żeby posłuchać nowego źródła oraz kolumn. Ogarniam ostatnio kwestie motoryzacyjne (zakup auta dla żony) i audio zeszło na drugi plan. Jak się z tym uporam się do Ciebie odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak najbardziej Canto Grand mogą dobrze zagrać w takim pomieszczeniu. Można też spróbować Canto One New. Wszystko zależy od akustyki i od tego ile basu lubisz. CG lubią trochę przestrzeni szczególnie z tyłu, ale też nie trzeba ich stawiać na środku pokoju. Na pewno zakup monitorów od S16Hz będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli w przyszłości kupisz lepszy wzmacniacz progres będzie duży.

 

Fajny ten stolik :) Musze się kiedyś do Ciebie wprosić żeby posłuchać nowego źródła oraz kolumn. Ogarniam ostatnio kwestie motoryzacyjne (zakup auta dla żony) i audio zeszło na drugi plan. Jak się z tym uporam się do Ciebie odezwę.

 

Zapraszam serdecznie :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety strona ciągle w przebudowie i do cennika nie ma wglądu :-) Czy można wiedzieć w jakiej cenie są obecnie kolumny z serii Arcada ?

 

Pozdrawiam

Ł.

zgodnie z regulaminem i zasadami tej zakładki nie zamieniamy wątków w ofertę handlową

Moderacja AS - cir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, co dać pod kolumny by nie stały bezpośrednio na komodzie (by uniknąć rys na spodniej ściance kolumn)

Kolcy kolumna nie ma, może filcowe podkładki, tylko czy później odkleić się da bez problemu - pozostałości kleju itd. na lakierze kolumn.

Macie jakieś pomysły?

Granit odpada

post-11746-0-79427600-1504640039_thumb.jpg

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koniecznie coś musisz, to daj może to. ;)))

 

 

post-23829-0-83589800-1504642166_thumb.jpg

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może filcowe podkładki, tylko czy później odkleić się da bez problemu

 

Filcowe mogą być. Ewentualnie sylikonowe wtedy kolumna nie będzie Ci się przesuwała.

 

Jesienne, zimne, deszczowe wieczory bardzo miło spędza się przy muzyce płynącej z kolumn Studio 16 Hertz, zwłaszcza w towarzystwie żarzących się lamp:

 

Świetne fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, pożartowaliśmy.... ;)

Patryk,

Proponuję ściągnąć te kolumny z regału na statywy, tak aby wysokotonowy był mniej więcej na wysokości ucha, albo przynajmniej zmniejszyć ich rozstaw do faktycznie bliskiego pola, skierować( dogiąć) bezpośrednio na słuchacza, wywalając lub zasłaniając przynajmniej czymś lekkim ten ekran.

Jeżeli się da, to zdjąć osłony.

Zmiana będzie dramatyczna. Najgorsze,że prawidłowa! ;)

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No dobra, pożartowaliśmy.... ;)

Patryk,

Proponuję ściągnąć te kolumny z regału na statywy, tak aby wysokotonowy był mniej więcej na wysokości ucha, albo przynajmniej zmniejszyć ich rozstaw do faktycznie bliskiego pola, skierować( dogiąć) bezpośrednio na słuchacza, wywalając lub zasłaniając przynajmniej czymś lekkim ten ekran.

Jeżeli się da, to zdjąć osłony.

Zmiana będzie dramatyczna. Najgorsze,że prawidłowa! ;)

Akurat Patrykowi tego nie trzeba tłumaczyć wiele lat miał na standach monitory. Pisał że sprzęt również mocno ogranicza bo sytuacja życiowo lokalowa się zmieniła.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Jesienne, zimne, deszczowe wieczory bardzo miło spędza się przy muzyce płynącej z kolumn Studio 16 Hertz, zwłaszcza w towarzystwie żarzących się lamp:
Konradowo boski sprzęt naprawdę. Sam choruje na Arcady i się chyba nie doczekam

Opisz co masz za lampki w swojej A70 ?

Pisałeś również kiedyś o zamiarach na tanie ecc83

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Patrykowi tego nie trzeba tłumaczyć wiele lat miał na standach monitory. Pisał że sprzęt również mocno ogranicza bo sytuacja życiowo lokalowa się zmieniła.

Aaa... - No, to nie ma się czym przejmować. ;)

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne fotki.

Szkoda, że po skompresowaniu tak strasznie jakość spada, rzadko coś wrzucam, gdybym wiedział, przygotowałbym inaczej pliki. :)

 

Konradowo boski sprzęt naprawdę. Sam choruje na Arcady i się chyba nie doczekam

Opisz co masz za lampki w swojej A70 ?

Pisałeś również kiedyś o zamiarach na tanie ecc83

Długo czekałem na Arcady ale warto było, mam je już kilka miesięcy, jeszcze zaskakują :)

Z A70 to świetne połączenie, pewnie da się lepiej, ale w tych pieniądzach to ciężko, ja nie znalazłem nic co nawet zbliżyłoby się do tego poziomu w tej cenie. Oczywiście to moje preferencje i komuś może podobać się coś innego, np. Credo z odpowiednią dla siebie resztą toru :)

Jeśli chodzi o lampki sterujące to nie kombinowałem nic z tańszymi lampkami czy ze współczesną produkcją, zapytałem Grzegorza co w tym Cayinie dobrze gra, powiedział, że ecc83 amperexy i ecc82 raytheony, takie więc z marszu kupiłem, to był strzał w dziesiątkę.

Bardzo polecam taki set do Siedemdziesiątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że po skompresowaniu tak strasznie jakość spada, rzadko coś wrzucam, gdybym wiedział, przygotowałbym inaczej pliki. :)

 

 

Długo czekałem na Arcady ale warto było, mam je już kilka miesięcy, jeszcze zaskakują :)

Z A70 to świetne połączenie, pewnie da się lepiej, ale w tych pieniądzach to ciężko, ja nie znalazłem nic co nawet zbliżyłoby się do tego poziomu w tej cenie. Oczywiście to moje preferencje i komuś może podobać się coś innego, np. Credo z odpowiednią dla siebie resztą toru :)

Jeśli chodzi o lampki sterujące to nie kombinowałem nic z tańszymi lampkami czy ze współczesną produkcją, zapytałem Grzegorza co w tym Cayinie dobrze gra, powiedział, że ecc83 amperexy i ecc82 raytheony, takie więc z marszu kupiłem, to był strzał w dziesiątkę.

Bardzo polecam taki set do Siedemdziesiątki.

Masz jakieś namiary na Amperexy?

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś namiary na Amperexy?

 

 

ebay - tam jest tego sporo. Ciężko o jakieś szczególnie okazyjne ceny, ale często można w niskich kwotach upolować pojedyncze sztuki (jeśli opłaci się z wysyłką), wtedy wychodzi taniej.

Kupowałem z różnych źródeł: USA, GB, DE, FR, YU, za każdym razem było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ebay - tam jest tego sporo. Ciężko o jakieś szczególnie okazyjne ceny, ale często można w niskich kwotach upolować pojedyncze sztuki (jeśli opłaci się z wysyłką), wtedy wychodzi taniej.

Kupowałem z różnych źródeł: USA, GB, DE, FR, YU, za każdym razem było OK.

Ja wlasnie nie ciskem sprowadzac ze stanow lampek bo za daleko i pewnie dlugo ale faktycznie chyba sie trzeba rozgladac za oceanem

 

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie nie ciskem sprowadzac ze stanow lampek bo za daleko i pewnie dlugo ale faktycznie chyba sie trzeba rozgladac za oceanem

 

 

Jakby nie było, lepsze lampki warto spróbować, różnica spora.

Lampy sterujące akurat dały w moim systemie sporego kopa.

Takim kolumnom warto zapewnić jak najlepsze warunki bo potencjał ich jest ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zachodnia Małopolska (Zagłębie).

A w ramach kącika humoru w Sosnowcu właśnie startują targi SILESIAkomunikacja. Ktoś kiedyś wspominał coś o żydzi...

Edytowane przez gagacek

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.