Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości Rafała z Radomia miałem okazje posłuchać Arcada 3.5 na berylu. Jak dla mnie kolumna w tej konfiguracji gra fantastycznie w pomieszczeniu bez adaptacji/z minimalną adaptacją akustyczną. Zachowuje to co uwielbiam w Ethosie , świetnie gra tam gdzie z tych czy innych względów nie ma mowy o adaptacji. Dosknałe granie. U Rafała nie jest łatwo. Kwadratowe pomieszczenie, okna za plecami i to gra!!!! 5bd9e50eb128d8d9f7070ce41fe240da.jpg2447ea78d9cb97b29dd84145ce96f57a.jpg90d3cf48101a35ebf3a632ff5c8ad24a.jpg

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary poczciwy revelator jak widać gości do dzisiaj w kolumnach.

Ja się zastanawiam co to za średniak.

Te arcady 3.5 są całkiem sympatyczne.

Czy gdzieś na pomorzu można posłuchać ethosów lub arcad?

 

 

Marcin_Sz

A jak byś porównał brzmienie arcady vs ethosy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Ponieważ już od jakiegoś czasu jestem BARDZO zadowolonym posiadaczem Ethosów Ultimo to aby stać się pełnoprawnym klubowiczem wrzucam kilka fotek

 

Gratulacje, piękne kolumny, idealnie pasują do pokoju, czy to orzech amerykański? Miałem dylemat czy wybrać orzech, czy palisander, mam taką samą podłogę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Stary poczciwy revelator jak widać gości do dzisiaj w kolumnach.

Ja się zastanawiam co to za średniak.

Te arcady 3.5 są całkiem sympatyczne.

Czy gdzieś na pomorzu można posłuchać ethosów lub arcad?

Marcin_Sz

A jak byś porównał brzmienie arcady vs ethosy?

to jest ta sama szkoła. Ethos jest bardziej wymagający jeśli idzie o pomieszczenie i elektronikę

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to orzech amerykański? Miałem dylemat czy wybrać orzech, czy palisander, mam taką samą podłogę:)

 

To jest Dąb Kakao Pasiak.Grzegorz powiedział że to pierwsze wykonanie w tym fornirze. Mnie się najbardziej podobał palisander (te naturalne słoje...), ale żona zadecydowała że ten będzie lepiej pasował.

Jak to z kobietą jeśli chodzi o kolory, zazwyczaj mają rację :).

Edytowane przez galczych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Może teraz będzie lepiej.<br />

No, teraz lepiej :)

Piękne kolumny. I co tam jest na napędzie, SET42 i dCS?

Przyznam, że już dawno myślałem o zrobieniu dla siebie trójdrożniaków z 18cm Skanem "słoneczko" na basie (zapewne siłami i zdolnościami Grzegorza), ale najpierw musiałbym zrobić lampiaka na GM70. Lampy i trafole mam już od dawna, a ostatnio udało mi się kupić gotową obudowę od Amplifona, teraz kombinuję co by tu wymyślić żeby wzmacniacz z tego zrobiony nie wyglądał jak SET42 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz że ethosy są bardziej wymagające odnośnie elektroniki i pomieszczenia to co dokładnie masz na myśli.

Basy i średni są te same wyloty bass reflex do tyłu pewnie.

Różnica znacząca jest pewnie na górze i wyższej średnicy mam nadzieję na plus arcad z berylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Rafała z Radomia miałem okazje posłuchać Arcada 3.5 na berylu. Jak dla mnie kolumna w tej konfiguracji gra fantastycznie w pomieszczeniu bez adaptacji/z minimalną adaptacją akustyczną. Zachowuje to co uwielbiam w Ethosie , świetnie gra tam gdzie z tych czy innych względów nie ma mowy o adaptacji. Dosknałe granie. U Rafała nie jest łatwo. Kwadratowe pomieszczenie, okna za plecami i to gra!!!!

 

Potwierdzam - u mnie pokój też beznadziejny akustycznie a kolumny grają fantastycznie!

Mimo przeciętnego na razie źródła jest świetnie, czasem słucham, jest późno i tak bardzo zmaga mnie sen a tak bronię się przed zaśnięciem, bo szkoda mi jeszcze sprzętu wyłączać i kończyć odsłuchu.

 

Arcady rewelacja!

Po 2 miesiącach, przez które je mam, podtrzymuję zdanie i gdybym miał jeszcze raz wybrać dla siebie kolumny, wybrałby Arcady i nic a nic bym nie chciałbym w nich zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, teraz lepiej :)

Piękne kolumny. I co tam jest na napędzie, SET42 i dCS?

"na napędzie" DCS Network Bridge i Pagagnini.

Aczkolwiek ze względu na ustawienie i brak akustyki sprzęt gra na 40% :(.

Po przypadkowej (byli w okolicy) wizycie Szymona i Grzegorza i ustawieniu Kolumn zgodnie ze sztuką zagrało sceną taką że nie wiedziałem iż taka scena może być ....

Po włączeniu Jean Michel Jarre-a scena ograniczona była tylko wyobraźnią słuchacza - czyli moją.

Na moim standardowym ustawieniu wydawało mi się że nie jest źle, pokój wypełniała muzyka, może nie bardzo głęboko, ale mega przestrzennie. Ściana dźwięku przed kolumnami i za. Sporo na boki.

Ale to co stało się po przestawieniu to przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Na prawo, lewo i w głąb bardzo, bardzo daleko.

W tym nagraniu zaryzykował bym stwierdzenie że scena nieograniczona....(takie miałem wrażenie).

A te wszystkie odgłosy jeszcze dodatkowo jak by kręciły się wokół własnej osi, która została wyznaczona pomiędzy głośnikami - niesamowite.

Scena w dobrych realizacjach była naturalna, z bardzo precyzyjnym umiejscowieniem instrumentów, 3D.

Jedynie te słabe nagarnia grały podobnie :(.

Niestety po kilku godzinach odsłuchów trzeba było wrócić do standardowego ustawienia, gdyż to niestety pokój dzienny.

Zmobilizowało mnie to eksperymentów z ustawieniami, jest lepiej, ale niestety fizyki człowiek nie oszuka.

A Szymon jak zwykle miał rację, jak mówił tak zagrało.

Choć przed przemeblowaniem uśmiechałem się trochę z niedowierzaniem, liczyłem na zmianę a nie przepaść.

Na szczęście dalej jest mega przyjemność ze słuchania. Dziś nawet zrezygnowałem z roweru - bo tak grało.

Choć w głębi duszy nie jest komfortowo - znając potencjał.

Edytowane przez galczych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Dąb Kakao Pasiak.Grzegorz powiedział że to pierwsze wykonanie w tym fornirze. Mnie się najbardziej podobał palisander (te naturalne słoje...), ale żona zadecydowała że ten będzie lepiej pasował.

Jak to z kobietą jeśli chodzi o kolory, zazwyczaj mają rację :).

Ten fornir wygląda w rzeczywistości niesamowicie ładnie. Zdjęcia nie oddają jego właściwego koloru i rozmywają prążki. Jak nie lubię brązowego to ten jest bardzo elegancki. Idealnie pasuje do wystroju wnętrza.

 

A Szymon jak zwykle miał rację, jak mówił tak zagrało.

Choć przed przemeblowaniem uśmiechałem się trochę z niedowierzaniem, liczyłem na zmianę a nie przepaść.

Marcinie bardzo miło było Cię poznać. Jesteś nie tylko wspaniałym audiofilem ale i przemiłym człowiekiem. Szkoda, że mieszkamy tak daleko bo chętnie obaliłbym z Tobą szklaneczkę czystej... Wody :)

 

Po włączeniu Jean Michel Jarre-a scena ograniczona była tylko wyobraźnią słuchacza - czyli moją.

Na moim standardowym ustawieniu wydawało mi się że nie jest źle, pokój wypełniała muzyka, może nie bardzo głęboko, ale mega przestrzennie. Ściana dźwięku przed kolumnami i za. Sporo na boki.

Ale to co stało się po przestawieniu to przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Na prawo, lewo i w głąb bardzo, bardzo daleko.

W tym nagraniu zaryzykował bym stwierdzenie że scena nieograniczona....(takie miałem wrażenie).

A te wszystkie odgłosy jeszcze dodatkowo jak by kręciły się wokół własnej osi, która została wyznaczona pomiędzy głośnikami - niesamowite.

Było jak piszesz. Jesteś osobą o bardzo zbliżonej wrażliwości muzycznej do mnie, co powiedziałem to Ty pomyślałeś i odwrotnie. Genialne granie w tym ustawieniu. Zapomniałeś o basie na Antolinim i zmianie cyfrówki na Transparenta. Pierwszy raz w życiu słyszałem taką różnicę na cyfrówce. Czasem nawet mnie coś zaskoczy :)

 

No, teraz lepiej :)

Piękne kolumny. I co tam jest na napędzie, SET42 i dCS?

Przyznam, że już dawno myślałem o zrobieniu dla siebie trójdrożniaków z 18cm Skanem "słoneczko" na basie (zapewne siłami i zdolnościami Grzegorza), ale najpierw musiałbym zrobić lampiaka na GM70. Lampy i trafole mam już od dawna, a ostatnio udało mi się kupić gotową obudowę od Amplifona, teraz kombinuję co by tu wymyślić żeby wzmacniacz z tego zrobiony nie wyglądał jak SET42 :(

Wywierć w nim dziury jak Darkul. Operację wykonaj w środę! Naklej na gałce logo z lemurem :) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było jak piszesz. Jesteś osobą o bardzo zbliżonej wrażliwości muzycznej do mnie, co powiedziałem to Ty pomyślałeś i odwrotnie. Genialne granie w tym ustawieniu. Zapomniałeś o basie na Antolinim i zmianie cyfrówki na Transparenta. Pierwszy raz w życiu słyszałem taką różnicę na cyfrówce. Czasem nawet mnie coś zaskoczy :)

 

Szymon ja nie audiofil, tylko meloman raczej :).

Odnośnie basu na Antolinim to nie zapomniałem, wiesz ja go chyba nigdy nie zapomnę. Mam go w głowie do dziś. A na pewno w niej pozostanie dopóty dopóki nie usłyszę lepszego :).

Po zapięciu transparenta cyfrowego poprawiło się wszystko w zakresie basu: szybkość, punktowość,róznicowanie, tekstura, naturalność.

Normalnie czuć było napięcie materiału na bębnie które odsprężynowuje generując dźwięk.

Zmiana była tak duża że nie wiem czy jeszcze pamiętasz jak cię pytałem 3 razy czy to ten sam utwór na pewno włączyłeś.

W ogóle tam było bardzo dużo innych aspektów na plus ale można by pisać i pisać, a ten co nie słyszał i tak tego nie zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przyszłych i obecnych właścicieli Ethosów wrzucam zdjęcia najnowszych platform dedykowanych do tego modelu. Teraz nawet jak wpadniecie na nie po pijaku to się nie przewrócą :)

Gwarantują dodatkową poprawę najniższego zakresu i pięknie komponują się z obłościami kolumn.

post-58347-0-03226200-1502137440_thumb.jpg

post-58347-0-24263300-1502137444_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przyszłych i obecnych właścicieli Ethosów wrzucam zdjęcia najnowszych platform dedykowanych do tego modelu. Teraz nawet jak wpadniecie na nie po pijaku to się nie przewrócą :)

Gwarantują dodatkową poprawę najniższego zakresu i pięknie komponują się z obłościami kolumn.

Rafałowe? Stopki antywibracyjne? pod Arkady też przydałyby się

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazdy ,wyjazdy i prezentacje.

 

W przyszłym tygodniu wezmę na warsztat kolejne Arcada 3,5 (Twoje) . W zasadzie to ja tu dużo wiem po odsłuchu LKS 004 i Xindaka , ale oczywistym jest niewiadoma pokoju odsłuchowego a także przeważający repertuar muzyczny . Ja nie słucham ciężkiej muzy ,gdzie istotnym faktem będzie realizacja takiego materiału muzycznego.

 

Po wczorajszym odsłuchu Arcada 3,5 Berylium + LKS 004 +Pioneer PD 901 jako transport + Amplifon SET 42 SPECJAL EDITION mogę tylko napisać jedno zdanie : Wybitny przekaz Arcady z Berylem gdy zasila je Amplifon SET 42 SE . Dźwięczność ,atak ,nasycenie niebywale,scena wyborna , Wady : Ż A D N E i to absolutnie żadne .Trioda w SE polubiła się Berylem w niewiarygodny sposób, Szymon może tylko potwierdzić.

 

 

 

Mogę tylko potwierdzić ,dźwięk u Piotra z tego zestawienia był bardzo dobry.

 

 

 

Ja jak to zestawienie usłyszałem to nic bym nie zmieniał tylko słuchał ,grało bardzo dobrze .

 

i jak udało się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam wzmacniacz Primaluna Prolog Premium z lampami KT120 i KT34 , odtwarzacz Oppo105.

Jakie kolumny Studia 16hz będą optymalne? O dacu też myślę :-)

Słuchałem Minas Anor w wersji podstawowej na wzmacniaczu Cayina A70 i było wyśmienicie ale na chwilę obecną musi wystarczyć to co mam.Proszę o sugestie. Oczywiście ostateczny odsłuch u mnie. Głównie chodzi mi o to ile muszę odłożyć na nowe kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.