Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

zwracam się do Was z prośbą o komentarz dotyczący kolumn Minas Anor IIIs 2,5R lub nowe IV (w wersji standardowej) w połączeniu z Marantzem PM 8005. Na początek chciałbym zakupić nowe kolumny, w ew. wzmacniacz inny w następnym etapie.

 

Słucham głównie muzyki klasycznej, jazz, raczej spokojne gatunki. Metraż to okolo 25 - 30 m2.

 

Zastanawiam się nad tymi w/w kolumnami, Triangle Antal EZ (w sklepie odradzają) lub Chario Constellation Pegasus.

Edytowane przez sojer2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od samego początku gdy pojawił się jako pierwszy Iluminator Berylowy wśród duńskich producentów scharakteryzowałem go bardzo szybko ,ponadto w towarzystwie kilku słuchaczy te same wnioski wyciągamy.Dla każdego wg. własnych preferencji słuchowych.

 

Należy podkreślić ,a w zasadzie pracowałem na tytanowych kopułkach Visatona DSM25 i DSM 50 z początkiem lat 90 tych ,potem na aluminiowych Seas 29TBFC/TBC, Vifach D25AG 35-06, Scanspeakach D2905/9800 to beryl na ich tle jest najlepszy .Nie nowy materiał wykorzystywany na nowo ma znakomite właściwości brzmieniowe .To brzmienie nie jest w żaden sposób narzucone przez metal jak w/w ,spokój i równowaga i to co wyciska na najwyższych okatawach godne jest podziwu oddając prawdziwy blask instrumentom metalowym. Gdybym słuchał Antonio Forcione, Barb Junger i Chrisa Jones to wybrałbym beryla .Mniejsze składy brzmią precyzyjnie ,powietrze cięte jak żyletką bez oznak metaliczności .

 

 

 

 

Sądzę że cała dyskusja na forach związanych z tym czy metal czy szmata jest lepsza związana jest oprócz doboru elementów towarzyszących z faktem czego słuchamy i na co zwracamy największą uwagę . Należy jeszcze podkreślić że większość kopułek tekstylnych brzmi fatalnie ,zwłaszcza te niedrogie a metalowe nie mają takiego rozrzutu jakościowego ,te tanie brzmią dobrze lub bardzo dobrze . Gdybym miał wybierać czy Seas metalowy 29TBC czy tekstylny 29TFF ,29TDC to ta pierwsza jest wyraźnie lepsza. Tekstylne najlepsze modele brzmią gładko i soczyście.

 

Powracając do tego czego kto słucha i na czym się skupia .To co napisałem atuty beryla są opisane powyżej i na co dzień także go sobie słucham .

Czego mi brakuje ?Tego samego co Emdesterowi .Zalączyłem sobie płytę Pata Methenego Sectet Story 1992r. i mój ulubiony koncert The Road To You 1993r. i klawisze do jakich jestem przyzwyczajony graja twardziej ,grają dobitniej co nie powoduje u mnie komfortu .Płyty nie są wybitnie nagrane zdaję sobie sprawę to nie ECM ,(poprzednie Methenego często ECM ) ale brak mi poczucia tej gładkości fortepianu.

 

Wszystko jest kwestią może i przyzwyczajeń i upodobań do sposobu odbioru muzyki .Przeciwnicy powiedzą ale te wybrzmienia z Esotara czy Revelatora im się nie podobają ,oczywiście szanuję taki ogląd sprawy. Ja nie muszę wybierać choć na pewno styl prezentacji brzmienia wg mojego gustu pozostanie .

 

Jest jeszcze sprawa najlepszego doboru sprzętu bo sądzę jednak że prędzej całościowo zagra beryl z lampami na 845, a może z dosłodzonym diabłem 6C33, może ,wcale nie musi.

 

Te różnice w preferencjach słuchowych powodują iż decydujemy się zwykle na różne od siebie schematy brzmienia ,słuch także każdego z nas identyczny nie jest .

Tak to pięknie opisałeś że idę posłuchać muzyki

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

zwracam się do Was z prośbą o komentarz dotyczący kolumn Minas Anor IIIs 2,5R lub nowe IV (w wersji standardowej) w połączeniu z Marantzem PM 8005. Na początek chciałbym zakupić nowe kolumny, w ew. wzmacniacz inny w następnym etapie.

 

Słucham głównie muzyki klasycznej, jazz, raczej spokojne gatunki. Metraż to okolo 25 - 30 m2.

 

Zastanawiam się nad tymi w/w kolumnami, Triangle Antal EZ (w sklepie odradzają) lub Chario Constellation Pegasus.

Jeżeli jeszcze nie masz tego Marantza, to go nie kupuj. Kup Minasy, najlepiej w wersji Premium, oraz polecany do nich model Cayina. I nie zapomnij o dobrym źródle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

zwracam się do Was z prośbą o komentarz dotyczący kolumn Minas Anor IIIs 2,5R lub nowe IV (w wersji standardowej) w połączeniu z Marantzem PM 8005. Na początek chciałbym zakupić nowe kolumny, w ew. wzmacniacz inny w następnym etapie.

 

Słucham głównie muzyki klasycznej, jazz, raczej spokojne gatunki. Metraż to okolo 25 - 30 m2.

 

Zastanawiam się nad tymi w/w kolumnami, Triangle Antal EZ (w sklepie odradzają) lub Chario Constellation Pegasus.

 

 

Witam,

 

w gatunkach, które podałeś Minasy na pewno się sprawdzą. Nie wiem niestety jak zagrają z tym PM8005. Odsłuchiwałem go , ale z innymi kolumnami. Sądzę , że lepiej się zagra z IIIs 2,5R, ale i tak to będzie granie na "pół gwizdka" tych kolumn. Musisz odsłuchać przez zakupem.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafał.

 

 

 

No to nieźle ,tylko czy Furutech produkuje audiofilskie wtyczki na 380 V gdyby sobie chciał ktoś wymienić ? ,chyba że na takie z Castoramy w sumie nawet modne stały się w audiofilskich kablach :-)

 

 

 

To mnie też ciekawi ,kiedyś podjadę do Ciebie z lampowym pre,zobaczymy co z takiego połączenia wyjdzie ?

 

 

 

Sprawdzę to dokładnie ,nie wiem tylko czy jutro ,ale posłucham na wszystkie sposoby .

 

 

 

Piotr Ty mnie nie kuś ,bo wiesz że ja na te magnetofony szpulowe jestem nastawiony niebywale entuzjastycznie . Kiedyś mi jednego poszukasz ,a zdaje się całkowicie na Ciebie ,po co mam frycowe zapłacić za niewiedzę .Ma być dwuścieżkowy i na 38cm/sek . Piotr a powiedz bo spotkałem się z magnetofonem na prędkość przesuwu taśmy 76cm/sek nagrywa ktoś dzisiaj na tej prędkości czy to już prędkość niepraktykowana w studiach ?

 

Udało się posłuchać A600 + LKS na ARCAD ' ach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Udało się posłuchać A600 + LKS na ARCAD ' ach ?

 

Przyznam, że sam nie mogę się doczekać na odpowiedź w tym temacie. Dobrze by było wypróbować kilka sprawdzonych twitterów w tym zestawieniu. W Minasach świetnie się sprawdził u mnie Morel Elite. Grzegorz sam słyszał. Ale oczywistym jest też, że dużą rolę odgrywa pomieszczenie w jakim to zestawienie gra.

Powiem, że bardzo tęsknię za tym zestawieniem nawet z Minasami grało to na bardzo dobrym poziomie a i na kable nie trzeba było wydawać dużej kasy.

Przewrotne jest to, że moje stare JBL na których gram przez ostatnich kilka tygodni zachwycają mnie tym jak grają przy małych poziomach głośności ale gdy mam ochotę więcej gałkę odkręcić to tęsknie właśnie do Minasów. Ot taki urok mojego lokum no i kaprysów z repertuarem oraz huśtawki nastrojów.

Ostatnio rozmawiałem o tym z Szymonem na ten temat i stąd moje refleksje.

U siebie bym najchętniej widział dwa systemy. Ale to już osobna bajka :)

 

@azis_light sam nie mogę się doczekać aż to wszystko poskładasz do kupy i jak to wypadnie u Ciebie.

A jak u Ciebie z akustyką ? W jakim dużym pokoju to będzie grać ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się posłuchać A600 + LKS na ARCAD ' ach ?

 

Wyjazdy ,wyjazdy i prezentacje.

 

W przyszłym tygodniu wezmę na warsztat kolejne Arcada 3,5 (Twoje) . W zasadzie to ja tu dużo wiem po odsłuchu LKS 004 i Xindaka , ale oczywistym jest niewiadoma pokoju odsłuchowego a także przeważający repertuar muzyczny . Ja nie słucham ciężkiej muzy ,gdzie istotnym faktem będzie realizacja takiego materiału muzycznego.

 

Po wczorajszym odsłuchu Arcada 3,5 Berylium + LKS 004 +Pioneer PD 901 jako transport + Amplifon SET 42 SPECJAL EDITION mogę tylko napisać jedno zdanie : Wybitny przekaz Arcady z Berylem gdy zasila je Amplifon SET 42 SE . Dźwięczność ,atak ,nasycenie niebywale,scena wyborna , Wady : Ż A D N E i to absolutnie żadne .Trioda w SE polubiła się Berylem w niewiarygodny sposób, Szymon może tylko potwierdzić.

 

Przyznam, że sam nie mogę się doczekać na odpowiedź w tym temacie. Dobrze by było wypróbować kilka sprawdzonych twitterów w tym zestawieniu. W Minasach świetnie się sprawdził u mnie Morel Elite. Grzegorz sam słyszał. Ale oczywistym jest też, że dużą rolę odgrywa pomieszczenie w jakim to zestawienie gra.

 

Mogę tylko potwierdzić ,dźwięk u Piotra z tego zestawienia był bardzo dobry.

 

Powiem, że bardzo tęsknię za tym zestawieniem nawet z Minasami grało to na bardzo dobrym poziomie a i na kable nie trzeba było wydawać dużej kasy.

 

Ja jak to zestawienie usłyszałem to nic bym nie zmieniał tylko słuchał ,grało bardzo dobrze .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu wezmę na warsztat kolejne Arcada 3,5 (Twoje) . W zasadzie to ja tu dużo wiem po odsłuchu LKS 004 i Xindaka , ale oczywistym jest niewiadoma pokoju odsłuchowego a także przeważający repertuar muzyczny . Ja nie słucham ciężkiej muzy ,gdzie istotnym faktem będzie realizacja takiego materiału muzycznego.

 

Pokój około 24 m2 z otwartym przejsciem do jadalni za miejscem odsłuchu. Akustycznie poza drobnymi dyfuzorkami ze sklejki "nieokiełznany" no i generalnie "jasny" bo mało w nim mebli itp.

Jeśli chodzi o repertuar to głównie rock , grunge, ale też troszke elektroniki, a nawet klasyki ale jeśli miałbym wybrać jedno - to ROCK

 

Pokój około 24 m2 z otwartym przejsciem do jadalni za miejscem odsłuchu. Akustycznie poza drobnymi dyfuzorkami ze sklejki "nieokiełznany" no i generalnie "jasny" bo mało w nim mebli itp.

Jeśli chodzi o repertuar to głównie rock , grunge, ale też troszke elektroniki, a nawet klasyki ale jeśli miałbym wybrać jedno - to ROCK

msg-22889-0-24889700-1487939244_thumb.jpg

msg-22889-0-30570600-1488477898_thumb.jpg

msg-22889-0-80752200-1488477933_thumb.jpg

 

Wysokość pomieszczenia 2,42 m

Edytowane przez azis_light
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym odsłuchu Arcada 3,5 Berylium + LKS 004 +Pioneer PD 901 jako transport + Amplifon SET 42 SPECJAL EDITION mogę tylko napisać jedno zdanie : Wybitny przekaz Arcady z Berylem gdy zasila je Amplifon SET 42 SE . Dźwięczność ,atak ,nasycenie niebywale,scena wyborna , Wady : Ż A D N E i to absolutnie żadne .Trioda w SE polubiła się Berylem w niewiarygodny sposób, Szymon może tylko potwierdzić.

Potwierdzam. Jak nie lubię beryli, to w tym zestawieniu SB to strzał w 10. Niezwykła przyjemność słuchania, świetna gładkość i zero ostrości. Jedynie zastana akustyka bardzo starała się przeszkodzić ale wełna jest na wylocie. Moim zdaniem to może być jeden z najlepszych systemów za "rozsądne pieniądze". Osłuchany właściciel z biblioteką grubo ponad 3000 tytułów sam pewnie opisze najlepiej różnice pomiędzy wcześniej posiadanym zestawem z Elecro Voice kontra obecny Set42SE + topowe Arcady beryllium.

 

Żałuję, że mam tak mało czasu a tyle zaproszeń czeka... Bardzo pracowity dzień, 2 świetne zestawy i masa satysfakcji. Zadowolenie właścicieli systemów, bezcenne. Mam nadzieję, że Marcin jak znajdzie chwilę to też napisze. Trochę żeśmy zrobili przemeblowanie, ale było warto!

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Jak nie lubię beryli, to w tym zestawieniu SB to strzał w 10. Niezwykła przyjemność słuchania, świetna gładkość i zero ostrości. Jedynie zastana akustyka bardzo starała się przeszkodzić ale wełna jest na wylocie. Moim zdaniem to może być jeden z najlepszych systemów za "rozsądne pieniądze". Osłuchany właściciel z biblioteką grubo ponad 3000 tytułów sam pewnie opisze najlepiej różnice pomiędzy wcześniej posiadanym zestawem z Elecro Voice kontra obecny Set42SE + topowe Arcady beryllium.

 

Żałuję, że mam tak mało czasu a tyle zaproszeń czeka... Bardzo pracowity dzień, 2 świetne zestawy i masa satysfakcji. Zadowolenie właścicieli systemów, bezcenne. Mam nadzieję, że Marcin jak znajdzie chwilę to też napisze. Trochę żeśmy zrobili przemeblowanie, ale było warto!

Szymon - jakiej wielkości pomieszczenie i jak "zagracone"?

 

Szymon chyba masz skrzynkę przepełnioną

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję nowy klub założyć

Klub miłośników kompromitacji Wuelema

Sklepy boją się produktów 16hz jak diabeł święconej wody. Dlatego należy spodziewać się skomasowanego ataku trolli w nadchodzącym czasie. Po wklejeniu zdjęć z Kwidzynia zaczął się istny szał kilku sterowanych hejterów :)

Nie mogą przeżyć sukcesu Grzegorza. Jak sprzedawał Canto i Minasy to się nie obrażali, obecnie czołowi dystrybutorzy tupią nóżkami a sprzedaż topowych Arcady i Ethosów bije rekordy.

Tutaj nie są potrzebne ogłoszenia, gazety, reklamy, testy, wystarczy samemu posłuchać. Sam wiesz to najlepiej bo szukałeś konkurencji sklepowej dla Canto Grandów do 30 000zł.

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze podrzucić Wam SET42 dla Tomka zatem niedługo się widzimy ;) bedzie więc może znowu okazja posłuchać tego bezbarwnego basu i wokalu 30 cm nad podłogą

 

PS pamiętaj wszystkie wzmacniacze kosztują 8000 PLN ;)

Edytowane przez Marcin_Sz

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie więc może znowu okazja posłuchać tego bezbarwnego basu i wokalu 30 cm nad podłogą

Kłamstwo ma krótkie nóżki i prędzej czy później gagatek sam się wkopie. Tak było w tym przypadku.

Nie weźmiesz na porównanie Martona? Ponoć to bardzo bezawaryjne urządzenie (Pan od Verictum by się ucieszył), gotowe do pracy w 5 sekund o wybitnych walorach brzmieniowych. Po ostatnim teście cała Warszawa już to wie :) Słuchałeś tylu wybitnych wzmacniaczy do 50kzł a wybrałeś paździerz Amplifona, pewnie jesteś podobnie głuchy jak ja i setki innych szaleńców. Ciekawe ile Setów kurzy się na półce u producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy boją się produktów 16hz jak diabeł święconej wody. Dlatego należy spodziewać się skomasowanego ataku trolli w nadchodzącym czasie. Po wklejeniu zdjęć z Kwidzynia zaczął się istny szał kilku sterowanych hejterów :)

Nie mogą przeżyć sukcesu Grzegorza. Jak sprzedawał Canto i Minasy to się nie obrażali, obecnie czołowi dystrybutorzy tupią nóżkami a sprzedaż topowych Arcady i Ethosów bije rekordy.

Tutaj nie są potrzebne ogłoszenia, gazety, reklamy, testy, wystarczy samemu posłuchać. Sam wiesz to najlepiej bo szukałeś konkurencji sklepowej dla Canto Grandów do 30 000zł.

 

I co nie było do 30 000 zł kolumny która zagrała lepiej niż CG :) ?

 

E: jest szansa, że SET będzie w Tychach + arkady/ethosy?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwo ma krótkie nóżki i prędzej czy później gagatek sam się wkopie. Tak było w tym przypadku.

Nie weźmiesz na porównanie Martona? Ponoć to bardzo bezawaryjne urządzenie (Pan od Verictum by się ucieszył), gotowe do pracy w 5 sekund o wybitnych walorach brzmieniowych. Po ostatnim teście cała Warszawa już to wie :) Słuchałeś tylu wybitnych wzmacniaczy do 50kzł a wybrałeś paździerz Amplifona, pewnie jesteś podobnie głuchy jak ja i setki innych szaleńców. Ciekawe ile Setów kurzy się na półce u producenta?

szkoda mi w domu instalacji elektrychnej na eksperymenty, skoro to i tak zagra przeciętnie - nieadekwatnie do ceny.

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Sklepy boją się produktów 16hz jak diabeł święconej wody. Dlatego należy spodziewać się skomasowanego ataku trolli w nadchodzącym czasie. Po wklejeniu zdjęć z Kwidzynia zaczął się istny szał kilku sterowanych hejterów :)

Nie mogą przeżyć sukcesu Grzegorza. Jak sprzedawał Canto i Minasy to się nie obrażali, obecnie czołowi dystrybutorzy tupią nóżkami a sprzedaż topowych Arcady i Ethosów bije rekordy.

Tutaj nie są potrzebne ogłoszenia, gazety, reklamy, testy, wystarczy samemu posłuchać. Sam wiesz to najlepiej bo szukałeś konkurencji sklepowej dla Canto Grandów do 30 000zł.

 

Wyjąłeś mi to z ust, dodam że to może być atak ciężkiej artylerii, ale na darmo to wszystko, ludzie mają swój słuch i rozum.

 

 

Mam pytanie, z ciekawości, jakim programem były zgrywane, do jakiego formatu i w jakiej jakości, pliki na płycie CDR od WLMa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

I co nie było do 30 000 zł kolumny która zagrała lepiej niż CG :) ?

 

Ostatnio porozmawiałem z zaprzyjaźnionym sprzedawcą z salonu audio. Narzekał, że o ile 10-15 lat temu, gdy wiele firm z produkcją uciekło do Chin, a dźwięk i jakość przetworników przestał być priorytetem - udawało im się nadganiać designem. To własnie wtedy zrobiła się modą na udziwniane, designerskie obudowy, ludzie kupowali oczami i pomimo, że grało gorzej niż stare solidne paczki w prostych, klasycznych obudowach to sprzedaż szła ładnie.

Natomiast teraz sam jest już przerażony tym jak obecnie wygląda jakość sprzętu audio. Z kolekcji na kolekcję, głośniki coraz tańsze, obudowy coraz bardziej liche, a ceny z serii na serię cały czas rosną...

Narzekał, że muszą trzymać w innym pomieszczeniu kolumny tych samych firm, w zależności od serii. Stare serie nie mogą stać koło nowych, bo jak wytłumaczyć klientowi dlaczego najniższy model kolumn sprzed kilku lat ma taki sam głośnik wysoko tonowy, jak najwyższa katalogowo kolumna z obecnej serii za XX dziesiąt tysi??? Muszą je chować w innych miejscach salonu, a klientom nawijać makaron na uszy - to jego słowa... Do tego dochodzą łamiące się maskownice, okleiny zamiast forniru, plastikowe fronty i skrzynki o wadze kilku kg.

Mieli w sklepie stare monitory SF - były cięższe od większości podłogówek z obecnej ekspozycji...

 

Tak więc, jak podsumujesz obecnie produkowane kolumny, to trudno żeby miały start do solidnej produkcji bez metki. Średni koszt wysokiego modelu głośnika (przetwornika) to 1000-1500zł/szt, tyle kosztują topowe produkty. I postaraj się znaleźć markowe kolumny z salonu gdzie w cenie 30.000 udało im się zmieścić głośniki droższe łącznie, niż za 4000-6000zł. Praktycznie nie ma takich kolumn. No ale nie dziwota, recenzje w gazetkach nie są darmo, rabaty sięgające 30-50% nie biorą się znikąd i trzeba być świadomym, że w kolumnie za tyle kasy, płaci się głównie za reklamę, marketing, marże salonu.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Nie dawno słuchałem kolumn Spendor D7, gabaryty prawie jak Credo, waga 21kg vs 44kg o czymś to świadczy..., i o ile jeszcze rok temu w miarę mi się podobało jak grały, (był to przed odsłuchem Credo) teraz to dla mnie mizerny przekaz, ostre wysokie, beznadziejne średnie z brakiem niskiego basu za 24k szok ! Jak człowiek posłucha dobrych kolumn, to potem ciężko słuchać czegoś innego, markowego hi-endu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Nie dawno słuchałem kolumn Spendor D7, gabaryty prawie jak Credo, waga 21kg vs 44kg o czymś to świadczy..., i o ile jeszcze rok temu w miarę mi się podobało jak grały, (był to przed odsłuchem Credo) teraz to dla mnie mizerny przekaz, ostre wysokie, beznadziejne średnie z brakiem niskiego basu za 24k szok ! Jak człowiek posłucha dobrych kolumn, to potem ciężko słuchać czegoś innego, markowego hi-endu :)

Śmiałem się z jednym sprzedawcą z obecnej jakości głośników i pytałem się jak na chłopski rozum tłumaczy klientowi czemu te paczki takie lekkie, to powiedział, że jak widzi kogoś całkiem zielonego to niską wagę kolumny tłumaczy zastosowaniem kosmicznych technologi i kompozytów w głośnikach. :-D

 

Ja tam do sprzedawców pretensji nie mam, to Jego zawód. Przyznał, ze jak audio było solidne to przyjemniej mu się to sprzedawało, a teraz patrzy na to z dystansem i liczy tylko na czym ma największą prowizję - to zawsze gra najlepiej.

 

Tak na prawdę winni są sami konsumenci, którzy zamiast wziąć dupę w kroki i pojechać na parę odsłuchów wolą czytać recenzję, a później jak wchodzą do salonu to posłuchają kilka głośników z oferty i po 3h odsłuchu podejmują decyzje. A jak w salonie sam szmelc to wybierają miedzy dżumą a cholerą.

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

że jak widzi kogoś całkiem zielonego to niską wagę kolumny tłumaczy zastosowaniem kosmicznych technologi i kompozytów w głośnikach. :-D

 

Dobre dobre

Mnie też postrzegli jako zielonego :) jak zapytałem że chcę posłuchać kolumn z linią transmisyjną, to rzekł że to właśnie Spendor D7 :) pozostawiłem pana w tym przekonaniu i opuściłem salon, nie dość że sprzedają produkty wątpliwej jakości, to jeszcze nie mają pojęcia o ich podstawowej konstrukcji.

Edytowane przez aqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiałem się z jednym sprzedawcą z obecnej jakości głośników i pytałem się jak na chłopski rozum tłumaczy klientowi czemu te paczki takie lekkie, to powiedział, że jak widzi kogoś całkiem zielonego to niską wagę kolumny tłumaczy zastosowaniem kosmicznych technologi i kompozytów w głośnikach. :-D

 

Ja tam do sprzedawców pretensji nie mam, to Jego zawód. Przyznał, ze jak audio było solidne to przyjemniej mu się to sprzedawało, a teraz patrzy na to z dystansem i liczy tylko na czym ma największą prowizję - to zawsze gra najlepiej.

 

Tak na prawdę winni są sami konsumenci, którzy zamiast wziąć dupę w kroki i pojechać na parę odsłuchów wolą czytać recenzję, a później jak wchodzą do salonu to posłuchają kilka głośników z oferty i po 3h odsłuchu podejmują decyzje. A jak w salonie sam szmelc to wybierają miedzy dżumą a cholerą.

Za ten wpis należy Ci się nagroda. BRAWO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznał, ze jak audio było solidne to przyjemniej mu się to sprzedawało, a teraz patrzy na to z dystansem i liczy tylko na czym ma największą prowizję - to zawsze gra najlepiej.

 

 

 

Niech wszyscy potencjalni kupujący wymalują sobie to szminką na lustrze i czytają codziennie przy goleniu / makijażu. A potem cały dzień powtarzają jak mantrę.

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

<br /> teraz patrzy na to z dystansem i liczy tylko na czym ma największą prowizję - to zawsze gra najlepiej. <br />

Niech wszyscy potencjalni kupujący wymalują sobie to szminką na lustrze i czytają codziennie przy goleniu / makijażu. A potem cały dzień powtarzają jak mantrę.

Cytowana wypowiedź kolegi Plastik stosuje się również do postawy większości spośród pisujących na audiostereo przedstawicieli salonów audio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.