Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tymczasem nie próżnując na wakacjach:

 

post-57250-15017805781758_thumb.jpg

d003a5a07a045a1454859e77d6cb5a32.jpg

23c03028c21301f36d9835740a29b280.jpg

 

Fajna dawka na żywo muzyki z lat 30.

 

Pozdrawiam Wszystkich Klubowiczów !!!

 

Tu jeszcze próbka live, którą nakręciłem telefonem:

 

 

Kto rozpoznaje czyj to kawałek ?

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiałem się z jednym sprzedawcą z obecnej jakości głośników i pytałem się jak na chłopski rozum tłumaczy klientowi czemu te paczki takie lekkie

 

W sumie to ciekawa sprawa. Niedawno kupiłem Wilson Benesch ACT do mojego niedużego pomieszczenia odsłuchowego. Kolumny metr wysokości a ważą...52 kg sztuk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to ciekawa sprawa. Niedawno kupiłem Wilson Benesch ACT do mojego niedużego pomieszczenia odsłuchowego. Kolumny metr wysokości a ważą...52 kg sztuk :)

 

Bo to dobra czy bardzo dobra kolumna jest .Dobra ciężka ,solidna obudowa i na scanspeakach kewlarowych 18W 8546-01 ,cenowo tez nie waga lekka .

 

Przyznasz że w filozofii budowy tej kolumny ,co za tym idzie właściwości brzmieniowych nieco inaczej pozycjonowana niż D7 Spendora ,przywołany wcześniej ,a podaję go dla przykładu który padł już w tym temacie rozmowy .Zwykle zestawia ją ktoś kto ma pojęcie o zestawieniu sprzętowym albo mieć powinien.

 

Problemem jest fakt iż nawet tego typu scanspeaki kewlarowe nie występują w kolumnach zagranicznych marek za 30- 40 tysięcy ,a powinny ,nawet waga nie musi być przy tej cenie 52 kg . Jest wiele starszych kolumn ,nazw nie będę wymieniał gdzie w niższych cenach przeliczając inflację powszechnie montowały firmy śmietankę technologii głosnikowej jak polikewklarowe Focale niegdyś produkowane 8 calowe x 2 +6,5 cala na środek .

Nawet Avance miał monitory na D260+ ScanSpeak węglowy w nie wybujałej cenie . Jak ktoś myśli że z głośnika Logic/Vifa AC25TG ,lub BC25TG stosowany w znanej marce na dwie litery za 10 euro detal netto będzie gładkość ,czystość i selektywność to odpowiadam - nie będzie .

Można by się zastanowić po co ci inżynierowie konstruują wyborne w brzmieniu jednostki napędowe jak powszechnie wkłada się najtańsze.I nie tak do końca bo w znanych markach są i owszem te lepsze scanspeaki tylko ceny tych kolumn nie są już tak male.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

W sumie to ciekawa sprawa. Niedawno kupiłem Wilson Benesch ACT do mojego niedużego pomieszczenia odsłuchowego. Kolumny metr wysokości a ważą...52 kg sztuk :)

Ale dałeś przyklad ;-)

Napisz jeszcze jaka byla cena katalogowa tych kolumn i czy to obecnie produkowane kolumny?

Jedna jaskółka wiosny nie czyni - porównaj sobie czy wiele obecnie sprzedawanych kolumn w salonach audio utrzymuje taki poziom wykonania jak twoje Wilsony? Raczej przyznasz, ze to pojedyncze przypadki, a wiekszosc kolumn para waży mniej niz Twoja jedna kolumna ;-)

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audio zawsze tak było, były produkty masowe jak i perełki które czasem pokazują się na rynku wtórnym dziś. Ludzie albo żyją jeszcze za krótko albo mają dobrą pamięć ale krótką.

 

Dla wymagających melomanów, jak kolumna nie waży 35 kilo to.... na pewno są tam technologie rodem z sufitu LOL

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dałeś przyklad ;-)

Napisz jeszcze jaka byla cena katalogowa tych kolumn i czy to obecnie produkowane kolumny?

Jedna jaskółka wiosny nie czyni - porównaj sobie czy wiele obecnie sprzedawanych kolumn w salonach audio utrzymuje taki poziom wykonania jak twoje Wilsony? Raczej przyznasz, ze to pojedyncze przypadki, a wiekszosc kolumn para waży mniej niz Twoja jedna kolumna ;-)

Polecam WLM Diva za 22 000zł, Tonsil pęka z dumy :)

http://www.audiostereo.pl/sprzet-audio-czarno-na-bialym_130688.html/page__view__findpost__p__4160872

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać są rożne filozofie. Jedni biorą drogie, dobre podzespoły (przetworniki, elementy zwrotnicy, obudowy, wytłumienie) i robią z nich kolumny i starają się wycisnąć z nich jak najwięcej licząc, że efekt końcowy będzie dobry. Inni biorą nawet tanie podzespoły i twierdzą, że najważniejsza jest aplikacja tych tanich podzespołów. Mnie bliższa jest pierwsza opcja , którą zresztą obrało S16hz gdzie wkład materiałowy w stosunku do ceny produktu jest dobry. Oczywiście jako klient chciałbym, żeby produkty były jeszcze tańsze , ale wiadomo każdy musi też zarobić. Nie jestem specem od budowy kolumn, ale zawsze w branżach, w których pracowałem użycie dobrych i drogich podzespołów dawało bardzo dobry produkt finalny. Zawsze w tanich podzespołach były w pewnym momencie ograniczenia i użycie magicznej różdżki konstruktora nie pomagało. Oczywiście użycie drogich materiałów nie gwarantuje sukcesu bo człowiek w tym wszystkim jest bardzo ważny , ale ma na czym pracować.

 

Wracając do S16Hz. Widzę, że ostatnio bardziej na topie są droższe konstrukcje. Mam nadzieje, że tańszych kolumn Grzegorz nie zaniedba i dalej będzie rozwijał bo nie każdego stać na takie hi-endy :)

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Nie jestem specem od budowy kolumn, ale zawsze w branżach, w których pracowałem użycie dobrych i drogich podzespołów dawało bardzo dobry produkt finalny. Zawsze w tanich podzespołach były w pewnym momencie ograniczenia i użycie magicznej różdżki konstruktora nie pomagało

Otóż to, z gówna bata nie ukręcisz i niezależenie ile by się teorii wymyśliło i ile metrów makaronu na uszy nawinęło to jedno jest pewne: DOBRZE zrobiona kolumna na DOBRYCH głośnikach, zagra lepiej niż DOBRZE zrobiona kolumna na SŁABYCH głośnikach. Koniec kropka.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dałeś przyklad ;-)

Napisz jeszcze jaka byla cena katalogowa tych kolumn i czy to obecnie produkowane kolumny?

Jedna jaskółka wiosny nie czyni - porównaj sobie czy wiele obecnie sprzedawanych kolumn w salonach audio utrzymuje taki poziom wykonania jak twoje Wilsony? Raczej przyznasz, ze to pojedyncze przypadki, a wiekszosc kolumn para waży mniej niz Twoja jedna kolumna ;-)

 

Masz rację. WB ACT już nie są produkowane :( Kupiłem jako nowe, na szczęście w bardzo korzystnej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. WB ACT już nie są produkowane :( Kupiłem jako nowe, na szczęście w bardzo korzystnej cenie :)

 

W tej technologii kewlarowego scanspeaka 18W8546-01 McGyver ma dźwiękowo zbliżone kolumny. Model Tirion który mu wyprodukowałem . To relatywnie łatwy do wysterowania głośnik o ciekawej barwie.

Nadaje się do mniejszej mocy lamp jak 6B4G, 2A3 .Ma dobrze prowadzony bas. Powstał za czasu węglowego scana ale w basie jest od niego lepszy .

 

Choć nie pisz tak pewnie że to najlepsze brzmienie bo tu na forum jest kolega który pisze że scanspeak kewlarowy jest '' rozmemłany " :-)

 

Napiszę jeszcze że model 18W8546-01 jest sporo lepszy od innego kewlara 18W8544 bo ktoś pisał że tylko ten nowy jest zabarwiony na czarno .Jest niestety lepszy .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tej technologii kewlarowego scanspeaka 18W8546-01 McGyver ma dźwiękowo zbliżone kolumny. Model Tirion który mu wyprodukowałem . To relatywnie łatwy do wysterowania głośnik o ciekawej barwie.

Nadaje się do mniejszej mocy lamp jak 6B4G, 2A3 .Ma dobrze prowadzony bas. Powstał za czasu węglowego scana ale w basie jest od niego lepszy .

 

.

 

Kolumny MCgyvera właśnie są przykładem pewnego kompromisu za stosunkowo niewielkie pieniądze. Byłem, słuchałem i bardzo mi się podobało. Słaby 6W (popraw mnie Adam jeśli się mylę) wzmacniacz robił z nimi co chciał. Świetne przede wszystkim do rocka.

 

Grzegorz jak z dostępnością tego scanspeaka ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wiekszosc kolumn para waży mniej niz Twoja jedna kolumna ;-)

 

Niestety ale nie wiem z czego sa wykonane rowniez wspolczesne Tannoy-e z linii Prestige GR. Np. Model GRF90 na takich samych glosnikach jak mam ja - tzn. 12-to calowych o pojemnosci 210 L : jedna kolumna wazy wraz z opakowaniem 25 kg. Moja o pojemnosci dokladnie o polowe mniejszej (105 L) - 48 kg

Jeszcze raz podkreslam; 210 l !!! = 25 kg..., a cena...? Kosmos. Ciekawe o ile lepiej graja przy takiej cenie ?

 

http://allegro.pl/tannoy-grf90-salon-mdbaudio-wroclaw-i6892531672.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz jak z dostępnością tego scanspeaka ?

 

 

Jest dostępny.

 

12-to calowych o pojemnosci 210 L : jedna kolumna wazy wraz z opakowaniem 25 kg. Moja o pojemnosci dokladnie o polowe mniejszej (105 L) - 48 kg

Jeszcze raz podkreslam; 210 l !!! = 25 kg..., a cena...? Kosmos. Ciekawe o ile lepiej graja przy takiej cenie ?

 

Lutek nowe są z kompozytu kosmicznego ,dlatego 210 litrowa obudowa wazy 25kg :-) ,nie dziw się też nowej cenie 100 koła !

 

A Twoje jakaś przestarzała sklejka,wióra ,czy mdf :-) i w dodatku ciężkie ,lekkie Panie dziś w modzie :-)

 

Pamiętasz co Ci mówiłem gdzie są robione obudowy do serii Prestige i wszystkich flagowców Tannoya, sales manager Pani mówiła mi że oni zamawiają te obudowy pod rynek japoński tam mają zbyt największy ,oglądałem je zamawiając swoje obudowy .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolumny MCgyvera właśnie są przykładem pewnego kompromisu za stosunkowo niewielkie pieniądze. Byłem, słuchałem i bardzo mi się podobało. Słaby 6W (popraw mnie Adam jeśli się mylę) wzmacniacz robił z nimi co chciał. Świetne przede wszystkim do rocka.

 

Tak, sześć watów z triody single ended.

Ale słucham na tym wszystkiego, od heavy metalu poprzez gotyk i art rock do elektrycznego jak i akustycznego jazzu (tego słucham w sumie najwięcej), a i klasyki nie pomijam, słuchając zarówno wielkiej symfoniki jak i kameralistyki.

Dobrze zrobiłem że wierciłem Grzegorzowi dziurę w brzuchu o zrobienie dla mnie Tirionów. Tiriony to mniej-więcej klasa cenowa Minasów Premium, ale brzmienie nieco w innym kierunku, choć cały czas w ramach stylu S16H. Np. z Naimem Tiriony polubiły się bardziej niż Minasy.

Edytowane przez McGyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, sześć watów z triody single ended.

Ale słucham na tym wszystkiego, od heavy metalu poprzez gotyk i art rock do elektrycznego jak i akustycznego jazzu (tego słucham w sumie najwięcej), a i klasyki nie pomijam, słuchając zarówno wielkiej symfoniki jak i kameralistyki.

Dobrze zrobiłem że wierciłem Grzegorzowi dziurę w brzuchu o zrobienie dla mnie Tirionów. Tiriony to mniej-więcej klasa cenowa Minasów Premium, ale brzmienie nieco w innym kierunku, choć cały czas w ramach stylu S16H. Np. z Naimem Tiriony polubiły się bardziej niż Minasy.

 

Trzeba jednak dodać, że sporą w tym Twoim zestawieniu robotę robi DAC. Te kolumny mają nieco wycofaną średnicę, którą to uzupełnia Protagonist - koniecznie w najwyższej wersji.

Tak więc trzeba otwarcie powiedzieć, że mimo stosunkowo niskiej ceny tych kolumn z "byle czym" nie zagrają. A już szczególnie jeśli chodzi o zródło. Na marginesie myślę, że warto by też sprawdzić LKS 004. Myślę, że mogło by być też ciekawie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />mimo stosunkowo niskiej ceny tych kolumn z "byle czym" nie zagrają. A już szczególnie jeśli chodzi o zródło. <br />
Nie przesadzajmy, dobrze grają także na przykład z lampizowanym popularnym Denonem DCD1450AR albo z lampizowanym Luxmanem na AD1865. I wcale nie odczuwam jakiegoś wycofania średnicy, natomiast średnica jest nieofensywna, pozbawiona niepotrzebnej natarczywości która w gruncie rzeczy prowadziłaby do ujednolicenia brzmienia. Znam takie kolumny z "nerwową" średnicą, zupełnie nie moja bajka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

. Np. z Naimem Tiriony polubiły się bardziej niż Minasy.

Z tym setem naima sluchalem kilkanaście rożnych kolumn i Tiriony byly pierwsze które uczyniky ten zestaw przyjemnie grającym. Ja delikatnie mówiąc fanem naima nie jestem. Ale jeśli już musiałbym słuchać na na naime to wybrałbym właśnie Tiriony. Co nie zmienia faktu że Adam jak podłączył swój zestaw lampowy to po zamiatał tego naima pod kazdym aspektem ( a grało to z zastępczym PRE phasta który jest mułem).

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to był konkretnie naim? grało ze źródłem naima w komplecie?

pytam ponieważ wg tego co dane mi było słyszeć dopiero set42se od aplifona pokazał wyższość na w miarę wysokim naimem.

u mnie np. z minasami premium naim dosłownie zmiażdżył cayina a88t (na topowych lampach).

 

pzdr

S

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

jaki to był konkretnie naim? grało ze źródłem naima w komplecie?

pytam ponieważ wg tego co dane mi było słyszeć dopiero set42se od aplifona pokazał wyższość na w miarę wysokim naimem.

u mnie np. z minasami premium naim dosłownie zmiażdżył cayina a88t (na topowych lampach).

 

pzdr

S

Źródło to był naim cd2x do tego oddzielny zasilacz. Właściciel twierdził ze nowy kosztował 26tys ale wiedzę ze obecnie cena to 17.000 (moze doliczyl jeszcze zasilacz do ceny) Wzmacniacz też naim ale nie pamiętam modelu.

 

Ogólnie naim jako źródło nie był zły ale według mnie i drugiego znajomego który tam byl, Dac Adama górował pod każdym Względem.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Moim zdaniem Cayin A88T nieszczególnie pasuje do Minasów. Za to pasuje np. do Credo. Wielokrotnie słuchałem takiego zestawienia, m. in. u Lutka. Grało nieziemsko.

 

Nie ma Naima CD-2X. Jest CD-5X albo CDX-2

tak, to byl cdx 2.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzajmy, dobrze grają także na przykład z lampizowanym popularnym Denonem DCD1450AR albo z lampizowanym Luxmanem na AD1865. I wcale nie odczuwam jakiegoś wycofania średnicy, natomiast średnica jest nieofensywna, pozbawiona niepotrzebnej natarczywości która w gruncie rzeczy prowadziłaby do ujednolicenia brzmienia. Znam takie kolumny z "nerwową" średnicą, zupełnie nie moja bajka.

 

Dobrze napisane. Zbyt ofensywna średnica przeszkadza w niektórych nagraniach rockowych. Szczególnie w tych gdzie pojawiają się "solówki" gitar elektrycznych mocno wyeksponowanych. Taki przekaz może trwałe zniechęcić do słuchania np niektórych nagrań grupy Metallica.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Wam, że do mojego zestawu, w którym jako źródło działa CDX2+XPS - na ten moment nie widzę (w przypadku zestawu Naima) podejścia czegoś innego. Chyba dopiero CDS3...

 

Zestaw gra spójnie, ze szczegółem, z barwą, z wybrzmieniami, z mega dynamiką... bierzcie pod uwagę, że naim gra najlepiej z naimem - te klocki się po prostu uzupełniają i muszą być zasilone dodatkowymi psu - koniecznie!

 

Jedno jest pewne - w tej kombinacji Minasy z morelem elity grają wybornie... nie chce mi się szukać alternatyw.

 

Pewnie Tomek (tb82) też coś wrzuci od siebie - w końcu taką dzielonkę Naim'a zastąpił u niego dcs z topowym transportem esoterica ;-) trochę inna liga ;-)

 

ps. a88t nie wypadał źle z minaskami ale naim (mówie o dzielonce odpowiednio zasilonej) zostawił go daleko w tyle pod każdym aspektem...

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDX2+XPS

 

Tak, polecam bardzo to zestawienie, w cenie poniżej 10kzł za komplet w s/h to bardzo mocny zawodnik. Sajmon dobrze prawi, Najmy najlepiej grają w kompletach ;) niestety ceny nowych to totalne przegięcie CDX2 25kzł, XPS2 22kzł, na szczęście są to urządzenia dobrze zbudowane i bezawaryjne więc spokojnie można "uzbroić" się w używki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ już od jakiegoś czasu jestem BARDZO zadowolonym posiadaczem Ethosów Ultimo to aby stać się pełnoprawnym klubowiczem wrzucam kilka fotek. Nie będę opisywał jak perfekcyjnie są wykonane gdyż już wiele osób to zrobiło.

 

Mogę za to napisać że jestem dumny z posiadania polskich produktów o tak wysokiej jakości jak Ethosy Ultimo i SET 42 od Amplifona.

 

Kto miał kiedykolwiek kontakt z Grzegorzem lub Andrzejem Piwowarczykiem wie że jest to dwóch perfekcjonalistów, zarówno pod kątem wykończenia swoich produktów jak i dźwięków które generują. Patrząc na te produkty widać iż zarówno przy projektowaniu jak i każdym etapie produkcji jakość jest najważniejsza.

 

Ale wracając do samych kolumn, potwierdzam wszystko co pisali poprzednicy w samych superlatywach.

 

To czego nie było lub czego nie wyłapałem wertując wątek studia 16Hz to stopki.

 

Do tej pory w poprzednich kolumnach albo były kolce (które dziurawiły podłogę) albo gumki które powodowały iż przesuwanie po podłodze było uciążliwe..

 

Dla mnie, osoby która słucha w pokoju dziennym, możliwość przesuwania po podłodze jest ważna.

 

Do tej pory nigdy nie rozwiązałem tego problemu i do dłuższych seansów trzeba było kolumny dźwigać.

 

Natomiast stopki zastosowane przez Grzegorza są płaskie od spodu, dzięki temu możemy kolumnę przesuwać nie rysując podłogi.

 

Ponoć brzmieniowo nie ustępują prawdziwym kolcom.

 

 

 

http://dysk.onet.pl/link/qBTl7

 

Edytowane przez galczych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.