Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, babatular napisał:

Ale wg Ciebie - jakie są ścianki w Harbethach ? Jaka jest jakość elementów zwrotnicy w tych kolumnach ? Jakie jest twoje zdanie o tych terminalach głośnikowych ? Jak oceniasz tweeter w M40.1/M40.2 ? 

Masz inne zdanie niż ja w tych kwestiach ?

Czy twierdzisz tak jak Shaw, że dla jakości dźwięku nie ma znaczenia jakość wzmacniacza czy jakość okablowania systemu ? Jakie jest Twoje zdanie w kwestii podstaw pod Harbethy ? - też uważasz że na byle taborecie je można postawić ?

Jak pisałem wyżej nie wdam się w Toba w dyskusje bo szkoda mi na to czasu. Po co mam Ciebie przekonywać?  Powiem krótko, nie popadaj w skrajności, to że coś nie jest audiofilsko absurdalne nie oznacza od razu, że jest beznadziejnej jakości. Można używać zwyczajnie dobrych, a nie byle jakich rzeczy. Ale troll zawsze ma akabel audio za 10kPL albo za 1zł do porównania. To samo że wzmacniaczami podstawkami i co tam jeszcze przytoczy do porównania. To nie jest merytoryczna rozmowa tylko walka z absurdalnymi przykładami trola. 

Edytowane przez dankam

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dankam

 No nie masz racji. Masz inne zdanie niż ja w kwestii budowy kolumn Harbetha ? uważasz że Shaw ma rację w swoich (dla mnie śmiesznych) tezach ?  Jeśli tak to to napisz, a nie zasłaniaj się "absurdalnymi przykładami trolla". 

 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

Rzadko, Rzadko, Rzadko........... 

Magico,  jeszcze rzadziej trafiają na rynek wtórny.............. 

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/39/383203.php

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/39/383222.php

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/38/382544.php

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/36/381198.php

to tak na szybko - potwierdzenie jak rzadko trafiają Harbeth na rynek wtórny

No i co Ty tu sherlocku znalazłeś? Nowe modele z eksportu równoległego,oraz używane SHL,które sprzedaly się w ciągu dwóch dni od wystawienia i parę C7 poprzedniej generacji,które ktoś miał z 15 lat i wymienia na obecny model. Poszperaj teraz na hifi shark,gdzie ogłasza się cały świat i powklejaj tę skalę ogloszeń dla głuchych idiotów nierozumiejacych dlaczego Harbeth jest tak a nie inaczej skonstruowany i zbudowany.

27 minut temu, babatular napisał:

Dankam

 No nie masz racji.

 

Rozmowa z autorytetem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Margol napisał:

Harbethy rzadko trafiają na rynek wtórny

że przypomnę twoją tezę

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, babatular napisał:

Dankam

 No nie masz racji. Masz inne zdanie niż ja w kwestii budowy kolumn Harbetha ? uważasz że Shaw ma rację w swoich (dla mnie śmiesznych) tezach ?  Jeśli tak to to napisz, a nie zasłaniaj się "absurdalnymi przykładami trolla". 

 

Dlaczego mam Ciebie przekonywać. Czemu miałoby to służyć. To nie zmieni mojego zadowolenia z tego jak grają u mnie Harbethy. 

To ty podnosisz "śmieszność" tez Alana. Jakich, jak je zrozumiałeś. Wtedy można konstruktywnie rozmawiać. A tak. Wpadasz rzucasz ogólnikiem i na co liczysz? 

 

Edytowane przez dankam

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, piano napisał:

tzn, jak? i proszę o składowe takiego systemu oraz top głośniki grające muzykę, taka pierwsza trójeczka Twoim zdaniem?

"wyrafinowany system audio"

Jak myślisz, że napisze Ci  trzy zespoły  głośnikowe -   które postawisz na taboretach, podłączysz do przypadkowych  wzmaków,  przypadkowych źródeł, podepniesz przypadkowym  okablowaniem, w byle jakim, przypadkowym  pomieszczeniu, to jesteś w błędzie. Poza tym nie ma czego takiego jak 3 systemy TOP, 3 kolumny TOP, itd. 

 Audiofile chcieliby gotową receptę na "audiofile nervose" - muszę Cie zmartwić - nie ma czegoś takiego. Nie ma i nigdy nie będzie.

  Zbudowanie wyrafinowanego systemu to bardzo trudny i żmudny proces. Wymaga doświadczonego, osłuchanego i świadomego audiofila,  rozumiejącego wiele zależności jakie występują w audio. 

 Bardzo podobny czy nawet ten sam system - zagra fenomenalnie w jednym pokoju, a beznadziejnie w drugim ( środowisko akustyczne, kubatura, ustawienie, drobne różnice w akcesoriach, wygrzanie systemu) - jest tak wiele zmiennych że nie ma prostego rozwiązania

  

6 minut temu, dankam napisał:

Dlaczego mam Ciebie przekonywać. Czemu miałoby to służyć. To nie zmieni mojego zadowolenia z tego jak grają u mnie Harbethy. 

To ty podnosisz "śmieszność" tez Alana. Wpadasz rzucasz ogólnikiem i na co liczysz? 

 

Ale ja wcale nie chcę byś mnie przekonywał do czegokolwiek.

Skoro mi zarzucasz troliing - to napisz swoje zdanie: 

"Baba trolujesz bo konstrukcja obudowy Harbethów to przemyślana, wielowarstwowa sztywna obudowa, terminale głośnikowe to top co obecnie można dostać w kolumnie za 60tys zł. a elementy zwrotnicy są genialne.  A Alan ma rację bo wg mnie ani wzmaki nie mają znaczenia dla jakości , ani to na czym stoją jego kolumny"

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, babatular napisał:

"wyrafinowany system audio"

Jak myślisz, że napisze Ci  trzy zespoły  głośnikowe -   które postawisz na taboretach, podłączysz do przypadkowych  wzmaków,  przypadkowych źródeł, podepniesz przypadkowym  okablowaniem, w byle jakim, przypadkowym  pomieszczeniu, to jesteś w błędzie. Poza tym nie ma czego takiego jak 3 systemy TOP, 3 kolumny TOP, itd. 

 Audiofile chcieliby gotową receptę na "audiofile nervose" - muszę Cie zmartwić - nie ma czegoś takiego. Nie ma i nigdy nie będzie.

  Zbudowanie wyrafinowanego systemu to bardzo trudny i żmudny proces. Wymaga doświadczonego, osłuchanego i świadomego audiofila,  rozumiejącego wiele zależności jakie występują w audio. 

  

Piano pisał o przykładach systemu, a Twoja odpowiedź to absurd o kolumnach na taboretach i kiepskich wzmacniaczach. 

Napisał system więc o czym Ty piszesz? Trokujes tylko. 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dankam napisał:

Piano pisał o przykładach systemu, a Twoja odpowiedź to absurd o kolumnach na taboretach i kiepskich wzmacniaczach. 

Napisał system więc o czym Ty piszesz? Trokujes tylko. 

Widzę że nie zrozumiałeś tego co napisałem.  Przykro mi - na to już nic nie poradzę. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, babatular napisał:

Audiofile chcieliby gotową receptę na "audiofile nervose"

nie kręć.

Nie pytałem o receptę, tylko m. in. o 3 top głośniki twoim zdaniem. Gdybyś miał budować top system, to chyba wybrałbyś z wielu kolumn jakieś, które twoim zdaniem się do tego nadają. Pytam właśnie o takie głośniki na których budowałbyś top system. 

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, babatular napisał:

Widzę że nie zrozumiałeś tego co napisałem.  Przykro mi - na to już nic nie poradzę. 

Zrozumiałem, potem napisałeś że system to złożona sprawa i nie da się podać przykładów uniwersalnych. Przytoczyłem Twoja odpowiedź w części której absurdalna natura trola wzięła górę. Bo przecież od tego zacząłeś swoją wypowiedź od "chamskiego beknięci" nie na temat. 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, babatular napisał:

"wyrafinowany system audio"

Jak myślisz, że napisze Ci  trzy zespoły  głośnikowe -   które postawisz na taboretach, podłączysz do przypadkowych  wzmaków,  przypadkowych źródeł, podepniesz przypadkowym  okablowaniem, w byle jakim, przypadkowym  pomieszczeniu, to jesteś w błędzie. Poza tym nie ma czego takiego jak 3 systemy TOP, 3 kolumny TOP, itd. 

 Audiofile chcieliby gotową receptę na "audiofile nervose" - muszę Cie zmartwić - nie ma czegoś takiego. Nie ma i nigdy nie będzie.

  Zbudowanie wyrafinowanego systemu to bardzo trudny i żmudny proces. Wymaga doświadczonego, osłuchanego i świadomego audiofila,  rozumiejącego wiele zależności jakie występują w audio. 

 Bardzo podobny czy nawet ten sam system - zagra fenomenalnie w jednym pokoju, a beznadziejnie w drugim ( środowisko akustyczne, kubatura, ustawienie, drobne różnice w akcesoriach, wygrzanie systemu) - jest tak wiele zmiennych że nie ma prostego rozwiązania

  

Ale ja wcale nie chcę byś mnie przekonywał do czegokolwiek.

Skoro mi zarzucasz troliing - to napisz swoje zdanie: 

"Baba trolujesz bo konstrukcja obudowy Harbethów to przemyślana, wielowarstwowa sztywna obudowa, terminale głośnikowe to top co obecnie można dostać w kolumnie za 60tys zł. a elementy zwrotnicy są genialne.  A Alan ma rację bo wg mnie ani wzmaki nie mają znaczenia dla jakości , ani to na czym stoją jego kolumny"

Jak zwykle, kiedy przychodzi do konkretów,to troll wężykiem,wężykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piano napisał:

nie pytałem o receptę, tylko m. in. o 3 top głośniki twoim zdaniem. Gdybyś miał budować top system, to chyba wybrałbyś z wielu kolumn jakieś, które twoim zdaniem się do tego nadają. Pytam właśnie o takie głośniki na których budowałbyś top system. 

Znowu - wszystko zależy do jakiego pokoju, środowiska akustycznego, kubatury, systemu, akcesoriów.

Ale celowałbym w takie  kolumny jak np. Accordo Essence, Guarneri Evolution,  Dynaudio Platinum C1,  Confidence 60, Ktema, Rosso Fiorentino Siena, Xaviany Xn360 i .........tutaj być może Was zaskoczę  - S16Hz Ethos Ultimo - choć tych akurat  nie słyszałem - ale gdybym budował system na pewno bym je sprawdził. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cary Audio 211 i Pre Cary Audio SLP 05 o reszcie nie wspomnę z uwagi na mozliwość lokowania produktu ;-)) chyba, ze na PW.

3 minuty temu, babatular napisał:

Znowu - wszystko zależy do jakiego pokoju, środowiska akustycznego, kubatury, systemu, akcesoriów.

Ale celowałbym w takie  kolumny jak np. Accordo Essence, Guarneri Evolution,  Dynaudio Platinum C1,  Confidence 60, Ktema, Rosso Fiorentino Siena, Xaviany Xn360 i .........tutaj być może Was zaskoczę  - S16Hz Ethos Ultimo - choć tych akurat  nie słyszałem - ale gdybym budował system na pewno bym je sprawdził. 

Dziękuję.

Nie mam więcej pytań. ?

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, babatular napisał:

Znowu - wszystko zależy do jakiego pokoju, środowiska akustycznego, kubatury, systemu, akcesoriów.

Ale celowałbym w takie  kolumny jak np. Accordo Essence, Guarneri Evolution,  Dynaudio Platinum C1,  Confidence 60, Ktema, Rosso Fiorentino Siena, Xaviany Xn360 i .........tutaj być może Was zaskoczę  - S16Hz Ethos Ultimo - choć tych akurat  nie słyszałem - ale gdybym budował system na pewno bym je sprawdził. 

Które z tych kolumn mialeś kiedykolwiek w systemie? Bo co mialeś to ja niestety wiem i przez litość nie przypomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, piano napisał:

Cary Audio 211 i Pre Cary Audio SLP 05 o reszcie nie wspomnę z uwagi na mozliwość lokowania produktu ;-)) chyba, ze na PW.

Dziękuję.

Nie mam więcej pytań. ?

Jeśli  spodziewałeś się Magico , YG Acosutic, Wilson Audio, Focali Utopii, AP Cardeas, cebulek MBLa,  (ach te moje złośliwości) - to tylko dowodzi jak daleko jeszcze jesteś......

2 minuty temu, Margol napisał:

Które z tych kolumn mialeś kiedykolwiek w systemie? Bo co mialeś to ja niestety wiem i przez litość nie przypomnę.

Harbethy, Altusy, Mildtony.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, babatular napisał:

Znowu - wszystko zależy do jakiego pokoju, środowiska akustycznego, kubatury, systemu, akcesoriów.

Ale celowałbym w takie  kolumny jak np. Accordo Essence, Guarneri Evolution,  Dynaudio Platinum C1,  Confidence 60, Ktema, Rosso Fiorentino Siena, Xaviany Xn360 i .........tutaj być może Was zaskoczę  - S16Hz Ethos Ultimo - choć tych akurat  nie słyszałem - ale gdybym budował system na pewno bym je sprawdził. 

Na jakiej podstawie ta wyliczanka? Takiej samej jak o S16Hz Ethos - obrazków i opinii innych?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dankam napisał:

Na jakiej podstawie ta wyliczanka? Takiej samej jak o S16Hz Ethos - obrazków i opinii innych?

Tak - na podstawie obrazków i opinii innych. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....rozumie że komuś nie pasuje lampa i wybiera tranzystor  lub  ma alergię na Harbeth - tak  jak babatular,  ale niech mi ktoś wytłumaczy ten tok myślenia.....w zeszłym roku po Audio Show baba napisał że u Grobela był  jeden z najładniejszych  dzwięków wystawy - dla przypomnienia stały Accordo Essence + lampa do tego na zmianę magnetofon i CD. .....przecież ta kiepska lampa powinna wszystko zepsuć, ale okazało się inaczej....jak to ogarnąć/zrozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Miroslav1 napisał:

.....rozumie że komuś nie pasuje lampa i wybiera tranzystor  lub  ma alergię na Harbeth - tak  jak babatular,  ale niech mi ktoś wytłumaczy ten tok myślenia.....w zeszłym roku po Audio Show baba napisał że u Grobela był  jeden z najładniejszych  dzwięków wystawy - dla przypomnienia stały Accordo Essence + lampa do tego na zmianę magnetofon i CD. .....przecież ta kiepska lampa powinna wszystko zepsuć, ale okazało się inaczej....jak to ogarnąć/zrozumieć?

Mało tego,potem bredził jak piekarski na mękach,że oceniał tylko kolumny,w oderwaniu od reszty. No k**wa Houdini. ? 

12 minut temu, babatular napisał:

Jeśli  spodziewałeś się AP 

A to już nie są najlepsze w mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, babatular napisał:

Jeśli  spodziewałeś się Magico , YG Acosutic, Wilson Audio, Focali Utopii, AP Cardeas, cebulek MBLa,  (ach te moje złośliwości) - to tylko dowodzi jak daleko jeszcze jesteś......

nie. Natomiast powiem Ci czego się spodziewam po doświadczonym audiofilu.

Otóż tego, że zapyta mnie m. in. o tak ważną sprawę jak rodzaj amplifikacji  przy budowie systemu tj. na czym ma być oparty - na tranzystorze czy lampie. 

Bo dobór kolumn i ich charakterystyka pracy do określonej amplifikacji jest dla doświadczonego audiofila sprawą oczywistą i fundamentalną. 

Wiem jakie jest twoje zdanie w temacie lampy, ale mógłbyś się wykazać większym obiektywizmem jak na rasowego audiofila za którego się uważasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Margol napisał:

 

A to już nie są najlepsze w mieście?

 

Teraz, piano napisał:

nie. Natomiast powiem Ci czego się spodziewam po doświadczonym audiofilu.

Otóż tego, że zapyta mnie m. in. o tak ważną sprawę jak rodzaj amplifikacji  przy budowie systemu tj. na czym ma być oparty - na tranzystorze czy lampie. 

Bo dobór kolumn i ich charakterystyka pracy do określonej amplifikacji jest dla doświadczonego audiofila sprawą oczywistą i fundamentalną. 

Wiem jakie jest twoje zdanie w temacie lampy, ale mógłbyś się wykazać większym obiektywizmem jak na rasowego audiofila za którego się uważasz. 

Piano - co jest ? Naprawdę nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać tego co napisałem ??? To nie jest zbyt skomplikowany tekst

1 minutę temu, piano napisał:

Otóż tego, że zapyta mnie m. in. o tak ważną sprawę jak rodzaj amplifikacji  przy budowie systemu tj. na czym ma być oparty - na tranzystorze czy lampie. 

Ja takiego pytania nigdy nie zadam - "na lampie czy tranzystorze" - no proszę Cię....

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, babatular napisał:

Piano - co jest ? Naprawdę nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać tego co napisałem ??? To nie jest zbyt skomplikowany tekst

wybacz, ale to jest za mało jak na rasowego audiofila.

Cytat

wszystko zależy do jakiego pokoju, środowiska akustycznego, kubatury, systemu, akcesoriów.

to mówi, ze nic nie mówi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Miroslav1 napisał:

.....rozumie że komuś nie pasuje lampa i wybiera tranzystor  lub  ma alergię na Harbeth - tak  jak babatular,  ale niech mi ktoś wytłumaczy ten tok myślenia.....w zeszłym roku po Audio Show baba napisał że u Grobela był  jeden z najładniejszych  dzwięków wystawy - dla przypomnienia stały Accordo Essence + lampa do tego na zmianę magnetofon i CD. .....przecież ta kiepska lampa powinna wszystko zepsuć, ale okazało się inaczej....jak to ogarnąć/zrozumieć?

Mirko

  Przecież  już nawet Tobie 10 razy to wyjaśniałem - Essence zagrały super na AS - jak na warunki w jakich grały - czyli za duża kubatura i  kiepska amplifikacja. Z tym samym lampowym Jadiskiem w poprzednim roku jakieś gdańskie szafy grały po prostu tragicznie. To mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że Accordo eccense są świetne, że pomimo ograniczenia lampami dało się tego słuchać w warunkach AS.

Teraz, piano napisał:

wybacz, ale to jest za mało jak na rasowego audiofila.

jesteśmy w innym miejscu tej zabawy - no sorry. Nie dogadamy się. Ty chcesz gotową receptę, a ja wiem że takiej nie ma. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.