Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

standy jak widać też mają swoje wzloty i upadki

od ciężkich do ultralekkich ;-)

najpierw wypisuje się, że tylko SA is the best i najlepiej to beton w domu wylać pod głośniki

teraz odwrót, a najlepiej to sklejki ze śmietnika - to może na bambusowych spróbujcie?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, u mnie właśnie po przeskoku na ciężkie standy miałem wrażenie, że przepadła 'ciepła otulinaka' na korzyść przejrzystości. Ale po kombinacjach z nowymi sieciówkami i kablem głośnikowym oddech, powietrze i obecność muzyków powróciła ale już na znacznie wyższym poziomie percepcji.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boje sie tego wyzszego poziomu percepcji bo znowu

.....

..zaczna grac tylko audiofilskie plyty :)

co prawda mam pare o to za sprawa kolegi Broya :))))

ale wiekszosc to nawet nie ma dhcd i pochodzi z podlych wytworni/ gazetowe dodatki/

podsumowaujac cenie sobie bardzo mocno po pierwsze muzyklanosc , po drugie muzykalnosc i i po trzecie jeszczze raz muzykalnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jak najbardziej jest możliwe (i aż się prosi) osiągnięcie max. muzykalności poprzez 'wyciągnięcie' z Harbeth wszystkiego co w nich najlepsze tylko o to trzeba zadbać, zestroić sobie system z wyczuciem.

M.in. przecież jesteśmy tutaj na forum i z niego korzystamy, żeby wymieniać się spostrzeżeniami.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, Harbeth nigdy nie osiągną takiej przejrzystości żeby drastycznie razić przy odsłuchu 'nieadiofilskich' płyt.

Jeśli coś takiego ma miejsce to wyłącznie z powodu zachwiania charakterystyki pasma akustycznego np. rozjaśnienie poprzez dobór niewłaściwej elektroniki lub okablowania.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal stabro - masz racje co do wysokosci ! - ale to zalezy od juz od pomieszczenia i miejsca odsluchowego - u mnie bylo ok ok 55cm...

co do samych stendow - nie nalezy przesadzac z waga i mysle ze za lekkie tez byc nie powinny byc w stylu taboretow po 25dg sztuka...

bylo tu wiele fajnych zdjec i rozwiazan ktore warto w miare mozliwosci sprwdzic i poeksperymentowac

 

ps. przepraszam za brak polskich liter- system...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zamieścił michal stabro -> fotka z 27.11.'09 to robota f-my SFINX.

 

Nieprawda, że góra i dół takie same, bo górny blat jest cieńszy. (W niczym nie umniejsza to klasie wykonania - dla mnie super.)

Zresztą macie te standy w naszych ogłoszenaich.

Zaiste, piękna robota, (nie to co E. lub R.A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lagmar01, 4 Gru 2009, 10:24

 

Wejdź w forumowe OGŁOSZENIA. Znajdziesz co trzeba, przeniesiesz się chyba na allegro, a stamtąd znajdziesz dojście do większej ilości fotek...

* * *

O ile pamiętam to nogi i blaty są skręcane na wkręty imbusowe.

* * * *

Fotki tych standów i na nich Harbeth'ów, b. mi się podobają.

Producent powinien sprzedawać taką piękną robotę za granicę.(Zresztą może już to robi - nie wiem.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam

Rzadko udzielam się na forum,jestem po prostu czytaczem,ale kiedy dzieje się coś ciekawego w moim audiofilskim życiu to nie omieszkam podzielić się z wami.I jest ku temu sposobność.Wczoraj zagościły u mnie Harbethy P3ESR.To prawda, urodą nie grzeszą, ale ten dźwięk,jet magiczny,potrafią zahipnotyzować, teraz już rozumiem dlaczego takim uwielbieniem darzycie tą markę.Na prawdę warto było czekać na nie te trzy miesiące.Oczywiście jako dumny właściciel Harbethów zgłaszam swój akces do klubu.Pozdrawiam,wszystkiego najlepszego na nowy rok i szampańskiej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doman71

Witam Nowego Kolegę!

Ale niestety muszę ostrzec, że przyszłość nie jest tak sielankowa jak przedstawił to wojtas. Kupowanie płyt to nie jedyny wydatek. Juz niedługo zaczniesz rozglądac sie za czymś co zastąpi Twoje CA i pozwoli odkryć jeszcze wiecej możliwości Herbatniczków.

Życze powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Parę dni nazat miałem u siebie świetny wzmacniacz T+A PA 1500. Naprawdę kawał wzmacniacza o dużej mocy. Wydajny i z b.dużym współczynnikiem tłumienia. Trzymał HL7ES2 żelazną ręką. Gra neutralnie i liniwo. Żaden zakres nie wychodzi przed szereg i nic nie zostaje w tyle. Bas świetnie pociągnięty do dołu i super kontrolowany. Niestety nie zagrał z Harbethami tak jak Accuphase E-212. Zniknęła ta magiczna średnica. NIe będę rozpisywał się na temat różnic w brzmieniu wzmacniaczy, ale chce tu podkreślić, że Accuphase świetnie gra z Harbethami. Daje wybrzmiewać średnicy i pokazuje wszystkie zalety kolumn, no i na wzajem. Synergia pełną gębą :D Polecam poszukiwaczom wzmocnienia dla Herbatników.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Naczytałem się wiele dobrego o brzmieniu Harbethów i to jest chyba to, czego oczekuję od brzmienia kolumn. Czy ktoś z Bydgoszczy lub okolic jest może w posiadaniu modelu Harbeth Super HL5, bo byłbym wdzięczny za umożliwienie mi odsłuchu.

Posiadam elektronikę BATa (przedwzmacniacz VK5i i końcówkę mocy VK500 BAT-pak). Czy ktoś ma doświadczenie z takim zestawieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 2,5 miesiąca przyjemnego grania na Harbeth SHL 5 (kolumny second hand 3 letnie) i nagle wczoraj szum i zniekształcenie głosu w lewym głośniku średnioniskootonowym.Odruchowe dotknięcie resora w dolnej części objawy się nasiliły,dotknięcie w górnej części objawy ustąpiły.Dzisiaj po włączeniu rano objawy wróciły.Mam pytanie do wszystkich klubowiczów,czy mieliście takie doświadczenia z SHL5,jak w ogóle można zrealizować naprawę takiego głośnika,czy jest on dostępny i jaki jest koszt głośnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.