Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wojtas, 25 Sie 2009, 16:59

nie ma co ukrywac poszedlem na latwizne

naim , harbeth 3 i 7 /musicala tez lubi/

moze na jesieni wiecej czasu , to zakrece sie za kablami

innymi niz naca , marzy mi sie jeszcze bardziej barwna i nasycona srednica

ale sie leniwy czlowiek z wiekiem robi

moze to i dobrze , moze nie

bierze mnie nostalgia , koniec zniw , koniec lata

droga na Lomze , landszaft mojego autorstwa

pozdr serdecznie

post-13141-100007477 1251225243_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli normalne poejście do klienta. W takim razie zakręcę się w temacie i jak coś wyjdzie to skrobnę. Co prawda kilkanaście postów wcześniej pisałem o zadowalającym mnie piecyku, ale taki Leben to 40% tamtego. I jak wiadomo przejście na sporo wyższą półkę pociąga zasobą wymianę kabelków. No nic posłuchamy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie czy Accuphase E-212 będzie odpowiednim partnerem dla HL-K6? Wzmacniacz gra neutralnie od strony ciepłej z lekko zaokrąglonymi krawędziami, mocnym i zwartym basem nie schodzącym głęboko. Góra wyrazista i gładka. Ładna, mocna średnica z wyrazistymi i naturalnymi wokalami. Brzmienie tego wzmacniacza bardzo mi odpowiada i nie chciał bym go zmieniać, a w niedługim czasie zagoszczą u mnie w/w HL-K6 i stąd moje pytanie. Próbował ktoś takiego zestawienia?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

witam i o zdrowie pytam :-)

mam dylemat. bylem jakis czas temu na Walicow posluchac tego i owego. wzialem swojego Krella 300i i pojechalem sluchac Eposow i Audio Physikow. nic mnie nie porwalo, wiec z ciekawosci podlaczylem Harbethy 7-es3 i... szczeka mi opadla. to sie chyba nazywa synergia. dzwiek byl taki, ze wraz z kumplem przestalismy sie zastanawiac jak gra gora czy dol czy jest przestrzen czy nie ma i tylko sluchalismy... dzwiek czarowal, angazowal a jednoczesnie nie byl natarczywy. mozna bylo swobodnie rozmawiac, mimo ze bylo calkiem glosno. gralo ZAJEBISCIE. potem stwierdzilismy, ze nie moze byc tak pieknie i rocka to na pewno nie zagra. wrzucilismy nawet Rammsteina i... zagralo

wiec jaki dylemat? tyle sie slyszy, ze Harbethy nie nadaja sie do rocka. nie wiem jak to bedzie na dluzsza mete w domu. czy to nie bylo tylko takie chwilowe oczarowanie a w domu bedzie kicha. troche sie obawiam, ze te Harbethy cale graja, te cienkie scianki, mowi sie, ze to instrument... nie zamierzam urzadzac dyskotek ani koncertow, slucham glownie wieczorami i to raczej cicho, ale raz na jakis czas lubie jak huknie. 2/3 mojej plytoteki to wszelkie odmiany rocka. jazzu i klasyki wlasciwie nie slucham w ogole. brac te Harbethy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Mik

Po pierwsze wypożycz do domu. Skoro Harbeth podobały Ci się na Waliców to we własnych pieleszach powinno być jeszcze lepiej.

Kolejna istotna sprawa, te głośniki zyskują dodatkowo na słuchaniu na nich muzyki z czasem, im dłużej słuchasz tym bardziej stają się wciągające.

Harbethy są na tyle uniwersalne, że bez przeszkód radzą sobie z rockiem. Warunkiem koniecznym jest dobór właściwej elektroniki, masywnych podstawek jak również kabli. Nie są analityczne i nadmiernie szczegółowe, nie mają też wielkiej głębi, posiadają świetną stereofonię, naturalność, realizm prezentacji. Dziarskimi poczynaniami muzycznymi tych głośników można się co najmniej zdziwić i to nie są żadne wydumane bajki.

Masz mały pokój wybierz 7-ki, jeśli większy wybierz SHL5 - będzie lepsze wypełnienie i niżej zejdą na basie tzn. możesz spodziewać się tąpnięć i grzmotów :)

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod powyższym tekstem.

Na ostatnim spotkaniu w Sudetach SHL5 spowodowały, że... wrzeszczałem z widownią, tą z nagrania. Ornette Colleman Trio zagrało na żywo! Takie coś ostatnio słyszałem na Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze-siedząc 3m od sceny! Na spotkaniu, pomimo nienajlepszego akustycznie pomieszczenia grało tak, że nie było czego analizować. SHL5 wzmacniał Accuphase E-212, świetny i chyba jeden z bardziej neutralnych wzmacniaczy tej firmy. Było zaje...ście i ...kupuje Harbethy. A tąpnięcia powodowały, ze ściany drżały ;-)

Jak usłyszałeś "to" harbethowe granie, to już Cie mają, prędzej czy później :-D

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na pewno w najbliższej przyszłości także dołączę to tego klubu :).

czy ktoś może użytkuj model HL-P3ES2.czy dopłata do

HL-Compact 7ES-3 jest warta różnicy w cenie?

 

trochę martwi mnie te 83dB w modelu p3es2 i nie wiem czy 12 watowy leben do końca dobrze je wysteruje (choć w sieci można znaleźć takie połączenia)

post-8479-100002697 1256150098_thumb.jpg

post-8479-100002698 1256150098_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw jak sobie Leben poradzi z małymi trójeczkami, mam zamiar to sprawdzić niedługo:)

HL-P3ES2 miałem kiedyś, jeśli chodzi o porównanie do 7mk3 to różnica generalnie polega na mniejszym , mniej dynamicznym, z mniejszą ilością basu dźwięku.Maluchy są też najbardziej neutralnymi Harbethami jakie słyszałem.

Trójeczki potrafią oczarować ale jeśli ktoś je sobie w stawi do większego niż 15-20 metrów pokoju to oczywiście może czuć niedosyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mik

 

Bierz SHL5 harbeth - z tego co mi mówiłeś masz dość duże pomieszczenie - więc 5 będą u ciebie idealnym wyborem

 

Swoją drogą ja z serii "domowej" harbeth - uszeregowałbym to tak - H3 - najmniejsze, najszybsze, najbardziej neutralnie grające kolumny harbeth - mankamenty - mało basu z zamkniętej obudowy, wymagają mocnego wydajnego wzmaka - do małych pomieszczeń rewelacja! później SHL5 - super kolumny - ale wymagają sporo od pomieszczenia no i H7 - również bardzo dobre ale ... nie tak jak 3 czy 5 i potrzebują dobrej elektroniki - najbardziej "grymaszą" z wszystkich ww

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.