Skocz do zawartości
IGNORED

Tylko SACD i winyl!!!


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

>audioholik z jakiego jestes miasta? Pytam na serio.

 

discomaniac, nie uciekaj od tematu pytaniami nie na temat, tylko lepiej dopytaj Kyle'a dlaczego PCM 16bit/44 to kpina...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholik, 2 Mar 2009, 11:16

>

>>DVD-audio nigdy nie będzie brzmiało jak analog bo jest oparte o PCM, niestety, stąd audiofile

>zwykli

 

Żeby głosić takie frazesy trzeba najpierw zrozumieć co to znaczy "brzmieć jak analog". Każdy format, włączając CD może "brzmieć jak analog" jeśli odtwarzacz jest dobrze zrobiony. Zamiast tracić czas na wyszukiwanie sponsorowanych artykulików w sieci, posłuchaj dobrego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Nie mam zamiaru nikogo o nic wypytywac i od niczego nie uciekam. Bywam tu i tam i mialem nadzieje ze mozemy sie spotkac i pogadac w cztery oczy. To wszystko. Abstrahujac od przesmiewczego charakteru tego watku interesuje mnie wylacznie praktyka kontakt face to face i realne brzmienie. Za stary jestem na teoretyzowanie w audio i wiem z doswiadczenia ze to nic nie da. Niestety dobry dzwiek i matematyka to dwie inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioholik, 2 Mar 2009, 11:20

 

>tak po prostu jest, PCM 16bit/44,kHz (i 24bit/96kHz) jest gorsze od DSD 1bit/2,8MHz (tak z resztą

>twierdzi również założyciel wytwórni 2L na przykład)

 

A np. miliony innych ludzi twierdzi że lepszy jest PCM ... czyli żaden argument. Wytwórnia "2L" chyba nie ma monopolu na rację :P ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Równie DSD nigdy nie będzie brzmiało jak analog bo jest oparte o DSD :)

 

W DSD nie ma kodowania wielobitowego PCM, Idea przetworników A/C delta-sigma stosowanych w technologii DSD polega na tym, że kolejne próbki nie reprezentują chwilowego sygnału, a jedynie wskazują, czy kolejna wartość chwilowa próbkowanego sygnału jest mniejsza lub większa od poprzedniej wartości poddanej procesowi próbkowania.

 

Zastosowanie 1-bitowej ścieżki sygnałowej jest prostsze w realizacji, mniej kosztowne, powoduje mniejsze opóźnienia czasowe, zapewnia prostszą korekcję błędów oraz bardziej ciągłe w czasie i bardziej podobne do szerokopasmowych układów analogowych próbkowanie."

 

z tego co mówi człowiek z 2L podobno 24bit/352kHz już zbliża się do DSD, ale wiadomo że to tylko studyjne porównania, a taki format komercyjnie nie istnieje i istnieć nie będzie.

 

w tej sytuacji z gęstych formatów najlepszym wyborem jest DSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A np. miliony innych ludzi twierdzi że lepszy jest PCM ... czyli żaden argument. Wytwórnia "2L"

>chyba nie ma monopolu na rację :P ?

 

miiliony ludzi? :p nie przesadzaj DVD-A przegrało z kretesem z DSD, SACD ma o wiele więcej odbiorców

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioholik, 2 Mar 2009, 11:22

 

>discomaniac, nie uciekaj od tematu pytaniami nie na temat, tylko lepiej dopytaj Kyle'a dlaczego PCM

>16bit/44 to kpina...

 

Choćby dla tego że SNR w muzyce klasycznej może spadać do (strzelam) ~50 dB - można pooglądać sobie przebiegi w Adobe Audition (16 bit czyli 96 dB na CDA to wartość możliwa do uzyskania "syntetycznie" ... w "muzyce" jest o wiele wiele mniej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioholik, 2 Mar 2009, 11:28

 

>W DSD nie ma kodowania wielobitowego PCM, Idea przetworników A/C delta-sigma stosowanych w

>technologii DSD polega na tym, że kolejne próbki nie reprezentują chwilowego sygnału, a jedynie

>wskazują, czy kolejna wartość chwilowa próbkowanego sygnału jest mniejsza lub większa od poprzedniej

 

... no fajnie ... i zapewne wiesz że obecnie chyba każdy przetwornik PCM jest ... delta sigma ;]

 

Mówię Ci ... DSD czy PCM jest PRAKTYCZNIE dla słuchacza jeden kit - i tak w torze audio możesz mieć PCM-DSD-PCM-DSD .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioholik, tak ładnie wklejasz teksty z netu, tak fajnie się posługujesz cytatami z reklam i danymi technicznymi, a wiesz co mi to przypomina? Że historia lubi się kołem toczyć. Już o tym pewnie mówiliśmy, ale co tam - oto jest tekst o wspaniałym formacie zapisu obrazu - Video 2000:

 

"W formacie tym kasety podobne są do zwykłych kaset magnetofonowych typu CC, lecz o wymiarach standardu VHS. Format ten jako jedyny dotąd opracowany umożliwia dwukierunkowy zapis obrazu na taśmie szerokości 1/2", w jedną stronę na jej połowie. Tak niewielka szerokość ścieżki zapisu wymaga niezwykle małych i precyzyjnie skanujących głowic pracujących w tzw. systemie DTF (Dynamiczne Śledzenie Ścieżki). Głowice na bębnie wizyjnym odchylają się w zależności od skosu ścieżki. Oprócz doskonałej stabilizacji obrazu, system DTF umożliwił uzyskanie również idealnie czystego obrazu przy przewijaniu z podglądem bez poziomych linii, znanych z innych systemów domowych i półprofesjonalnych.

 

Kolejne techniczne ciekawostki tego formatu to system DNS, który przy przesuwie taśmy 2,44 cm/s osiąga dynamikę dźwięku na poziomie 52 dB oraz mechanizm składający się z dwu silników, które bezpośrednio napędzają szpulki kasety. Umożliwia to ciche i bardzo szybkie przewijanie taśmy.

 

Kastety VCC 480 (2x240) umożliwiają zapis 8 godzin obrazu o rozdzielczości 270 linii lub 16 godzin w trybie LP. Format zapewnia znacznie lepszą jakość obrazu od VHS i Video8, zbliżony do formatów U-Matic i Betacam."

 

 

Widzisz? Format znacznie lepszy technicznie od VHS, a jednak to VHS na długie lata zdominował rynek. Hmm, zupełnie jak w przypadku CD i SACD :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioholik, 2 Mar 2009, 11:31

 

>miiliony ludzi? :p nie przesadzaj DVD-A przegrało z kretesem z DSD, SACD ma o wiele więcej odbiorców

 

... nie wiem czy nie ma w sieci więcej plików PCM HD niż SACD ... na płytach blu-ray znajdziesz audio w PCM HD a nie DSD ... tak więc kto tak na prawdę jest trupem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71,

 

co do teoretyzowania w audio zgadzam się w 100%, zwłaszcza z perspektywy audiofili jest bez sensu, inżynierowie dźwięku wybierają wydawanie muzyki na SACD, patrz BSO, Pentatone, Alia Vox, MFSL, Analogue Producitions etc...a na forum audiofile wolą wklejać linki do sponsorowanych artykulików i teoretyzować, najlepiej po prostu posłuchać i porównać, jeśli nie słyszysz różnicy, jest po prostu po temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod koniec lat 90 tych mocno kibicowałem dvd-audio , ale rynkowo to już trup niestety. co do wytwórni tego formatu w Polsce każda tłocznia płyt dvd moze je produkować ale nikt nie przygotowuje materiału dzwiękowego tego typu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojciec poszedł z synem do kina na komedie i syn mówi:

- tato ja nic nie widzę

- nie szkodzi patrz się na mnie i śmiej się kiedy ja się śmieje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioholik, 2 Mar 2009, 11:41

 

Skoro DVD-A praktycznie nie ma (czyt SACD jest bardziej popularny niż DVD-A) to co niby Twoim zdaniem poza CDA / SACD te wytwórnie mogą wybrać ? (z cyfrowych mediów "płytkowych")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>... nie wiem czy nie ma w sieci więcej plików PCM HD niż SACD

 

jest może ze 100 samplerów /audiofilskiego brzękolenia w plikach PCM 24/96 ale prawdziwej muzyki nie ma tam dostępnej i nigdy nie będzie.

 

SACD ma największy wybór tytułów.

 

nawet jeśli zsumujesz wszystkie tytuły na dvd-a, hd-dvd, flac 24/96 i blu-ray video, czyli wszystkie tytuły dostępne w formatach wysokiej rozdzielczości (formatach audio ale i video) SACD ma wciąż do zaoferowania o wiele więcej tytułów.

 

PS może pliki DSD coś zmienią w tej materii i przebiją ilością tytułów płyty SACD, poczekamy zobaczymy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas podnieść wartość merytoryczną tego wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

audioholik

2 Mar 2009, 11:41

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 468 / 2078 / 0

 

discomaniac71,

 

co do teoretyzowania w audio zgadzam się w 100%, zwłaszcza z perspektywy audiofili jest bez sensu, inżynierowie dźwięku wybierają wydawanie muzyki na SACD, patrz BSO, Pentatone, Alia Vox, MFSL, Analogue Producitions etc...a na forum audiofile wolą wklejać linki do sponsorowanych artykulików i teoretyzować, najlepiej po prostu posłuchać i porównać, jeśli nie słyszysz różnicy, jest po prostu po temacie.

 

 

O ile dobrze pamietam to jestes jedyna osoba ktora wkleja linki do sponsorowanych artykulow. Inzynierowie dzwieku i tzw. fachowcy sa niejednokrotnie finansowani przez te same wytwornie ktore wydaja SACD. Na tym forum jest wielu kolegow ktorzy sporo wiedza o dobrym dzwieku i maja za soba rozne doswiadczenia. Poza odsluchowym takze konstruktorskie studyjne itp itd. Na tym poziomie nie ma juz slepej wiary w to co napisza w necie tylko wlasna ciekawosc tego jak jest naprawde podbudowana odpowiednia wiedza. Dlatego nie dziw sie ze traktuja Cie tak a nie inaczej. Co do mnie poza tym ze cos w zyciu slyszalem mam za soba takze doswiadczenie studyjne. Bylo to studio radiowe gdzie poza realizacja emisji zajmowalem sie produkcja spotow reklamowych i nagrywaniem audycji z tzw. puszki. Jest to o tyle ciekawe ze mialem mozliwosc poznania od podszewki mozliwosci sprzetu studyjnego w tym magnetofonow DAT konsolet cyfrowych itp itd. Nie dziw sie wiec ze tak mocno skrytykowalem pierdoly ktore wypisywales na temat DATa. Podobnie jest z SACD. Siedzenie przed komputerem nic nie daje dlatego zaproponowalem wspolne spotkanie byc moze jakis odsluch i to zupelnie powaznie i na serio. Zrecznie ominales temat zachowujac sie bardzo podobnie do XYZPawla ktorego wpisy juz dawno lekcewaze. Dla mnie nie ma kompletnie nic do powiedzenia tak samo jak Ty w temacie SACD i dobrego dzwieku. Ten watek ma charakter przesmiewczy. Twoj kolega asfanter juz dal sie na niego nabrac i sprzedal takie teorie ze resztka wlosow na glowie stanela mi na sztorc. Twoje sa rownie smieszne - niestety. Muzyka nie potrzebuje dynamiki 96dB jaka zapewnia standard CD. Ba nie potrzebuje nawet 20khz bo one sa czesto poza mozliwoscia percepcji. Kto slyszal 16khz ten wie ze jest to jedynie uklucie w uszy na tyle drazniace ze na dluzsza mete niemozliwe w odbiorze dla ludzkiego sluchu. Mysle ze muzyka zamyka sie gdzies w 12.5-14khz. I to wszystko. Dlatego nie potrzeba SACD i innych mega formatow zeby ja odtworzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 2 Mar 2009, 11:45

 

>audioholik, 2 Mar 2009, 11:41

>

>Skoro DVD-A praktycznie nie ma (czyt SACD jest bardziej popularny niż DVD-A) to co niby Twoim

>zdaniem poza CDA / SACD te wytwórnie mogą wybrać ? (z cyfrowych mediów "płytkowych")

 

Kyle, chodziło mi o sposób nagrywania, BSO classics przykładowo wybrało DSD, podczas gdy ich inżynierzy dźwięku mogli nagrywać przecież w PCM i dopiero później zamienić takie nagranie do DSD/SACD.

 

a tak wybrali po prostu rozwiązanie optymalne jako, że nagrywają dźwięk w postaci strumienia 1bitowego (jak każda wytwórnia/studio) z tym że nie zamieniają od razu tego strumienia na 24bit/96kHz (delta-sigma jak wiele wytwórni wciąż czyni). Dzięki temu w pierwszej kolejności mogą wydać audiofilskiej jakości płyty SACD (z zapisem strumienia 1bitowego), a później dopiero mogą taki strumień zamienić na PCM 24/96 czy PCM niskiej rozdzielczości 16/44.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakże prawdziwe ;)

 

Audioholik, pokaż mi którzy inżynierowie dźwięku wybrali SACD i które wytwórnie przeszły na SACD? Ale rozmawiamy o muzyce, a nie audiofilskim pitoleniu, więc może powiedz mi, co z kręgu rocka progresywnego, gdzie bardzo zawsze zwraca się uwagę na jakość, jest dostępne na SACD? Co z dobrego prog metalu? Może jakieś artrockowe płytki? No to może jakaś dobrej klasy elektronika? Wreszcie, w akcie desperacji - cokolwiek ze zwykłego popu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakub102

>jak widać sacd

Jakub, proszę się kulturalnie wyrażać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 2 Mar 2009, 11:50

 

>ps. dla mnie obojętne co dostanę ... DSD ~5 Mhz czy PCM 192K 24bit ... jedno i drugie będzie lepsze

>niż PCM 44,1k 16 bit

 

oczywiście że tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioholik - odpowiesz na pytanie?

Ja sam staram się przypomnieć sobie takie płyty i przychodzi mi do głowy tylko Dire Straits - Brothers in Arms i Pink Floyd - Dark Side of the Moon. Przy oszłamiającej ilości 6000 tytułów :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Audioholik - odpowiesz na pytanie?

 

rafal996 tutaj możesz sprawdzić dostępne tyuły

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.