Skocz do zawartości
IGNORED

REGA KLUB


michal stabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bas akurat mi się podoba, ale fakt jest go zbyt dużo...Spróbuję ożenić te Pylony, są po prostu zbyt duże do mojego pokoju...Sam wzmacniacz przypadł mi do gustu, więc co do niego konkretnie...? W tej chwili za źródło robi DVD Pioneera, DAC Fioo i dekoder kablówki, ale słuchałem w salonie na różnych CD i w/w efekt też występował...Myślę że jeśli chodzi o kolumny jak uda mi się je sprzedać będę poruszać się w kwocie do 3000zł max, wchodzą w grę używki, ale w dobrym stanie.

 

Cześć ja bym zaryzykował odsłuch małych podłogówek rega rs3, myślę że ze wzmacniaczem rega będzie to bezpieczne i prawdopodobnie satysfakjonujace połączenie. Do tej kwoty powinieneś spokojnie w ładnym stanie. Powinno jeszcze zostać na wkład do cd lub daca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno jeszcze zostać na wkład do cd lub daca

Co masz na myśli wkład do CD? Nowe RS3 kosztują 2280 ( np tu https://hifi24.pl/pl/rega-rs3-czarny-bialy-fortepianowy-duplikat-1.html ) nie wiem czy za sztukę cena...? Co jeszcze by podeszło...Najpierw muszę sprzedać Pylony, i nie wiem za ile pójdą-są na gwarancji jeszcze prawie 3 lata, w okleinie naturalnej orzech i zero zarysowań...

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli wkład do CD? Nowe RS3 kosztują 2280 ( np tu https://hifi24.pl/pl/rega-rs3-czarny-bialy-fortepianowy-duplikat-1.html ) nie wiem czy za sztukę cena...? Co jeszcze by podeszło...Najpierw muszę sprzedać Pylony, i nie wiem za ile pójdą-są na gwarancji jeszcze prawie 3 lata, w okleinie naturalnej orzech i zero zarysowań...

 

Nie no mówię że używane wychaczysz za ok 2k , jeśli masz budżet 3k i resztą kasy zostawisz na ratę na kupno jakiegos cd lub co tam potrzebujesz.

W linku co podałeś cena jest raczej za sztukę.

Za 3k kiedyś kupiłem roczne Rega rs5 w czarnym piano na ebay.

Edytowane przez krisser81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sprzęt Rega Saturn-R,ktoś się orientuje czy ten wbudowany DAC to daje radę czy tylko przystawka do CD.

A brzmienie samego odtwarzacza CD, czy dużo zyskam w porównaniu do takiego Apollo R? Miałem okazje trochę go posłuchać i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sprzęt Rega Saturn-R,ktoś się orientuje czy ten wbudowany DAC to daje radę czy tylko przystawka do CD.

A brzmienie samego odtwarzacza CD, czy dużo zyskam w porównaniu do takiego Apollo R? Miałem okazje trochę go posłuchać i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

 

Saturn-R gra w "wyższej lidze" ( w szczególności panowanie nad basem) niż Apollo ale czy usłyszysz różnicę to zależy od reszty toru. DAC w Saturnie w niczym nie ustępuje DAC-R Regi. Gdyby nie sposób ładowania płyt....

Edytowane przez krzysiek29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s

Saturn-R gra w "wyższej lidze" niż Apollo ale czy usłyszysz różnicę to zależy od reszty toru. DAC w Saturnie w niczym nie ustępuje DAC-R Regi. Gdyby nie sposób ładowania płyt....

 

to w końcu lepszy Saturn R, czy nie? bo wpis nieprecyzyjny... a ładowanie płyt w obu CD takie same

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s

 

to w końcu lepszy Saturn R, czy nie? bo wpis nieprecyzyjny... a ładowanie płyt w obu CD takie same

 

Wg mnie (upraszczając sprawę) jeśli ktoś ma resztę klocków w podobnej cenie do Apollo to wg mnie szkoda kasy na Saturna bo różnice mogą być minimalne.

Co do ładowania płyt to po prostu nie mam tyle miejsca na postawienie Cd ładowanych od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie (upraszczając sprawę) jeśli ktoś ma resztę klocków w podobnej cenie do Apollo to wg mnie szkoda kasy na Saturna bo różnice mogą być minimalne.

Czyli wychodzi że w takiej sytuacji lepiej kupić oddzielnie apollo i do tego dac rega r i efekt będzie podobny

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam do sprzedania niespełna roczny Saturn-R w okazyjnej cenie.

Zainteresowanych zapraszam na priv.

http://allegro.pl/rega-saturn-r-gwarancja-okazja-i6477097511.html

 

co jest powodem sprzedaży jesli mozna zapytac?

Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

KOledzy pytanka 3:

1. Zarzucam płytkę do wygrzewania sprzętu i dostrzegłem łyżkę dziegciu w sprzęcie: W jednym wątków już pisałem, podczas testu "Dyskiem do optymalizacji systemu HI-FI CHOICE", Na płytce jest ścieżka "Speaker shakedown", no i jest tam instrukcja w języku angielskim jak z nią postępować. Niestety angielski, hmm...jakby to powiedzieć, wolno i nie do końca rozumiem...Wydawało mi się, że na początku w/w tekstu jest owa instrukcja i mówią tam, że głośność wzmacniacza powinna być ustawiona w odpowiedni sposób, tłumaczę jak ja zrozumiałem: nagrany sygnał z sygnałem o częstotliwości (a w zasadzie takiej, że membrany niskotonowe trzepało jak cholera wyraźnie zauważalnie-czyt. mało razy na sek.) o określonej dosyć niskiej głośności i w tle niesłyszalne nic, potem (zaznaczam, że nie dotykałem się do volume) ten sam sygnał trochę głośniej i w tle słyszalne dźwięki o też niskiej częstotliwości-takie dziwnie ;), potem to samo z tym, że poziom tego dźwięku w tle się bardzo zwiększył-a la niskie buczenie...i teraz najważniejsze...się wystraszyłem i chcąc zmniejszyć poziom owego buczenia zmniejszyłem głośność pilotem iii...???Zaczęło trzeszczeć (tak jak w starym potencjometrze starego wzmaka) podczas zwiększenia lub zmniejszenia głośności...;( Działo się tak tylko podczas tego testu/ścieżki...W trakcie wzmacniacz był cieplejszy niż zwykle przy nawet głośnym słuchaniu muzyki. Pytanie: Czy mogłem uszkodzić sprzęt nie stosując się do instrukcji płyty?

2. W trakcie testu włączone inne źródło dźwięku-dekoder. Odtwarzam płytę cd z testem i...w tle słyszę dźwięki z dekodera-cicho, ale wyraźnie...Dekoder połączony przez gówniany DAC Fioo.-tak ma być, czy to usterka?

3. Czy mogę podłączyć w/w DAC do wejścia 1-czyli przeznaczonego dla gramofonu (jak zapewne wszyscy wiedzą wbudowany pre gramofonowe). Pytam dlatego, że sygnał z dekodera przez FIOO jest bardzo słaby, trzeba podkręcać głośność niemal do połowy, żeby było ok? W tej chwili nie mam jeszcze gramofonu, więc zagospodarowałbym to wejście ;)

Edytowane przez fido920

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wchodząc w szczegóły. Możesz uszkodzić wzmacniacz.

dzięki :)tym razem przed szkodą się udało :)

 

A o co chodzi tutaj:

 

"The mute function is available only via the remote control. This function mutes

the power amplifier outputs. When selected a red LED is illuminated on the

front panel, press again to deselect.

REMOTE CONTROL

The Brio-R is supplied with a dedicated remote control handset which

allows you to select inputs 1 through 5, mute the unit and adjust the volume."

 

Ma ktoś może instrukcję w jęz pl?

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Ja osobiscie nie widzialem instrukcji po polsku. Dystrubutor powinien dostarczyć Tobie przy zakupie taką instrukcję.

 

W tym przypadku możesz skorzystać z translatora np. translate.google.com

Funkcja wyciszenia dostępna jest tylko z poziomu pilota zdalnego sterowania. W momencie kiedy aktywujesz wyciszenie to na wzmacniaczu powinna zapalić się czerwona dioda LED.

Pilot zdalnego sterowania umożliwia wybór wejścia 1-5 oraz regulacje poziomu wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku możesz skorzystać z translatora np. translate.google.com

wiem, ale mi dziwnie tłumaczyło i nie do końca zrozumiałem

 

Funkcja wyciszenia dostępna jest tylko z poziomu pilota zdalnego sterowania.

-no właśnie to min. mi się nie zgadzało bo przecież jest możliwość regulacji głośności z poziomu wzmacniacza...

 

W momencie kiedy aktywujesz wyciszenie to na wzmacniaczu powinna zapalić się czerwona dioda LED.

- rozumiem, że przez aktywację nazywam podgłoszenie/ściszenie strzałeczką/trójkącikiem na pilocie ;), czyli po prostu ściszenie/podgłoszenie...? Nic tam nie trzeba aktywować i poza diodami sygnalizującymi włączenie urządzenia i wybór źródła nic innego na panelu wzmacniacza się nie dzieje. Na pilocie a i owszem, każde użycie klawisza powoduje sygnalicję diodą na pilocie...Więc dobrze skumałem instrukcję, takie tylko dyrdymały tam piszą...Lepiej się upewnić, jeszcze raz dzięki.

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.