Skocz do zawartości
IGNORED

REGA KLUB


michal stabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po testach z kablem USB. Niestety oba daki brzmią podłączone przez niego gorzej. Charakter dźwięku się nie zmienił zbytnio (rDAK dale brzmi technicznie, Rega bogaciej ale zatraca np. pożądaną pełne brzmienie gitary elekstrycznej), dzwięk jednak stał stał się jakiś taki słabszy (może więcej zakłóceń?).

 

Co tutaj można jeszcze zmienić to poprawić kable głośnikowe (obecnie mam takie po 15zł za metr) albo zmienić DAKa. Jakieś sugestie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Miałem Brio i Mirę jednocześnie. Mira to wzmak bez jaj, ma płytszy bas od Brio, jest mniej dynamiczny, brak życia w dźwięku, flaki z olejem Ładniej od Brio buduje scenę, potrafi już wydzielić plany, fajnie wysuwa wokale do przodu, ma też ładniejszą, szlachetniejszą barwę średnicy, ogólnie jest jaśniejszy. Jakieś małe składy, wokale wypadały przekonująco. Brio jest z kolei zwarty, bardziej homogeniczny, nie dzieli włosa na czworo. Jest zdecydowanie bardziej dynamiczny, gra większym dźwiękiem, bardziej wciągająco od Miry. Posiadając jednocześnie dwa wzmaki słuchałem na Brio, był po prostu bardziej angażujący i uniwersalny. Sprawdzane to było na kolumnach RS1 i R5, cd Apollo. Co ciekawe Brio zdecydowanie lepiej napędzał trójdrożne R5 niż Mira.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Witam, od wczoraj jestem uzytkownikiem rega rp3 (ortofon 2m red) i mam maly problem: gdy stylus jest maksymalnie podniesiony do gory igla dotyka winyla, w jaki sposob podnies ramie o 1 mm ? w modelu rega rp1 nigdy nie spotkalem sie z tym problem

 

Mozesz podwyższyć windę. Nie wiem jak w RP3, ale w planarze potrzebny był do tego celu klucz imbus bardzo malutki, nie pamietam ile - pasuje taki od gitar.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

podobno gdzieś są dostępne Regi Elicite-R w srebrnej obudowie , tylko gdzie ?

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

podobno gdzieś są dostępne Regi Elicite-R w srebrnej obudowie , tylko gdzie ?

 

Od 2014r. firma Rega wycofała się ze sprzedaży elektroniki w srebrnych obudowach (więcej szczegółów na stronie: tutaj). O ile do końca roku 2013 można było składać zamówienia na ostatnie egzemplarze w kolorze srebrnym, to Elicit-R nigdy nie był produkowany w tym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Panowie,pomóżcie w wyborze kolumn do Brio-R.

Chciałem zrobić prezent żonie.

Z różnych względów i mimo dużego metrażu,ponad 20m2 decyzja padła na podstawkowe.

Po kolejnych poszukiwaniach teoretycznych wybór zawęził się do dwu firm.

Rega Rs1 lub Studio 16 Hertz któreś Canto (1,2 lub 3)

 

Prosze doradźcie,które lepiej poradzą sobie w takim metrażu.

Będę wdzięczny za plusy i minusy takich połączeń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2012, zestaw Rega Brio-R, Apollo-R i DAC otrzymał wyróżnienie BEST SOUND za najlepszy dźwięk wystawy Audio Show. Sukces w największej mierze należy przypisać kolumnom Guru QM-10 Two. Ponieważ cena może wydawać się zaporowa, polecamy najnowszy, o połowę tańszy zestaw Guru Junior, który dźwiękowo jest równie atrakcyjny. Jeśli cena nadal jest zbyt wysoka, z pewnością sprawdzą się kolumny Rega RS1. To jeden z najbardziej niedocenianych produktów Regi - nagroda miesięcznika Hi-Fi Choice "Produkt Roku 2009" w kategorii "Kolumny do 5000zł" przeszła bez echa... Chętnie posłuchamy również innych propozycji.

 

Przydatne linki:

http://this.pl/produkty/rega/wzmacniacze-zintegrowane/wzmacniacz-rega-brio-r/

http://this.pl/produkty/guru/zestaw-glosnikowy-guru-qm10-two/

http://this.pl/produkty/rega/kolumny/zestaw-glosnikowy-rega-rs1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym chciał się bardziej dowiedzieć, gdzie mogę zdobyć nowy, prosty talerz do rp1 zamiast tego g*&na, które firma rega dała w komplecie. Jakieś pomysły?

 

Problem z talerzami w RP1 występował sporadycznie na początku produkcji nowego modelu. Jeśli gramofon pochodzi z oficjalnej dystrybucji w Polsce, prosimy o uprzejmy kontakt (bez wulgaryzmów). W okresie gwarancyjnym, wadliwe talerze są wymieniane na nowe na koszt dystrybutora. Jeśli to gramofon z innej dystrybucji, również zapraszamy - chętnie pomożemy.

 

Telefon kontaktowy 78 4 50 50 50 lub formularz kontaktowy na stronie www.this.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z talerzami w RP1 występował sporadycznie na początku produkcji nowego modelu. Jeśli gramofon pochodzi z oficjalnej dystrybucji w Polsce, prosimy o uprzejmy kontakt (bez wulgaryzmów). W okresie gwarancyjnym, wadliwe talerze są wymieniane na nowe na koszt dystrybutora. Jeśli to gramofon z innej dystrybucji, również zapraszamy - chętnie pomożemy.

 

Telefon kontaktowy 78 4 50 50 50 lub formularz kontaktowy na stronie www.this.pl.

 

no przepraszam, ale chyba w takiej sytuacji użyłem właściwego określenia dla tego wadliwego i przynoszącego wstyd firmie Rega produktu. Więc nie będę przepraszał za sytuację, w której powinienem być przepraszany. Gramofon pochodzi z oficjalnej dystrybucji. Nie wiem, czy jeszcze mam gwarancję - sprawdzę. I dziękuję za pomoc, mam nadzieję, że sprawa zostanie rozwiązana dla mnie korzystnie.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Rega RS1. To jeden z najbardziej niedocenianych produktów Regi - nagroda miesięcznika Hi-Fi Choice "Produkt Roku 2009" w kategorii "Kolumny do 5000zł" przeszła bez echa...

 

Przepraszam bardzo ale nie przeszła bez echa bo jestem ich szczęśliwym posiadaczem :-)

W klubie Coplanda opisałem z czym je porównywałem.

Powtórzę tylko konkluzję ( oczywiście moją subiektywną ) : do pokoju ok 15 m2 w przedziale do ok 2000 zł ( z nowych i używanych ) nie znalazłem lepszych.

 

Pozdrawiam Regowców.

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.