Skocz do zawartości
IGNORED

REGA KLUB


michal stabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, za uwagi. Kilka byków poprawiłem. Styl pisania, mam jaki mam. Nic nie poradzę.

 

Co do opisów poszczególnych elementów mini-systemu Rega, to po prostu zabrakło mi na to czasu, a i tak spędziłem ponad tydzień na odsłuchach całego systemu - musiałbym mieć dodatkowy tydzień, a mam jeszcze i inne obowiązki poza hobby.

Owszem, przyłączałem do wzmacniacza Brio-R inne kolumny niż Rega RS3, a były to Vienna Acoustics Mozart Grand oraz Canto One ze Studio 16 Hertz. Najbardziej do gustu przypadło mi zestawienie z Canto One, potem RS3.

Apollo-R to bardzo dobry odtwarzacz - zarówno pod względem budowy, jak i dźwięku. W sumie trudno mi w głowie odnaleźć jakiś inny tak dobry jak Apollo-R w podobnej cenie. I ta klapka łagodnie opadająca na płytę. Malina!

Podobnie rzecz ma się ze wzmacniaczem - Brio-R, tu konkurentem w takiej cenie mogą być jedynie chińskie lampy.

 

A propos deklinacji słowa Rega, to ono w bierniku (kogo? co?) nie odmienia się. Piszę więc "słuchałem zestaw Rega", a nie Regi. Choć wiem, że coraz więcej wyrazów nieżywotnych przybiera w bierniku postać równą dopełniaczowi. Chyba, że mylę się - nie jestem językoznawcą.

Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos deklinacji słowa Rega, to ono w bierniku (kogo? co?) nie odmienia się. Piszę więc "słuchałem zestaw Rega", a nie Regi.

 

Jeśli "słuchałem zestawu" to słowo "zestaw" jest w dopełniaczu ("kogo, czego słuchałem?", a nie: "kogo, co widzę?"). Gdyby jakiś zestaw nazywał się Rega, to wtedy mamy "słuchałem zestawu Rega" Jeśli mamy markę Rega i zestaw elementów tej marki, to "słuchamy zestawu Regi" (tej firmy Rega). Podobnie jak "zestawu Hegla", a nie "zestawu Hegel". Autora wątku przepraszam za off-top ;)

Edytowane przez mczaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie rzecz ma się ze wzmacniaczem - Brio-R, tu konkurentem w takiej cenie mogą być jedynie chińskie lampy.

 

Violet,

dziwnie się składa, że wszystko co miałeś okazję słyszeć w danej cenie jest wg Ciebie best buyem;)

 

Ps. Warto byłoby dodać IMO lub "moim zdaniem";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, może w tej samej cenie z tranzystorów w równe szranki z Brio-R może stanąć jedynie Dayens Ampino. IMHO :)

 

W sensie, że słuchałeś wszystkich innych wzmacniaczy w tej cenie i wszystkie odpadają przy Redze? Możesz wymienić kilka z tych, co porównywałeś i odpały? Bo jak patrzę na to co testowałeś, to nie widzę wzmacniaczy tranzystorowych w cenie Regi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja przesłuchałem niemal wszystkie kolumny do 5 tyś i kupiłem Rega RS5, od tygodnia słucham muzyki trzy razy więcej a moja półtora roczna córka jak tylko wejdę do domu pokazuje palcem na kolumny i krzyczy lala, ale ona chce tylko słuchać soundtrack z Rockiego :)

 

O ile wzmacniacze czy daci Rega są bardzo bardzo dobre to kolumny są wybitne.

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, nie odpowiedziałeś na pytanie odnośnie wzmacniaczy z okolic 3 tys do których porównywałeś wzmacniacz Regi, a przecież musiałeś porównywać do multum wzmacniaczy (praktycznie to do wszystkich dostępnych na rynku) skoro stwierdziłeś stanowczo, że do Regi w tej klasie cenować może startować tylko 1 wzmacniacz, którego nazwy nie jestem w stanie odtworzyć z pamięci.

 

Jeśli to pytanie uważasz za jakieś niestosowne to napisz, ale chyba możesz odpowiedzieć na pytania odnośnie Twoich testów, a nie tylko wklejać kolejne linki do swojego bloga, jak gdyby nigdy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może mi ktoś opisać dźwięk monitorów Rega RS1? Owszem, słyszałem cały zestaw Regi wmak BrioR+cd Apollo + właśnie RS1 i jak dla mnie było za jasno, choć scena fantastyczne. Zasranawiam się jak by te monitorki zagrały ze starym sprzętem Musical Fidelity x-a1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

violet czy powstala już recenzja brio r,czy ja żle szukam,a jeśli nie to kiedy to nastąpi,pozdrawiam.

 

Od miesiąca opis już "wisi" tu: http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/12/zestaw-rega-brio-r-apollo-r-i-rs3.html

Pozdrawiam.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam Regowiczów :)

 

Jest tutaj dość spora grupa więc może ktoś mnie poratuje. Otóż ostatnio kupiłem (po przeczytaniu trochę w necie) daka od Regi, po wcześniejszym wypróbowaniu rDaka. rDak nie do końca spełnił moje oczekiwania: brzmiał jakoś tak słabo (mała dynamika), barwa też nie ta (trochę cyfrowa), ograniczona scena. Postanowiłem więc kupić Regę jako że miała te wszystkie niedogodności naprawić. Przyznam, że naprawiła, ale pojawiły się inne problemy. Otóż teraz dźwięk brzmi jak jakiś surround. Perkusja np. jest mocno zmiękczona i niewyraźna. Gitary elektryczne straciły na charakterze. Słabo brzmi ona przy muzyce rock/metal po prostu, a takiej głównie słucham.

 

Sygnał mam poprowadzony od komputera przez Audiotraka Prodigy HD2 Advance DE i dalej kablem optycznym do DAC. Potem idzie on do wzmacniacza Regi Brio-R, a dalej do kolumn NHT SuperOne.

 

Czy wiecie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czy to jest raczej cecha tego Rega DAC i lepiej poszukać czegoś innego? Przy niektórych utworach szybszych rDak o dziwo brzmi dużo lepiej. Jest to na przykład bardzo mocno słyszalne przy albumie Dream Theater, Octavarium (FLAC 100% zgrywany przez EAC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego nie bezpośrednio USB z komputera do DAC?

Podobno DAC Regi ma USB ograniczone do 48khz.

 

Fotkę wstawiłeś jak na jakąś sympatię lub inne e-darling;) A tu same chłopy!

Hehe widzisz, takie uroki logowania się przez FB ;)

Edytowane przez sk0rp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Podobno USB jest ograniczone do 48khz.

No i? Ty oczywiście masz same "gęste" pliki o przynajmniej dwukrotnie wyższej częstotliwości?

Chcesz ocenić DAC Regi, to oceniaj DAC Regi, a nie jakieś coś wpięte pomiędzy komputer i DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój zestaw prawdopodobnie tak po prostu ma, jak się chce słuchać metalu to mocny wzmacniacz i "szybkie" kolumny są wskazane. Może spróbuj najpierw połączenia bezpośredniego audiotrak i rega brio?

 

Masz rację, powyżej tego mam tylko kilka albumów. Muszę skołować jakiś kabelek. Taki zwykły z komputerowego się nada?

 

Szarpnij się na jakiś ładny hi-end do drukarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.