Skocz do zawartości
IGNORED

REGA KLUB


michal stabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/rega-elicit-r-saturn-r-gratis-i6076801469.html

 

Witam

 

Gdyby ktoś był zainteresowany to sprzedaję Elicit-R i Saturn-R

 

witaj

co jest nie tak z Twoim zestawem że sprzedajesz?

na co zamieniasz?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Posiadam dac-r jakies cztery miesiace i posiadalem rownozednie tez m-dac z tomankiem i jeszcze hegla h80 i ogolnie na razie zostaje przy dwoch wolfah 8742. Z heglem to byla przepasc, a z audiolabem.... nie to granie wyzsza srednica i klujacymi wysokimi bylo nie do przyjecia...ale czas pokaze moze jakis kombajn na dwoch sabre...zobaczymy.

To był m-dac czy m-dac+ ?

 

Dla mnie jedyny problem z DAC-R to brak wsparcia dla DSD.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

golnie na razie zostaje przy dwoch wolfah 8742

 

U mnie od lat taki sam wniosek...

 

Dla mnie jedyny problem z DAC-R to brak wsparcia dla DSD.

 

Dla mnie po przesłuchaniu na innych systemach plików DSD....to żaden problem.

Nie potrzebuję tego.

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolfy 8742 maja wsparcie dla DSD ale producent tego w tym dacu nie uruchomil.

Dla mnie dacr tez pieknie gra niczego nie ukrywajac i narazie zostaje do tego calyx cti jeszcze przed modem i dali grand diva, serwer na daphile i fajny prostu naped panas s75 z fajnym buforem i jest pieknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Mial ktos z was może szansę porównać DAC-R z Auraliciem (jakimś) albo np Audiobyte Black Dragon?

 

Obecnie mam Marantz NA8005 i myślę nad zmianą..

 

Wersję bez R.... bezpośrednio porównywałem z :

 

M2TECH Young + zasilacz.

Musical Fidelity M1 CLiC

Cambridge Audio CXN

Nostromo Wolf

 

CD Meridian 507/24 też miał swoją szansę.

 

Po prostu Rega to zupełnie inne podejście do dżwięku ....fani gramofonów tej firmy zapewne wiedzą jakie / a że udało się coś takiego uzyskać bez rowka lecz za pomocą 0/1/0/1/1/0...

To tylko pozwala już od dłuższego czasu z ogromną przyjemnością słuchać każdej muzyki mojej skromnej osobie / czego klubowiczom również życzę.

Najbliżej był Wolf.

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Ale bardziej chodziło mi o porównanie typu jakiej jakości są poszczególne pasma, jak scena czy źródła pozorne itp..

 

Bardzo chciałbym Tobie doradzić/ przedstawić co i jak - najlepiej ....

Ale jest to mocno subiektywne i okraszone moim gustem.

 

Cechy które wymieniłeś nie za bardzo nadają się do opisu Regi...

 

Ona stawia na spójność / obraz jest jednorodny / korzenna barwa ( doświetlenie zależy od transportu i sposobu połączenia coaxial / toslink - odbiornik WM8805 zaopatrzony w wzorcowy zegar potrafi doskonale się rozprawić z problemem podwyższonego Jittera na tym połączeniu )

wspaniała energetyka ( moim zdaniem wynik braku upsamplingu / mam awersję do tego rozwiązania po przygodzie z Meridianami z serii G.

Scenę ( można przybliżać lub oddalać.... 4 - cała naprzód...a dla odmiany / 1 - efekt studni ) a wielkość żródeł pozornych można zmieniać ( 2 - powiększa .../ 5 - pomniejsza) za pomocą przełączanych filtrów...

 

Więcej nie pomogę ...musisz sam to ocenić....czy zmiany są subtelne albo wręcz radykalne.

Pozdrawiam.

Edytowane przez BOBSAPP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem co oznacza ta spójność i jednorodność. Dla tego powodu zamówiłem (po odsłuchach) wzmacniacz Regi Elicit-R.

Ale DAC-R też musi mieć jakiś poziom rozdzielczości/ilości szczegółów, poziom dynamiki itd w porównaniu do innych. Niestety nie mam jak tego ocenić nie kupując wcześniej w ciemno.

 

Teraz chodzi o dopasowanie do wzmaka Regi DACa. A wiem że moj Marantz NA8005 ma duże ograniczenia. Wspomniany przeze mnie Audiobyte Black Dragon zmiótł go bez wysiłku wyższą rozdzielczością, szerszą i głębszą sceną dźwiękową.

 

Nie używam żadnych coax czy toslink. Interesuje mnie wyłącznie połączenie po USB z komputerem.

Może uda ci się coś porównać bo niestety że dźwięk jednorodny to tylko 5% z wszystkich możliwych cech urządzenia.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Od tygodnia wygrzewam Elicit-R i śmiga całkiem ładnie. Jednak wiele zależy od podpiętego kabla. Najpierw miałem Yarbo który najlepiej spisywał się do tej pory a także na innych wzmacniaczach które testowałem. Po tygodniu zamieniłem kabel na Furutech Triple alpha który miałem pod amplitunerem i okazało się że to właśnie ten kabel powinien być od początku.

Przestrzeń, scena urosły do na prawdę sporych rozmiarów rozsuwając się na boki poza kolumny. Yarbo w tym wypadku bardzo ograniczał całe granie.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

KOledzy, z czym połączyć BRIO-R w 16m? W tej chwili mam z PYlon Audio Sapphire 25, ale nie gra dla mnie dobrze...Największy mankament wysokie tony...Nie ma rozdzielczości i stereofonii, za to nie wiem jak to opisać, ale najbardziej przychodzi mi do głowy "kszaczenie" (celowo napisałem sz), słabo słychać talerze i tam gdzie jest dużo instrumentów...Spytacie dlaczego wybrałem Sapphiry? Dlatego, że mogłem je nabyć w bardzo okazyjnej cenie...Ale raz, że za duże i dwa, że występuje w/w efekt...Ponieważ słuchałem ich z ATOLLem i efekt ten występował, dlatego sądzę, że to sprawa kolumn...W przyszłości chciałbym dokupić gramofon...Aha, co doradzilibyście jeśli chodzi o CD?

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę przesłuchać Davis Acoustics Maya(nie wiem w jakim przedziale cenowym Pan sie obraca) ,a co do cd proponuje Rege.

W zależności za ile sprzedam Pylony + 1000, może jakaś używka...? Czy ktoś słyszał takie zestawienie jak ja mam, Sapphire 25+ Brio-R? Chciałbym usłyszeć opinię, bo nie wiem czy mi słoń na ucho nadepnął, czy może ktoś podziela wrażenia...

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem tych klocków razem tylko w innych konfiguracjach. Moim zdaniem to połączenie z góry było skazane na porażkę. Rapphire Pylona nie są złe, ale akurat rozdzielczość nie jest ich mocną stroną. One potrzebują szybkiego wzmacniacza , który będzie trzymał bas za "pysk" i rozdzielczego. Rega do takich nie należy. Ma zaokrąglone skraje pasm, bas nie za szybki. Ma on w sobie sporo "słodkości". S25 są też za duże do 16m2 (S23 byłyby odpowiednie do takiego pokoju, ale też raczej nie do Regi) i podejrzewam, że bas trochę dominuje. Np. słyszałem mniejsze Sapphire 23 + Fezz Audio Silver Luna + strumieniowiec Pioneera i brzmiało do bardzo dobrze biorąc pod uwagę cenę kolumn. Jeśli chcesz zostawić Regę to te Pylony sprzedaj. Zmień na monitory bądź nie za duże podłogowe. Oczywiście odsłuch przez zakupem. Ewentualnie jak na odsłuchach nadal będzie coś nie tak to spróbuj inny wzmacniacz bo Rega ma jednak swój charakter.

 

Aha co teraz robi za źródło?

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem tych klocków razem tylko w innych konfiguracjach. Moim zdaniem to połączenie z góry było skazane na porażkę. Rapphire Pylona nie są złe, ale akurat rozdzielczość nie jest ich mocną stroną. One potrzebują szybkiego wzmacniacza , który będzie trzymał bas za "pysk" i rozdzielczego. Rega do takich nie należy. Ma zaokrąglone skraje pasm, bas nie za szybki. Ma on w sobie sporo "słodkości". S25 są też za duże do 16m2 (S23 byłyby odpowiednie do takiego pokoju, ale też raczej nie do Regi) i podejrzewam, że bas trochę dominuje. Np. słyszałem mniejsze Sapphire 23 + Fezz Audio Silver Luna + strumieniowiec Pioneera i brzmiało do bardzo dobrze biorąc pod uwagę cenę kolumn. Jeśli chcesz zostawić Regę to te Pylony sprzedaj. Zmień na monitory bądź nie za duże podłogowe. Oczywiście odsłuch przez zakupem. Ewentualnie jak na odsłuchach nadal będzie coś nie tak to spróbuj inny wzmacniacz bo Rega ma jednak swój charakter.

 

Aha co teraz robi za źródło?

 

Bas akurat mi się podoba, ale fakt jest go zbyt dużo...Spróbuję ożenić te Pylony, są po prostu zbyt duże do mojego pokoju...Sam wzmacniacz przypadł mi do gustu, więc co do niego konkretnie...? W tej chwili za źródło robi DVD Pioneera, DAC Fioo i dekoder kablówki, ale słuchałem w salonie na różnych CD i w/w efekt też występował...Myślę że jeśli chodzi o kolumny jak uda mi się je sprzedać będę poruszać się w kwocie do 3000zł max, wchodzą w grę używki, ale w dobrym stanie.

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.