Skocz do zawartości
IGNORED

REGA KLUB


michal stabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aktywacja wyciszenia to naciśnięcie przycisku na pilocie z symbolem...wyciszenia..

Funkcja przycisku MUTE jest znana od dziesiątek lat już...

 

 

3. Czy mogę podłączyć w/w DAC do wejścia 1-czyli przeznaczonego dla gramofonu (jak zapewne wszyscy wiedzą wbudowany pre gramofonowe). Pytam dlatego, że sygnał z dekodera przez FIOO jest bardzo słaby, trzeba podkręcać głośność niemal do połowy, żeby było ok? W tej chwili nie mam jeszcze gramofonu, więc zagospodarowałbym to wejście ;)

Absolutnie nie powinieneś tego robić.

Jak sygnał wyjściowy z FIOO jest niski to taki jest i nic z tym nie zrobisz. Co z tego że musisz na połowę głośności ustawiać?

Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja wyciszenia to naciśnięcie przycisku na pilocie z symbolem...wyciszenia..

Funkcja przycisku MUTE jest znana od dziesiątek lat już...

ok, dzięki nie zwróciłem wcześniej na nią uwagi po prostu, teraz wszystko zrozumiałe...:)

Absolutnie nie powinieneś tego robić.

dzięki :)

Jak sygnał wyjściowy z FIOO jest niski to taki jest i nic z tym nie zrobisz.

Czy jeśli kupię normalnego DACA to poziom głośności będzie podobny jak przy CD?

Co z tego że musisz na połowę głośności ustawiać?

ano to, że czasem ryknie jak zmienię źródło, a cd już gra...Takie nic, ale wolałbym żeby było normalnie-myślałem, że można to jakoś inaczej podłączyć-np do innego wejścia-ale jak nie to nie :)

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam problem z Rega Brio-R. Koledzy, wzmacniacz bez oglądania poglądowych filmików mi się podobał... Jednak nie jestem pewien, czy jest z nim wszystko ok...?Chodzi mi o głośność...Kiedy się nagrzeje, odnoszę wrażenie, że gra wyraźnie ciszej. Najpierw myślałem, że to kwestia kiepskiego źródła (DAC Fioo D003)-połączenie z kablówką, ale teraz już jestem prawie pewny...Tzn, zachowuje się tak samo z tunerem radiowym i cd...Poziom głośności jest wyraźnie słabszy z konwertera Fiio, ale nie o to chodzi. Na początku użytkowania głośność ustawiona na "za piętnaście dziewiąta" nie dało się słuchać z powodu zbyt dużej ilości decybeli...Teraz potencjometr ustawiony na godzinę "12" i jest głośno, ale przy tej głośności to sąsiedzi powinni dzwonić po strażaków, a nic się nie dzieje...Jedyne co powinno być, to przesterowanie...Nawet podgłosiłem, jako źródło na max tuner radiowy i powiem, że było głośno ale ok...Chaos, ale pytanie brzmi:

Jak rozpoznać czy wzmacniacz się nie zepsuł? Jest na gwarancji, ale coś mi nie pasuje i nie wiem czy to moja percepcja czy fakt...?Jakby nie było nowy ponad trzy klocki...

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Audio Physic Yara Classic, na każdym wejściu i to dopiero jak z pół godziny/godzinę pogra...Na początku myślałem, że coś nie tak z Fioo, ale z tunerem jest tak samo i odtwarzaczem też. Wcześniej miałem inne kolumny-Pylon Audio Sapphire i na 12 godzinie chciało pokój roznieść...

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest we wnęce, ale ma czym oddychać-nie jest zamknięty i dookoła jest wolna przestrzeń po 15 cm od innych sprzętów, jest ciepły, nie bardzo ciepły, a już na pewno nie gorący...Zresztą kolumny chyba go tak nie obciążają...

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Pojawiła się jeszcze jeden temat: Próbowałem na różnych poziomach głośności i po ustawieniu na około godz 1 przestała grać lewa kolumna-spanikowałem;) rozłączyłem wszystko, podłączyłem od nowa i wszystko grało...(nie wykluczam wypięcia się kabelka RCA, ale nie widziałem tego ponieważ mam wsunięte graty we wnękę w szafce i po prostu nie widać czy RCA był wypięty-aczkolwiek wszystkie kable dość ciasno wchodzą na złącza). A wzmacniacz od początku miał taką przypadłość, że sterowanie pilotem, zmiana źródła szwankowało od nowości. TZN kiedy próbowałem zmieniać źródło-za pomocą pilota- dość często, ale nie zawsze, zmiana się "wieszała". Naciśnięcie "input" na pilocie nie powodowało reakcji, dopiero kolejne naciśnięcie powodowało zmianę wejścia, ale od razu o "zaległą" ilość wciśnięć...Myślałem, że wzmacniacz "nie widzi" pilota, ale dioda na wzmacniaczy migała kiedy wciskałem przycisk, a mimo tego nie zmieniał wejścia. Nie wiem czy dobrze zostanę zrozumiany, ale słowo "wieszanie się" jakoś mi najbardziej pasuje. Oczywiście pierwsze co zmieniałem to baterie w pilocie, ale nie przyniosło to efektu. Jakoś nauczyłem się z tym żyć, dlatego nie reklamowałem, uznałem to za "drobną przypadłość". W obecnych okolicznościach zaczynają mnie jednak drażnić te tematy...Problemem mogę być jednak "ja" ;). Jeśli ktoś spotkał się z w/w cechami Brio-R poproszę o wpisy.

Edytowane przez fido920

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko znaleźć jakiekolwiek wzmaki Rega żeby uległy awarii. To raczej bezawaryjne urządzenia. Oczywiście nie ma nigdy 100% egzemplarzy bez problemów i mogło trafić akurat na ciebie.

Długo go masz? Może jednak warto reklamować.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ciężko znaleźć jakiekolwiek wzmaki Rega żeby uległy awarii. To raczej bezawaryjne urządzenia. Oczywiście nie ma nigdy 100% egzemplarzy bez problemów i mogło trafić akurat na ciebie.

Długo go masz? Może jednak warto reklamować.

 

Swojego Elicit-r w pierwszym miesiącu odsyłałem na gwarancji ; buczał jeden kanał. Po wymianie kondensatorów wszystko było o.k. Jeśli masz gwarancję odsyłaj nie zastanawiaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mialem CD/DAC Saturn-R razem w komplecie z Elicit-R. Najlepiej posłuchać samemu, natomiast ja mogę określić to brzmienie jako lekko przesłodzone, ocieplone i przyjemne do słuchania.

To już bardziej pewnie domena wzmaczniacza ale był bardzo punktualny.

Do funkcjonalności DAC dodam, że pojawiał się uciążliwy pisk/szum przy zmianie częstotliwości np. z jednego utworu na drugi z innym próbkowaniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam. Koledzy sluchaliscie moze muzy na nowej brio - r? Sa jakies roznice w brzmieniu w stosunku do starszej brio r? W starszej brio brakowalo mi zejscia na niskich tonach, lepszego ich roznicowania, twardszego ataku, rozdzielczosci. Zaszly jakies zmiany w tych aspektach czy tylko aparycja sie zmienila?

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Koledzy sluchaliscie moze muzy na nowej brio - r? Sa jakies roznice w brzmieniu w stosunku do starszej brio r? W starszej brio brakowalo mi zejscia na niskich tonach, lepszego ich roznicowania, twardszego ataku, rozdzielczosci. Zaszly jakies zmiany w tych aspektach czy tylko aparycja sie zmienila?

coś cisza w klubie, a sam chętnie się dowiem...:)

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam szanownych klubowiczów, od jakiegoś czasu szukam wzmacniacza muzykalnego, ciepłego, z dobrym wypełnieniem szczególnie średnicy, i lekko wycofaną górą, czy wybierając sie na odsłuch rega elex-r jestem na dobrym tropie? Czy ten wzmacniacz to jest mniej więcej takie granie o jakim piszę?

 

Obecnie gram na nad 326 i brzmienie mi odpowiada ale jednak chciało by się czegoś więcej, trafiłem też na naim nait5si i był to ideał szczególnie jeśli chodzi o barwę średnicę i wypełnienie jednak ze względu na buczace trafa musiałem go oddać :/

 

Pozdrawiam,

s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trop dobry choc wynik zalezy tez oczywiscie od reszty toru. Ale wzmacniacz gra cos w tym kierunku.

 

Dzięki, kolumny to dynaudio emit 20 są takie dość - mimo wszystko- neutralne, choć czasem deczko jasnawo potrafią zagrać... a te regi to raczej maskują niedoskonałości złych realizacji czy raczej wszystko pokazują? Chodzi o to że słcucham każdego gatunku muzycznego (w tym rock) i przy długich odsłucham nie chciałbym żeby dźwięk męczył, ani stwierdzić że 1/3 utworów muszę pomijać ;)

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elex-r to wzmak grajacy calkiem inaczej niz maluszek brio r, elexem trzeba sie rozsmakowac, ze tak to ujme hah ale bez watpienia to bardzo dobry wzmacniacz. Nie kupi swoim brzmieniem od pierwszej minuty ale ma w swoim brzmieniu ukryte jakies takie piekno. Maszyna wybredna gdy chodzi o zrodlo ale potencjal bardzo duzy. Niestety w szybkim odsluchu w wiekszosci przypadkow przegra nawet z duuuzo slabsza brio r...

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie

 

Po przeprowadzce, mój zestaw Rega Mira + Monitory Koda Harmony K-2000B nie sprawdza się w nowym miejscu. Prawdopodobnie 35 m^2 to za dużo na te monitory.

Czy szanowni koledzy poleciliby mi jakieś kolumny, mogą być używane, które zagrają w tak dużym pomieszczeniu? Źródło to głownie gramofon, a rodzaj słuchanej muzyki jest bardzo szeroki, jednak najczęściej na talerzu lądauja stare kapele pokroju Pink Floyd czy Camel a z nowszych to Portishead czy Archive. Budżet do 3 tyś zł za parę.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pytanie. Orientuje się ktoś czy i jeżeli tak to kiedy Rega wprowadziła modyfikację płyty głównej we wzmaku

Elex - R? W lutowym wydaniu magazynu AUDIO jest test m.in. Regi Elex R i na zdjęciach bebechów wzmaka widać trochę zmian na płycie głównej w stosunku do wersji pierwszej, chociażby czarny ALPS nie jest już obsługiwany za pomocą długiego metalowego trzpienia, są też inne drobne zmiany. Ktoś coś więcej wie na ten temat? Co ciekawe na fotach płyty głównej widać datę produkcji i jest to 2017r. czyli jest to chyba obecnie produkowana wersja tego wzmacniacza.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.