Skocz do zawartości
IGNORED

REGA KLUB


michal stabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Z przyjemnością informujemy,

że z okazji premiery nowego modelu gramofonu Rega RP1 w Polsce, tylko do 18-go kwietnia można zamówić gramofon w promocyjnej cenie

więcej info na maila lub w dziale nowości.

 

Recenzja http://this.pl/oferta/Rega/RP1/Rega_RP1_recenzja_HFC_11.10.pdf .

Kontakt telefoniczny: 78 4 50 50 50 lub 78 4 50 50 55, http://rega.this.pl

post-28390-065622000 1302114822_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

 

Czy ktos w klubie mial stycznosc z nowym Rega DAC ? Jesli tak, to czy moglbym poprosic o opisanie wrazen ?

 

Witam

opinia na temat DAC-a Regi pojawi sie w tym tygodniu w dziale Artykuły. DAC był na testach u Franz.

wspomnę jedynie że do budowy DAC-a wykorzystano sporo komponentów z HI-END-oweo CD Rega ISIS

 

pozdrawiam

Arek.

post-28390-051893300 1302119618_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam

opinia na temat DAC-a Regi pojawi sie w tym tygodniu w dziale Artykuły. DAC był na testach u Franz.

wspomnę jedynie że do budowy DAC-a wykorzystano sporo komponentów z HI-END-oweo CD Rega ISIS

 

pozdrawiam

Arek.

za przeproszeniem ! co za bzdury , każdy teraz w materiałach reklamowych pisze że zastosował elementy z wyższych modeli ( mało kreatywni ci copywriterzy) ale żeby pisać o obudowie

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arku czy rs5 + Brio-R jest optymalnym mocowo połączeniem? ile metrów2 dla rs5 jest ograniczeniem?

 

Witaj

Jeśli chodzi o Brio-R to nie słuchałem jeszcze osobiście tego najnowszego modelu wzmacniacza Regi, natomiast poprzedni model Brio jest na pewno za słaby do tych kolumn.

RS5 najlepiej w stosunku jakość/cena zagrają ze wzmacniaczem Rega Mira3 i na pewno nie zabraknie tam dołu.

 

Jeśli chodzi o rekomendowaną powierzchnie to jest to od 20 do 30 m2

 

pozdrawiam serdecznie

Arek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Nowy system marzeń REGI

Serdecznie Zapraszamy na Audio Show 2011!

 

Lokalizacja: Hotel Jan III Sobieski, sala: 708 / VIIp

 

W tym roku prezentujemy najnowsze produkty z nowych serii budżetowych. Bieżący rok obfituje w wiele premier i zapowiedzi nowych produktów brytyjskiego producenta. Wiele uznanych i zasłużonych produktów zostało wycofanych z oferty i zastąpionych nowymi wersjami. Wielu użytkowników zadaje więc sobie pytanie, czy, słynąca z tanich, znakomicie grających systemów Rega jest w stanie zaproponować w podobnej cenie jeszcze lepsze rozwiązania?

 

Do budzących największe zainteresowanie należy premiera gramofonu RP3 – następcy gramofonu P3-24, który w ostatnich czterech latach niezmiennie zdobywał nagrodę gramofonu roku miesięcznika „What Hi-Fi?”.

Rega_RP3_1.jpg?w=b2c2e1e4

 

Z ostatniej chwili! Gramofon Rega RP3 z wkładką Elys2 zdobył tytuł Produktu Roku 2011 w kategorii „Gramofony 2000-5000zł” przyznawany przez miesięcznik „What HiFi?” (zobacz)

 

Kolejna wyczekiwana nowość, to wzmacniacz zintegrowany Rega Brio-R – następca podstawowego wzmacniacza Rega Brio3, elementu Systemu marzeń. Nazwa System marzeń została zaczerpnięta z nazwy rubryki miesięcznika Hi-Fi Choice, w której ukazał się test systemu opartego na wzmacniaczu Rega Brio3, odtwarzaczu CD Apollo i kolumnach RS3. System ten zapisał się w historii pisma, jako najtańszy zestaw prezentowany w rubryce System marzeń - prezentowane w niej systemy zwykle są co najmniej dziesięciokrotnie droższe od systemu Regi.

 

Rega_Brio-R1.jpg?w=b49fd365

 

Z ostatniej chwili! Wzmacniacz Rega Brio-R zdobył tytuł Produktu Roku 2011 w kategorii „Wzmacniacze stereo 2000-3500zł” przyznawany przez miesięcznik „What HiFi?” (zobacz)

 

Warto wspomnieć, że wymieniony system uzupełniony o gramofon P3-24 z wkładką Rega Exact zdobył prestiżowy tytuł Najlepszego Produktu Roku 2010 w kategorii System, przyznany przez miesięcznik High Fidelity.

 

Na Audio Show 2011 ponownie zaprezentujemy System Marzeń, jednak z najnowszym wzmacniaczem Rega Brio-R, gramofonem RP3 i kolumnami RS5. Całość uzupełni firmowe okablowanie oraz nowa platforma gramofonowa marki Monolith Audio. Wykonana ręcznie, z selekcjonowanego drewna równoległosłoistego platforma, została wyposażona w ceramiczne stopy antywibracyjne z tlenku glinu – niezwykle twardego materiału gwarantującego niezmienność parametrów w trakcie użytkowania.

 

MonolithAudio_platforma_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Panowie podpowiedzcie co zrobić żeby poprawić dzwięk z REGI P2. Właśnie zakupiłem taką z 2giej ręki w przyjemnym stanie wizualnym , techniczne robi wrażenie również w porządku choć i w technice i w analogu jestem zielony. Wkładka jest prawdopodobnie fabryczna ( zielona :)podłączyłem do dość przyzwoitego Sony 550ES który posiada przedwzmacniacz gram. i ....nie za ciekawie. Dżwiek zza koca, mało dynamiczny, matowy bez blasku i wybrzmień, nie angażujący , mocno zabrudzony Przy gęstrzym graniu zlewa się w " muzyczną pulpe". Porównując do żródła cyfrowego czyli transport DVD Pioneer DV300 i lampucera z lampką e88cc jest sporo sporo gorzej. Mam świadomość że z zajechanej starej płyty wygrzebanej na strychu "polskie nagrania" nie uzyskam dobrego zapisu i pewnie stąd trzaski i "brud" ale tez nigdy nie słyszałem choć poprawnie grającego gramiaka i brak porównania jak powinno to brzmieć. Mam mały dylemacik czy brnąć w ten kierunek czy dać sobie spokój. Teoretycznie słyszę w tym dżwieku tą tzw. analogowość i jej potencjał tylko czy wkładając pieniązki w np. wkladkę 500-1000zł i przedzwacniacz za kilkaset ( bo raczej tu są braki ) uzyskam efekt przewyższający dżwięk z lampucery czy też trzeba tu większych pieniążków. Być może nie jest coś ok. z tym sprzetem - regulacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam i zwracam się do posiadaczy i wielbicieli marki z pytaniem,

jaka jest różnica miedzy kolumnami r5, a rs5?

Tych drugich słuchałem i byłem pod wrażeniem, pierwsze starsze i nie wiem czego można się spodziewać, a są do kupienia.

Czy charakter prezentacji będzie podobny? Jaka jest szansa, że zagra pięknie z wzmacniaczem lampowym Yaqin mc 10 l?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Panowie !

 

Czy ktos w klubie mial stycznosc z nowym Rega DAC ? Jesli tak, to czy moglbym poprosic o opisanie wrazen ?

 

Zapraszamy do zapoznania sie z wynikami "slepych" testow odsluchowych DACow, w ktorym Raga DAC zwyciezyl:

 

http://www.rega.us/resources/DAC-test_HFC-5-2012.pdf

 

Koledzy, przerabiał ktoś ten temat:

24v High performance turntable motor upgrade kit

Chciałbym zmienić silnik w RP1, ale nie wiem gdzie to kupić!

 

Zachecamy do kontaktu z dystrybutorem Regi w Polsce lub dealerami.

Tutaj dostepny jest opis silnika na stronie dystrybutora:

 

http://www.rega.us/akcesoria/24V_silnik_gramofonowy_Rega.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Witam

Jestem posiadaczem REGA DAC od około 3 miesięcy....

Na początku pragnę podziękować dystrybutorowi Regi ... z pomocną dłoń gdy było trzeba.....SZACUN

 

Mój system był karmiony przez 9 lat meridianem 507.24 i byłem z niego zadowolony , klocki zaczęły się gdy wysiadł laser ....drogo ...trudno ...same nerwy...

Postanowiłem pójść w innym kierunku dac + transport....

Natomiast to co pokazał DAC REGI z DVD LG w roli transportu , spięte VDH the first digital....zabiło mi takiego ćwieka że do tej pory nie wiem o co chodzi???

 

Dynamika , namacalność , barwa i selektywność połączona ze swobodą wprost kipią ...

Meridian był dobry ale o tych aspektach zapominał ....niestety kosztował 7000zł

 

Jeżeli chodzi o filtry

1 - Mocny dżwięk do przodu skraje pasma wyrażne...

2- Wokale do przodu bas ,większa kontrola i ogromna płynność...

3- Dżwięk pomniejszony..bryły instrumentów bardziej obrysowane...

4- Szybki gładki i bezpośredni dżwięk ... nie tak swobodny jak na filtrze nr 1 i 2

5- Dynamika , otwarcie i atak niedostępny dla meridiana...

 

Ogólnie zmiany filtrów są na poziomie wymiany okablowania.....

 

Rega ogólnie prezentuje dżwięk mocny , wyrażny z doskonałą dynamiką , rytmem i energią której brakuje meridianowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Proszę o przyjęcie do klubu. Szczegóły wkrótce :)

 

A tak przy okazji, bardzo podoba mi się seria gramofonów "Union Jack":

 

http://www.homemedialimited.co.uk/rega-rp1-union-flag-edition.html

post-17176-0-02203300-1352319162_thumb.gif

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Bardzo dobry wybór :)

 

Ogólnie mówiąc - Hegel to Hegel, a Rega to Rega. Można cieszyć się i jednym, i drugim przecież. A ja mam wielki szacunek dla sprzętu Rega.

Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Chyba zakoncze opis jutro.

Zestaw Rega zadziwia mnie dojrzaloscia, jak za swoja cene ponizej 10 000 zl. Slucham go od ponad tygodnia z prawdziwa przyjemnoscia - nie brak mi w ogole drozszych systemow, a mialem jednoczesnie na podoredziu i Hegla i Calyx CTI.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady. Ale opis zestawu Rega jest juz dostepny, wiadomo gdzie :)

Wiem, ze wiele osób z forum AS oskarża mnie o stronniczość, czy sprzyjanie producentom, ale trudno mi było nie napisać tego, co napisałem. Zestaw Rega, podstawowy przecież, jest świetny. Koniec, kropka.

 

Wysłane z iPada.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet, tym razem bez złośliwości - musisz popracować nad stylem, składnią i pisownią. W tekście aż roi się od rozmaitych błędów, w tym niestety również ortograficznych. Budujesz zbyt długie zdania, tracąc nad nimi kontrolę. Ewidentnie wzorujesz się na stylu Pacuły, ale robisz to trochę nieudolnie. Używasz przesadnie bogatego słownictwa, na siłę upychając jak najwięcej określeń w jednej sentecji. Jest to niestety zgubna taktyka, często obracająca się przeciwko autorowi. Umiał tak pisać ś.p. Witold Topolski i chyba tylko on nie robił tego w pretensjonalny, sztuczny sposób. Czasem powstaje masło maślane (np. komplementarne urządzenia nawzajem się uzupełniające) czasem określenia bez sensu (komplementarny dźwięk).

Dobra rada - przyhamuj trochę z tą kwiecistością, bo przekraczasz niestety granicę megalomanii. Pisząc proste zdania nie będziesz popełniał tyle błędów, a recenzje będą bardziej komunikatywne.

 

 

Poza tym, jak napisał kolega wyżej, test bez rozdzielenia elementów i określenia charakteru każdego z nich jest mało wartościowy. Gdyby ktoś np. myślał tylko nad cedekiem, albo wzmacniaczem, albo nawet kompletem, niczego się z tego nie dowie. W zasadzie to jest test kolumn albo całego systemu.

 

Aha, słyszałem zestaw Regi (btw - nie "zestaw Rega") na dwóch ostatnich AS, za każdym razem było bardzo przyjemnie. Trochę bez błysku, ale równo i całkiem wciągająco.

Edytowane przez mczaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.