Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Audio Academy


goliatpl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym tylko zaznaczyć,że Tony nie gra na basie i życzymy mu dużo zdrowia.

Przecież tu nikt nie pisał, że Tony gra na basie, tylko że sposób jego gry (wiadomo - poluźnione struny z powodu palca i charakterystyczne uderzanie) mógł być wzorem dla basisty ze Skorpio - takie moje odczucie.

A Tonemu faktycznie należy życzyć wytrwałości i pokonania choroby.

 

Przy okazji zaprezentuję kolejną płytę, do której ostatnio wróciłem. Tym razem to będzie znowu muzyka z filmu, trochę nowszego niż poprzednio choć niemłodego (1993). Świetne kino męskie - czterech kolegów zostawia żony w domach i jadą razem kamperem na męski wypad na mecz bokserski. Gdy przejeżdżają przez niezbyt przyjazną dzielnicę zaczyna się dramatyczny bieg wydarzeń a w tle znakomita muzyka. Hybryda dwóch gatunków. Ciężkie granie oraz amerykański rap (nie hip hop). Wiem, że rap pewnie się Wam za dobrze nie kojarzy, ale nie tym razem. Kto nie zna niech posłucha - dla mnie każdy kawałek na płycie to perełka gatunku.

Film również chłopakom polecam.

Judgment-Night-soundtrack-review.jpg

Edytowane przez pit80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Swojego czasu miałem Phoebe w 16m2 i było ok. Nie ma się czym martwić. Z czym będziesz łączył AA? U mnie grały z Rotelem 985, atollem 100, Xindak PA-m oraz Vincenrem 226mk2. Z każdym zagrały oczywiście inaczej. Mi najbadziej pasowało granie w duecie z Xindakiem oraz Vincentem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Moje Rhea pojechały właśnie z nowym właścicielem do Gdańska.

Smutno trochę, pusto w domu :( B.Dobre kolumny, trzeba będzie im poszukać godnego zastępstwa.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem wielka przyjemność gościć Pana Michała u siebie w domu wraz z dwójka jego ,,dzieci'' a mianowicie Pheobe III oraz Pheobe IV.

Dzięki temu miałem okazje bezpośredniego porównania obydwu model w w swoich warunkach. Po tej wizycie niestety nie chce mi się nawet podpinać z powrotem moich kolumn także szykują się zmiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrSalieri chodzi Ci o Zensory 3? Z3 z pamięci miały u mnie bardzo fajną średnicę, nasyconą i barwną oraz zaskakująco dobrą górę, wykładają się na niskich. Może też brakować górnej średnicy chociaż w typowym niezaadoptowanym pomieszczeniu mieszkalnym i z wzmakiem nie za wysokich lotów to akurat takie strojenie działało na korzyść heh. Oczywiście żadnych Phoebe niestety nie słuchałem ale daje mi to do myślenia, skoro aż taki nokaut był na Z3

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja zaluje, ze czesto sciagalem jakies kasztany na odsluch zamiast posluchac AA Phoebe III, zwlaszcza, ze jest bardzo wiele opinii o wybitnej synergii Phoebe z moimi klamotami.

 

swojego czasu miałem Dynaudio dm 2/7 i zmieniłem właśnie na Phoebe III- był to strzał w 10 :) Ostatnio z moja kobitka wspominała granie III bardzo pozytywnie :)

 

pzdr dla Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
MrSalieri chodzi Ci o Zensory 3? Z3 z pamięci miały u mnie bardzo fajną średnicę, nasyconą i barwną oraz zaskakująco dobrą górę, wykładają się na niskich. Może też brakować górnej średnicy chociaż w typowym niezaadoptowanym pomieszczeniu mieszkalnym i z wzmakiem nie za wysokich lotów to akurat takie strojenie działało na korzyść heh. Oczywiście żadnych Phoebe niestety nie słuchałem ale daje mi to do myślenia, skoro aż taki nokaut był na Z3

I tak właśnie graja Z3 całkowicie się zgadzam. Maja ciepłą barwę. Przyjemnie się ich słucha. Raczej do spokojnego repertuaru.Teraz już wiem ze bas można trochę utemperować kablami ale o tym później.

 

Jakie wnioski? Sam bym chętnie porównał III i IV.

 

Ogólnie phebe 3 to zupełnie inna liga niż moje monitory. To dźwięk kilka razy lepszy. Jest bardzo rozdzielczy, szczegółowy, bardzo głęboki, instrumenty są bardzo odseparowane, bardzo przyjemne wokale o miłej barwie. Teraz mam wrażenie ze Z3 są zamulone :)

 

Co do porównania modeli:

IV jest bardzo ładna ale bez maskownic :) Płyty skrzynek zacinane pod katem 45 st. powodują że nie widać łączeń. Kolumna stanowi prosta formę, bryłę z widocznymi przetwornikami. Nie ma otworów na maskownice oraz BR z przodu.Na podstawie nowe logo. Z tego co wiem to Pan Michał rezygnuje z tego wyglądu.

Co do dźwięku:

IV mają lepszą górę. Bardziej dźwięczną, wyrazistą ale nie natarczywą. Bas tez jest inny. Jest twardszy, bardziej sprężysty ale nie schodzi tak nisko jak w III. IV grają mocniej basem.

Co do średnicy to wydaje mi się ze jest bardzo podobna.

W moim systemie lepiej wpasowały się III. IV grały za mocno basem.

Zrobiliśmy jeszcze test z kablami głośnikowymi. Do porównania był mój Chord silver screen i Chord odyseey 2 oraz Chord Epic Twin Pana Michała.

U mnie najlepiej sprawdził się Chord odyseey 2. Uspokoił bas, spowodował że miał dużo mniejsza tendencje do dudnienia. Co ciekawe najgorzej wypadł Chord Epic Twin czyli najdroższy kabel. Wycofał średnice oraz odchodził bas oraz cale brzmienie.

Uważam ze pheobe 3 za cenę dwukrotnie wyższą od moich Dali Zensor 3 oferują dźwięk kilkukrotnie lepszy.

Są bardzo podatne na elektronikę oraz kable więc można brzmienie kształtować pod siebie.

Na pewno mogą pokazać jeszcze więcej z lepszymi klockami. Pan Michał nie zbierał szczeki z podłogi ani nie przecierał oczu ze zdumienia ale stwierdził że gra to przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.