Skocz do zawartości
IGNORED

Pseudokino domowe


dd6

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wydaje mi się, aby w moim wpisie ujawniona była jakakolwiek nieznajomość tematu.

Zgadza się, ze DTS jest formatem mniej skompresowanym. Co do zawartości ścieżka nagrana w DTS i DD będzie identyczna, a różnica będzie dotyczyła jej jakości (powiązanej z kompresją).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę dla osób które nie są kinomaniakam są 3 koncepcje do rozważenia:

 

1) Zrezygnowanie z dźwięku z tylnych głośników i centralnego na rzecz lepszej jakości z frontów. Na pewno to rozwiązanie jest najtańsze i przyniesie max satysfakcji przy słuchaniu muzyki, nie zagraca pokoju zarówno dodatkowym sprzętem jak i głośnikami. Dla tych co słuchają radia trzeba dokupić tuner. Na plus przemawia także to, że zazwyczaj dźwięk uzyskany po analogu jest lepszej jakości niż po HDMI, nie trzeba mieś x metrów kabli.

 

2. Kupno dobrego wzmacniacza i amplitunera z pre outem. To jest już droższe rozwiązanie i dochodzi do tego jeden duży klocek który zagraca pokój wraz z kompletem głośników i przewodów. Można uzyskać w ten sposób doby dźwięk kinowy i stereo ale to swoje kosztuje i jest ekonomicznie dyskusyjne. W tym rozwiązaniu brak najnowszych dekoderów do kina, brak wyjść HDMI. Trzeba tu także zbudować ołtarzyk gdzie stał będzie cały nasz sprzęt.

 

3. Kupno dobrego (z wyższej półki) amplitunera i zadowolenie się bardzo dobrym kinem i podstawowym stereo – amplituner też może dobrze zagrać tak jak wzmacniacz na poziomie 3-4 tys. zł. A do tego mamy tu wszystkie najnowsze dekodery (pod blu ray-a), korekcja akustyki pomieszczenia, połączenie z siecią i usb, radio, przeskalowujące chipy graficzne. Tym sposobem zagracenie byłoby mniejsze o jeden element a mianowicie o wzmacniacz. Z punktu widzenia ekonomicznego jest to najdroższe rozwiązanie ale najnowocześniejsze.

 

Obecnie rozważam skrajne propozycje czyli 3 i 1. Wypożyczyłem Arcama AVR600 i trzymam już go 3 tydzień nie mogąc się na coś zdecydować - 1 czerwca muszę już odpowiedzieć wóz czy przewóz. Czy oddać go zatem (mam na niego promocyjną cenę) kupić Krell-a KAV-400xi czy zostawić. Przy wyborze opcji stereo miałbym do sprzedania Dynaudio Focus 110 + 200C + sub 250. Ciężka sprawa – jak by tu złapać króliczka i jednocześnie go gonić. Ech ….

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Zgadza się, ze DTS jest formatem mniej skompresowanym."

No i to jest nieaktualne podejście we współczesnym AUDIO.

Właśnie o tym napisałem. Może niezbyt jasno.

Więc kolejna próba:

 

[1] Dzisiaj formaty lossles (dts MA i DTHD) już nie kompresują dżwięku.

[2] Dzisiaj formaty lossles (j.w.) już nie odszumiają dżwięku.

[3] W/w formaty nie budują sceny dżwiękowej - nie dystrybułują dżwięku do poszczególnych kanałów.

 

Powstaje pytanie: co w takim razie robią ? Od czego są ?

Od modulowania całości przez złożone i utajnione zabiegi typu up sampling/down sampling, manipulowanie krzywymi narastania dźwięku w różnych przedziałach pasma.

Itd, itp. Nazywam to algorytmami mającymi na celu ogólną kosmetykę poprawiającą estetykę brzmienia całości dżwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasaki,

prawda jest taka, że tej decyzji nikt za Ciebie nie podejmie :(

Prześpij się jeszcze z tematem, na sprzedaży stracisz sporo kasy.

Ja również stałem przed dylematem z 3 opcjami, które wymieniłeś.

Wybrałem opcję nr 3, miałem do wykorzystania pokój w piwnicy, pełna swoboda, żona mi się tu nie wtrąca. Stwierdziłem, że aż się prosi zrobić sobie kino domowe, takie bez udawania i bez dużych kompromisów. Ale też bez niuansowania, czy kabelki takie czy takie, jaka listwa itp. - stwierdziłem, że nie o to mi chodzi, gdy wydaję sporo kasy. Wolałem zainwestować w przyjemny wystrój, dobre fotele itp. - koniec końców mam się tu relaksować, a nie zadręczać.

Stereo - jest OK, co ciekawe teraz słucham więcej płyt, które lubię, tych gorzej nagranych też, mniej tzw "audiofili". Czasem posłucham sobie w jakimś trybiku typu DTS neo 6 - wrażenia fajne, słucha się przyjemnie ulubionych płyt, a że nie po "audiofilsku"? - who cares? To ma być w końcu fun dla mnie i skoro jest to znaczy że wszystko w porządku.

Fakt faktem - filmów oglądam dużo, a z uwagi na dzieci mam chyba wszystkie animacje, które ostatnio się pokazały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem film (DD 5.1) i stwierdziłem że spokojnie można żyć bez tylnych głośników i jak dobry wzmak zbuduje scenę w stereo to jest super. Co do tego Arcama to szkoda mi głównie tego że miałem od razu wbudowane dobre radio (także internetowe), złącze usb które umożliwia podłączenie dysku twardego i odtwarzania muzyki z flac-ów oraz system audio-korekcji pomieszczenia. I łącznie z DVD miałbym tylko 2 klocki a tak to musze mieć 3-4. Gdybym nie słyszał porównania z krell-em to bym uznał że ten AVR600 brzmi w stereo naprawdę dobrze i bym go zostawił a tak to widzę (na własne uszy) że za pół ceny można uzyskać dużo lepszy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Tomasaki

"1) Zrezygnowanie z dźwięku z tylnych głośników i centralnego na rzecz lepszej jakości z frontów. (...) Na plus przemawia także to, że zazwyczaj dźwięk uzyskany po analogu jest lepszej jakości niż po HDMI, nie trzeba mieś x metrów kabli."

 

Z opinii, z którymi można się spotkać wynika, że właśnie przeważnie jest odwrotnie i przy wykorzystaniu wyjść analogowych odtwarzaczy DVD i BR jest dużo gorzej, niż przy podłączeniu HDMI.

 

 

"2. Kupno dobrego wzmacniacza i amplitunera z pre outem. (...) W tym rozwiązaniu brak najnowszych dekoderów do kina, brak wyjść HDMI."

 

??? Co ma zakup wzmacniacza stereo do braku nowych dekoderów i HDMI w amplitunerze? Przecież obecnie nawet tanie modele mają już komplet najnowszych dekoderów na pokładzie oraz wszystkie inne bajery (korekcja akustyki pomieszczenia, scalery itd.).

 

Ja bym na Twoim miejscu zostawił sobie Krella i za pozostałe pieniądze kupił amplituner. Miałbyś wtedy baaaaardzo przyzwoite kino (przody dopalone Krellem) i stereo, które Cię urzekło. Jest to rozwiązanie bezkompromisowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janunio, a nie ustawiamy surroundów nieco dalej do tyłu od tej osi? Do 5.1 istnieją różne zalecenia (kino i muzyka nagrana wielokanałowo), ale nawet w kinie należy efekty nieco cofnąć. Ewentualnie, na osi ustawia się głośniki dipolowe. Jak dla mnie osobiście, lepszy efekt był gdy efekty stały nieco z tyłu; obecnie mam po bokach i jest gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię wyboru pomiędzy kinem, a stereo, gdyby jednak padło na stereo, to uważam, że Krell 400xi, to kiepski wybór. Ma swoją klasę, ale gra suchym dźwiękiem i tak na prawdę w tym zakresie cenowym specjalnie się niczym nie wyróżnia. Ja bym szczerze polecał używanego Krella 300i. A z nowych Nada M3, albo CA 840e/w. Koledzy pewnie jeszcze lepiej podpowiedzą. No jeszcze jest całkiem nowy model Krell S300i, który podobna gra cieplej niż poprzednik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziś kończę erę kina w MCH i zaczynam w stereo. Po długich rozważaniach nad wyższością jednego nad drugim wybrałem taką drogę. Spakowałem do sprzedaży głośniki i ruszam z kupnem wzmaka stereo. Na tyły ze stadami już kupca mam ale jak ktoś chciałby kupić centralny i/lub sub-a Dynaudio Focus rosewood to zapraszam na PW.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

pozwólcie że dołaczę do tej arcyciekawej dyskusji

Moja sytuacja to wiecznie male fundusze i rozdzwięk między kinem a muzyką

Szukam kompromisu tak jak wiekszosc z Was

Analizowalem plusy i minusy i wychodzi cos takiego

 

Stereo +

-Bardzo dobrej jakości dzwięk(dynamika szczegółowość naturalnosc itd)

-relatywnie niski koszt w porownaiu do Mch

 

Stereo -

 

- brak dekoderow dzw przestrzennego

-brak efektow dookólnych i zejścia najniższego basu

 

Multi Channel +

-efekty dookólne i niski bas(efekty tektoniczne)

-dekodery dzwięku przestrzennego

-wygoda i ergonomia obslugi

 

Multi Channel -

-Duży koszt(5 gł + sub, kable-wszystko swoje kosztuje)

-problematyczne rozmieszczenie tylnych kanałów i gł centralnego

-slaba jakosc dzwieku szczegolnie w stereo w porownaniu do zestawu stereo(wszystkie parametry ww w stereo slabsze)

mile widzana wieksza kubatura pomiszczenia niz standardowa polska 12m2

 

Analizujac to wszystko sam juz nie wiem w ktora strone sie udac

Stawiajac na wzmaka stereo bedzie swietnie w muzyce ale w filmach tracimy bardzo wiele

I bynajmniej nie chodzi mi tu o tylne kanaly(bo tak naprawde cos do powiedzenia maja jedynie w nielicznych filmach np lord of the ring, szeregowiec ryan i jeszcze parunastu-w pozostalych sa gl jako poglos i nic wiecej-tak wiec da sie przebolec)

czy o suba(ktorego przeciez tez mozn dokupic do stereo jesli fronty nie wystarczaja)

ale o dekodowanie dzwieku przez procesor

Moze glupi jestem ale ja slysze ewidentna roznice gdy zapuszcze sobie film albo koncert w suchym stereo(pcm)

a gdy wszystko odbierze i przetworzy dekoder

Dzwięk przepuszczony przez dekoder jest o wiele lepszy

Dynamika.naturalnoc szczegolowosc i inneo wiele lepsze niz w stereo

I co tutaj robic?

Majac wzmaka stereo szukac ampli av z preoutem czy moze rozwiazania tanszego dvd z dekoderami dd i dts?

Wogole dvd z dekoderami jest w stanie tak bardzo dobrze zdekodowac dzwiek wielokanalowy na 2 glosniki jak amplituner av?

mialem wczesniej onkyo 505 i po wylaczeniu tylow dekodowal dzwiek na rzod i musze powiedziec ze bylo super

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

To jest wypowiedź Maurizio Aterini, właściciela firmy Blue Note:

 

"

Do you think, that uncompressed audio files with high definition are a significant part of audio?

 

MA: Without any doubt. I do not have any doubts about that - this is the future. I am 100% convinced, that this is where stereo and video are going. I do not believe in the future of multichannel sound. At my home I use a stereo system, where a DVD player and a plasma is connected to. And the movies are watched in stereo. Everybody thinks, that I own a brilliant multichannel system, and it is only stereo."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Nie dajcie się oszukiwać! Amplituner za 5k zaczyna powoli grac jak wzmacniacz za 1k. A gdzie kolumny?

 

Dziwne, chyba trudno mnie oszukać bo Onkyo TX-NR3007 (7k PLN w dniu zakupu) jakoś nie chce powoli zacząć grać jak A-9377 (2k PLN w dniu w tym samym dniu zakupu) oraz Pioneer A-50 i Cambridge Audio 650A (jeszcze kilka stówek droższe). Chyba dam wzmacniaczowi przez weekend klapsa może się pośpieszy w doganianiu amplitunera.

 

Autorowi gratuluje pomysłu na wątek i proponuję kilka głębokich oddechów zanim coś napisze na forum.

Pozdrawiam ciepło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.