Skocz do zawartości
IGNORED

Vinyl miażdży CD...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

- dżwięk z winylu jet tak fascynujący że ja mam już ok. 800 czarnych krążków - podejrzewam że moi koledzy winylowcy też mają płytoteki liczone w setkach - a wy piewcy 16 bitowego cedeka pochwalcie się - ile macie płyt ? /uprzedzam że każda odpowiedź będzie zła :)/

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... prawie 2000 postów w temacie, który powinien brzmieć KOCHAM VINYL BARDZIEJ NIŻ CD. Bo w sprawie jakości dźwięku chyba jasne jest, że technika czarnego krążka znana chyba od 100 lat jest gorsza od CD, który ma około 30 lat. Dla mne pod tym względem nie ma dyskusji. Dyskusja wynika tylko z tego, że wiele osób swoje pierwsze przeżycia audiofilskie miało pewnie z vinylami i zdążyło wiele ich nazbierać stąd zachwalanie jego jakośći i MIŁOŚĆ do vinyla.

Nie oszukujmy się CD nawet po 20 latach nie wydaje ogłosów "smażenia" i jakość cyfrowa to jakość cyfrowa a nie analogowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ty, leon, a ty masz jakieś zwoje pod tym czołem wogóle?

Sory jeśli obraziłem twoje "anologowe odczucia" ale to nie powód żeby mnie obrażać. Ogólnie prawda boli więc się nie dziwię, że zamiast merytorycznych odpowiedzi zajmujesz się obrażaniem mnie. W końcu co masz merytorycznie odpowiedzieć skoro wszystko dobrze napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>leon,

Twoje pisanie o rzeczach o których nie masz pojęcia jest tak żałosne, że nawet czytanie go jest dla mnie intelektualną torturą. I mam na koniec jedną prośbę - nie wymagaj ode mnie dyskusji merytorycznej o vinylu z tobą, bo będę miał traumę do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Twoje pisanie o rzeczach o których nie masz pojęcia jest tak żałosne, że nawet czytanie go jest dla

>mnie intelektualną torturą. I mam na koniec jedną prośbę - nie wymagaj ode mnie dyskusji

>merytorycznej o vinylu z tobą, bo będę miał traumę do końca życia.

 

No to już się nie musisz do mnie odzywać. Od razu lepiej.

Chciałem tylko napisać swoje zdanie i moze ono zaginąć wśród licznych postów osób, które uważają pewnie, że czeka nas zmian telewizji z cyfrowej na analogową bo analogowa jest lepsza, ich stare radio z pokrętłem z 1956 ma lepszą jakość niż cyfrowe z 1998 itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>już się cieszę jak będzie wyglądała prawda paul_67 vis leona

 

Prawda jest taka, że studiowałem wychowanie techniczne i jak dziś pamiętam wykład o różnicy między analogizacją a cyfryzacją. Analogiczne sygnały zawsze mają niekontrolowane odchyły powodujące zakłócenia których nie mają cyfrowe. Różnica między analogiczny a cyfrowy jest taka, że nie zmieni tego nawet 5000 przeciwnych temu postów na tym forum.

Nie przechodzimy od przekazu cyfrowego w filmie, muzyce i telewizji do analogowego tylko odwrotnie bo ma ono lepszą jakość, koniec kropka, nie ma dyskusji.

Koniec wykładu.

Innej prawdy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>leon a ucho masz cyfrowe czy analogowe, z odchyłami

>oj dzieci elektryczności

 

Uszy mamy prawdopodobnie anologowe (medycyny nie studiowałem) ale to tylko odbiornik sygnału który jest cyfrowy w przypadku CD.

Czepiłeś się słowa "odchyły", chodziło mi o nieuporządkowaną amplitudę drgania sygnału elektrycznego - takie wykresiki linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7,

 

>Leon mówi logicznie.

 

Dzięki za wsparcie Grzesiek. Równy z ciebie gość i jesteś z moich okolic więc chyba się kiedyś może umówimy na jakieś odsłuchy (widziałem że spotykacie się w "szczecińskim klubie audiofila" hehe :)", na razie tylko mam mało czasu.

 

Co do tego analoga a cyfry to dodam, że na wykresach jakie dostaliśmy na wykładach na studiach analog był jak na rysunku 1 a cyfra jak na rysunku 2. Te wychylenia amplitud powodują zakłócenia. Jeśli nie wiecie czym jest szum to właśnie całkowicie nieuporządkowanym sygnałem pełnym przypadkowości.

post-27628-100000022 1281808995_thumb.jpg

post-27628-100000023 1281808995_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul

>To twoje fale mózgowe? Którą który zwój wytwarza? Pierwszy tę pierwszą, a drugi drugą, czy

>odwrotnie?

 

Kto tu jest żałośnie głupi? Przecież napisałem ci, że 1 to sygnał analogowy a drugi niżej cyfrowy.

Udajesz takiego mądrale a jesteś strasznie tępy jak młot.

A w ogóle miałeś się do mnie nie odzywać i uratowałbyś tym resztki szacunku do własnej inteligencji.

I daruj sobie już obrażanie mojej inteligencji bo sam wychodzisz na tępego chama nic więcej i to jest żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caleb66

>nie kumam tych wykresow

 

To tłumaczę. 1 wykres przedstawia sygnał analogowy 2 niżej cyfrowy. Zwróć uwagę że na 1szym kreski wychodzą poza linię albo nie dochodzą do kreski na górze. To jest nieuporządkowanie powodujące zniekształcenia w sygnale.Czaisz ? Szum wyglądałby jak całkowity chaos w tych liniach. Zauważ że na 2 rysunku niżej linie są uporządkowane od linii na górze do linii na dole, to sygnał cyfrowy bez zniekształceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.