Skocz do zawartości
IGNORED

Vinyl miażdży CD...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość intenser

(Konto usunięte)

Kyle

posądzanie o pisanie bzdur jest wyrazem braku znajomości zagadnienia jaką się teraz popisałeś

 

no nic - widać z dobrym analogiem do czynienia nie miałeś , a wstawianie tu cyfr o głębi i próbkowaniu jest cokolwiek nie na miejscu , gdyż niczego nowego nie wnosi (nota bene czasem 24/192 w cyfrze czasem i nie starcza w konfrontacji z czarną płytą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

"Muzyka z analogu jest naturalna bo wszechświat jest analogowy mój ty przyjacielu"

zajebiście ładnie napisane tylko , że:

 

nie powiedziałem w zasadzie nic innego- to po pierwsze

 

czasem ma wrażenie po czytaniu wpisów kategorycznie przemawiających za jednym czy tez za drugiem , że każdy taki wpis pochodzi od osoby , która nie do końca poznała max . możliwosci danego formatu (oczywiście umownie bo chyba max. nie wydobył póki co nikt, tym bardziej nie usłyszał- mowa jedynie o naprawdę dobrych źródłach czarnych jak i srebrnych krążków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747, 12 Sie 2010, 19:18

 

>Ale mnie dopadłeś.Marekzawa.

>Nie upadaj na duch - co jeszcze nie powiesz.

 

... Ty za to pewnie posypiesz jeszcze bzdurami. ... może teraz zaczniesz przekonywać że wzmacniacze lampowe mają mniejsze zniekształcenia niż tranzystorowe (o dziwo istnieją ludzie o tym przekonani)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle - od kilku wpisów zacząłeś obrażać...

jstes za cyfrą i tranami, twoja sprawa, ale nie wysyłaj nikogo bo ciebie wtedy odeślą

nie widzę by ktokolwiek ostatnio pisał tu z rozsądkiem

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

jak dla mnie w zasadzie OET

 

widzę , że dalej na AS panuje wśród userów typowo polska mentalność połączona z pieniactwem i brakiem jakiejkolwiek ogłady

 

znikam na kilka zachodnich for , gdzie można podyskutować , powymieniać się poglądami, odczuciami zawsze w przyjaznej atmosferze i nie schodząc poniżej pewnego poziomu ,który tu jest (poza kilkunastoma wyjątkami) nadal nie do osiągniecią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co tu, na tym forum się wypisuje, jest nieprawdopodobne (chodzi o zaprzeczanie rzeczom oczywistym, dowiedzionym).

 

Ja rozumiem, że można woleć specyfikę brzmienia winylu czy wzmacniaczy lampowych ... OK ... to jest gust i każdy ma prawo do własnego ... ale nie rozumiem jak można twierdzić, że np. wzmacniacze lampowe mają mniejsze zniekształcenia od tranzystorowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamel napisał:

„w/g danych katalogowych dynamika najlepszych urządzeń szpulowych osiągała 70 dB MAX ale pasmo do 35KHz”

 

To wynika z moich rozważań teoretycznych kilka stron wcześniej. Nie może być inaczej!

 

Paul:

„. . . Przy 38,1 cm nie ma szumu nawet w cichych fragmentach nagrania.”

 

Jest dobrze. Słuchałem. Ale wiem to z doświadczenia, że dynamika (jako odstęp od szumów) na poziomie dopiero 80dB jest praktycznie niesłyszalna.

 

Yul:

„O! I te 76 dB to jest akurat tyle ile można zapisać na vinylu. Skąd zatem na CD ma się urodzić dodatkowe 20 dB, albo nawet więcej, bo jak się dowiedziałem z niniejszego wątku wszchmogący standard CD-DA daje dynamikę 96 dB bez łaski?”

 

Dalej brniesz w nieprawdzie. Winyl nie zagra z dynamika lepszą od 50 paru dB. Dlaczego wyjaśniałem.

 

Paul:

„Tak to właśnie jest.Dynamika CD nie przekracza 80 dB przy dużych składach symfonicznych.Muzyka rozrywkowa nie ma więcej niż 60 , a często 50.Tak więc teoria, a praktyka to dwie zupełnie rożne sprawy:)Wyższości nad winylem w tym przypadku CD nie ma żadnej...”

 

Dynamika CD ma te 96dB! Za jakość techniczną albo zwyczajnie celowe ograniczenia dynamiki format nie ponosi odpowiedzialności.

Wyższość CD nie wynika z dynamiki materiału nagranego, lecz z kultury odsłuch: braku jakichkolwiek szumów i trzasków!

 

747:

„Muzyka z analogu jest naturalna bo wszechświat jest analogowy mój ty przyjacielu."

 

Kocham Wszechświat. Jest analogowy z elementami cyfrowymi; pulsary, rozbłyski gamma, . . .;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Grzegorz7,

Łaskawco, jasność twego intelektu jest wprost niezmierzona - wszystkich odprawiłeś negatywnie jednym postem! To tak jakby całą armię jedną kulą zabić. To się nazywa elokwencja! Chiba św.p. Geremek mógłby się od ciebie uczyć.

A tak "by the way", jesteś pewien, że wiesz co piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.