Skocz do zawartości
IGNORED

Vinyl miażdży CD...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Yul, 12 Sie 2010, 17:29

 

>Ale do rzeczy: rozumiem to tak, że z nagrania wielomikrofonowego nie można uzyskać faktycznej

>dynamiki 96 dB, o 120 dB nie mówiąc, tylko tyle na ile pozwala zapis, czyli w praktyce te skromne

>siedemdziesiąt kilka dB. Czy tak?

 

Polecam stronę producenta SSL :) i specyfikacje ich najbardziej rozbudowanego stołu mikserskiego.

 

A teraz tak na zdrowy rozum nagrywanie audycji muzycznych mających być odtwarzanych w naszych domach z rozpiętością dynamiki większą niż 65dB jest nieporozumieniem; po prostu byśmy ocipieli po paru takich płytach.Proszę sobie wyobrazić że nagrano najcichszy fragment utworu i ten fragment ustawiamy sobie w domu tak żeby go usłyszeć, czyli na poziomie szumów własnych pomieszczenia, czyli ok 30-40 dB i do tych 30-40 dB dodajemy forte orkiestry (zachowujac rozpietość dynamiki) nagrane z wykorzystaniem maksymalnej dynamiki standardu CD czyli 96dB. Co wtedy uzyskamy? ano jebudut o poziomie 125-136dB czyli granica bólu słuchu zostaje osiągnięta. Czy wtedy dalej słuchanie płyt będzie rozrywka i przyjemnością? Mam tak nagrany bezmyslnie na CD jeden utwór Verdiego, jak jego początek słyszę to lecę do gałki żeby ściszyć mając dwa monobloki po 250W każdy można się na prawdę zdenerwować.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> [email protected], 12 Sie 2010, 17:18

 

...polecam zajrzeć na stronę

>producenta topowych stołów mikserskich firmy SSL i poczytać specyfikacje techniczne-miłej lektury :)

-----------------

I znów widoczne braki z logiki.

Skoro głosisz tezę to wypadałoby ją udowodnić. Piszesz jakieś "rewelacje" o spadku dynamiki tym wiekszej im więcej kanałów posiada stół mikserski. Skoro wpadłeś w posiadanie takich "rewelacji" to podziel się źródłem. Skoro masz dane to zamiesć je tu, podziel się nimi, wklej obrazek, cholera wie co ale udowodnij postawioną tezę.

Skoro mówisz o SSL to podaj dokładną stronę na którą mam zajrzeć, wklej obrazek ze specyfikacji, skan z instrukcji itp.

Skoro wspomniałeś o SSL to tym samym twoje twierdzenie o spadku dynamiki tyczy tych stołów - cholera, producent będzie chyba też zaskoczony tym co opublikujesz.

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, 12 Sie 2010, 17:45

 

>>>>bum1234,

>W tym linku co podrzuciłeś, pod koniec tekstu autorzy podają, że CD ma dynamikę faktycznie około 24

>dB. Eee, noo...było-nie-było trochę mało...

>To ja może lepiej sobie vinyla zapuszczę...

 

Sądzisz,źe na winylu jest lepiej? Kompresory dynamiki wynaleziono jeszcze przed erą CD....., zresztą popatrz na wcześniejszy wpis Rafaela, możliwości nośnika to jedno, a realia, w których ogtwarzamy muzykę zmuszają niestety do odpowiedniego traktowania materiału w trakcie masteringu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>rafaell,

"...Mam tak nagrany bezmyslnie na CD jeden utwór Verdiego, jak jego początek słyszę to lecę do gałki żeby ściszyć mając dwa monobloki po 250W każdy można się na prawdę zdenerwować..."

 

Kurde, mam tak samo jak Ty! Tylko, że z vinylu. Tak zwany "skok na gałę" mam opanowany bardzo dobrze. Kiedy przychodzi forte - stukają sąsiedzi - wszyscy jakich mam, jak na komendę - ten z dołu, babcia z góry i obaj po bokach. Ten z którym graniczę przez balkon, wyłazi na niego i wrzeszczy: "Panie! Paaaanie!!! Jak pan nie ściszysz, to na milicyje dzwonię". Wtedy ja wychodzę na balkon do niego i wołam: "Słucham?!?, Słuuuucham?!?". I tak jakoś leci...

Pozdro,

Yul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yayacek

 

Kolega przepraszam, ale nie zna się na zagadnieniach tu omawianych, tylko jątrzy i wypisuje te swoje d a n e i cyfry.

 

Muzyka nie ma nic wspólnego z matematycznymi danymi.

 

MUZYKA TO EMOCJE CHWYTAJĄCE SAMEGO RDZENIA CZŁOWIECZEŃSTWA JAK MIŁOŚĆ NIE DEFINIOWALNA.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ można na taśmie nagrać z dynamika 110dB bez kompresji i to na dodatek cyfrowo na Nagrze DII :)

 

http://www.nagraitalia.it/nagra_d_II.htm

 

a tu rzeczy zrealizowane tym magnetofonem

 

http://www.nagraaudio.com/pro/pages/products_nagra_dII.php

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, 12 Sie 2010, 18:12

 

>Jasne, igła ma dobry szlif, trzyma się zatem rowka jak rzep psiego ogona.

 

To nie uwertura 1812 Czajkowskiego (Telearca) gdzie nie wylatują tylko igły w ramionach tangencjalnych, tak że z tą dynamiką to nie przesadzasz ;)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>paul_67, 12 Sie 2010, 18:03

 

>stary audiofil, 12 Sie 2010, 18:02

>Oceniasz dźwięk nagrany komórką, człowieku!

 

Niektórzy kupują sprzęt audio wzrokiem i wiedzą kiedy dobrze gra; tak ze nie rozumiem czego się czepiasz ;)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winyl pięknie gra – dla mnie gra lepiej niż cd, DUŻO lepiej, dźwięk z winyla jest taki namacalny, mięsisty – jest dużo przestrzeni, głębi, powietrza. Tego na cd nie ma. Stereofonia jest dużo lepsza – nagle możesz usłyszeć dźwięki pojawiające się niewiadomo skąd – winyl potrafi zaskoczyć w przeciwieństwie do cd. CD to ma ten dźwięk jakiś plastikowy – nie da się tego długo słuchać. Na winylu wysokie tony są rzeczywiście wysokie np. to uderzenie w talerze perkusji ! cd nie potrafi tego oddać. A basy ? W pierwszej chwili wydaje się że na cd są większe – ale to jakieś brzydkie basy jakby ktoś za kocem walił pałą w worek treningowy – natomiast na winylu bas jest ładny, miękki ale potrafi tak przypie….. że można z krzesła spaść. Słucham codziennie winylu i ten trójwymiarowy dźwięk jest LEPSZY jak z cd – ja to słyszę ! – chociaż w świetle różnych wykresów, decybeli i itp. – nie powinienem słyszeć !!! Ale słyszę ! – i co mam zrobić ? iść do doktora ? - ale forum jest ok. – dostaję różne dobre rady np.” żebym sobie zgrał winyl na cd i potem posłuchał” - :) :) :) - no nie !! osłabia mnie to, proszę… i to na razie na tyle..

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość intenser

(Konto usunięte)

excel - powienieneś napisać , że u Ciebie gra lepiej , że Ty go lepiej odbierasz jako ten właściwszy, bliższy ciału i duszy - co rzecz jasna rozumiem

 

tylko stawianie tezy, że jeden format jest "lepszy" od drugiego jest o tyle karkołomne co pozbawione sensu jak i całkowicie rozmija się z prawdą

 

jak dotąd nikt nie posilił się o jednoznaczną definicję "lepszego" dzwięku - a dlaczego?

 

ano dlatego ,że taka nie istnieje

 

podam dziesiątki przykładów gdzie mogę wskazać znacznie lepsze brzmienie analogu , jak i cyfry (oczywiście na tych samych tytułach -w kategoriach obiektywnych jak i czysto subiektywnych) - i nadal niczego to nie dowodzi

 

zestawienie poprawne fajnego toru analogowego wymaga dużego samozaparcia, prób itp. - za dużo tu składowych , które finalnie wpływają na końcowy efekt - co czasem zniechęca ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intenser, 12 Sie 2010, 18:53

 

>tylko stawianie tezy, że jeden format jest "lepszy" od drugiego jest o tyle karkołomne co pozbawione

>sensu jak i całkowicie rozmija się z prawdą

 

Bzdury piszesz. Lepszy jest ten który mniej zniekształca. A z dwojga niedoskonałych formatów CDA jest mniej niedoskonały (a jak coś brzmi gorzej to pretensje należy mieć do realizatora/wydawcy) ... a zapis 96/24 - 192/24 jest jeszcze doskonalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intenser

 

No to teraz pan pojechałeś no nie...

 

Muzyka z analogu jest naturalna bo wszechświat jest analogowy mój ty przyjacielu.

 

System CD to decyzja polityczno-ekonomiczna więc sztuczna nie zgodna z naturą robiona niejako na siłę dla praktycznych korzyści.CD ma zalety ale jakże kosztowne i nigdy do końca naturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.