Skocz do zawartości
IGNORED

Vinyl miażdży CD...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wciąż dobrze prawisz Leon.

 

O ile w analogowym sygnale istotna jest cała obwiednia, o tyle w cyfrowym takie szumy są obcinane w jakimś ograniczniku. Sygnał analogowy niosący wartości cyfrowe wystarczy aby miał rozróżnialne jedynie 2 stany (jeśli używamy systemu dwójkowego).

 

Wielkości cyfrowe opisujące wartości analogowe są reprezentowana przez ilość takich dwustanowych impulsów w jednostce czasu.

 

Aby zakłócić wartości cyfrowe szumy musiałyby mieć amplitudy większe od sygnału (impulsów).

 

W analogówce, wielokrotnie niższe szumy są dokuczliwe. . .

 

Jak widać nie dla winylowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>yul

>

>ty masz syfa zamiat mozgu i sluchasz mongolskiego baletu z patefonu na korbe :)

 

HHAHHA ty to masz poczucie humoru. Widziałem ,że w opisie masz nawet kuchenkę mikrofalową hehhe też dobre.

Yul pewnie dalej będzie żałośnie kontynuował swój wątek "mózgowy" myśląc że jest zabawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz7, 14 Sie 2010, 19:46

>Jaką, tak na ucho, Twoje najlepsze płyty mają dynamikę<

 

to jest fajny watek - taki dla debili - gryźcie się dalej dzieciaczki

każdy z odmiennym zdaniem jest chamem, tępym młotem, głupim ... nie chce mi się dalej

żaden z tych gostków nie zauważa, że jest jeszcze trzecia prawda - gówno prawda

profesur co drugi objawia wykute bez zastanowienia regułki czym potwierdza starą maksymę - kto stoi w miejscu ten się cofa - regres - a wiedza się rozwija ...

dynda mi Grzegorzu mi dynamika nagrań, płyt porządnie nagranych jest baaardzo mało i tych i drugich

(zaryzykował bym że rozpiętość to ze 30dB dla obu standardów ze wskazaniem na winyl)

na szczęście od dawna większą przyjemność mam z dłubania a jak gra? - dla mnie, podkreślam - dla mnie od lat komercja nie stanowi konkurencji

i wisi mi prostokąt czy trójkąt, jak jest ładny sinus i pasmo, czas na barwę

 

cyferki to taka odmiana podniecania się prospektami tyle, że dla starszaków

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-leon mówi bardzo logicznie

 

>To tłumaczę. 1 wykres przedstawia sygnał analogowy 2 niżej cyfrowy. Zwróć uwagę że na 1szym kreski wychodzą poza linię albo nie dochodzą do kreski na górze. To jest nieuporządkowanie powodujące zniekształcenia w sygnale.Czaisz ? Szum wyglądałby jak całkowity chaos w tych liniach. Zauważ że na 2 rysunku niżej linie są uporządkowane od linii na górze do linii na dole, to sygnał cyfrowy bez zniekształceń.<

 

- domyślałem się że te zniekształcenia analogu są spowodowane tym że kreski wychodzą poza linię a do górnej kreski nie dochodzą, ale na dolnym wykresie też nie dochodzą z dołu do kreski, czy to powoduje zniekształcenia w sygnale cyfrowym ?

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wątek zarzygany przez Yulianka :-) ta tępa łycha spierdaczy każdy wątek. Wrócił PiSuar z wewczasów i każdy temat będzie teraz zafajdany jego kretyńskimi tekstami :-)

ja słucham cd i winyli. Część edycji cd faktycznie zostały skwaszone przez przygłuchawych realizatorów dźwięku tudzież inżynierów i pseudomasteringowców :-)

Fakt niezaprzeczalny: dostęp do cd jest masakrycznie lepszy niż do winyli.

Kolejna prawda: wygoda słuchania, tu cd bije na łeb winyl, wsadzam na tackę, zamykam, play i gra muzyka. Jak się syfek jakiś przyczepi to wystarczy przetrzeć nawet w bawełniany t-shirt i gotowe.

Magia słuchania: winyl wygrywa, kręci się duży czarny krążek, kawałek jakiegoś drucika po nim drapie a muzyka z kolumn powala.

Przy okazji chciałbym obalić wszechobecny mit że winyl to trzaski i smażenie. Faktycznie tak jest jak płyta pochodzi z kolekcji jakiejś łajzy, jest brudna, zasyfiała i była odtwarzana na szmelcu typu bambino i inne SZLIFIERKI do płyt. Jeśli płyta nie jest zajechana, czysta, odtwarzana na przynajmniej średniej klasy gramofonie to żadnych zniekształceń nie ma. Jest dźwięk... świetny i nie do podrobienia. I cd i winyl mają u mnie dożywocie :-)

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

excel

 

>-leon mówi bardzo logicznie

>

>

>- domyślałem się że te zniekształcenia analogu są spowodowane tym że kreski wychodzą poza linię a

>do górnej kreski nie dochodzą, ale na dolnym wykresie też nie dochodzą z dołu do kreski, czy to

>powoduje zniekształcenia w sygnale cyfrowym ?

 

To że na dolnym wykresie nie dochodzą do dolnej kreski to wina tego, że sam to narysowałem w około 10 sekund w paincie :) powinny idealnie równo dotykać linii górnej i dolnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do cyfrowców - nie boli was to 40dB hałasu domowego od ciszy?

gdyby to wyeliminować się dało i posłuchać tak rozpiętości sygnału od 0dB - byłoby bajecznie czy niekoniecznie?

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul,

 

>>>>thrak,

>Ale miałeś piękne wypróżnienie! Jak kał przestanie ci mózg zalewać, to może jeszcze se vinylka

>zapuścisz.

 

O ja.... Może temu panu już podziękujemy ?

na górze mam taką informację:

"Autor tematu XYZPawel zablokować możliwość pisania w tym wątku użytkownikom: rochu, gagacek, nightwing, Klonik, electro, Seba78, Łowca debili, XYZPaweI, climax99, bartasxx, nemesis, mr li, sittek, parzystokopytny, audioholik"

 

XYZPawel JEŚLI MOŻNA ZABLOKOWAĆ PANA Yula jak chyba osoby z tej listy to byłoby dobrze. Jego posty potrzebne są jak łysemu grzebień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tu Yul pokazuje swoją wiedzę o winylu? Jak na razie to chyba pokazuje swoją wiedzę na temat jak zasyfić wątek kretyńskimi wpisami totalnie nie na temat ;-)

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon

 

>To że na dolnym wykresie nie dochodzą do dolnej kreski to wina tego, że sam to narysowałem w około 10 sekund w paincie :) powinny idealnie równo dotykać linii górnej i dolnej.<

 

- faktycznie dolny wykres wygląda dużo bardziej przyzwoicie.. to wiele wyjaśnia...czyli powinno być od kreski do kreski - ale czy to nie ogranicza dynamiki ?

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47

 

>A mnie akurat Yul nie przeszkadza.Jest barwnie i wesoło.Wiedzy na temat winylu,też odmówić mu nie

>można.

 

To niech się wreszcie popisze to wiedzą o winylu bo na razie "barwnie" gada o mózgach i sraniu. Jak ktoś powiedział wyżej "zarzygał" ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

>>To że na dolnym wykresie nie dochodzą do dolnej kreski to wina tego, że sam to narysowałem w około

>10 sekund w paincie :) powinny idealnie równo dotykać linii górnej i dolnej.<

>

>- faktycznie dolny wykres wygląda dużo bardziej przyzwoicie.. to wiele wyjaśnia...czyli powinno być

>od kreski do kreski - ale czy to nie ogranicza dynamiki ?

 

O ile dobrze pamiętam to jest wykres "surowego" sygnału elektrycznego i nie chodzi chyba o dynamikę czy głośność muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

winyl gra plasko i jest beznadziejny,plyty po kilkukrotnym odtworzeniu nadaja sie do fajansu tam ich miejsce bo to badziewie z poprzedniej epoki,cd graja przestrzennie i mozna je odtwarzac w nieskonczonosc i graja bardziej analogowo niz winyle,trzeba byc nawiedzonym zeby twierdzic ze winyl gra lepiej od cd,kupcie se lepsze odtwarzacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47, 14 Sie 2010, 21:00

>Kuźwa,jak tu wesoło macie...a muzyka gra?

 

a po co tu komu muzyka, jednym szumi za dużo innym za mało - cała katastrofa

1996 wpisów nie w temacie, autora wątku wylali z forum - bosko

jak na bocznicy -:))

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamel

>modrzew47, 14 Sie 2010, 21:00

>>Kuźwa,jak tu wesoło macie...a muzyka gra?

>

>a po co tu komu muzyka, jednym szumi za dużo innym za mało - cała katastrofa

>1996 wpisów nie w temacie, autora wątku wylali z forum - bosko

>jak na bocznicy -:))

 

Czyli nie leci z nami pilot?

Ja tu piszę do autora a gościa już dawno nie ma ? Kto rządzi teraz tym wątkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.