Skocz do zawartości
IGNORED

Michael Jackson - stan krytyczny


kezlok

Rekomendowane odpowiedzi

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robbie Leszczyński?

 

Zoil

 

słowa: K. Nosowska

muzyka: A. Smolik

album: Nosowska "Milena"

 

 

Kurdupel nadęty, miernota przeklęty

Z rybą w nazwisku, bliźniemu po pysku

Z pretensjami do tronu, tronu po Napoleonu

Ostatni z miotu, bez krzty polotu

 

Oceniaj mnie - niech jad strumieniami leje się

Oceniaj mnie - niech jad strumieniami leje się

 

Przez świat niedoceniony, bez szansy na żonę

A po co mu żona? Przecież żadna niegodna

Bo każda kobieta ma w sobie coś z dziwki

Zadasz się z taką - oskubie do centa

 

Oceniaj mnie - niech jad strumieniami leje się

Oceniaj mnie - niech jad strumieniami leje się

 

 

www.youtube.com/watch?v=VP8U4_DmCR0

 

Na te wszystkie smutki z nienawiści do sztuki

On został krytykiem, pewnie jest tutaj dzisiaj

 

I jad mu się leje i z jadu kałuża

I jad mu się leje i z jadu kałuża

 

Oceniaj mnie - niech jad strumieniami leje się

Oceniaj mnie - niech jad strumieniami leje się

Oceniaj mnie - niech jad strumieniami leje się

Oceniaj mnie - niech jad strumieniami leje się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamfreliszka, 29 Cze 2009, 20:41

 

>W Polsce na żywo? Nie playback? To pewne info..?

>wiecie może, ile piosenek michael pisał sam, ile dostawał? czy pisał słowa?

>I wiecie, że on się nie wybielał? Chociaż to najmniej istotne. Bielactwo.

 

Już mówiłem Michael miał koncerty średnio 70/30 jeśli chodzi o śpiew na żywo do playbacku. W większości utworów teksty pisał sam, muzykę później zresztą też, na koncertach grali z nim najwięksi muzycy, w studio zresztą było tak samo. Co do wybielania się, choroba czyli bielactwo potem wymusiła operacje plastyczne, jednak potem z nimi przesadził. Za dużo złych ludzi koło niego było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamfreliszka, 29 Cze 2009, 20:41

 

Co do piosenek, które pisał sam, to spokojnie można powiedzieć, że te najważniejsze są w całości jego.

 

Jego własne w całości (muzyka i tekst), to m.in. Wanna Be Startin' Something, The Girl is Mine, Beat It, Billie Jean, Bad, The Way You Make Me Feel, I Just Can't Stop Loving You, Dirty Diana, Smooth Criminal, Heal The World, Black Or White, Will You Be There, They Don't Care About Us, Stranger in Moscow, Earth Song. Praktycznie z tych największych hitów tylko Thriller nie był jego. Poza wymienionymi, gdzie napisał całość, było też bardzo dużo tych, które współtworzył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-16534-100001259 1246387547_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Sun kłamało..czyżby kolejna sensacyjna plotka. Media zachowują się niekulturalnie, jasne że chcemy poznać prawdę, jednak ta, tak szybko nie wyjdzie na jaw..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michael na ostatniej próbie, noc przed śmiercią. Ponoć tańczył i śpiewał bite 3 godziny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17871-100001255 1246391337_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia za F.Z. 1988

"Why Don't You Like Me?" z Broadway The Hard Way:

 

 

"He's white, Jim . . . "

 

Why don't you like me?

Am I really that bad?

HE'S BAD, HE'S BAD, HE'S BAD

 

"I think you're a jerk! I'm moving from you!"

"Make me a sandwich."

"Moving to Venice."

"I'll be black."

(Jack! What?)

"Still white, Jim . . . "

 

I hate my mother

I hate my father

I AM my sister . . .

And Jermaine is a negro!

A NEGRO! A NEGRO! A NEGRO!

 

"I thought he looked good -- what happened to you?"

"Please read this pamphlet."

"I'm so BAD!"

 

You take the monkey, I'll take the llama,

We'll have a party: get me a Pepsi --

Michael is Janet, Janet is Michael --

I'm so confused now --

Who is Diana?

 

He's oxygenated

His nose is deflated

And he thinks he looks good to you

He thinks he looks good to you

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yep, great ole Frankie boy

Good night, Mr Jackson...wherever you are

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacko skonczył jak wiele gwiazd ( sztandarowy Elvis ) które nie radzą sobie z sławą i pieniędzmi - sie zaćpał ( na smierć )...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zmarłych mówimy dobrze albo wcale.

Możemy jednak spróbować spojrzeć na star system, który produkuje takie dziwadła jakim był szanowny zmarły. Konkluzja oczywista i banalna. Dziecięce gwiazdy jak np. Liz Taylor, MJ a nawet nasz Henryk Gołębiewski (Wakacje z duchami itp.) są tylko smarem w machinie. (celowo umieściłem JM między aktorami, jako produkt ery video). Ich osobiste klęski poddawane są recyklingowi przez system samosię napędzający. Produkt jest tylko smaczniejszy dla konsumenta.

Co ciekawe pieniądze zarobione na milionach kopi Wielki JM zainwestował w prawa autorskie do piosenek Wielkich Beatlesów, więc dochód wrócił do obiegu.

System nie lubi próżni. Kolejne gwiazdy nastolatek są w obróbce. Tylko patrzeć jak zabłysną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie obchodzą mnie jego grzechy, nie obchodzi szum i jad"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

poniżej: Bad Tour, Liverpool, 1988

post-16534-100001213 1246436016_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Zombywoof

 

Nie sądzę by w najbliższych latach pokazała się na tyle utalentowany artysta, by wniósł POP na taki poziom jaki zrobił to Michael. Ba, przez tyle lat od jego początków kariery nie było takiej postaci w muzyce POP. Co gorsze muzyka POP, robi się coraz bardziej miałka i coraz bardziej wszystko staję się podobne do siebie..mało jest artystów którzy próbują POP nieco ożywić i sprawić by chciało się tego słuchać, chociażby przez 2 pierwsze płyty danego wykonawcy. Cieszę się że żyję w tych a nie innych czasach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pana/Pani powyżej

Sam MJ wytwarzał szum i sporo nabroił, stymulując reaktywny jad. Jako celebryta do tego właśnie miał służyć, a że nastolatka Agnieszka lubiła i może dalej lubi mając wyrozumiałego męża.

Nachalny lans w Nweeku. Plebs potrzebuje "królów", "królowych ludzkich serc" i innych gładkich komunałów, to podnosi samomniemanie.

Za produkt popowy wysokiej próby zapłacono min. Q. Jonesowi, Slashowi, J. Landisowi, długa lista.

Ze znanych mi tylko Miles Davis grywał Jacko, ale to tylko podpinanie się MD pod murzyńskie sukcesy. Przedtem był Sly Stone, Jimi Hendrix. Miarą wartości może być stanie się piosenek MJ standardami, a na to się chyba nie zanosi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DawidM, 1 Lip 2009, 10:32

 

Utalentowanych to są całe masy, czego dowodzą widowiska śpiewać każdy może. Jednakże w sferze produkcji pop nie da się już tego przełożyć na dochody z milionów kopi, jak było jeszcze 20 lat temu. W dobie Internetu, Facebooków już nie ma takiej potrzeby.

MJ też miał 2 płyty: Thriller i Bad. Potem już szło gorzej.

 

Czasy jak czasy, innych nie poznamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zombywoof

Kopytami to trzeba umieć zgrabnie przebierać, żeby wychodził `moonwalk` :)

Elvis, Lennon, Mercury i MJ...ubywa Wielkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawo do własnej opinii, bez względu na to, jak bardzo jest pozbawiona sensu.

 

W jakim sensie standardami mają się stać jego piosenki? Toż są szlagierami, które już dawno przeszły do historii. Za 20 lat będą wciąż znane, wciąż na nowo odkrywane, na nowo interpretowane, coverowane. Czego chcieć więcej?

 

Wymieniasz nazwiska muzyków współpracujących, ale naprawdę sądzisz, że na nich spływa cały splendor? Policz, ile utworów Michael napisał samodzielnie. Nawet wiele aranżacji jest jego. Współpracowników miał wielu i utytułowanych - siłą rzeczy, bo ciężko tak wielkie przedsięwzięcie ciągnąć samemu. W niczym to nie umniejsza jego wkładu w muzykę popową. I popkulturę jako taką. Nie będę hipokrytą i nie powiem, że wszystko co zrobił było genialne. Ale wiele było innowacji, wiele po prostu świetnych kompozycji. W świecie popu nikt nie zrobił więcej i już raczej nigdy nie zrobi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zombywoof

Nie rób z MJ jakiegoś podrzędnego szansonisty. Facet miał talent do komponowania kawałków, które praktycznie się nie starzeją. O klipach nie mówię, bo to kanon krótkich form muzycznych.

Taki dar od Boga zdarza się raz na kilka dekad. Chociaż nie osiagnąłem lat strasznych, nie wierzę żeby za mojej kadencji objawił się ktoś tak szczodrze obdarzony smykałką do tworzenia popowych wymiataczy jak Jacko. Tych jego perfekcyjnych od poczatku do końca regularnych albumów studyjnych jest tyle, że palców jednej ręki starczy do policzenia ale wszystkie co do jednego sa doskonale zrealizowane (warto mieć je na winylach) i zapewniają mu muzyczną niesmiertelność. To,że po jego odejściu prasa wyciąga wszelkie szarości ma zapewnić gryzipiórkom zbyt ich mądrości - było nie było łakomy kąsek dla pismaków.

Można różnie myśleć o Michaelu, czasami w swej naiwności, mało racjonalnym podejściu do świata sam potrafił przykleić sobie nie tyle łatkę co całe ich stado, ale to co zostawił na płytach, emocje widzów jego występów na żywo - przetrwa to wszystko. Sa ludzie nie do zastapienia, taki jest Michael.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Do DawidM, 1 Lip 2009, 10:32

>

>Utalentowanych to są całe masy, czego dowodzą widowiska śpiewać każdy może. Jednakże w sferze

>produkcji pop nie da się już tego przełożyć na dochody z milionów kopi, jak było jeszcze 20 lat

>temu. W dobie Internetu, Facebooków już nie ma takiej potrzeby.

>MJ też miał 2 płyty: Thriller i Bad. Potem już szło gorzej.

>

>Czasy jak czasy, innych nie poznamy.

 

Są utalentowani, ale nie na takim poziomie jak MJ..brakuję im tego czegoś co miał MJ. Nie chodzi o samą sprzedaż, tylko o to że wszystko nagrywane jest na to samo kopyto..od fazy produkcji do teledysków(oczywiście chodzi mi o POP). Michael miał 3 genialne płyty, a na kolejnych po parę fajnych numerów. Jestem ciekaw czy światło dzienne ujrzy nieskończone dzieło MJ. Co do obecnych artystów, generalnie w zakładce POP, większość z nich kończy po 1 dobrej płycie. Tak było z Black Eyes Peace, Timberlakiem, Britney itd. Jak przeczytasz "o mnie" to wiesz czego słucham, ale płyty MJ wypada mieć bo to kanon, historia, legenda. Poza tym są świetnie wymasterowane. Wielkich fanem MJ byłem w młodości, to on zainspirował mnie do nauki tańca, poznawania muzyki i rozróżniania co jest do niczego, a co wartościowe.

 

Choć z czasem nie ukrywam, jak pewnie większość, przez to że MJ nie wydawał i nie koncertował, mniej się Nim interesowałem, jednak jego fanem będę pewnie zawsze..za to co mi podarował w dzieciństwie.

 

Co by pokazać Ci że nie słucham tylko jego, to fragment wg. mnie wielkiej wokalistki(Ane Trolle), i bandu(Trentemoller) która tworzy muzykę mniej komercyjną, ma podobnie wielką charyzmę i emocje jakie przedstawia na scenie, co sprawia że chcę się ją słuchać i oglądać, podobnie jak niegdyś MJ, tego właśnie brakuję większości współczesnym wykonawcom POP:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacko nie był ani wielki ani wyjątkowy . Był tylko pierwszym "wielki" PRODUKTEM telewizji muzycznych . Gigantyczny sukces płytowy płyty na T. jest tego wynikiem - kilka lat pożniej w erze internetu , nagrywarek cd w kompach i banalizacji dostępu do zródeł cyfrowych takie cuda sie juz nie zdazały.

Tak na prawde facet niewiele dla muzyki pop zrobił ! produkował podobne tandetnie rytmiczne kawałki ( wspólczesna czarna muzyka to tylko pzredłużenie tego stylu ).

kariery by niezrobił bez Quincy J. oraz rodzinie , a pzrez ostatnie 20 lat był postacia jak najbardziej brukowa a nie artystą.

Artstów którzy nagrali jedną głośna płyte było , jest i bedzie wielu. ale arystów którzy budzą szacunek nagrywając lata gorzej lub lepiej a jednoczesnie nie padających ofiara własnego sukcesu jest na sztuki !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego:

 

>Tak na prawde facet niewiele dla muzyki pop zrobił ! produkował podobne tandetnie rytmiczne kawałki

>( wspólczesna czarna muzyka to tylko pzredłużenie tego stylu ).

 

Tak jest - a on to zrobił pierwszy. Przed nim nikt takich rzeczy nie nagrywał. Po nim - nikt nie nagrywał ich na takim poziomie. Dzisiejsza czarna muzyka to popłuczyny po Jacksonie.

 

>kariery by niezrobił bez Quincy J. oraz rodzinie

 

Zobacz sobie ile utworów jest jego własnych, całkowicie autorskich. Praktycznie wszystkie największe hity. Miał też duży wpływ na aranżacje, więc wielkim nadużyciem jest pisanie, że zrobił karierę dzięki komuś tam. Rodzina - a cóż oni osiągnęli bez niego?

 

> a pzrez ostatnie 20 lat był postacia jak

>najbardziej brukowa a nie artystą.

 

Ostatnie 20 lat to końcówka promocji wielkiej płyty Bad, wydanie równie popularnej Dangerous i HIStory - 21 milionów sprzedanych egzemplarzy, 42 razy platyna, 5 hitowych singli. Poza tym trochę mniej udane Invincible. W każdym razie - był aktywnym artystą.

 

I tym samym - bzdurą jest mówienie, że nagrał jedną dobrą płytę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Zombywoof... przyznam szczerze, że czytam te Twoje wypociny i jest mi Cię troszke żal.Bez obrazy, ale piszesz ciężkie głupoty i myślę, że o muzyce masz płytkie pojęcie.

Większość z nas z twórczością MJ miała większą lub mniejszą styczność, ale jakoś wszyscy szczerze potrafią powiedzieć, że MJ nadał muzyce POP nowy powiew.Ja uważam, że gdyby nie Michael muzyka POP była by zaliczana do muzyki masowej.On udowodnił, że ten gatunek może kojarzyć się dobrze i nikt nie musi chować głowy w piasek gdy ktos zapyta go czy lubisz MJ?

Ja proponuje oszczędzać słowa... zwłaszcza tego nasyconego krytyką ...

Michael Jackson jest nie wątpliwie artystą, który ruszał, rusza i ruszy nie jedno pokolenie za co chwała mu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.