Skocz do zawartości
IGNORED

Klub audio Irlandia


Dear77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heh tak czytam sobie watek i powiem wam ze zabawnie sie zrobilo ;)

Niedziela poniedzialek i wtorek mam wolne jak doktorek w tym czasie wpadnie to z checia tez spakuje swego cdka i przyjade ;)

W koncu naprawde bedzie mozna zaoszczedzic :) ciekawe co by Waszczyszyn powiedzial jak bym mu napisal ze jade testowac jego cdka z komputerem za 300 euro :)

Jezeli ten Pc zagral zeczywiscie lepiej od topowego Meridiana to znaczy ze , albo go zle podlaczyliscie ( chodz to chyba malo prawdopodobne) aleb byl trafiony.

 

A co do anxiona to rowniez jest dla mnie dosc zabawne ze teraz piszszesz o akustyce skoro kilka stron wczesniej tak biles brawa doktorkowi jak stwierdzil ze porządny sprzet to nawet w schowku na miotyl zagra i oboje gardziliscie wpisami o przygotowaniu akustycznym.

Skad ta zmiana podejscia? Czyzbys przekonal sie na wlasnej skórze jak istotny jest to element?

W zadnym razie prosze nie traktowac tego jako prowokacje, pytam z czystej ciekawosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki moglem dac odpowiedz wyodrebniona . Zgadzam sie w 100 % ze yba zagral lepiej niz te focale . Na moje ucho.

Dla mnie akustyka zawsze byla wazna , koledzy ktorzy mnie znaja na tym forum moga to potwierdzic.

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez chce tego posluchac-choc sprzet znam ale z lapkiem to musi dopiero nawalac:) -choc moge sie strasznie mylic bo doswiadczenia to ja nie za duzo w tym temacie.

.

przy moich klockach nizle wyposazony komp z asusem xonar stx wypadl slabo(znaczy sie gralo swietnie ale diabel tkwi w szczegolach i tu zawiodlo).sprawdzalem jako sama karta wyjscie RCA,karta zapieta coaxialem xlo,AQ,VDH do DACa tani polski Nostromo chyba IV i stary rodzynek TEAC ESOTERIC D2 ale z innymi wzmakami-czyli Copland csa14 a potem Manley Stingray i CD Copland 277 i Classe CDP300(czy to wazne?nie).niewazne jak i z czym to byla MECHANIZACJA MUZYKI zbyt sterylnie iiiii co tam-moze kupie laptopa za 300e bo PC za 1k wysiada.Pewnie istnieja inne sposoby przesylania dzwieku z kompa w jakosci rozwalajacej Nada 521-usb i co tam notek jeszcze ma? niewiele.

Pozdrawiam i moze do zobaczenia/uslyszenia.Tylko dzien trzeba zgrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez chce tego posluchac-choc sprzet znam ale z lapkiem to musi dopiero nawalac:) -choc moge sie strasznie mylic bo doswiadczenia to ja nie za duzo w tym temacie.

.

przy moich klockach nizle wyposazony komp z asusem xonar stx wypadl slabo(znaczy sie gralo swietnie ale diabel tkwi w szczegolach i tu zawiodlo).sprawdzalem jako sama karta wyjscie RCA,karta zapieta coaxialem xlo,AQ,VDH do DACa tani polski Nostromo chyba IV i stary rodzynek TEAC ESOTERIC D2 ale z innymi wzmakami-czyli Copland csa14 a potem Manley Stingray i CD Copland 277 i Classe CDP300(czy to wazne?nie).niewazne jak i z czym to byla MECHANIZACJA MUZYKI zbyt sterylnie iiiii co tam-moze kupie laptopa za 300e bo PC za 1k wysiada.Pewnie istnieja inne sposoby przesylania dzwieku z kompa w jakosci rozwalajacej Nada 521-usb i co tam notek jeszcze ma? niewiele.

Pozdrawiam i moze do zobaczenia/uslyszenia.Tylko dzien trzeba zgrac.

Dzien i godzine pozostawiam do wyboru - il Dottore nawet miejsce w garazu dla Miecia znajdzie sie, wiec czekam z niecierpliwoscia na wizyte,po zatym czas najwyzszy by cos zorganizowac po nieudanym prze Cloney A/S moze w domu sami zorganizujemy sobie lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Wam zbyt duzej ilosci uczestnikow takiego spotkania gdyz wszystkie aspekty brzmienia a w szczegolnosci budowe sceny moze dostrzec tak naprawde tylko jedna osoba , na max dwie. Inni sluchacze slysza znieksztalcona scene siedza z boku.

Oczywiscie odsluch wiecej niz w dwie osoby ma sens ale trzeba sie zmieniac miejscami ( nie tylko przelaczac sprzet :-) ).Zbyt duza ilosc osob utrudnia wlasciwy odbior tak aby kazdy poczol to samo.

Spotkanie tak jak pisze Surykatka w 10 osob nie ma najmniejszego sensu jesli Waszym zalozeniem jest aby kazdy wyciagal optymalne i wiarygodne wnioski.

 

Pamietasz Daniel co slyszales jak u Ciebie goscilem z Lukaszem a Ty siedziales z boku na kanapie?

 

Mowie tu o naszych domowych warunkuch nie o jakis ogromnych studiach odsluchowych oraz o sytuacji gdzie dla sluchajacego jest wazna scena , jej budowa i rozklad źrodel , odstęp miedzy nimi itp.

W innym razie moja rada nie ma najmniejszego znaczenia jak w przypadku osob dla ktorych sprzet gra w kazdym pomieszczeniu.

 

Udanej zabawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam Wam zbyt duzej ilosci uczestnikow takiego spotkania gdyz wszystkie aspekty brzmienia a w szczegolnosci budowe sceny moze dostrzec tak naprawde tylko jedna osoba , na max dwie. Inni sluchacze slysza znieksztalcona scene siedza z boku.

Oczywiscie odsluch wiecej niz w dwie osoby ma sens ale trzeba sie zmieniac miejscami ( nie tylko przelaczac sprzet :-) ).Zbyt duza ilosc osob utrudnia wlasciwy odbior tak aby kazdy poczol to samo.

Spotkanie tak jak pisze Surykatka w 10 osob nie ma najmniejszego sensu jesli Waszym zalozeniem jest aby kazdy wyciagal optymalne i wiarygodne wnioski.

 

Pamietasz Daniel co slyszales jak u Ciebie goscilem z Lukaszem a Ty siedziales z boku na kanapie?

 

Mowie tu o naszych domowych warunkuch nie o jakis ogromnych studiach odsluchowych oraz o sytuacji gdzie dla sluchajacego jest wazna scena , jej budowa i rozklad źrodel , odstęp miedzy nimi itp.

W innym razie moja rada nie ma najmniejszego znaczenia jak w przypadku osob dla ktorych sprzet gra w kazdym pomieszczeniu.

 

Udanej zabawy!

Uwazam ze tu Nie masz racji pozniewaz porownujac komp Kolegi z miadordajnym odtwarzaczem uslysze nawet roznice siedzac w schowku na szczotki , wiec stad taka ilosc osob by raz na zawsze bylo jasne ze komp nie nadaje sie do sluchania muzyki:)

Edytowane przez Surykatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie dojdzie to skutku to i tak mozemy sie umowic wszyscy i zrobic sobie male AS w dublinie

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo pozytywnie nastawiony do propozycji Surykatki.

Najlepiej zweryfikować różne opinie osobiście i to może być świetna okazja.

Do tego czynnik socjalizacyjny - nie do przecenienia! :) Kilka piwek i... może i jakieś CD dobrze zagra? :P

Jeśli i Lektor Waszczyszyna może się pojawić - to bardzo dobrze, mój śmieciowy netbook nie boi się i Lektora. :)

Trzeba tylko uzgodnić pasujący wszystkim termin i może być fajna zabawa.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze tu Nie masz racji pozniewaz porownujac komp Kolegi z miadordajnym odtwarzaczem uslysze nawet roznice siedzac w schowku na szczotki , wiec stad taka ilosc osob by raz na zawsze bylo jasne ze komp nie nadaje sie do sluchania muzyki:)

 

Schowek na szczotki może być, pod warunkiem, że będzie tam miejsce na zorganizowanie ślepego testu. :)

Niestety - macie tyle uprzedzeń, że tylko ślepy test zapewni pełną wiarygodność wyników.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, il Dottore nię pękaj

 

Czemuż miałbym pękać? To Surykatka nie wie jeszcze, w co się pakuje... :)

Ja już to trenowałem, więc o wyniki jestem spokojny.

Po tym meetingu wiele CD pojawi się w ogłoszeniach "sprzedam".

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemuż miałbym pękać? To Surykatka nie wie jeszcze, w co się pakuje... :)

Ja już to trenowałem, więc o wyniki jestem spokojny.

Po tym meetingu wiele CD pojawi się w ogłoszeniach "sprzedam".

Jedno jest pewne odrazu sprzedam swojego rupcia jak sie okaze ze nadaje sie do kosza i komp zrobil z niego papke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez chce tego posluchac-choc sprzet znam ale z lapkiem to musi dopiero nawalac:) -choc moge sie strasznie mylic bo doswiadczenia to ja nie za duzo w tym temacie.

.

przy moich klockach nizle wyposazony komp z asusem xonar stx wypadl slabo(znaczy sie gralo swietnie ale diabel tkwi w szczegolach i tu zawiodlo).sprawdzalem jako sama karta wyjscie RCA,karta zapieta coaxialem xlo,AQ,VDH do DACa tani polski Nostromo chyba IV i stary rodzynek TEAC ESOTERIC D2 ale z innymi wzmakami-czyli Copland csa14 a potem Manley Stingray i CD Copland 277 i Classe CDP300(czy to wazne?nie).niewazne jak i z czym to byla MECHANIZACJA MUZYKI zbyt sterylnie iiiii co tam-moze kupie laptopa za 300e bo PC za 1k wysiada.Pewnie istnieja inne sposoby przesylania dzwieku z kompa w jakosci rozwalajacej Nada 521-usb i co tam notek jeszcze ma? niewiele.

Pozdrawiam i moze do zobaczenia/uslyszenia.Tylko dzien trzeba zgrac.

 

 

Wyjście z kompa przez coax czy optyk to pomyłka.

TYLKO USB, potem konwerter USB/SPDIF.

Ja preferuję osobny konwerter NIEZALEŻNIE od zapewnień producentów DAC o jakości ich wejścia USB.

Zawsze jakoś tak się składa, że z zewnętrznym konwerterem jest nieco lepiej.

 

Jedno jest pewne odrazu sprzedam swojego rupcia jak sie okaze ze nadaje sie do kosza i komp zrobil z niego papke:)

 

A jaki Ty masz CD?

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście z kompa przez coax czy optyk to pomyłka.

TYLKO USB, potem konwerter USB/SPDIF.

Ja preferuję osobny konwerter NIEZALEŻNIE od zapewnień producentów DAC o jakości ich wejścia USB.

Zawsze jakoś tak się składa, że z zewnętrznym konwerterem jest nieco lepiej.

 

 

 

A jaki Ty masz CD?

Kolega zobaczy jak przyjedzie nic nie powiem hi hi

Co do kabli to mysle ze jedynie Coax da najlepsze rozwiazanie,no ale najwidoczniej sie myle....

No czas pokaze co to bedzie?

Edytowane przez Surykatka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli to mysle ze jedynie Coax da najlepsze rozwiazanie

 

IMO najlepszym wyjściem jest wyprowadzić sygnał przez USB. Śmieci separuję ULPS Tomanka, kolejną zaporą (już kwiatek do kozucha ale lepiej mieć niż nie mieć) jest izolacja galwaniczna na konwerterze. Jakość kabla USB jest kompletnie bez znaczenia - byle tylko przewodził prąd. :)

Natomiast połączenie konwerter - DAC, tu się zgadzam: najlepiej coax. Jak najlepszy coax. W moim wypadku nie coax tylko łącznik Viablue. Moja tajna broń - jeden inżynier dźwięku z Paryża porównywał Viablue z kablami coax do 1000€ i zawsze wolał Viablue. Koszt - 2€! :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ildottore uzgadniaj termin i dajcie znac !!

 

il Dottore wpisz termin godz i dostosuje sie pod Ciebie.moze byc Metronome:)

 

IMO najlepszym wyjściem jest wyprowadzić sygnał przez USB. Śmieci separuję ULPS Tomanka, kolejną zaporą (już kwiatek do kozucha ale lepiej mieć niż nie mieć) jest izolacja galwaniczna na konwerterze. Jakość kabla USB jest kompletnie bez znaczenia - byle tylko przewodził prąd. :)

Natomiast połączenie konwerter - DAC, tu się zgadzam: najlepiej coax. Jak najlepszy coax. W moim wypadku nie coax tylko łącznik Viablue. Moja tajna broń - jeden inżynier dźwięku z Paryża porównywał Viablue z kablami coax do 1000€ i zawsze wolał Viablue. Koszt - 2€! :)

Aaaa to Ci Ciekawostka no....sam ciekaw jestem jak to sie Naprawde sprawi w rzeczywistosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.