Skocz do zawartości
IGNORED

Klub audio Irlandia


Dear77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

il Dottore,

Powiem ci, ze kolega ma sprzet naprawde z wysokiej polki :). Jak przyszedlem do mnie do domu i posluchalem tych samych trackow co u kolegi Surykatka, to zachcialo mi sie wymiany sprzetu :)

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) mozna ale trzeba bylo by wydac z 20 tys euro, ze by zagralo lepiej niz teraz co mam :)

Dlatego po na mysle troche ochlonolem co do wymiany :)

Poprostu nie stac mnie :)

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) mozna ale trzeba bylo by wydac z 20 tys euro, ze by zagralo lepiej niz teraz co mam :)

 

Myślę, że już za 10 tysiaków miałbyś istotny upgrade.

Nie zmienia to faktu,że to w ch*** drogo! :)

Mając wolne 10 kawałków, to raczej bym zainwestował w sprzęt, chemię, zatrudnił ludzi i... otworzył auto myjnię. :)

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Irlandii myjnia.

Myślę że powinieneś jeszcze raz podumać. Zmieniają się przepisy odnośnie myjni.

Myjnia może być opłacalna jeżeli jesteś self employed i sam pracujesz i przede wszystkim pilnujesz.

Jeżeli myślisz o zatrudnieniu, to 100% klęski.

 

To tylko przykład.

Co do nowych przepisów to można je ominąć kupując maszyny "parowe" - wówczas nie generujesz ścieków.

Mimo deszczu nonstop to do myjni jest zwykle kolejka - sam to wiesz mieszkając tutaj.

Zamiast pilnowania załogi - zakładasz kamerę CCTV i już wiesz ile aut było i ile kasy Ci się należy - proste.

Ale to oczywiście tylko dywagacje - nigdy nie pracowałem w tym biznesie.

 

No to OK - masz 10 tys euro wolne do zainwestowania, w jaki biznes byś zainwestował w IRL?

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych przepisów to można je ominąć kupując maszyny "parowe" - wówczas nie generujesz ścieków.

Jeszcze raz musisz przeanalizować.

- ok nie ma ścieków, ale do każdego samochodu potrzebujesz 2-3 ścierek z mikrofibry, które trzeba wyprać i wysuszyć.

- na umycie samochodu potrzeba 15 min, minimum. Ostrego zapierdolu!! Pewnie po dniówce człowiek spali 5-6 kcal. Mało kto wytrzymuje dłużej w takiej pracy.

- hałas i bardzo specyficzny świst (na wylocie z dyszy, rozprężanie pary). Coś około 110 db. Wiem można założyć zatyczki, ale ten świst jest na tyle przenikliwy że prowadzi do rozstroju nerwowego

- no i musisz mieć małą fabrykę wody destylowanej,

Irole to brudaski.

 

No to OK - masz 10 tys euro wolne do zainwestowania, w jaki biznes byś zainwestował w IRL?

Sorry ale 10 tyś. EUR to na nic nie wystarczy, jeżeli chcesz coś robić na poważnie.

4 lata temu otwierałem mojej żonie Beauty Studio i poszło prawie trzy razy więcej, tylko na same urządzenia. Wyremontowałem wszystko sam. Elektryka, malowanie, adaptacja, wentylacja, sufity, podłogi. Sama wentylacja (rekuperator i inne graty) kosztowały 2.5 tys.EUR.

 

CCTV też mam, cyganie wpadają i tak kradną. Nawet 5 letnie dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz musisz przeanalizować.

- ok nie ma ścieków, ale do każdego samochodu potrzebujesz 2-3 ścierek z mikrofibry, które trzeba wyprać i wysuszyć.

- na umycie samochodu potrzeba 15 min, minimum. Ostrego zapierdolu!! Pewnie po dniówce człowiek spali 5-6 kcal. Mało kto wytrzymuje dłużej w takiej pracy.

- hałas i bardzo specyficzny świst (na wylocie z dyszy, rozprężanie pary). Coś około 110 db. Wiem można założyć zatyczki, ale ten świst jest na tyle przenikliwy że prowadzi do rozstroju nerwowego

- no i musisz mieć małą fabrykę wody destylowanej,

Irole to brudaski.

 

 

Sorry ale 10 tyś. EUR to na nic nie wystarczy, jeżeli chcesz coś robić na poważnie.

4 lata temu otwierałem mojej żonie Beauty Studio i poszło prawie trzy razy więcej, tylko na same urządzenia. Wyremontowałem wszystko sam. Elektryka, malowanie, adaptacja, wentylacja, sufity, podłogi. Sama wentylacja (rekuperator i inne graty) kosztowały 2.5 tys.EUR.

 

CCTV też mam, cyganie wpadają i tak kradną. Nawet 5 letnie dzieci.

 

No widzisz - i to jest konstruktywna odpowiedź.

10 tys € starcza na 30% udziałów w jakimś Beauty Studio. :)

A Cyganów - Azotoxem! :)

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Napisano 08.01.2014 - 20:34

 

 

snapback.pngUżytkownik il Dottore dnia 08.01.2014 - 20:13 napisał

 

Wcale nie musiało. Nie zawsze cena odzwierciedla jakość bebechów wewnątrz urządzenia. A jaki to player?

I co to znaczy że zagrał lepiej? Co było lepsze? Barwa, wykop. bas,precyzja, muzykalność? Wszystko było lepsze?

Jak wielka była różnica w brzmieniu pomiędzy urządzeniem tańszym a 10x droższym? 10x?

Niuanse? Droższy miażdżył? Grają w tej samej lidze a różnią się szczegółami czy droższy wdeptał M1 w ziemię?

Za mało szczegółów.

Czesc il Dottore

 

Wiesz co zagralo raczej wszystko lepiej, bardziej otwarty dzwiek, lepsza przestrzen, detale i wykop..

A cdplayer to mcintosh. "

 

 

 

 

 

 

 

 

Co się stało takiego ze kolega zdradzili jakiego odtwarzacza słuchali ?

Edytowane przez brodacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Napisano 08.01.2014 - 20:34

 

 

snapback.pngUżytkownik il Dottore dnia 08.01.2014 - 20:13 napisał

 

Wcale nie musiało. Nie zawsze cena odzwierciedla jakość bebechów wewnątrz urządzenia. A jaki to player?

I co to znaczy że zagrał lepiej? Co było lepsze? Barwa, wykop. bas,precyzja, muzykalność? Wszystko było lepsze?

Jak wielka była różnica w brzmieniu pomiędzy urządzeniem tańszym a 10x droższym? 10x?

Niuanse? Droższy miażdżył? Grają w tej samej lidze a różnią się szczegółami czy droższy wdeptał M1 w ziemię?

Za mało szczegółów.

Czesc il Dottore

 

Wiesz co zagralo raczej wszystko lepiej, bardziej otwarty dzwiek, lepsza przestrzen, detale i wykop..

A cdplayer to mcintosh. "

 

 

 

 

 

 

 

 

Co się stało takiego ze kolega zdradzili jakiego odtwarzacza słuchali ?

 

A to miala byc tajemnica?

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pieprzenie... Może nie długo przeprowadze się do Duplina to sam odwale pare spotkań o tematyce audio.

O ile będą chętni. Koledzy kupuje słuchawy Bajerdynamic 250ohm to pewne ale zastanawiam się nad modelem. DT770,DT880 czy DT990 polecielibyście któreś w z tej 3-jki w szczególności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie pieprzenie, siądzie jeden z drugim i pier**lą tak, że jak czytam to się zastanawiam czy mam płakać czy śmiać się, nawet jak im człowiek chce dać delikatnie do zrozumienia, że robią z siebie idiotów to i tak nie rozumieją i zmieniają temat, ale coż, jak stare powiedzenie mówi - pluj świni w oczy, to powie, że deszcz pada. k**wa myjnie, sryjnie, macintoshe, a muzyka leci z laptopa.... jak u mnie 15 lat temu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->>bone13

chłopie czy Ty masz problemy emocjonalne?! Nikt Ciebie w rodzinie nie docenia i wyżywasz się na forum? Plujesz jadem i inwektywami. Kilka postów wyżej, pisałeś że jest to forum audio i tu zgadzam się w 100%, natomiast teraz tylko k.., p..., ś....,.

 

Tak więc szaaaaa. Pisz o audio, wypowiadaj swoje opinie, dyskutuj. I pamiętaj, że Twoja ocena jakości czy konfiguracji systemu, jest tylko Twoją subiektywną oceną. Wg mojej oceny, mój system z 25 letnim CD gra lepiej niż Twój.

 

P.S.

Mam nadzieję że jeszcze nie zapomniałeś co to są wielkie litery i inne takie tam-;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->>bone13

chłopie czy Ty masz problemy emocjonalne?! Nikt Ciebie w rodzinie nie docenia i wyżywasz się na forum? Plujesz jadem i inwektywami. Kilka postów wyżej, pisałeś że jest to forum audio i tu zgadzam się w 100%, natomiast teraz tylko k.., p..., ś....,.

 

Tak więc szaaaaa. Pisz o audio, wypowiadaj swoje opinie, dyskutuj. I pamiętaj, że Twoja ocena jakości czy konfiguracji systemu, jest tylko Twoją subiektywną oceną. Wg mojej oceny, mój system z 25 letnim CD gra lepiej niż Twój.

 

P.S.

Mam nadzieję że jeszcze nie zapomniałeś co to są wielkie litery i inne takie tam-;)

 

aaaa Pan od myjni się odezwał, a propos merytoryki forum audio. Znam małe, wielkie litery i znam też kilka przekleństw, odkąd skończyłem 18-cie lat mama pozwoliła mi ich używać, żebym poźniej nie miał problemów emocjonalnych i nie przejmował się opiniami takich ludzi jak Ty. Wiesz, s...nem trzeba być w dzisiejszych czasach, bo inaczej ciężko coś osiągnąć... Mam nadzieje, że kolumny masz trochę młodsze niż 25 lat, bo zawieszenie możesz mieć w nich wypierdziane :)

 

P.S. trochę luzu życzę w życiu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, s...nem trzeba być w dzisiejszych czasach, bo inaczej ciężko coś osiągnąć...

No to super, a co takiego osiągnąłeś będąc tym, no wiesz. Nie obrażając Twojej mamy.

 

Już dawno temu wymieniłem zawieszenie;) Wymieniam regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadalem DT990, gralo slabo ale to pewnie dlatego, ze nie posiadalem wzmacniacza sluchawkowego, tylko uzywalem od roksana gniazdko.

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 250ohm, ale do Beyre... trzeba dobrego wzmaka sluchawkoego.

Edytowane przez anxion

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.