Skocz do zawartości
IGNORED

Klub audio Irlandia


Dear77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oj zagra zagra:) DAC lampowy...

 

Kto i gdzie sprzedaje lampowe przetworniki za 300€?

Ja mam lampowy przetwornik, zapłaciłem duuuuużo więcej.

I wcale nie gra lepiej niż MiniDAC - gra inaczej. Jest dużo bardziej muzykalny, oczywiście, ale jeśli chodzi o precyzję i transparentność oraz dynamikę to niestety...

Powtarzam - za 300€ ten facet robi komuś prezent! BRAĆ! :)

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena tego DACa na ebay to ok 450e z wysylka i nawiazalem do tego ale za 300e mozna kupic CD zlampizowanego (lub uzywke daca najtanszej wersji ale one sa tak dobre ze nikt ich nie sprzedaje jak juz zakupi ) a za ok 500e najtansza wersje DACa lampowego od MacGyvera z audiostereo.

 

Testowalem Matrix X sabre u MacGyvera okazalo sie ze dac lampowy w wersji najdrozszej ok 1000e gra duzo lepiej i muzykalnie i szczegolowo.(Miedzy tym za 1000e a 500e przepasci nie ma!) Matrixa X sabre opisuja jako Hi end i wedlug testu gra nawet lepiej od niejednego daca do ok 20.000pln . Narazie czekam na kolumny ale jak dojada to w celach nalkowych zapraszam z dakami i Cd-kami na porownanie. Mam najdrozsza wersje Daca MacGyvera Kolumny ktore dojada to Martin logan Odyssey i koncowka mocy Accuphase p300 z przedwzmacniaczem c200...

Do wersji za 1000e mozna dolozyc jeszcze kondensatory za kolejne 250e i lampy tez za 250e i z takim zestawieniem kapcie spadaja , jeszcze tego nie zrobilem ale pogon za kroliczkiem wciaz trwa . Czego sie nie robi dla nauki:)

 

A tak jako ciekawostka to byl taki jeden ktory zakupil nie chce sklamac cd-a albo dac-a za ok 20000pln ale byl to chyba cd. Po tescie u macgyvera polecial do sklepu go oddac i kupil sptrzet od mac gyvera ktory jest kilka razy tanszy ale lepszy :)

Jezeli jest ktos bardzo zainteresowany to na audiostereo jest duzo postow na ten temat.

Zaprawde powiadam wam; DAC lampowy...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu udalo sie spotkac z kims z forum. W zeszlym tyg wpadl Kamil ze swoja hybryda. Bardzo ciekawy wzmacniacz, niesamowity stosunek jakosci do ceny.

Glownie chodzilo Kamilowi o posluchanie Dynaudio S 25. Chyba mu sie spodobaly bo wrocil z nimi do domu ;)

Teraz ja czekam na nowy nabytek,powinien byc lada dzien.

Udala wam sie w koncu konfrontacja cdkow z dacami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toz to nawet nie polowa ceny za uzywke. Jak dobrze poszukasz to kupisz za niecale 400e nowego. Jakaż to okazja:)

 

No ale dobra , przynajmniej forum tetni zyciem:)

 

Czy w ogóle masz pojęcie, o czym mówisz?

Gdzie można kupić NOWY MiniDAC?

Czy wiesz w którym roku zaprzestano produkcji, by nie kanibalizował dużo droższych konstrukcji Apogee?

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle masz pojęcie, o czym mówisz?

Gdzie można kupić NOWY MiniDAC?

Czy wiesz w którym roku zaprzestano produkcji, by nie kanibalizował dużo droższych konstrukcji Apogee?

 

mam , jak bym nie widzial to bym nie pisal. Wczoraj na ebay znalazlem 3, 2 uzywane i jeden nowy( moze stary zapas lub nie uzywany) cuda sie zdazaja niestety...

mniejsza o to, wazne ze forum zyje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam , jak bym nie widzial to bym nie pisal. Wczoraj na ebay znalazlem 3, 2 uzywane i jeden nowy( moze stary zapas lub nie uzywany) cuda sie zdazaja niestety...

mniejsza o to, wazne ze forum zyje:)

 

No popatrz - a dziś nie mogę znaleźć nawet jednego, że o tym nowym cudownie zachowanym nie wspomnę. :)

Coś szybko schodzą, nie? ;)

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jakas Fata Morgana :)

 

http://www.hifishark.com/search?q=Apogee+MiniDAC

 

Fajna strona, wyszukuje wszystko i wszędzie ... Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezar jak u Ciebie prace ida? Jakies nowe konstrukcje w toku?

Witaj,prace poszły pełną parą.

Zbudowałem klona accu C2810 i dokończyłem P-7100(jeszcze czeka mnie tylko podmiana przedniego panela).

A teraz przyszed czas na dokończenie kolumn.

Potem zostanie mi tylko uzbierać na porządny transport i koniec z zabawą w diy.

Edytowane przez cezar504
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu udalo sie spotkac z kims z forum. W zeszlym tyg wpadl Kamil ze swoja hybryda. Bardzo ciekawy wzmacniacz, niesamowity stosunek jakosci do ceny.

Glownie chodzilo Kamilowi o posluchanie Dynaudio S 25. Chyba mu sie spodobaly bo wrocil z nimi do domu ;)

Teraz ja czekam na nowy nabytek,powinien byc lada dzien.

Udala wam sie w koncu konfrontacja cdkow z dacami?

 

Witam. Czy mozesz zdradzić rabęk tajemnicy? Jest w planie zorganizowanie audio show w ciekawym miejscu, zastanawiam sie nad forma moze uda stworzyć sie cos fajnego dla kilkunastu osób. Wino, przekąski i dobra muza. Jakby co to dac Tobie zac? Pewnie bedzie to nie prędko, jeszcze raz wielkie dzieki. Pozdro Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcial bys ponowie Tralee odwiedzic Czarku? Ja z checia do Galway bym sie wybral ale dziecko zle dlugie podroze znosi wiec to raczej byl by strzal w kolano niz relaks.

 

Kolumny doszly. Musze przyznac ze jesli chodzi o stan to lepiej juz chyba trafic nie mozna. Jak nowki, za co jeszcze raz dziekuje Mirkowi z forum.

Zmiana jest niewatpliwa ,wiedzielem ze nie beda to kolumny lepsze w kazdym calu lecz po prostu inne. Muzyka gra i az nie chce sie jej wylaczac. Ze wzgledu na przeprowadzke musze jeszcze troszke nad akustyka popracowac ale nawet bez wiekszych przygotowan jest bardzo dobrze.

 

Co do spotkania to ja sie wpisuje z tym ze na 90% bo wiadomo ze cos tam moze wyskoczyc. Jak bys byl w okolicy to wpadaj za kawke.

Aha zapomnialem podziekowac za upominek dla malca;) pozdrowki

 

Mam 2x 2.5m Albedo Monolith glosnikowy na zbyciu jak by kto potrzebowal.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.