Skocz do zawartości
IGNORED

Klub audio Irlandia


Dear77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam że nie powinno być zbyt wiele systemów. Jeden dzień słuchania rożnych kombinacji powiedzmy 3 systemów to max.

Wiadomo, każdy ma swoje preferencje muzyczne i chciałby posłuchać kilka swoich utworów. Każdy również powinien mieć możliwość posłuchania w "punkcie odsłuchu". Słuchanie na siedzeniu obok, wiadomo jakie jest.

Te trzy systemy + utwory + słuchacze + przerwa na siku i kawę i mamy 12h słuchania.

 

Kolejna sprawa to profil spotkania. Czy tylko elektrostaty i lampy, czy również kolumny skrzynkowe + tranzystory. Czy mix.

Widzę że każdy ma też swoje preferencje marek sprzętu.

 

Piszcie wasze opinie, ale miejcie na uwadze pozostałych uczestników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z klubu szuka soundbara z subwooferem?

Mam nowiutki Sony HT-CT60 jeszcze w zamkniętym pudełku.

Dali mi go do TV, ale nie potrzebuję.

Cena 99€, a w sklepie ok 130€..

 

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał przywieść DACa + PC Transport. Kolumn na pewno nie dam rady. Wzmak / pre jak by ktoś bardzo chciał to też nie powinno być problemu.

 

Mój sprzęt w "o mnie".

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich forumowiczow, dla zainteresowanych a byc moze jeszcze nieswiadomych Tomasz Stanko razem z trio Marcina Wasilewskiego graja dzisiaj w Dublinie i wyglada na to, ze jest sporo dostepnych biletow.. https://www.nch.ie/Online/Perspectives-Tomasz-Stanko-Quartet-10Apr15

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Witaj. I jak ,koncercik udany ?

 

oj bardzo, szczerze mowiac nie spodziewalem sie tego, tzn ze niczym nie zaskocza.. ale przyznaje, ze ostatni raz widzialem trio Wasilewskiego kilkanascie lat temu i tak samo Stanke jeszcze w Polsce, bo kiedy byli w Bray jakies kilka lat temu, bilety byly wyprzedane bardzo szybko wiec nie mam za duzo porownania, ale tym razem to co pokazalo trio to chyba najciekawsza rzecz jakiej dane mi bylo sluchac od dluzszego czasu na zywo na wyspie, Stanko oczywiscie klasa sama w sobie

 

>Może następnym razem w Kerry zagra .

hehe

 

>Szkoda ze tak daleko do Dublina i szkoda ze muzyk takiej klasy pojawia sie w kraju, a w radiu brak info.

i to jest wlasnie interesujace bo ani na oficjalnej stronie Stanki ani na stronie trio nie bylo nic o tym koncercie, trafilem na to przypadkiem sprawdzajac tournee Nilsa Frahma ktory bedzie tam w czerwcu (nadal sa chyba wolne miejsca gdzies z tylu) wiec mysle ze warto sprawdzac harmonogram tego miejsca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam, moze to brzmi niewirygodnie ale nie dalem rady nic zorganizowac bo nie mialem ani chwili wolnego.Wlasnie zmienilem dom na wiekszy i pomyslalem sobie ze jesli mam troszeczke wiekszy salon to moze by ktos mial ochote wpasc na odsluch ze wzmacniaczem lampowym ktory pociagnie Odyssey-e lub czyms mocnym :). Napewno trzeba zrobic odsluch w wiekszym gronie ale jak narazie ja nie dam rady. Jak tylko cos zorganizuje to dam znac.Widze ze malo kto tu zaglada....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

myślę , że koledzy zaglądają, ja przynajmniej w miarę systematycznie , jednak jeśli nie jest poruszony ,żaden temat nie ma też odpowiedzi .

mnie np. interesuje , czy któryś z kolegów dokonał w swoim systemie zmian ,które miały pozytywny wpływ na poprawę brzmienia , szczególnie ,że mieliśmy mikołaja , może przyniósł coś ciekawego.proszę o wpisy .

pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w nadchodzącym roku .

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nastepna zmiana to bedzie gr10 na gx100.....nie do konca jestem pewny czy bedzie roznica w dzwieku ale cgyba sprobowac warto.. :)

witam napisz tylko , co to,8780, gr10 i gx100 , lepiej pisać całymi nazwami wtedy można o poszczególnych elementach coś poczytać , jeśli podmieniasz na wyższy model , zapewne będą pozytywne zmiany .

ps; yamaha dsp a1 to było dawno temu moje marzenie , cena była zaporowa, ale recenzje odsłuchowe zawsze najlepsze ,to był szczyt wzmacniaczy do kina domowego ,miał super wygląd i ciekawy pilot .

pozdrawiam

Edytowane przez roberto20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj przepraszam..

a wiec zmiana onkyo integra 8780 na yamahe dsp a1

oraz mysle nad zmiana monitor audio GR10 na monitor audio GX100...-ale nie wiem czy warto.

natomiast juz tez mysle aby zmienic yamahe dsp a1 na pioneer vsa ax10

jakby moze kto chcial to moglbym sprzedac yamahe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.