Skocz do zawartości
IGNORED

Klub audio Irlandia


Dear77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Pisze poniewaz posiadam na sprzedaż kolumny niemieckiej firmy Quadral Wotan. Moze ktos zna kogoś lub sam byłby zainteresowany kupnem, jest mozliwosc odsluchu. Kolumny są sprawne w 100%, zostało wymienione okablowanie w profesjonalnym zakładzie audio jak rowniez zawieszenie w glosniku basowym i nie dawno zostały odmalowane przez znajomego lakiernika. Uważam ze to ciekawa propozycja w dobre rece oddam za 400 e. Pozdrawiam Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę. Jak by ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż Acoustic Zen Silver Reference MK2 XLR 1m, symetryczne interkonekty w bardzo atrakcyjnej cenie.

 

Pozdrawiam,

seb

Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarku ,Arku , dziekuje za odwiedziny . Bylo to dla mnie bardzo ciekawe doswiadczenie. Musze przyznac ze odwaliliscie kawal dobrej roboty. Obie koncowki zagraly fenomenalnie. Mam nadzieje ze bede mial okazje posluchac waszych systemow. Nie jestem pewny czy system Arka to bedzie moje granie ale wydaje mi sie ze bedzie ciekawie mimo to ;)

Pzdr

post-23664-0-43328000-1416570017_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Accu A 30 na sprzedaz . Stan super . Chetnych na priv zapraszam

 

Ooooo,może w końcu jakiś wzmacniacz, co wyciśnie z moich Concertino to co najlepsze? :)

Bo stoją biedusie i czekają na jakiś odpowiedni dla siebie wzmak....

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie elektrostaty też zabrzmiały za ostro. Jeszcze w drodze je słyszałem.

Natomiast przekaz wokali pierwsza klasa. Góra była za metaliczna, wg moich uszu.

Z tym zestawem jeszcze trochę, czeka go pracy. Primo, końcówka, secundo pre o bardzo dużym wzmocnieniu.

Te lekkie chrobotania na średnich, które słyszeliśmy, to wynik maksymalnego wysterowania końcówki i pewnych braków w wydajności prądowej transformatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej tajemnicy. Klub Irlandia, właściwie nie funkcjonuje i jest tylko kilka osób, którym sie chce. Tak wiec nie ma dla kogo pisać.

 

Ale coś tam skrobnę.

Spotkanie miało miejsce tydzień temu u kolegi Mar.s i Roberta (sorry nie znam nick-a forumowego). Byłem ja i cezar504.

U pierwszego kolegi mieszaliśmy pomiędzy:

Źródło: Ancient Audio, Lektor Prime

Pre : Klon C2810

Moc :

- Accuphase A-30

- Klon Accuphase P7100

- Klon Pass Aleph 5

- Klon Krell KSA50II

Głośniki: Harbeth 5

Okablowanie nie pamiętam.

W sumie było za dużo sprzętu i za mało czasu aby wyrobić sobie opinię.

Moim zdaniem Harbeth-y nie oddały wiele z przekazu jakiego oferowały pozostałe elementy systemu. Wycofane były w pełnym zakresie.

Myślę że mar.s powinien powiedzieć coś więcej na temat odczuć swojego systemu.

 

U Roberta słuchaliśmy:

Żródło : jak wyżej

Głośniki: Martin Logan CLS

Pre : jak wyżej

Moc: Klon P7100

- Aleph5

Tutaj z kolei wokale na pierwszym planie i mocno metalowa góra przy P7100, bardziej uładzona opcja była z Aleph 5.

 

Ogólnie, Krell nie zagrał dobrze w żadnej konfiguracji.

Klon P7100 zagrał lepiej niż oryginał A-30

Wg mojej opinii najlepiej zagrał Aleph 5 w każdej konfiguracji.

Mar.s-a uważa że najlepiej zagrał P7100 w każdej konfiguracji.

Robert na początku wybrał Aleph 5, ale coś słyszałem że skłania się bardziej za P7100

Co myśli cezar504, niech napisze cezar;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi się chce zazwyczaj ale tym razem było trochę za daleko z Dublina i za późno się też dowiedziałem.

 

Dzięki za fajny opis. Cezar napisz też coś :)

 

Czyje były klony?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem uczestniczyc w odsluchu z surykatka i jego kolega ale nagla sprawa w pl pokrzyzowala plany. Pewnie do spotkanie dojdzie w niedalekiej przyszlosci i prawdopodobnie u mnie bo moje kolumny sa za duze i za ciezkie do transportu(to by byla wielka wyprawa) :) ale ktoz to wie:)

Ciekawy jestem jak gra accu 7100 z moimi kolumnami i nigdy nie slyszalem CLS:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się pisze na odwiedziny Arku.

ja nie będę się rozpisywał,każdy ma inne ucho i czego innego oczekuje od sprzętu.

dla mnie oba zestawy się podobały,oprócz krela i elektrostatów.krell jakoś się nie wpasował.elektrostaty ,to nie moje granie.ładne wokale ,ale.

a kabelki głośnikowe i xlr-y to

Albedo Monolith

post-35038-0-69150900-1417046343_thumb.jpg

post-35038-0-30045100-1417046351_thumb.jpg

post-35038-0-82616500-1417046356_thumb.jpg

Edytowane przez cezar504
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiscie podobalo sie to co slyszalem z Harbeth Shl5. Te kolumny maja spokojny ( cieply) charakter wiec moze sie wydawac ze graja wycofanym dzwiekiem, mnie sie podobala rownowaga , brak zbyt natarczywego ataku . Po prostu gra muzyka ,all to kwestia gustu. Musze popracowac nad akustyka bo momentami bas szalal no i brakuje mi esotara na gorze ale to inna kwestia;)

Oba klony zagraly lepiej niz orginalna A30 i to sporo.

Okazuje sie ze Martiny nie sa latwe jesli chodzi o amplifikacje.

Klon Accu nalezy do Czarka a Passa do Arka. Mam nadzieje ze juz niebawem i do mnie trafi jeden .

 

Jak juz wspomnial Arek bylo za duzo sprzetu do posluchania. Osobiscie jest mi ciezko powiedziec cokolwiek na temat pre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne.

Oki. Tak więc u mnie po nowym roku, na spokojnie. Żeby nie było, że zaraz święta, śliskie drogi, suczka ma ruję, dziecko wygrało w konkursie tańca irlandzkiego.

01/02/2015, lismiraun, Co.Mayo.

 

Ostrzegam, jest aż 230km od Dub,

 

Arku dzięki za zaproszenie postaram się skorzystać. Nie mogę zdeklarować się na 100% bo nie wiem czy wtedy nie będę w Polsce (nie latam na święta tylko odwiedzam rodzinę niedługo po świętach a jeszcze nie kupiłem biletów). Odezwę się jak będę miał kupione bilety.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wpadłem na parę dni do Dublina.

Jakie polecacie warte zainteresowania adresy sklepów komisowych, z płytami CD

Może jakieś starocie bym wygrzebał ;)

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym charity shopie coś znjadziesz, najwięcej mają na Capel Street, Dublin 7, zaraz przy linii luasa, są tam dwa albo trzy sklepy. Plus Freebird Records na Wicklow Street, Dublin 2. Ponadto, nad tym ostatnim jest Listening Suite, warto zaglądnąć i zagadnąć do ktoregoś z gentelmanow, panowie znają się na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
witam klubowiczów. pytanie do krzys614 jak tobie podobają się elektrostaty i jak to brzmi z accu . odysey potrzebuja raczej porządnego pieca i sporo miejsca .ale ciekawy jestem jak grają . napisz coś jeśli możesz .
Witam,sa to moje drugie elektrostaty i musze przyznac ze zadna tradycyjna kolumna (jest to moje zdanie) nie zagra tak jak elektrostaty (zalezy od modelu a jest ich wiele, zdazaja sie nawet z żółtymi podzespolami:) )Wiernosc instrumentow ,ogrom sceny ,wokale...Zeby wyciagnac tyle samo z tradycyjnej kolumny trzeba wydac majatek.Tradycyjne boxy tez maja swoich zwolennikow i swoj urok(Podkreslam ze jest to moje zdanie i nie mialem zamiaru nikogo obrazic)Martin logan twierdzi ze elektrostaty nie potzrebuja wielkich pokoi no chyba za wyjatkiem najwyzszych modeli CLX i Neolith.Oczywiscie kazda duza kolumna czy elektrostat czy tradycyjna zagra lepiej w wiekszym pokoju ale nie kazdego na taki stac.Jezeli masz male pomieszczenie to nie znaczy ze jestes skazany na malutkie kolumienki. Z duzych napewno nie wyciagniesz pelnych mozliwosci ale to rowniez nie znaczy ze zagraja gozej od malych bo masz male pomieszczenie... Poza tym w domu sluchamy (moim zdaniem) w miare cicho i z wiekszej kolumny bedziesz mial lepsza jakosc dzwieku niz z malej chodzi o moc, bas itd...Ja malych napewno nie kupie i nie interesuje mnie to co ludzie pisza:) zawsze polagaj na wlasnych uszach i portwelu.Jezeli masz maly pokoj trzeba w nim zrobic dobra akustyke i nie musi to byc na stale . Ja mam kolumny w salonie i zrobie w 50% ustroje na stale a w 50% wystawiane- instalowane w kilka chwil tylko na odsluchy. Jezeli akustyka bedzie dobrze zrobiona to napewno maly pokuj nie bedzie az tak przeszkadzal.Co do pieca to mysle ze nie warto wydawac nie wiadomo ile tysiecy euro bo to nie ma sesu jak dla mnie, chyba ze stac cie tez na bardzo drogie kolumny. Bo co mi z tego przyjdzie ze kupie piec za 10.000euro jak nie wystarczy mi na dobre kolumny a co gorsza lepszej jakosci kable... Mam accu 40 letniego po czesciowej wymianie kondensatorow i nie uwazam zeby gral gozej od wspolczesnuch wzmakow. Dzwiek jest analogowy, mocny, jest dobra separacja kanalow i czego chciec wiecej.Ale zaznaczam ze dobre zrodlo to podstawa i dobranie wzmaka do kolumn jak i kabli.Po wymianie reszty kondensatorow i zrobieniu ustrojow akustycznych zapraszam wszystkich na demo ale nie na raz :)Mysle ze wyrobie sie do konca stycznia.Jezeli ktos ma duzy pokoj odsluchowy jakies 40m2 to mozna by bylo pomyslec o spotkaniu, tylko ze dla mnie z tymi pudlami to bedzie wyprawa roku.Jeszcze dla zainteresowanych co do accuphase (jednych z pierwszych modeli)Accu p300 z c200 http://www.thevintageknob.org/accuphase-P-300.html jest to naprawde udany piec z czasow gdzie zadzili projektanci a nie ksiegowi , z biegiem lat wychodzily modeleP-300S (september 1977),P-300X (june 1980),P-300L (june 1984),P-300V (july 1987).A co do nowych piecy to np. mialem accu e450 klon i musze przyznac ze wysiada przy 40 letnim p300.Jest sporo dobrych starych wzmacniaczy ale trzeba w nich powymieniac kondensatory niestety...

 

Jest jeszcze jedna kwestia odnosnie wzmacniaczy tranzystorowych;

Ile trzeba wydac na nowy wzmacniacz zeby zagral tak jak stary piec np. za 1000euro, ja slyszalem na moje uszy ze duzo duzo wiecej i nie sklamal bym twierdzac ze nwet 5x wiecej...

 

mam w planach zrobienie takich ustroi

D6-11-500x500_zps835978bc.jpg

big_Vicoustic-wave-wood_zps63cbf64e.jpg

Edytowane przez Krzys614
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedż , chętnie posłuchałbym odysey , to świetne głośniki maja dobrą prasę , ciekawi mnie gdzie kupiłeś , jeśli to nie niegrzeczne to za ile . na razie jestem na etapie zakupu wzmacniacza , ale na pewno zamienię kiedyś moje na odysey lub prodigi . zakup clx zostawię sobie na emeryturę .niestety ceny czasem mnie powalają , mam u siebie obecnie cls 2 i quad esl 57.

pisałem o dobrym piecu bo jednak elektrostat potrzebuje zapasu prądu ,żeby słuchanie muzyki zamienić w spektakl ,przekonałem się o tym niedawno .

bardzo fajne ustroje , ja również w przyszłym roku planuje powalczyć z akustyka , zobaczymy jak wyjdzie .

może będę mógł coś podpytać, bo akustyka to temat bez końca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem je z USA za posierednictwem wspanialej firmy kurierskiej ktora mnie ograbila z kasy:) za sama wysylke zaplacilem jakies 1400 euro wraz z clem . Lepiej zaplacic troche wiecej i spac spokojnie... Do tego musisz doliczyc przerobienie pltyek na 220volt , i wizyty u psychiatry bo ja malo co nie wykorkowalem:) ze stresu .Plytki przerobilem sam i zapewniam ze to nic trudnego. W usa mozna dostac odyssey juz od 1800$ tanszych nie widzialem. W EU kupisz odyssey za 3000do 5000euro + wysylka. Moje beda do sprzedania pewnie w przyszlym roku a stan jest idealny,( kupione od pierwszego wlasciciela) rowniez moge podjac sie wymiany folii jezeli bedzie taka koniecznosc za kilka lat ale nie sadze ze bedzie...Mam zamiar kupic prodigy lub clx ale pozostawie to do kiedys tam:) a na emeryture Neolith chyba ze uda sie predzej.

Co do dobrego pieca to polecam najnowsza lampe Amplifona ( info z pewnego zrodla) napewno zagra z elektrostatami wybitnie, ja tez sie przymierzam do Amplifona na przyszly rok. Ponoc do 25k euro nie ma konkurencji...W styczniu jade do pl wiec sie okaze jak gra.

Po zrobieniu paneli dam znac czy bylo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za inf ja widziałem odysey od 5000 e w górę a prodigi od 7,500 e , clx 15000 e za 3 letnie , przy cenie 25000 e za nowe to w sumie okazja ,ale jak dla mnie zdecydowanie za drogo , chciałbym koniecznie posłuchać odysey , przy okazji porównać z moimi cls,ami , może będzie okazja w przyszłym roku ,

zastanawia mnie różnica pomiędzy nimi , u mnie wielki szerokopasmowy panel , u ciebie wspomaganie niskotonowcem , może być ciekawie .chociaż cls basem nie grzeszą .zobaczymy jak będzie z nowym piecem .W stanach widziałem taniej ale wiedziałem , że sprowadzanie takich kolumn zza oceanu kończy się wizytą u psychiatry , zazdroszczę determinacji.

Ja moje kupiłem w Polsce , a i tak się stresowałem transportem .

o lampie amplifiona mówisz o topowym modelu czy którymś z serii , moje cls graja super , ale jak dostana min

100 watt,więc ciekawi mnie jaką moc polecają . jeśli mogę spytać skąd jesteś , może nie tak daleko ode mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.