Skocz do zawartości
IGNORED

Klub audio Irlandia


Dear77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje beda do sprzedania za ok 3500 4000 w zaleznosci od funduszy na kolejne... Mozna cos zorganizowac w styczniu albo miedzy swietami a sylwestrem .

Kiedy planujesz zakup pieca, i jakiego?

Ja chetnie porownam starego accu z jakims nowszym piecem. Lampa to Amplifon C42 na GM70

moc 2 x 42W

Waga 53kg

Pasmo 10-44 000Hz

Zdalne sterowanie - TAK

standard 27000pln a wersja ulepszona 34000pln- cena na dzien dzisiejszy.Jestem z portlaoise. U mnie odsluch mozemy zrobic jak bede mial ustroje bo na dzien dzisiejszy jest za duzo odbic od scian i wszystko sie troszeczke miesza...chociaz scena jest fajna i separacja nie najgorsza.

 

Czy ktos widzial ten wynalazek?

http://www.ebay.com/itm/Reference-XXL-ULTRA-Cinchkabel-WELTNEUHEIT-Uvp-6400-Highend-Cable-Kabel-/390527386378

 

T2eC16NHJIYFHNqWrg1oBSKyDtVtHg60_12_zpsb8f35d3c.jpg

 

zakupilem kilka roznych od tego majsterkowicza... ale nie za taka kase jak od niego ze sklepu, bo chyba przesadza kilkadziesiat razy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z Północnej Irlandii. Mieszkam w Ballynahinch (ok 15km na południe od Belfastu)

Przy okazji mam do sprzedania KEFy Q7 I dorzucam centralny q63c. Wszystko w kolorze cherry wood - śliczne nawet jako mebel. Jakby ktoś szukał czegoś takiego to opchne wszystko za 350 euro lub 290 funtów.

Jak na moje ucho grają naprawdę świetnie - jak na tą półkę oczywiście. Sprzedaje bo kupiłem cały zestaw Zensor 7 5.1.

W Co drugą noc jestem w Dublinie więc mogę podrzucić jakby coś.

00447938059469 - Robert

Edytowane przez RobinCzWa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny spore jak za 40 watt . jeśli chcesz posłuchać to do końca stycznia będę miał jeszcze lampę 40 w na triodzie w klasie a .na kt88 .póżniej ją sprzedaje .będę taż już miał na początku stycznia część mojego zestawu monosy manley neo 250 -125 w na triodzie z el 34 i 250 na tetrodzie , myśle że to dopiero będzie granie ,pod koniec stycznia jeszcze dokupuję pre manley na 300 b . jeśli uda się namówić cezar504 na odsłuch będzie mógł wziąść swojego klona accuphase 7100. to tez wymiata .

po wielu rozmowach również w polskich sklepach które grały na loganach ,nasuwa się wniosek, że logany bardzo lubią mieć zapas mocy , nie wiem czy to dobrze nazwę- prąd spoczynkowy ,który zawsze przy skoku dynamicznym nagrania może być użyty , wtedy podczas słuchania muzyki wyskakuje się z kapci ,a przekaz jest taki że włosy dęba stają ,zaczyna się z grania muzyki uczestniczyć w spektaklu ,i to takim który głęboko zapada w pamięć .

osobiste moje doświadczenie pokazuje że w cls,ach ten nadmiar mocy przejawia się w lużniejszym, swobodniejszym graniu , lepszej separacji instrumentów i dużo lepszej ich trójwymiarowości ,o wokalach nie wspomnę .na pewno się umówimy bo jeśli jest okazja to grzech nie posłuchać odysey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmakow to ile ludzi tyle opinii. Moc nie ma tak wielkiego znaczenia , wieksze znaczenie ma dopasowanie wzmaka do kolumn. Ale to temat rzeka.Cezar504 napewno sie zgodzi jak go ladnie poprosimy:)

A co do mocy w twoim doswiadczeniu to moglo byc to ze poprostu ten drugi piec bardziej przypasowal do twoich CLS... Ja podlaczalem wzmaki o naprawde duzej mocy i wysiadaly przy accu p-300 a on ma tylko 150W przy 8Ohm ale za to ma dwa kondy filtrujace o pojemnisci 40.000uf.

Juz sie nie moge doczekac na eksperymenty. Pomysle jak przewiezc moje pudla, bedzie ciezko na ale czego sie nie robi dla nauki:) Jezeli ich nie przewioze to odsluch zrobimy u mnie...

Co do Prodigy to cena jest troche za wysoka w stosunku do roznicy do Odyssey bo Prodigy sa lepsze tylko o 5 do 10% od Odyssey. Jezeli juz zmienic to na CLX... Ale to jest juz decyzja kupujacego czy te kilka procent jest warte zaplacenia dosc sporej roznicy. Oczywiscie Prodigy beda dobrym rozwiazaniem dla kogos kto ma salon o wielkosci takiej w ktorej Odyssey beda na granicy badz nie dadza sobie rady z wielkoscia pomieszczenia . Roznica w cenie pomiedzy Prodigy a CLX jest znaczna ale tez bez watpliwosci jakosc jest inna. Kolejny temat rzeka...

 

To ja chętnie się wpisuje na odsluchy do ciebie,zabiorę ze sobą kopię accu P-7100.

nie ma problemu ale pewnie wprosimy sie najpierw do roberto20 jezeli uda mi sie przewiezc kolumny :)

Edytowane przez Krzys614
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podlaczalem wzmaki o naprawde duzej mocy i wysiadaly przy accu p-300 a on ma tylko 150W przy 8Ohm ale za to ma dwa kondy filtrujace o pojemnisci 40.000uf.

Pojemność kondensatorów, nic nie mówi o jakości zasilania ;) i wydajności wzmacniacza.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemność kondensatorów, nic nie mówi o jakości zasilania ;) i wydajności wzmacniacza.

tak samo moc wzmacniacza nie mowi nic o jego jakosci itd. itp. :) a mimo wydajnosci moze nie podpasowac pod kolumny i to samo tyczy sie kabli, nie wszystko do wszystkiego...

ale pojemnosc kondensatorow mowi o jakosci filtracji, czy sie myle?

 

tak samo moc wzmacniacza nie mowi nic o jego jakosci itd. itp. :) a mimo wydajnosci moze nie podpasowac pod kolumny i to samo tyczy sie kabli, nie wszystko do wszystkiego...

ale pojemnosc kondensatorow mowi o jakosci filtracji, czy sie myle?

 

Tak po za tematem to wymienialem w kilku piecach kondensatory filtrujace i naprawde jakosc zmienia sie nie do poznania , bas , przestrzen sa zupelnie inne niz przed wymiana na nowsze badz tez lepsze jakosciowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wydajności wzmacniacza.

W przypadku klasy A kondensatory, mają przeważające znaczenie. Całe zasilanie jest połową sukcesu jego performance.

 

Mały przykładzik. Moduł zasilający dla jednego kanału, do mojej nowej zabawki. Jak się wszystko uda, to będzie 120W 8ohm, w klasie A. Trafo 1kVA;))

post-819-0-90920800-1418927011_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku klasy A kondensatory, mają przeważające znaczenie. Całe zasilanie jest połową sukcesu jego performance.

 

Mały przykładzik. Moduł zasilający dla jednego kanału, do mojej nowej zabawki. Jak się wszystko uda, to będzie 120W 8ohm, w klasie A. Trafo 1kVA;))

post-819-0-90920800-1418927011_thumb.jpg

 

racja w 100% nic dodac nic ujac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

ponieważ jak zakładam każdy z nas ma raczej ograniczone możliwości lokalowe aby spotkać się w większym gronie ,i posłuchać różnych zestawów , wychodzimy z propozycją zorganizowania wspólnego większego spotkania . można je dosyć dokładnie przygotować , z uwagi na dowolność ustalenia terminu spotkania co wiąże się z dłuższym czasem jego przygotowania .

sprawdziłem w tym celu możliwość wynajęcia sali konferencyjnej w hotelu

1. sala okolo 40-50 m2 ( raczej z możliwością ustawienia jednego zestawu odsłuchowego, plus zamiana po jakimś czasie na inny zestaw ) liczba osób od 5 do 10 . koszt całodniowy 100 euro .

2 sala (ball room) chyba między 200 a 250 m2 z możliwością ustawienia na stałe nawet 8 sporych zestawów , liczba osób raczej nieograniczona ( to w końcu klubowe spotkanie ) cena na cały dzień 250-300 euro.

zalety ;

dowolny termin pomiędzy styczniem a kwietniem,

miły ,schludny hotel ,

sale na parterze,

max 10 metrów od parkingu do pokoju (w obu przypadkach )

5 min do centrum miasta spacerkiem ,

toalety pod ręką ,

możliwość zamówienia hotelowego setu kawy i herbaty .

platformy do przewozu sprzętu z parkingu do pokoju .

poznanie bliżej miasta Tralee w co .kerry

Główny założeniem spotkania byłoby poznanie i posłuchanie różnych konfiguracji sprzętowych , w atmosferze wspólnego zainteresowania ,więc mile widziane całe zestawy jaki i pojedyńcze elementy toru .

 

to oczywiście lużna propozycja , zobaczymy jaki będzie odzew i zainteresowanie oraz kto z jakim sprzętem chciałby się pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl choc z tym poznaniem miasta poleciales;)

Wydaje mi sie ze lepsza opcja bedzie mniejsze pomieszczenie, i tak nie bedziemy sluchac wszystkiego na raz ,a okielznac akustyke bedzie latwiej.

Koszt jak widac nie jest wielki,jestem jak najbardziej za.

 

nie wiem jaka pedzie frekfencja , ale jak bedzie to ok 10 osob to lepiej zeby kazdy napisal co ma i razem zdecydujmy co kto ma zabrac. Nie bedzie sensu zeby kazdy wszystkie graty targal, brak czasu i zmeczenie da sie we znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poznanie miasta -miałem raczej na myśli odznaczenie na mapie ,że tu byłem ... , bo dla ewentualnych przybyszy z limerick cork nie wspomnę o dublin , oni raczej tego miastem nie nazwą .a, i tak zapewne będzie trzeba coś zjeść , więc wypad do centrum , można tak nazwać p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna inicjatywa. Po dograniu kilku szczegółów możliwa do zrealizowania.

Rozumiem że miało by się odbyć to spotkanie u was. Jest to bardzo komfortowa sytuacja, ponieważ nie musicie przewozić swoich systemów. Osoby z innych rejonów, muszą organizować vana. W samochodzie osobowym, co najwyżej wejdzie końcówka, pre i źródło. Chociaż jestem przekonany, że właściciele tychże systemów będą je pakowali w kartony. Co mocno zmniejsza przestrzeń ładunkową. Uważam, że miejsce spotkania powinno być w wypadkowej odległości dla wszystkich uczestników. Miejsce znajdzie się bez problemu. Cash is king!!

Po drugie akustyka. pomieszczenie 40-50m2 to już jest spora kubatura. Część hoteli ma wykładziny, ale zdecydowana większość drewniane podłogi. Więc pogłos, odbicia i mnóstwo innych śmieci. Trzeba mieć spory zestaw ustroi na takie pomieszczenie. A i tak jakieś mody będą. Kto to przywiezie lub zorganizuje?. Oczywiście każdy coś tam może zabrać ale ponownie kłania się transport.

Po trzecie termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zaraz serwery wysiada, ale was się wysypalo na raz:) Jestem za, najbliższe miejsce dla wszystkich tak zwane centrum znajduje się w moim mieście lub miasteczku jak kto woli i jest to Portlaoise:) bo znajduje się między Limerykiem a Dublinem i z Cork jest rzut beretem nasza nowa piekna platna autostrada :) Jeżeli ma się odbyć takowe spotkanie to powinniśmy zaopatrzyć się w jakieś panele akustyczne jak napisał wyżej hi_aro. Już nie mówię o pomiarach akustyki bo to ma być spotkanie raczej towarzyskie a nie jakieś wielki show audio ale faktycznie trzeba się przyjrzeć jak by mogło wyglądać pomieszczenie . Myślę że 40m to Max tak żeby mniejsze systemy też dały radę.

Kwestia terminu też jest ważna bo np. ja mogę się nie wyrobić do końca stycznia chyba że zabiorę nie skończony sprzęt...

 

 

 

i to mi sie podoba , w koncu po tylu latach jakies pozadne tematy w watku ;)ja tez sie wpisuje jesli mozna

Jak dla mnie to nie ma problemu:)

 

To napiszemy może co kto ma . Kto pierwszy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do hi_aro ;

tak jak pisałeś , trzeba to trochę przygotować ,trochę przewieść , zorganizować ,ale zapewne najważniejsze jednak dopiąć to na przysłowiowy ostatni guzik ,absolutnie się zgadzam że wypadowa drogi dla każdego powinna być podobna , jednak ja mogę się podjąć takiej organizacji tylko u nas , jeśli znajdzie się osoba która podejmie się takiej organizacji w lepszej lokacji , oddaję pałeczkę, dlatego też temat jest rzucony lużnie .

ps . myślę że z mojej strony mógłbym się podjąć wykonania kilku paneli akustycznych na bazie wełny mineralnej , to raczej nic trudnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę się podjąć organizacji sali konferencyjnej, u nas na tej wsi o dziwo jest kilka fajny hoteli bo jest to miasto tak zwane przelotowe . Panele i pułapki basowe też pewnie zrobię jak znajdę chwilę w sztyczniu. Najgorzej będzie dla tych co mają gabaryty, czyli elektrostaty:)

Może policzmy w jakim mieście jest ich największe skupisko i wtedy zdecydujemy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy elektrostatów jest aż tak wiele , ja słyszałem tylko o twoich i moich , ale może się mylę , ja nie mam problemu z transportem , i myślę że od nas w twoją stronę też mógłbym jeszcze kogoś zabrać .

- czyli pasowałby któryś z weekendów w lutym lub marcu , aby koledzy mogli dokończyć swoje projekty ,

- dwa dni to już będzie trochę kosztowne , przy okazji sprawdż ceny za wynajem pokoi .

mogę wesprzeć spotkanie ; ml cls2 , quad esl 57 , cd naim cdx2+ xps , monobloki manleya 250, nie wiem czy wyrobie się z pre . kilka dobrych przewodów , filtr liniowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na powaznie to Portlaoise jest najblizej dla kazdego bo jest w centrum tylko dla roberto20 jest najgozej ale jak masz transport to ok. Moja paka pomiesci tylko 150cm dlugosci i reszta wystaje no i zmieszcze tylko jedna pare kolumnna bo pudla odyssey sa ogromne. Ale jak by ktos potrzebowal transportu to sluze pomoca...

Ja moge dowiezc ML Odyssey , 40 letniego dziadka Accuphase P-300 z przedwzmacniaczem C-200 mam nadzieje ze po calkowitym odnowieniu do konca stycznia, DAC lampowy by MacGyver w najdrozszej wersji z transportem Onkyo Integra 7711 z przerobieniem pod transport by Macgyver. Kabli kosmicznych niestety nie posiadam tylko Chord Epic Twin i interconecty chalupniczej roboty ktorych zdjecie wkleilem kilka postow powyzej.Postaram sie zrobic rowniez ustroje lub panele jak kto woli, no i pulapki basowe .

 

Jeszcze ktos chetny na Audio Portlaoise Village Show ? Czy inne miasto? :)

 

mozna zrobic tez w marcu, ja tam problemu nie widze. W koncu to nasze Hobby... Nie za kazdym razem musi to byc wielkie wydazenie w hotelu, rownie dobrze mozna sie spotykac w mniejszym gronie u kazdego z nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie pewnie zabiore z Robertem wiec nie powinno byc problemu z transportem. Z tego co mam na ta chwile to moge zabrac cd Ancienta i angielskie kolumienki Harbeth shl5. Jakies kable tez sie znajda.

 

Fajnie ze bedzie okazja posluchac p300 , jestem ciekaw jakie zmiany poczynila firma na przestrzeni lat.

 

Pytanie Czarku: dlaczego A-35 a nie np. A-60? no i czy nie korci Cie zmostkowac p7100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego A 35 bo te płytki które mam to są z e550 i takie same są w A35.

P-7100 w mostku z moimi kolumnami które mają 3,4ohm to by mi wyszło ze 700-800W na kanał,a to chyba lekka przesada.

Choć nie ukrywam że miałem takie myśli.

Co do A60 nie mam płytek do niego.

Edytowane przez cezar504
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.