Skocz do zawartości
IGNORED

Budżetowy system analogowy - Ortofon 2M Red


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Uchwyt excela nie pozwala na kalibrację kąta prowadzenia. Wkręcasz wkładkę, podłączasz i już. 2M Red jest na pewno sporo wyższy od MF, a gramofon nie ma regulacji VTA, igła w uchwycie wypada inaczej (inny przesięg).

 

Pozycja na bombowiec nurkujący podnosi balans tonalny. Jest więcej wysokich, niedobór niskich. Stąd wzmak ma bas na maksa.

Włożenie jakiejkolwiek innej wkładki nawet za trylion złotych zburzy tę magiczną "harmonię".

 

Excel co z drugą matą? Rozumiem, że bez sensu grało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może jestem słyszący inaczej, ale mam nadzieję, że na tym forum jesteście tolerancyjni :)

 

Tolerancja to akurat ostatnia rzecz, na jaką możesz tu liczyć. Wg osłuchanych "znawców" jesteś głuchy i nie ma prawa Ci się podobać to co Ci się podoba.

Taki "poziom".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo seniore. Zaprawdę powiadam Wam, pohamujcie się. Pohamujcie się, albowiem udreczony excel gotów Wam ulec i stać sie jako Wy normalnym i pospolitym audiofilem. A wtenczs jeno nudna, poprawność i peany do tych samych wzorców na forum bedą straszyć. Nie naprawiajcie jedynej barwnej, sympatycznej i kulturalnej postaci, pozwalajacej nam na zachowanie dystansu do naszego hobby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie specjalisto od nietrzymania pionu nawet na swoim niskim "poziomie",

Znany wszystkim "wkładkoprzykręcacz" przypomina mi kogoś, kto nie wyregulował zegarka i teraz kłóci się ze wszystkimi po kolei przechodniami, że godzina to jest niestety ta co u niego :) Zaprawdę powiadam Wam, im bardziej będzie przy tym barwny, tym szerszym łukiem będą go omijać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany wszystkim "wkładkoprzykręcacz"

 

- tak, użyłem tego sympatycznego zwrotu w jakimś poście, bo nie chciałem zrobić błędu ortograficznego w określeniu angielskim na tę część gramofonu a nie miałem czasu szukać. Natomiast złośliwości kolegi Yula, nie robią już na mnie żadnego wrażenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprawdę powiadam Wam, im bardziej będzie przy tym barwny, tym szerszym łukiem będą go omijać.

Zapewne tak, taka jest cena odmienności. Więc żartujmy sobie z głoszonych przez niego teorii, lecz nie z niego i nie poniżajmy go jako człowieka, bo nas to nie wywyższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excel co z drugą matą? Rozumiem, że bez sensu grało:)

 

0

 

- jeszcze nie robiłem próby - raz podłożyłem płytę pod płytę, ale efektu nie było - na pewno napiszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak, taka jest cena odmienności. Więc żartujmy sobie z głoszonych przez niego teorii, lecz nie z niego i nie poniżajmy go jako człowieka, bo nas to nie wywyższy.

W ten sposób sprowadzimy go do roli trefnisia.

A może on sam to zrobi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już jest jak ktoś swoje kompleksy leczy zza klawiatury

No to może już zaprzestań tej swojej publicznej kuracji :)) bo tak się tu leczysz i leczysz latami i...bez efektów :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to może już zaprzestań tej swojej publicznej kuracji :)) bo tak się tu leczysz i leczysz latami i...bez efektów :(

- Yul, nie chcę się z Tobą przekomarzać, ale z niepokojem zauważyłem, że Twoje posty są coraz mniej błyskotliwe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Yul, nie chcę się z Tobą przekomarzać, ale z niepokojem zauważyłem, że Twoje posty są coraz mniej błyskotliwe :)

Excelu, z przykrością muszę stwierdzić, że Twoje niestety nigdy błyskotliwe nie były.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak niech to będzie jego własny wybór.

Vlado, specjalnych powodów do rozpościerania nad excelem parasola ochronnego szczerze mówiąc nie widzę. Dzieckiem nie jest (a wręcz przeciwnie), sam głosi swoje infantylne teoryjki, bo przecież pies ich za niego nie pisze. Gloryfikowanie wyrobów PRL-u jest dla mnie dziwne, czemu nie kupi sobie telewizora Rubin, pralki Frania, lodówki Mińsk, Trabanta i paczki Sportów żeby poczuć się lepiej? Wtedy będzie dopiero cool i trendy! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yulciu, problem w tym, że chyba nie ma forum entuzjastów tych prześwietnych wyrobów:-)

Eee tam - nie ma. Są - kiedyś mieli wieżę Diory albo Radmora, a sąsiad tylko Mister Hita. To im w ich mniemaniu dawało przewagę nad sąsiadem i chcieliby żeby wciąż tak pozostało :)))

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To im w ich mniemaniu dawało przewagę nad sąsiadem i chcieliby żeby wciąż tak pozostało :)))

Ale to cecha człowieka, nie czasów czy ustrojów panujacych w społeczeństwach. Wspomniany wyżej Radmruś aby wzmocnić wyjatkowość swego Radmora a przez to własna, zbudował paranoję zagrozenia przez wrogie słuzby czychajace na wykradzenie tajemnicy tego wyjatkowego "prototypu" o wyjatkowej "ambifonii". Wszedzie znajdziemy jednostki gotowe na przedziwne działania pozwalajace wykazać ich wyjatkowość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany wyżej Radmruś aby wzmocnić wyjatkowość swego Radmora a przez to własna, zbudował paranoję zagrozenia przez wrogie słuzby czychajace na wykradzenie tajemnicy tego wyjatkowego "prototypu" o wyjatkowej "ambifonii".

No, jeżeli w produkcję Radmora byli zamieszani OBCY, to Radmruś ma jednak trochę racji, że "ma oczy dookoła głowy" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ten Ortofon gra te płyty. Z wieloma mf sobie najzwyczajniej nie radziła.

 

Duże wydarzenie w moim systemie. Relatywnie potężny postęp a mam wrażenie, że gra coraz lepiej.

 

;)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już dawno nie mam 2M Red. Zamiast niego jest Denon DL-110 i wciąż szukam do niego napędu;-)

 

A słuchałeś coś z propozycji z Twojego wątku? Jak wypadło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi zdjęciami dostaniesz więcej niż za nową:)Nie wiem czy warto sprzedawać, ja trzymam 2m red, gdyby ktoś ze znajomych chciał sobie zmontować gramiak. Wątpie, żebyś za używaną wkładę dostał więcej niż 100zł, chociaż różnie bywa.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się myliłem co do sprzedaży 2m red -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

160 zł i "cena minimalna nie została osiągnięta"

 

"praktycznie nowa, kupiona w grudniu 2011"

 

Nie rozumiem licytujących, wkładka może mieć 3000 godzin przebiegu. Kupno używanej wkładki (moim zdaniem) ma sens tylko wtedy, kiedy zakładamy, że wymienimy igłe i w ostatecznym rachunku będzie się to opłacać, lub kiedy kupujemy ze sprawdzonej ręki (np. od forumowicza). Nawet dowód zakupu dla mnie nic nie znaczy, ktoś mógł kupić taką samą wkładke, sprzedać starą z nowym dowodem kupna. I kasa leci...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.