Skocz do zawartości
IGNORED

Budżetowy system analogowy - Ortofon 2M Red


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem AT 44MLa, to lepiej brzmiąca wkładka. Tak jest przynajmniej w moim systemie, który nie cierpi na niedobory basu. Jej szczegółowość jest o wiele lepsza niż 2M Red.

tloau.jpgtloau2.jpg

To oczywiste, jednak miłosnicy płyt z bazarków czy duzych pakietów płyt z alledrogo bedą narzekac na odczytywanie wiekszej ilości trzasków. Audiofile posiadajacy w kolekcji 80% płyt używanych powinni posiadac drugie ramię, lub czesto taniej drugi gramofon z MF-100:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznać, że wkładka jest oryginalna? Czy czerwony napis "2M" z boku korpusu jest istotny?

 

Pozdrawiam.

 

Nie ma pytania już.

 

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchając na mf-100 zastanawiałem się co może być jeszcze lepszego w muzyce jakiej słucham. W sensie prezentacji przede wszystkim. Po wymianie na 2M red okazało się, że wiele a różnice są "widoczne" jak na przysłowiowej dłoni. Z każdą kolejną płytą odkrywałem nowe aspekty tej zmiany. Pierwsze co się na uszy rzuca to dynamika, jest najzwyczajniej głośniejsza. Kolejna rzecz to czystość dźwięku. No można tak wymieniać ale co bardzo istotne scena jest zdecydowanie fajniej prezentowana, jest bardziej uporządkowana i tło czy też drugie plany ładnie się odizolowały. Czego chcieć więcej? ;)

Podobno musi się "rozbujać" ale bez przerwy daje jej tą możliwość i gra już z 10h.

Jestem zadowolony z tej wkładki bo dała mi więcej niż się spodziewałem. Ale to bardzo bobrze.

:]

 

Pozdrawiam.

 

ql38_2mred.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma większego sensu. Excel juz sprawdzal Red'a i emefka go zmiażdzyła.

 

"zmiażdżyła" - to za dużo powiedziane, ale w pewnych aspektach dźwięku odebrałem ją jako trochę lepszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

excel >>> MFka poprostu ladnie oszukuje i tam gdzie Ortofon pokazuje wady tloczenia i realizacji ta druga to maskuje ot cala prawda :)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec twierdzi ze mfka gra lepiej od mojej sumiko pearl. On lubi słychać na V ja lubię bez eksponowania krańców pasma. I słucha sobie winyli bez kalibracji wkładki od samego początku, płyt nie myje jedynie przeciera karbonową szczotką i potrafi docenić muzykę płynącą z czarnego placka. I to mu wystarcza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

There is no dark side in the moon, really. As a matter of fact it's all dark

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- o ile pamiętam, bo to było ponad rok temu, to zmieniałem wkładki na szybko razem z trzymaczami na tej samej płycie - Red był głośniejszy i miał więcej basu - mfka przekazywała dźwięk bardziej szczegółowy, otwarty, subtelniejszy z niuansami - takie były moje subiektywne odczucia, ale musiało być coś na rzeczy, skoro odnosłem ją zaraz do komisu - odzyskałem połowę i z tego co wiem od razu została sprzedana. Red to bardzo dobra wkładka, zagrała prawie jak mf, a różnice były tylko w niuansach. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excel, Twój wpis odebrałem jako żart bo chyba inaczej nie można.Nie wiem jakim cudem MF-ka mogła Ci lepiej zagrać od 2M Red ? Nie ma takiej możliwości! Jakoś upodobałeś sobie brzmienie tego peerelowskiego byle co i nie ma bata żeby mu coś podskoczyło!Nie rozumiem.Musisz być słyszący inaczej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excel, Twój wpis odebrałem jako żart bo chyba inaczej nie można.Nie wiem jakim cudem MF-ka mogła Ci lepiej zagrać od 2M Red ? Nie ma takiej możliwości! Jakoś upodobałeś sobie brzmienie tego peerelowskiego byle co i nie ma bata żeby mu coś podskoczyło!Nie rozumiem.Musisz być słyszący inaczej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz być słyszący inaczej:)

Paul, geneza jest prostsza niż zakładasz - po latach obcowania z MF-REFERENS człowiek musi być głuchy conajmniej jak pień. Z naciskiem na conajmniej :)

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excel, Twój wpis odebrałem jako żart bo chyba inaczej nie można.Nie wiem jakim cudem MF-ka mogła Ci lepiej zagrać od 2M Red ? Nie ma takiej możliwości! Jakoś upodobałeś sobie brzmienie tego peerelowskiego byle co i nie ma bata żeby mu coś podskoczyło!Nie rozumiem.Musisz być słyszący inaczej:)

 

- nie ten wpis był całkiem serio - tak było - zresztą zauważ , że w tym przypadku pojęcia lepiej czy gorzej są względne - po prostu zagrało inaczej - i mi bardziej pasowało - być może jestem słyszący inaczej, ale mam nadzieję, że na tym forum jesteście tolerancyjni :) Ważne, że winyl ładnie gra i jest fun ! /czego nie można powiedzieć o płycie cd/pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku jest nieco inaczej.Znam brzmienie MF-ki i wiem,ze oferuje dźwięk jakby wyciosany siekierą.O jakich niuansach mówisz? Właśnie ona je kamufluje! Moje spostrzeżenia są zupełnie odwrotne! Może za mało czasu poświęciłeś, aby skalibrować tego Ortofona, albo w ogóle nie kalibrowałeś? Wtedy zgoda, mógł zagrać tak jak piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku jest nieco inaczej.Znam brzmienie MF-ki i wiem,ze oferuje dźwięk jakby wyciosany siekierą.O jakich niuansach mówisz? Właśnie ona je kamufluje! Moje spostrzeżenia są zupełnie odwrotne! Może za mało czasu poświęciłeś, aby skalibrować tego Ortofona, albo w ogóle nie kalibrowałeś? Wtedy zgoda, mógł zagrać tak jak piszesz.

 

nie, nie kalibrowałem, tak jak i mf-ki - miały równe szanse - Red zagrał jak zagrał, nie mówię, że źle - ale ogólne wrażenie przyjemności brzmienia było dla mnie trochę lepsze przy mf-ce - zresztą nie ma o co kopii kruszyć - nigdy nie twierdziłem,co niektórzy mi inputują, że mf-ka jest jakąś super wkładką, tylko że mi ładnie gra, lepiej też od AT95e - droższych nie miałem, ale niewykluczone, że będę miał - wtedy napiszę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/czego nie można powiedzieć o płycie cd

 

nie wszyscy mają takie złe zdanie o CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nie kalibrowałem, tak jak i mf-ki - miały równe szanse - Red zagrał jak zagrał, nie mówię, że źle - ale ogólne wrażenie przyjemności brzmienia było dla mnie trochę lepsze przy mf-ce - zresztą nie ma o co kopii kruszyć - nigdy nie twierdziłem,co niektórzy mi inputują, że mf-ka jest jakąś super wkładką, tylko że mi ładnie gra, lepiej też od AT95e - droższych nie miałem, ale niewykluczone, że będę miał - wtedy napiszę :)

A gdybyś spróbował skalibrować MF?

Może zagra jeszcze piękniej ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excel, nie obrażaj uczuć słyszących normalnie.Please! :)))

Paul - pojęcie normalności też jest względne - jeżeliby za normę przyjąć to co uznaje większość populacji - to my winylomaniacy jesteśmy supernienormalni i całkowicie inaczej słyszący, bo wydajemy kupę kasy na jakieś czarne placki rodem z ubiegłego wieku i z uporem maniaka twierdzimy, że to nam lepiej gra - nie zauważamy, że Świat poszedł do przodu - komputery, bajery itp. gadgety - całą muzykę można mieć na kawałku plastiku ! Coś musi być z nami nie tak ! - i to zatroskanie czytam wyraźnie w oczach znajomych, którzy odwiedzają mój pokój. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul - pojęcie normalności też jest względne - jeżeliby za normę przyjąć to co uznaje większość populacji - to my winylomaniacy jesteśmy supernienormalni i całkowicie inaczej słyszący, bo wydajemy kupę kasy na jakieś czarne placki rodem z ubiegłego wieku i z uporem maniaka twierdzimy, że to nam lepiej gra - nie zauważamy, że Świat poszedł do przodu - komputery, bajery itp. gadgety - całą muzykę można mieć na kawałku plastiku ! Coś musi być z nami nie tak ! - i to zatroskanie czytam wyraźnie w oczach znajomych, którzy odwiedzają mój pokój. :)

Tu akurat Twoi znajomi słusznie się troskają ;-) wywalasz kupę kasy na płyty nie warte złamanego grosza ale kto bogatemu zabroni :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mf to jest tak... grało wszystko pięknie do momentu podłączenia lepszej wkładki. To tak jakby gość z wadą wzroku -2 nagle założył dobre okulary.

:)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.