Jump to content
IGNORED

Muzyka na Audioshow 2009


jarekmor

Recommended Posts

Witam

 

Byc może temat powinien pojawić się w katalogu Muzyka, ale nie zauważyłem tam wątków dotyczących Audioshow 2009. Osobiście lubię pojawić się na Audioshow w poszukiwaniach nowej ciekawej muzyki. W tym roku objawieniem był dla mnie Stevie Ray Vaughan. Bardzo dobry blues. Poza tym jeszcze: Randy Crawford i Keith Jarrett i jego The Koln Concert Part I. Polecam. Napiszcie proszę o Waszych odkryciach.

Link to comment
Share on other sites

???

Jeśli jest się w pierwszej kolejności melomanem a w drugiej audiofilem to odkryć BRAK!

 

Plumkanie i plumkanie, fragmenty nagrań w celu podniesienia adrenaliny u słuchacza. Z drugiej strony gdyby nie efekciarstwo można by powiedzieć, że wszędzie gra słabo:). Na prawdziwą muzykę trzeba dużo czasu by się nią cieszyć, a nie wstąpienie na chwilę.

Link to comment
Share on other sites

Ja tam jestem bardziej melomanem niż audiofilem, wiec wielkich odkryć muzycznych nie było :) ale warto chociaż zebrać jakie utworki najczesciej prezentowano, w celu pokazania zalet sprzętu. Co raz to słyszałem Chris Jones - No Sanctuary Here

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawy też był utwór na prezentacji JBLi K2 (wokalnie odśpiewane Bolero Ravela) Angélique Kidjo - Lonlon

Link to comment
Share on other sites

Moim utrapieniem na tegorocznej wystawie był wszechobecny sampler Stockfish Records. Grali z tej płytki wystawcy, wtykali ją zwiedzający, a ja na widok kolejnego niebieskiego krążka miałem ochotę gryżć miłośników "naturalnego brzmienia".

I już przed samym wyjściem, gry już miałem nadzieję, że mam tę zarazę za sobą trafiłem na prezentację McIntosh/Thiel z analogowym źródłem. Tam przekonałem się, że ten sampler ukazał się także na winylu... Padłem... ;)

Link to comment
Share on other sites

Mnie natomiast przytrafiła się przyjemna rzecz.Otóż gdy siedziałem w pokoju MBL-a usiadł obok mnie człowiek i poprosił wystawcę o odtworzenie samplera focala.Problem w tym że nie zapisałem sobie nazwy,ale po okładce rozpoznam jak będę chciał kupić.

W każdym razie to starszy sampler,ale brzmienie perkusji powaliło mnie.Żona podsunęła mi pomysł aby iść na dół do pokoju gdzie wystawiał TRIMEX,być może mają na sprzedaż.Dostałem sampla focala.

Nazywa się-The Spirit of Sound,NR.7,Degustation Source.

Szczerze powiedziawszy bardziej''naturalny''niż wydanie STOCKWISHA omawiane wyżej.

Bardzo ładny jest utwór drugi-Shiley Horn-''If You Go''

 

Oraz ósmy-Christian MC Bride-''Night Train'', i w zasadzie cały utwór zagrany jest na kontrabasie,miód w uszy!

Link to comment
Share on other sites

w Bristolu pokój RCM zagrali Yes z tej płytki

 

oraz Frankie Goes to Hoollywood

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

z analogów zagrało naprawde świetnie....nogi same tupały :)

 

W jednym pokoiku zagrali nawet trio Bozzio Levin Stevens

 

 

niesamowite że ktos wogóle słucha "normalnej" muzyczki:)

 

Żrby nie było uwielbiam jazz akustyczny ale lubie też inne gatunki, szkoda że wystawcy boją się gorzej nagranych płyt.....napewno niepotrzebnie

Link to comment
Share on other sites

  • Użytkownicy+

Sara K. czy Chris Jones są tacy niefajni, a ten Sockfisch to już zupełne dno, jak można tak nagrywać (co innego wspaniałe "wydawnictwa" typu Verbatim).

A czemu ?

Oni są tacy .... popularni i wszyscy ich znają. Przecież znani i nadal cool, to mogą być co najwyżej wyblakłe gwiazdy rocka, a nie jacyś tam plumkający gawędziarze.

W poprzednich latach złe to były śpiewające panie typu Diana Krall, czy Cassandra Wilson (o A.M.J. nawet nie wspominam). Ciekawe co będzie niedobre za rok, może etno typu "SIESTA" Kydryńskiego (w końcu robi się popularna, a to jest FE i BE) ?

Robert

Ps. Ciekawe czemu jak Pitaszyl w pokoju Marcow Team włączył Lutosławskiego, to wszyscy uciekli ?

Link to comment
Share on other sites

zyzio, 11 Lis 2009, 16:29

 

>A kawałki Radiohead ktoś się odważył zapodać na Audioshow czy nie było chętnych z obawy przed

>wyłożeniem się sprzecicha ? ;D

 

 

Jesli sprzedawca nie chce zagrac danej plyty ze niby zle nagrana to powinien byc sygnal zeby ominac go szerokim lukiem , co to za sztuka jesli dany system jakiegos superstudyjnego samplera poprawnie zagra, ma zagrac wszystko:)

Link to comment
Share on other sites

Nurtuje mnie kwestia muzyki jakiej słuchają odwiedzający Audioshow. Bardzo często słychać raczej tzw plumkanie lub efekciarskie sample a brakuje mi mocnej, dynamicznej i ciekawej muzyki (np. blues, rock). Z czego to wynika? Czy wypada tylko puścić kawałki w stylu np D.Krall lub sample demonstrujące jakiś wybrany aspekt pozwalający na test sprzętu? Czy również producenci projektują swój sprzęt pod "plumkanie"? Dla przykładu uważam, że np system mbl 101E mk2 nie poradził sobie z utworem Nirwaną lub czymś podobnym. Ale może w tym przypadku zawiodło ustawienie kolumn.

Link to comment
Share on other sites

jarekmor

 

Przede wszystkim to mbl 101e MK2 to kolumny neutralne oraz wybitnie ukazujące jakość nagrań.Nie ma takiej mozliwości aby sprzęt był wybitnie dobrym jeśli pokaże wszystkie nagrania jako równe i dobrze brzmiące,taki sprzęt czy kolumny to''uśredniacz''dzwięku.

 

A inną kwestia że 101E MK2 były nie ustawione tylko''wrzucone''do pokoju bo miała być prezentacja.I to tyle.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.