Skocz do zawartości
wojciech iwaszczukiewicz

Najciekawsze wznowienia jazzowe.

Rekomendowane odpowiedzi

Eric Dolphy - 'Musical Prophet' / Resonance Records ℗ © 2018 / Data wydania: 25-go stycznia 2019 roku

Niewątpliwie jest to jedno z najlepszych wznowień ostatnich lat - Eric Dolphy jako muzyczny prorok w trzypłytowej, odrestaurownej i remasterowanej edycji zawierającej jego dwa znakomite albumy z 1963 roku - 'Conversation' i 'Iron Man' - oraz nigdy przedtem nie przedstawione i nie wydane studyjne, alternatywne wersje kompozycji z tych sesji. Do tego otrzymujemy obszerny, piękny katalog na papierze kredowym z wywiadami, zdjęciami, opisami i genezą powstania albumu. Płyty są zrealizowane z masterów mono i pochodzą z personalnych taśm Erika Dolphy. Z opisu dowiadujemy się, że mastery stereo, zarówno 'Conversation' jak i 'Iron Man' zaginęły bez śladu (prawdopodobnie uległy zniszczeniu podczas pożaru, ale nie jest to sprawdzona wiadomość), a poprzednie mastery stereo w edycjach Alana Douglasa były wzięte z LP. Znakomity rozszerzony materiał kolekcjonerski warty każdej złotówki. Cieszę się tym wydaniem jak dziecko od poprzedniego piątku - jak dla mnie jest to rarytas, pomimo, że mam od dawna po dwie wersje stereo 'Conversation' i 'Iron Man'. Genialna rzecz!

R-12775413-1541710849-6697.jpeg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie w temacie, to przepraszam.

Chcę zakupić płytę Beat Goes on (CD) Emilie-Claire Barlow czy ktoś posiada? Jaka jest jakość nagrania, są dość drogie jak dla mnie, dostępne od wydawcy Ais 122zł  i JVC 182zł + kw . Czy warto dopłacić do JVC?

https://www.endisc.pl/catalog/product/view/id/2848842/s/beat-goes-on/

Edytowane przez obcymars

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi