Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, luckyguliver napisał:

Nikt sie nie podzieli rada jak wydobyc slodki dzwiek z tweetera proackow ? ?

Możesz rozwinąć zdanie? 

Coś więcej z czym grają, jakie okablowanie, jaka akustyka...

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, sir.jax said:

Możesz rozwinąć zdanie? 

Coś więcej z czym grają, jakie okablowanie, jaka akustyka...

Cztery posty wyzej opisalem cale zjawisko ? #2039 Jesli chodzi o akustyke to bije sie w piers...mam 3 sciany zupelnie puste ale wlasnie sie za to zabieram. Mam nadzieje, ze do swiat wyrobie sie z pomiarami pokoju i skontaktuje sie z paroma firmami zajmujacymi sie akustyka. Bo mam wrazenie ze bez tego pieniadze wydane na upgrady ida w bloto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, luckyguliver napisał:

Bo mam wrazenie ze bez tego pieniadze wydane na upgrady ida w bloto.

Niekoniecznie, często bywa tak, że poprawianie akustyki na ucho potwierdza się w pomiarach, że jest ok, a odchyłki bywają marginalne.

 

Wrzuć też w tor choćby na chwilę jakiś IC Van den Hul i zobacz , co z górą.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w paru kumpli i wiem ze u mnie jeszcze wiele do zrobienia bo np nie mam takiej namacalnej sceny 3D jak co poniektorzy.

Jesli chodzi o IC to zakupilem Hitachi OFC oraz Ixos 101 ale jeszcze nie doszly do mnie. Czytalem ze Ixos 102 gra miekko wiec moze i 101?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy,  myślę, że  jednak głośnikowe bardziej, ale IC potrafią też "namieszać".

Słychać jedne i drugie.

Może coś skromne jak będzie sposobność odnośnie wpływu IC z czym ostatnio się zetknąłem nie u siebie, ale doświadczenie daje do myślenia i to bardzo.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1SC i starsze modele mają ten typ tweetera, którego po prostu nie trawię - czasem gra, jakby ktoś piachem w jedwab sypnął.

Z kolei, ta tania konstrukcja bodaj Vifa z Response D2, czy DB1/3 jest dla mnie dużo lepsza i znośniejsza. Kablami nic nie zmienisz, akustyką jedynie przypudrujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Wczesniej miałem kefy r300 ,które basu mają sporo i było dobrze,oczywiście do pewnego poziomu głośności,ale ta barwa jakaś taka nie do końca.

harbethy były wspaniałe,ale jednak muszą mieć wiecej wolnego miejsca wokół siebie.

oczywiście odsłuch będzie,ale coś trzeba wybrać a proac zawsze chodził mi po głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, p1otrek said:

Witam. 

Mam pytanko, jako laik w temacie Proac. 

Posiadam Naim nait 5i, planuję zakup Studio 140, gdyż mam opcję kupna ich za "grosze" 

Czy to będzie dobry set? 

W UK jest dosc popularne polaczenia Naima i Proac wiec powinno byc co najmniej dobrze. 

Jaki masz duzy pokoj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już stoi i nawet gra. 

Zamiast 5i jest Uniti v1

Jest ok, trochę brakuje ciekawszej góry (jak np. w Dynkach), jednak dźwięk nie męczy i przyjemnie się słucha. 

Podłączyłem też Cyrusa streamline i jest powiew świeżości, więcej się dzieje, choć dźwięk trochę szczupły. 

Dodanie jako wzmocnienia czegoś od modelu 7/8 w górę powinno wynieść wszystko na wyższy poziom. 

 

Ktoś kombinował set Proac /Cyrus? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, p1otrek napisał:

Podłączyłem też Cyrusa streamline i jest powiew świeżości, więcej się dzieje, choć dźwięk trochę szczupły. 

Powiew świeżości spowodowany tym wyszczupleniem, tylko jak z rozdzielczością i wypełnieniem, bo wiesz może grać ciepło, a przy tym bardzo rozdzielczo i dużo się dzieje.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, p1otrek napisał:

Cyrus gra z lekkim ociepleniem i lepszą rozdzielczościa, niż Uniti. Jednak brakuje ciut masy. Dlatego ciekawi mnie, czy ktoś ruszał Proaca Cyrusem z serii 8

Streamline ma pewne niedostatki przy 30W/kanał i filozofii all in one

Musiałbyś zapytać w klubie Cyrusa. ?

 

 

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎24‎.‎01‎.‎2020 o 19:24, izapat napisał:

Witam.szukam nowych monitorów do naima xs2 ostatnio mialem kefy r300 i harbeth 30,1

pomyślałem o proac d2 lub d2r

pokój 12m, muzyka rock,jazz ,blues ,elektronika.

co sądzicie o połączeniu naima z proac

Pozdrawiam,

Kup Harbeth P3ESR i w tym metrażu zamykasz temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, izapat napisał:

Właśnie dzwonie po salonach po dobrą oferte na p3esr.Obawiam sie troche basu,ale może to będzie to.

p.s. Miałeś harbethy z naimem? nie brakuje basu?

Tak,słuchałem tego wielokrotnie,ale dla mnie Naim gra płasko i jazgotliwie,podobają mi się tylko stare serie wzmacniaczy,Olive,albo jeszcze starsze.Musisz to sam ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sir.jax napisał:

To popraw akustykę może? 

Dokładnie tak.Czasem wystarczy poprawić akustyke pomieszczenia i wszytstko się zmienia.

Fakt. Naim na górze jest otwarty i jaśniejsze kolumny mogą grać zbyt ofensywnie,ale nigdy nie ostro.

To są tylko moje odczucia.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.