Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posluchalem troszke glosniej dzisiaj i musze powiedziec ze basu troche jest jednak jak sie podkreci volume ale wciaz nie na tyle aby zrezygnowac z suba...przykladowo stopy przy one metallicy nie slychac prawie nic,kontrabas juz bardziej daje rade czy inne struny...

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej prezentacji z 1SC trzeba się przyzwyczaić lub starać się o wzmacniacz gdzie tego basu nie żałuje. Twój pokój malutki nie jest i raczej już one S.C. nie polecają do takich metraży. Ja mogę żyć z mniejszą ilością basu, bo jest on dla mnie sprawą drugorzędną. Mam też mniejszy pokoik bo 22m2, ale pole odsłuchu zamyka się w około 10m2 i tylko momentami czasem brakuje mi basu, ale to stoi też po stronie nagrań które szczędzą go w swojej zawartości. A próbowałeś dostawić kolumienki bardziej do ściany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prubowalem,scena niknie....nie ma co sie oszukiwac ze kolumny imponujaco spiewaja ale masowac brzucha to one nie beda...basu jest wystarczajaco jak sie siedzi naprzeciwko ale ja slucham w salonie polaczonym z kuchnia wiec duzo sie krece i za malo mi troszke

Chyba sie polakomie na jakis inny wzmacniacz do nich,prawdopodobnie sugdena albo lampe aby kompletnie zmienic system,ewentualnie cos z stajni naima.

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie Panowie, ze dla 1sc to bardzo ważna jest kwestia Standow. Sam producent rekomendował ciężkie Target'y R4 - dodam od siebie, ze prezentacja basu znacznie sie poprawia przy zastosowaniu dociazonych i stabilnych Standow. Jak zakończyłem poszukiwania na StandArt Model 6.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie porównałem u siebie w domu Tablette 50 Signatures z Studio 100. W tabletach szczuplejszy basik, ale jednak jakościowo dla mnie ładniejszy bo taki sprężysty, przestrzeń, źródła pozorne oraz materializowanie się dźwięku jak dla mnie o wiele lepsze w Tabletach. Tylko to były mniejsze od T2000 oraz wersja Signatures z głośnikiem ScanSpeak 2010

Edytowane przez PiotrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo pojawiły się setki do kupienia ale po ostatniej przygodzie z t 2000 juz sam nie wiem.Zagraly u mnie bardzo slabo praktycznie po paru dniach jak zapiołem z powrotem tannoye to poczułem ulge.Na szczescie sprzedały się szybko i to jedyna jak dla mnie ich zaleta.Bas był płytki twardy i taki kartonowy,gora skrzecząca a gdy zrobilo się głośniej to już wogóle bałagan.Moze responce d15 sprobowac tylko ile mozna by dac za s100 a ile za d15?Warto tyle dopłacac?

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil. Jaki masz duży pokój ? Setki potrafią bardzo dobrze zagrać, ale musisz im zapewnić elektronikę. U mnie było dobrze, ale na pewno mogło być lepiej. Res. D15 to klasa wyżej jeśli chodzi o przestrzeń, ale też chyba wymagają dobrego sprzęta. Moja lampa była chyba za wolna aby je napędzić. Była góra ładnie scalona z wokalami i jakby dziura między basem (w moim systemie). Ale i tak było lepiej nież z Studio 100. Jeśli masz małe pomieszczenie do 15m2, polecam Ci Tablette 50, Tablette 50 Signatures, Response 1SC. W mojej opini wszystkie te 3 pary zagrały większą przestrzenią niż Studio 100. A przestrzeń jest dla mnie najważniejsza. Basu ze S100 będziesz miał ciut więcej niż z T50, T50 Sig., ale już od 1SC niekoniecznie. Poza tym z setek ten bas jest trochę dziwnie papierowy i kartonowy, z T50, T50 Sig. i 1SC bas jest sprężysty i moim zdaniem lepszy. Ale na początek przygody jak najbardziej Studio 100 to super kolumienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba za bardzo się rozpędziłeś - Studio 100 na początek przygody...

To są kolumny, które często bywają najtańszym elementem toru, doskonale pokazują najmniejsze różnice pomiędzy podłączoną elektroniką, przez co bezlitośnie obnażają jej słabości.

Nie bez powodu tak często są wykorzystywane w studiach nagraniowych jak i przez recenzentów gazet.

Tablette 2000 to przy nich budżetówka - ich odpowiednikiem był model Studio 110, którego również w żaden sposób nie można porównywać z setkami.

Kartonowy bas z 18cm Scan-Speaka? - po podpięciu odpowiedniego wzmacniacza różnica w wolumenie dźwięku pomiędzy 1SC a Studio 100 jest proporcjonalna do różnicy wielkości pomiędzy nimi.

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Asmon masz wiele racji, ale ja nie rajcuję się tym co mógłbym podłączyć do tych kolumn, tylko co one mi oferują ze sprzętem na który mnie stać i absolutnie tutaj setki nie mają żadnego startu pod każdym względem z 1SC. Nie gdybam tylko wiem miałem setki ze 2 latka u siebie. Napiszę również że przy tym samym wzmacniaczu na którym grałem ze s100 i 1sc to te drugie imponują większą potęgą brzmienia, o przestrzeni i źródłach pozornych nie wspominam.

Edytowane przez PiotrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WuMike jak chcesz czekac na powtorkę za 12k za d28 to wez moje d38 za 15k kupilem w tophifi nowe 3 lata temu. Idealne jak nowe Graly z lampą 2x8 W i Aleph Pass 0s i wlasciwie tylko jazz wiec zupelne nowki. 504110961 jak cos :)

Niedawno, w Top Hifi mieli Response D28 w cenie 12k PLN za parę. Mam nadzieję, że oferta powtórzy się jeszcze w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrJ - nie ma się co rzucać, bo to śmiesznie wygląda... :)

Wszystko kwestia gustu - miałem i 1S i 1SC - wolę Studio 100.

Doskonale rozumiem, że wielu osobom bardziej spodoba się brzmienia 1SC, dla mnie również ich dźwięk jest bardzo ładny, ale jednak "zrobiony" - setki są po prostu prawdziwsze.

Nie wiem jakiego wzmacniacza używasz, ale przy połączeniu z Krellem, którego miałem wcześniej i teraźniejszym Naimem różnica jest ewidentna, ale w odwrotnym niż opisałeś kierunku - z wyjątkiem przestrzeni, bo faktycznie ten aspekt jest na korzyść 1SC, ale to też wynika z ogólnie innej charakterystyki obydwóch konstrukcji - Studio 100 z powodzeniem grają jako monitory bliskiego pola.

 

Ps. Dlatego polecanie ich "na początek przygody" jest sporym błędem, z byle czym zagrają byle jak.

Edytowane przez Asmon

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asmon, Ależ ja się nie rzucam tylko wygłaszam swoją opinie. Zresztą pokrywa się ona z wieloma innymi. Jak pisałem przestrzeń jest dla mnie najważniejsza i dla samego tego aspektu setki odpadają. Muszę też powiedzieć że przestrzenią przekonały mnie Studio 100, gdzie wymieniłem "mistrza przestrzeni" czyli Audio Physic na ProAc Studio 100, ale niestety to nie ta przestrzeń co z 1sc.

Edytowane przez PiotrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to grać w 18.5m2.Z coplandem slyszałem d40 i byłem zachwycony jednak to nie na moją kieszen,myslełem ,ze po prostu jak polacze coplanda z proac to bedzie podobnie.Dlatego kupiłem te tabletty .Jesli setki maja podobną gore i kartonowy bas to odpuszcze.D 40 graly porywająco ,dzwięk wciagal niezaleznie od repertuaru ale wiadomo to był copland 405 a moj to csa28.

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego metrażu widzę jakieś monitory. U mnie w 22m2 Response 1.5 trochę się dusiły. Nie porównam Ci Tablette 2000 do Res. 1SC bo tych pierwszych nigdy nie słyszałem. Pamiętam za to jak z Tannoy Sensys DC 2, grał u mnie z Copland CS8. Nazwałbym to mięso i żyletki. Jeśli Twój Copland gra podobnie, szukałbym delikatnie przyciemnionych kolumn. Sam nie wiem czy ProAc do takich można zaliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzwiek wcale nie jest ostry ,tannoy m2 gra bardzo miekkim basem, bardzo przestrzennie i wcale nie ostro.Z tablettami był jeden wielki bałagan,wszystko sie zlewalo nawet plyty kari bremnes ktore sa wybitnie nagrane nie potrafiły zaczarowac .Mam tez chorusy 816vw i te podlogowki wcale się nie duszą,dlatego mysle ,d15 lub d18.Co do coplanda to chyba csa 28 jest troche lepszym od cs8.

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1SC sobie nie wypróbujesz przed kupnem w domu, bo dostać je na rynku polskim graniczy prawie z cudem. Może szukaj w swoim mieście kogoś kto podskoczy do Ciebie. Jeśli jesteś z Poznania, żaden problem wziąć mi je pod pachę i podjechać, będziesz miał jasny pogląd czy To jest Twoje granie czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekalem kiedy rydz sie odezwie hehe,powtarzam ,ze mi sie copland z d40 podobał tak ,ze trzy dni spac nie mogłem i nawet przez chwile myslałem o kredycie w kwocie 50 tys.Co do chario to bym nawet sprobowal bo pare dni temu za 3 tys byly delphinusy z podstawkami na gwarancji i gdyby nie byly w czrnym macie to juz by u mnie stały.

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Kamil , ale Copland którego słuchałeś to niestety nie CSA-28 , co do Delphinusów z alle też byłyby moje, do porównania z moimi podłogowymi , ale wlaśnie kolor :)

 

Edit , kilka dni temu przeglądałem net i któryś z salonów obniżył cenę na Silhouette 100-T z ponad 3 tysi na 2100 pln , 5 lat gwarancji .

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.