Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie nowe proc d20 na wtedze czy ktoś słyszał ,szukam nowych kolumn do salonu a one wygladaj zgrabnie ,bo teraz mam harberty grają świetnie Ale za duzo miejsca zajmują i kolorystycznie nie pasują !

Czy ktoś może powiedzieć na temat ich coś?

 

Dość szybko się ich pozbywasz...? Rozmiar i kolor tylko czy jednak brzmienie?

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dość szybko się ich pozbywasz...? Rozmiar i kolor tylko czy jednak brzmienie?

Nie ,brzmienie mi odpowiada ,są swietnego zwlaszcza przy moich preferencjach muzycznych . Do tego fajnie grają cicho czuć moc ich i bas ładnie plumka .wiesz ja mam 16m2 więc jeste nieduży pokój ,zresztą każdy mi pisał ze będę miał problemy z basem a jest ok :) wygladem też mi się bardzo podobają ,no ale kobieta się uczepila , że nie ten kolor i ze duże klocki w takim małym salonie -prawdę mówiąc to kolorystycznie nie pasują ,myślę też nad harberth 30.1 może pojawia się w dobrej cenie jeśli oczywiście uda mi się sprzedać moje :)

Mysalem nad procami bo wcześniej słuchałem jakieś małe nie pamiętam modelu grały fajnie może trochę płasko no i mało basu bo to mała kolumna .akurat d20 nowe na wstedze za zgrabne i fajnie wyglądają ,jestem ciekawy dźwięku

Wiem że nie będzie tej cukierkowej średnicy jak w harbertach ale może być cóż innego za to :) trzeba iść na ustępstwa

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batman. Co za problem? Brzmienie sobie pozostaw, a za obudowami sobie razem z żonką pochodzicie. Pantofel

Piotrus ironię zostaw na bok ,i jak masz trolic tak to lepiej nic nie pisz ,bo wciąż nie wiem o co ci chodzi tym wpisem -Jak narazie nie blysnoles chłopie

 

szwgier83 mam od kilku tygodni d20r i jak dla mnie graja zaje....cie!Ale czy wpasuja Ci sie do pokoju to nie wiem .Zapytaj zony.

Pozdr.

Słuchaj na ustępstwa trzeba iść ,a ja też często zmieniam kolumny ,zresztą harberty kupowałem pierwsze lepsze jakie pojawia się na rynku wtórnym ,trafiły się rosewood w stanie idealnym więc kupiłem ,po czasie sobie uświadomiłem :) kolor chery byłby lepszy albo ebony ,Jak bym się uparł to by zostały już Ale ja zawsze myślę że może być lepiej ,więc nie przeszkadza mi zmieniać ,pokóju też nie mam dużego więc one śmiesznie wyglądają :)

Powiec mi jak z basem i na ilu metrach grasz ? Jak wtega ?miałem kiedyś kolumny elac na wstedze i grały bardzo ładnie ,Ż jakimi masz porównanie kolumnami ?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Oczywiscie nie neguje tego ze liczysz sie z opinia Twojej drugiej polowy-to zrozumiale.Jesli chodzi o wydlad d20r to tu atutem jest ich prostota i nienaganne wykonamie,gdy zdejmiesz `maski`to widac ze nie masz do czynienia z jakims `tanim bublem` ale z dobrej klasy wyrobem.Mysle ze sa w stanie wpasowac sie w kazdy wystroj pokoju.Aczkolwiek nie to jest oczywiscie napewno najwazniejsze.Nawiazujac do Twoich 5-tek to faktycznie maja specyficzny wyglad ale moim zdaniem maja ogromna klase.Nigdy nie slyszalem herbethow bo troche odstraszala mnie opinia o ich bardzo duzych wymaganiach sprzetowych i wlasnie lokalowych(wielkosc pokoju).

Ale pytales o proaki.

Przede wszystkim stereofonia i przestrzen.To moim zdaniem najwieksze atuty tych kolumn.Kazdy, kto mnie odwiedza, sa to z reguly osoby nie majace doswiadczenia ze sprzetem audio, ma watpliwosci po zamknieciu oczu czy to napewno tylko dwa glosniki graja(mam kino domowe).Brzmienie jest bardzo zywe, troche `doslodzone`(dla mnie atut)Graja bardzo rowno,swiezo, z zyciem.

Biorac pod uwade ze nie maja bass-reflexu z przodu(mysle ze to jest przyczyna) bas gra troche inaczej niz z wiekszosci kolumn.Tu przy glosnym sluchaniu nie ma takiego p....cia na klate jak chocby w focalach 816 czy nawet MA rx2.Bas raczej masuje niz uderza.

Nigdy w sklepie ni slyszalem ich dobrego wykonania po wzgledem niskich rejestrow.Teraz znam przyczyne.Sa ogromnie wrazliwe na to na czym stoja.Postawienie ich bez kolcow ma dywanie czy na drewninym parkiecie skresla te kolumny praktycznie od razu .Bedzie bula i zero kontroli.Gdy stoja kocami bezposrednio na kamieniach to graja jasno i analitycznie ale nie ostro czy meczaco.Mi najbardziej pasuje kamien i 5mm skejka.(mysle nad zakupem kolcow `sound-care`)Jest wszystko o co mi najbardziej chodzilo:detal,kontrola,otwartosc i najwzniejsze -magia przez duze`M`i zero bolu.Mozna sluchac ich godzinami. Glosniki intedruja sie z pokojem.

Pytalec z czym porownywalem.

Nistety w moim przypadku nie bylo mowy o typowo `audiofilskim`podejsciu do tematu.Wiele wielo-godzinnych odsluchow najlepiej u siebie w domu.Nie mam na to szans(mysle jak wiekszosc ludzi mieszkajacych w UK)

Aczkolwiek porownywalem je z innymi bardzo cenionymi tutaj na rynku Spendorami D7 i starszymi bracmi-proacami D18.Co do spendorow to poprosilem po godzinie sluchania o ich odlaczenie(mialem dosyc).D18 fajnie ale nie tak zywe i otwarte brzmienie jak 20r.

To chyba tyle co w skrocie mozna napisac o tych glosnikach.Recenzentem nie jestem i nie dam rady opisac ich z tego miejsca.Generalnie nie sa tanie ale ja jestem bardzo zadowolony.Mam nadzieje ze troche pomoglem.

Jak by co to pytaj.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuje się do klubu z responce 1sc. Kupione bez odsłuchów jak zwykle ale za dobrą cenę no i wierzę w wasze opinie.

Fizycznie dostanę je dopiero w wtorek, mam nadzieję że poczaruja po bardzo neutralnych atc.

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydogen. A daj parę fotek tych co były w ogłoszeniu. Ciekawy jestem czy mój ulubiony kolorek. Ja niestety trafiłem wg mojego gustu najbrzydszy czyli jakaś jasna sosna albo inny czort :) Na szczęście kolor nie gra. Jaki masz metraż i w jakim zamyka się pole odsłuchowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor jest okrotny,to chyba wisnia i do niczego mi to nie pasuje ale ciekawosc wygrala aby posluchac a zreszta wszedzie tylko chwalebne opinie czytam. Nada sie ten glosnik do cichych odsluchow? Na forach obcijezycznych wszyscy chwala synergie 1sc z sudgenem a21,znacie to polaczenie? Caspian mi pasuje,mam nadzieje ze nie bede go musial wystawiac...

 

Moj metraz to okolo 27m2 a pole odsluchowe18m2.

 

$_57.JPG

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek chętnie bym wymienił na mój jasny - podobają mi się bardzo. Ale to nie jest mój wymarzony jednak (mahoniowy - takie miałem poprzednio Studio 100 i Response 1.5). Stan wydaje się być bardzo dobry. Ja słuchając cicho jedyne do czego mógłbym się przyczepić trochę to delikatnych wysokich tonów, no ale to może być tu robota mojego lampiaka (EL34B). Jeśli chodzi o bas, to przy cichym słuchaniu niczego mi nie brakuje. Ale to może się myślę zmienić pod wpływem charakteru danego wzmacniacza. Musze również zaznaczyć że mój pokój może sporo wysokich tonów pochłaniać. Czekam z niecierpliwością na pierwsze wrażenia z słuchania, jak i te późniejsze wnioski na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hydrogen,

Miałem Capiana M1 NG i Sugena a21a jednocześnie wlasnie z 1sc - opisywalem chyba gdzieś na forum porównanie.

Wtedy wybrałem Caspiana. A21 był lepszy w wielu aspektach ale Caspian górował jakością basu co w mojej konfiguracji miało wtedy spore znaczenie. Niemniej jednak mały a21 tak zapadł mi w pamięci , ze finalnie skończyłem na Sugdenie IA-4.

Jezeli poluzowanie basu nie jest dla Ciebie problemem A21 bedzie lepszy znacznie - pamiętaj jednak, ze on potrzebuje bardzo dobrego źrodła. W przypadku Caspian'a i jego dość mocnego charakteru zródło ma mniejsze znaczenie.

W razie pytań pisz.

Pozdrawiam

Edytowane przez squad05

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas to dla mnie atut w caspianie a wiec mam nadzieje ze zostanie. Dlugo kombinowalem na co zamienic atc...polowalem na nieoiagalne focusy 160 z drugiej reki w uk az tu nagle wpadlem na te niezniane mi procki w dobrej cenie i musze przyznac ze dawno juz nie czytalem tyle pochlebnych opini z roznych for na temat monitorow.

Sciagnalem je od goscia poza aukcja po godzinie jak wystawil na ebaya :)

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor jest okrotny,to chyba wisnia i do niczego mi to nie pasuje ale ciekawosc wygrala aby posluchac a zreszta wszedzie tylko chwalebne opinie czytam. Nada sie ten glosnik do cichych odsluchow? Na forach obcijezycznych wszyscy chwala synergie 1sc z sudgenem a21,znacie to polaczenie? Caspian mi pasuje,mam nadzieje ze nie bede go musial wystawiac...

 

Moj metraz to okolo 27m2 a pole odsluchowe18m2.

 

$_57.JPG

Słuchałem długo te kolumny i niestety nie będziesz pod wrażeniem , w porównaniu do atc 11 będzie bardzo mało basu ,będzie bardzej płasko i do twojego metrażu za małe , jedynie to wokalne mnie uzekly w nich

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMEK75,

IA-4 jest inaczej grającym wzmacniaczem niz a21a (A21se nie znam).

Wlasnie ta kontrola i zejście na basie sa znacznie lepsze. Poza tym Masterclass gra z dużo większym rozmachem, nie jest tez tak doslodzony jak mniejszy brat - on jest bardzo równy ale zachowuje pierwiastek Sugdena.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pocieszyles mnie ale wszyscy wiemy ze gra system ;) atc wciaz mam,pewnie nie bedzie klopotu z odsprzedaza jak sie nie wpasuja.,..

 

dodam jeszcze ze to wlasnie atc sa wyjatkowo plaskie przy cichych sesjach co zaczelo mi przeszkadzac od jakiegos czasu bo chyba z wiekiem pokretlo glosnosci systematycznie opada na lewo :)

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dodam jeszcze ze to wlasnie atc sa wyjatkowo plaskie przy cichych sesjach co zaczelo mi przeszkadzac od jakiegos czasu bo chyba z wiekiem pokretlo glosnosci systematycznie opada na lewo :)

 

Dobrze napedzone ATC nie sa plaskie nawet przy cichym sluchaniu...

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dodam jeszcze ze to wlasnie atc sa wyjatkowo plaskie przy cichych sesjach co zaczelo mi przeszkadzac od jakiegos czasu bo chyba z wiekiem pokretlo glosnosci systematycznie opada na lewo :)

Tutaj mówimy o innej plaskosci , atc jako kolumna zamknięta ma właśnie to do siebie to żeby ja ruszyć musisz mieć dobry wmacniacz , z moim calyxem było świetnie , dla mnie kolumny za swoją cenę bardzo wybitne ,zagrają wszytko :)

Jeśli chcesz kolumny do cichego słuchaniu muszą ta byś większe kolumny niż atc albo proac im większe gabaryty tym lepiej słuchać przy cichym słuchaniu Ale znowu nie możesz przesadzić bo przy głośnym słuchaniu będzie znowu za duzo ich .Myślę że musi z być pod 2k funtów czy eauro żeby było lepiej niż atc nie ma się co oszukiwać ! Nie tędy droga , moje harberthy są duże i mam je.w 16m2 ,ale przy cichym słuchaniu słychać i czuć dynamikę ,po prostu dźwięk się rozchodzi i glubia wie kolumny w pomiesczeniu .

A co z pmc które miałeś , widzilem ja na Youtube grały zacnie ale ciężko ocenić słuchajcie z youtuba

Co do focusow 160 to świetne kolumny Ale zadko się pojawią na ebayu w uk też mysalem kiedyś nad nimi

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napedzone ATC nie sa plaskie nawet przy cichym sluchaniu...

 

mialem atc sia150 z 11stkami,mocny piec ale nie gralo mi to muzyki w ogole,nie chce tez wchodzic na wyzsza polke cenowa niz caspian bo moim zdaniem roznica w cenie robi sie bardzo umowna do przyrostu wrazen sonicznych...

 

Myślę że musi z być pod 2k funtów czy eauro żeby było lepiej niż atc nie ma się co oszukiwać ! Nie tędy droga , moje harberthy są duże i mam je.w 16m2 ,ale przy cichym słuchaniu słychać i czuć dynamikę ,po prostu dźwięk się rozchodzi i glubia wie kolumny w pomiesczeniu .

A co z pmc które miałeś , widzilem ja na Youtube grały zacnie ale ciężko ocenić słuchajcie z youtuba

 

tak jak wyzej,ja do jakiegos super audiofilskiego poziomu nie daze,ma byc muzykalnie,system nie moze meczyc(dzis np slucham non stop od 11stej rano) i byc w miare uniwersalny a biorac pod uwage ze od roku slucham mp3 z spotify tylko i wylacznie lub radia 2 kola funi byloby raczej wyrzucone w bloto...

pmc to kolega Anxion chyba mial...

 

ewentualnie spruboje lampy z prockami,moze zalapie bakcyla...

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.