Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak będzie mało basu przystawi się do ściany, może nie będzie drażnić jego trochę mniejsza kontrola. W tych kolumnach bas jest na ostatnim miejscu, bo z taką myślą 1SC były tworzone. Dajmy szanse ProAcom, Kiedyś do mnie wleciał mój kolega z Dynaudio Contour 1.2 (wyższa półka niż Focusy) i zgodnie stwierdziliśmy że 1SC w mojej konfiguracji grają spójniejszym dźwiękiem po prostu lepiej. Jeśli tyczy się basu, to przynajmniej w moim pokoju i ustawach, jak już pewnie czytałeś a ja to potwierdzę, 1SC świetnie udają podłogowe kolumny i niektórzy ludzie słuchając u mnie podziwiają 1SC za skalę dźwięku. Ale to jest u mnie. Wiadomo w różnych pokojach będzie różnie grało. Teraz tym bardziej jestem ciekawy Twoich wrażeń po zlądowaniu 1SC u Ciebie. Kiedy dojadą ? Czekam z niecierpliwością.

 

Acha panowie. Co daje ukośne podłączenie kabli głośnikowych do kolumny ? Chcę spróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Jak będzie mało basu przystawi się do ściany, może nie będzie drażnić jego trochę mniejsza kontrola. W tych kolumnach bas jest na ostatnim miejscu, bo z taką myślą 1SC były tworzone. Dajmy szanse ProAcom, Kiedyś do mnie wleciał mój kolega z Dynaudio Contour 1.2 (wyższa półka niż Focusy) i zgodnie stwierdziliśmy że 1SC w mojej konfiguracji grają spójniejszym dźwiękiem po prostu lepiej. Jeśli tyczy się basu, to przynajmniej w moim pokoju i ustawach, jak już pewnie czytałeś a ja to potwierdzę, 1SC świetnie udają podłogowe kolumny i niektórzy ludzie słuchając u mnie podziwiają 1SC za skalę dźwięku. Ale to jest u mnie. Wiadomo w różnych pokojach będzie różnie grało. Teraz tym bardziej jestem ciekawy Twoich wrażeń po zlądowaniu 1SC u Ciebie. Kiedy dojadą ? Czekam z niecierpliwością.

 

Acha panowie. Co daje ukośne podłączenie kabli głośnikowych do kolumny ? Chcę spróbować :)

 

U mnie w moich byłych Matrix805 poprawiały separację i stereofonię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pokoj dosyc duzy.Ciekawe czy takie `malenstwa` wypelnia go nalezytym dzwiekiem.(ja wszedlbym w podlogowki)Wiadomo ze w kazdym pokoju gra inaczej.

Miejmy nadziedzie ze bedziesz zadowolony.

Pozdr.

 

Wydaje mi się że lepiej za małe niż za duże ;) kiedyś w tym samym pokoju grały eposy m5 i było spoko a to raczej maleństwa są...

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas pewnie będzie zależał w 1SC od wzmacniacza i ustawienia. Ostatnio byłem u kolegi (pozdrawiam SirJax) który ma podłogowe Epos 15 (jeśli czegoś nie przekręciłem) i muszę śmiało stwierdzić że u mnie jest więcej tego basu, powiem więcej 1SC są bardziej podłogowe niż podłogowe Epos. Myślę że Taki Sudgen A21 ma dużo basu i mogłoby być ciekawie z 1SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMEK75,

IA-4 jest inaczej grającym wzmacniaczem niz a21a (A21se nie znam).

Wlasnie ta kontrola i zejście na basie sa znacznie lepsze. Poza tym Masterclass gra z dużo większym rozmachem, nie jest tez tak doslodzony jak mniejszy brat - on jest bardzo równy ale zachowuje pierwiastek Sugdena.

 

Dzieki wielkie za opis.

 

Wydaje mi się że lepiej za małe niż za duże ;) kiedyś w tym samym pokoju grały eposy m5 i było spoko a to raczej maleństwa są...

 

Hydrogen tu nie ma sporu choc ja mam wlasnie na odwrot,wole `LEKKO` za duze niz za male.Oczywiscie gdy przesadzimy w ktoras z tych stron wtedy jest problem i z reguly konczy sie wymiana na cos innego.Ot zycie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje procki jeszcze nie dotarly..zaginely k**wa mac z kurierem,nie mialem jeszce chyba dostawy do domu ktora by przyszla bez cyrkow jakis,ja normalnie jakis pech sprowadzam na firmy tranzytowe.

 

Story of my life - jak to mowia miejscowi. Jesli wyslali City Link to byla informacja w gazetach ze splajtowali po swietach :(

 

Ja napedzam moje Response 1S koncowka Avondale S100 i basu jak z podlogowki :) Dodam ze mam 16/17m. Przed nim mialem Primare ktory byl na basie chudziutki jak sie to pozniej okazalo po konfrontacji z S100.

Edytowane przez luckyguliver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio poszła para w idealnym stanie na angielskim ebay'u za ponad 900 funtów, ale standardowa cena to 700-800 funtów, zdarzają się oczywiście taniej ale wtedy ich stan budzi już przeważnie lekkie wątpliwości.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa i graja od dwoch godzin...

 

Pierwsze wrazenie takie ze malenstwa w porownaniu to atc ale za to jakby pokoj nabral oddechu i przestrzeni z nimi,kolor naprawde ladny,obawialem sie ze beda straszyc ale jednak nie. Dotknalem przypadkiem pianki ktora otacza gwizdek i zdziwilem sie jak latwo mozna to naruszyc,wrecz mozna sciagac palcem jesli sie przejedzie,nie mam pojecia czy to tak ma byc czy one sie rozsypuja z starosci lol.

 

Na poczatku rzucila mi sie ilosc basu,no coz-jest go zdecydowanie mniej niz w atc i nie jest tak sprezysty,nie schodzi tez tak nisko. Po godzinie juz mi to nie przeszkadzalo,moze kolumny sie rozgrzaly..nie mialem tez okazji posluchac glosniej ale wydaje mi sie ze dodam jakiegos rela do systemu aby dopelnic luke na dole. Kiedys gralem z velodyne ale jak nabylem atc to poszedl bo zaczal przeszkadzac,mysle ze czas na powrot suba teraz bo ten maly niedosyt na dole to jedyny minus jaki sie dopatrzylem narazie i tutaj Atc zakancza swoje punkty niestety lub stety :)

Srednica-dla mnie kolumny musza miec wyrazistra i gesta moze byc lekko wypchnieta srednice,w koncu tutaj wszystko sie dzieje.Atc sa bardzo mocne w tym pasmie,procki nie ustepuja ani na krok,jest wrecz lepiej. Czuc wyraznie wieccej oddechu,separacja tez jest lepsza,pasmo jest dobrze dociazone i szczegolowe tak jak lubie.

Gora pasma-wiadomo ze to raczej wada atc 11stek,zapomnialem i nie myslalem juz nawet o tym jak dzwieczna moze byc gora,nie ma zadnych sykow,sybilantow,nie meczy ale rozdzielczo,bardzo milo sie zaskoczylem...

 

Najbardziej jednak i najwiekszym zaskoczeniem jest dla mnie scena i szybkosc kolumn. Obawialem sie ze bedzie wolno i mulowato z caspianem.Glosniki nic sie nie gubia przy muzyce elektronicznej gdzie atc polegaly czesto,jakies klimaty w stylu minimal czy goa ida naprawde rytmicznie gdzie roksan nie jest najszybszym wzmakiem tez. Separacja instrumentow tez bije na glowe Atc no i finalowo scena.

Scena do srodka ale bardzo wyrazna,kolumny znikaja z latwoscia,wokale lekko na twarz,lubie taki efekt.

Milo w koncu posluchac jest ciszej i wyrazniej,caspian generalnie latwo je wysterowuje,mozna sluchac cicho i miec przyjemnosc.

Milo zaskoczony jestem tez ze one generalnie graja wszystko,nie wykladaja sie przy rocku,maja klimat,sa szybkie,muzykalne,bardzo podoba mi sie spojnosc dzwieku,nie ma zadnej natarczywosci co zawsze skresla u mnie stereo,wywazony i kulturalny dzwiek .

 

Atc musialem sie nauczyc sluchac,przekonac sie do nich ale byly dlugo z mna,Procki pokazaly klase od pierwszych godzin. Pomiedzy tymi kolumnami nie ma jakiejs przepasci czy wielkiego skoku bo atc juz postawily poprzeczke wysoko,procki sa klase wyzej zdecydowanie ale nie sa to kolumny ostateczne dla mnie z powodu basu,mimo wszystko bardzo zacnie spiewaja i robia wrazenie jak na takie malenstwa.

.Zostana zdecydowanie,dlugo szukalem nowych kolumn i jestem zadowolony,jak pisalem doloze tylko suba aby delikatnie podreslic dol i wlasnie sobie uswiadomilem ze to musi byc bo filmy tez jakos trzeba ogladac..nie moge sie doczekac jak jutro glosniej poszaleje :)

 

aha,jeszcze jedno-wielkosc tu nie ma dla mnie zadnego znaczenia,kolumny latwe do wysterowania wydaje mi sie,pasma wyraznie slyszalne,slucha sie z przyjemnoscia w calym pomieszczeniu...pewnie wieksze by byly lepsze ale te malenstwa spokojnie naglasniaja salon.

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, ze tym ATC Caspian zwyczajnie nie zapewnia wystarczajaco duzo muskulow no I w efekcie graja troche bez precyzji, Proaci sa dosc latwym obciazeniem wiec hulaja, ale do SCM11, jesli maja grac na 100%, trzeba czegos takiego jak ATC SIA2-150, inaczej beda niedostatki separacji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, ze tym ATC Caspian zwyczajnie nie zapewnia wystarczajaco duzo muskulow no I w efekcie graja troche bez precyzji, Proaci sa dosc latwym obciazeniem wiec hulaja, ale do SCM11, jesli maja grac na 100%, trzeba czegos takiego jak ATC SIA2-150, inaczej beda niedostatki separacji itp.

Z własnego doświadczenia mogę napisać, że 1sc wcale NIE są łatwe w napędzeniu ! wydobyć z nich 100% możliwości to nie taka prosta sprawa.

Edytowane przez squad05

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika, ze tym ATC Caspian zwyczajnie nie zapewnia wystarczajaco duzo muskulow no I w efekcie graja troche bez precyzji, Proaci sa dosc latwym obciazeniem wiec hulaja, ale do SCM11, jesli maja grac na 100%, trzeba czegos takiego jak ATC SIA2-150, inaczej beda niedostatki separacji itp.

 

Miałem jednocześnie atc sia 150 i caspiana z scm11, caspian został bo grał lepiej. Moim zdaniem.

 

Z opisu wynika, ze tym ATC Caspian zwyczajnie nie zapewnia wystarczajaco duzo muskulow no I w efekcie graja troche bez precyzji, Proaci sa dosc latwym obciazeniem wiec hulaja, ale do SCM11, jesli maja grac na 100%, trzeba czegos takiego jak ATC SIA2-150, inaczej beda niedostatki separacji itp.

 

Miałem jednocześnie atc sia 150 i caspiana z scm11, caspian został bo grał lepiej. Moim zdaniem.

 

Z opisu wynika, ze tym ATC Caspian zwyczajnie nie zapewnia wystarczajaco duzo muskulow no I w efekcie graja troche bez precyzji, Proaci sa dosc latwym obciazeniem wiec hulaja, ale do SCM11, jesli maja grac na 100%, trzeba czegos takiego jak ATC SIA2-150, inaczej beda niedostatki separacji itp.

 

Miałem jednocześnie atc sia 150 i caspiana z scm11, caspian został bo grał lepiej. Moim zdaniem.

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.