Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...i gdzie ta jakość wszędzie opiewanego Seasa...? Żenada :-)

Praktykant kleił :)

 

Jeszcze dodam żeby nie było ... mimo wszystko markę ProAc uważam za świetną i złego słowa na jej temat nie dam powiedzieć. Wadę przetworników traktuję jako "wypadek przy pracy" i może szkoda, że przytrafiło się to właśnie mnie ale wieżę jeszcze w jakieś rozsądne załatwienie sprawy. Przy ProAc zostanę jeszcze długo jak nie przy tych to przy innych, ale będzie to ProAc. Pretensje mam jedynie do dystrybutora za takie podejście do klienta który zostawił u nich kupę kasy a teraz musi sam borykać z problemem lub płacić im dalej i dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Grzegorz nic nie mam do Proac, znam Studio 100 od lat, bardzo dobre głośniki...chodzi o Seasa w Studio 140...wszędzie się pisze,że Seas to takie dobre głośniki...a tu Zonk, a dobrych tanich nikt, w Polsce oczywiście, nie docenia...tylko ochy i achy nad g..nem jakie produkują te przereklamowane firmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz nic nie mam do Proac, znam Studio 100 od lat, bardzo dobre głośniki...chodzi o Seasa w Studio 140...wszędzie się pisze,że Seas to takie dobre głośniki...a tu Zonk, a dobrych tanich nikt, w Polsce oczywiście, nie docenia...tylko ochy i achy nad g..nem jakie produkują te przereklamowane firmy...

Ja osobiście Seasem się nie zachwycam, jak widać na powyższym zdjęciu nie mam powodu. Obiektywnie patrząc to tego typu wpadki mogą się przydarzyć każdemu producentowi głośników i nie tylko głośników temu robiącego tanie i temu robiącego drogie przetworniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz nic nie mam do Proac, znam Studio 100 od lat, bardzo dobre głośniki...chodzi o Seasa w Studio 140...wszędzie się pisze,że Seas to takie dobre głośniki...a tu Zonk, a dobrych tanich nikt, w Polsce oczywiście, nie docenia...tylko ochy i achy nad g..nem jakie produkują te przereklamowane firmy...

bedac w wawie przy okazji odwiedzilem dystrybutora proac i podpytalem z ciekawosci, czy mieli problemy z zawieszeniami w tych modelach. niby nikt o tym nic nie wiedzial i nie znal przypadku ich sypania sie. w piatek, jak wroce, postaram sie sprawdzic numery moich prockow,

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedac w wawie przy okazji odwiedzilem dystrybutora proac i podpytalem z ciekawosci, czy mieli problemy z zawieszeniami w tych modelach. niby nikt o tym nic nie wiedzial i nie znal przypadku ich sypania sie. w piatek, jak wroce, postaram sie sprawdzic numery moich prockow,

Może faktycznie nie wiedzieli albo wiedzieli a nie powiedzieli. A tak serio to wydaje mi się, że sprzedawca zawsze będzie zachwalał sprzedawany produkt niezależnie czy zdarzały się buble czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie nie wiedzieli albo wiedzieli a nie powiedzieli. A tak serio to wydaje mi się, że sprzedawca zawsze będzie zachwalał sprzedawany produkt niezależnie czy zdarzały się buble czy nie.

moze i tak, ale powiedzialem, ze nie chce bron boze kupic tych kolumn bo mam je sam na sprzedaz, ale slyszalem, ze ktos mial z nimi problemy. predzej obstawialbym, ze sprzedawca nie slyszal / nie wiedzial o takim przypadku, niz ze mnie klamal

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu 2012 kupiłem ostatnią parę z polskiej dystrybucji (w kolorze cherry) - tyły czarne, otwory na terminale okrągłe - sprawdziłem numery seryjne: 002293.

 

Bardzo proszę nr seryjne 001695. Dzięki za zainteresowanie tematem

post-48453-0-74955700-1412782089_thumb.jpg

 

u mnie 2186 wiec bardzo podobny. kolor cherry, terminale podluzne, tyl w kolorze calosci, czyli jasny, jeszcze raz sprawdzilem, nic sie przy glosnikach nie sypie.

Edytowane przez leon28

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2186 wiec bardzo podobny. kolor cherry, terminale podluzne, tyl w kolorze calosci, czyli jasny, jeszcze raz sprawdzilem, nic sie przy glosnikach nie sypie.

Dzięki za info. To z jednej strony zaledwie ok. 500 nr wyżej a drugiej strony biorąc pod uwagę, że na 2 kolumny przypadają 4 takie przetworniki to wychodzi już ok. 2000 głośników. Z tego co wiem w studio 140 Seas zastosował przetworniki z serii CA dokonując niewielkich zmian dla ProAc. Prawdopodobnie wadliwa seria puszczona przez Seasa częściowo została zastosowana właśnie w przetwornikach ProAc a pozostała część została wypuszczona na inny rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. To z jednej strony zaledwie ok. 500 nr wyżej a drugiej strony biorąc pod uwagę, że na 2 kolumny przypadają 4 takie przetworniki to wychodzi już ok. 2000 głośników. Z tego co wiem w studio 140 Seas zastosował przetworniki z serii CA dokonując niewielkich zmian dla ProAc. Prawdopodobnie wadliwa seria puszczona przez Seasa częściowo została zastosowana właśnie w przetwornikach ProAc a pozostała część została wypuszczona na inny rynek.

 

moze sprobuj skontaktowac sie mimo wszystko z serwisem, pogadaj i podpytaj, moze jednak zdarzaly sie takie "kwiatki"? oficjalnie to nie wierze, zeby sie przyznali, ale nieoficjalnie moze ??? albo sprobuj napisac do proac bezposrednio do centrali. niech sie wypowiedza i odpowiednio zachowaja, skoro dystrbutor polski nie potrafi.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sprobuj skontaktowac sie mimo wszystko z serwisem, pogadaj i podpytaj, moze jednak zdarzaly sie takie "kwiatki"? oficjalnie to nie wierze, zeby sie przyznali, ale nieoficjalnie moze ??? albo sprobuj napisac do proac bezposrednio do centrali. niech sie wypowiedza i odpowiednio zachowaja, skoro dystrbutor polski nie potrafi.

Takie kwiatki się zdarzały w przetwornikach Seas z serii CA. Znajomy który oglądał moje głośniki i wydał swoją opinię mówił, że trafiały do niego do naprawy Seasy i w większości przypadków Seas bez mrugnięcia wymieniał na nowe.

Do Proaca już pisałem - póki co bez odpowiedzi. Jestem w kontakcie z serwisem, dzisiaj poprosili mnie mailowo o podanie nr tel. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kwiatki się zdarzały w przetwornikach Seas z serii CA. Znajomy który oglądał moje głośniki i wydał swoją opinię mówił, że trafiały do niego do naprawy Seasy i w większości przypadków Seas bez mrugnięcia wymieniał na nowe.

Do Proaca już pisałem - póki co bez odpowiedzi. Jestem w kontakcie z serwisem, dzisiaj poprosili mnie mailowo o podanie nr tel. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

czyli trzymasz reke na pulsie. powodzenia w zalatwieniu sprawy. no i daj znac jak to sie skonczylo,

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W oczekiwaniu na załatwienie sprawy przetworników do moich studio 140 (opiszę to innym razem bo póki co nie chcę się denerwować i nakręcać ) chciałem spytać was o opinie na temat współpracy Proac z lampowcami. Noszę się z zamiarem zmiany mojej końcówki Thule na wzmacniacz lampowy i myślałem na początek o którymś Amplifonie. Macie przypadkiem doświadczenia z takim zestawieniem, którym chcieli byście się podzielić? Może jakieś uwagi lub inne propozycje. Będę zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na załatwienie sprawy przetworników do moich studio 140 (opiszę to innym razem bo póki co nie chcę się denerwować i nakręcać ) chciałem spytać was o opinie na temat współpracy Proac z lampowcami. Noszę się z zamiarem zmiany mojej końcówki Thule na wzmacniacz lampowy i myślałem na początek o którymś Amplifonie. Macie przypadkiem doświadczenia z takim zestawieniem, którym chcieli byście się podzielić? Może jakieś uwagi lub inne propozycje. Będę zobowiązany.

no ja od zawsze napedzalem moje proac 140 przy pomocy lampowych monoblokow manley snapper, uwazam, ze to b. ciekawe polaczenie. gora i srednica bdb, no a snapper jak trzeba bylo to i odpowiedni bas z tych 140 wyciagnal.

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna odsłona serii Studio czyli Studio 118 - ciekawe czy zbliży się do grania Studio 100

http://www.hifigear.co.uk/proac-studio-118-standmount-speakers.html

 

(przy okazji mam pytanie do tych osób które posiadali Studio 100 - mianowicie ciekawi mnie na jakie kolumny zmienili Studio 100 i co zyskali w dźwięku dzięki tej zmianie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby 118stki zbliżyły się do grania Studio 100 - nowe ważą już ponad 2kg mniej, czyli podejrzewam, że obudowa jest cieńsza i bardziej rezonuje.

 

Ja swoje setki planowałem zmienić na Response D2 lub D28 od razu, aczkolwiek teraz pojawiły się D20R, które grają bardzo ciekawie, dynamicznie i z wstęgowym przetwornikiem cholernie rozdzielczo. D30R to już nieosiągalna dla mnie półka cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiekol

Ja zmieniłem Studio 100 na Response 1.5 - lepsze wysokie tony, no wiadomo bas niżej schodzący i co najważniejsze dla mnie lepsza przestrzeń. Z kolei Response 1SC które posiadam teraz, przynajmniej w mojej konfiguracji i w moim pomieszczeniu, kasują powyższe 100 i 1.5 pod każdym względem, tylko nie pod względem wielkości basu w przypadku 1.5, od Studio 100 z kolei bas ten maja bardziej sprężysty i wydaje mi się że jest go więcej. W każdym razie bez żadnych wątpliwości stwierdzam że spokojnie 1SC sa lepsze pod każdym względem od Studio 100.

Dodam jeszcze że przy Studio 100 rzadko miałem wrażenie, że brzmią jak kolumny podłogowe (chodzi o rozmiar dźwięku), w 1SC bardzo często daje się na to nabierać.

Edytowane przez PiotrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje setki planowałem zmienić na Response D2 lub D28 od razu, aczkolwiek teraz pojawiły się D20R, które grają bardzo ciekawie, dynamicznie i z wstęgowym przetwornikiem cholernie rozdzielczo. D30R to już nieosiągalna dla mnie półka cenowa.

 

WuMike w jak duzym pokoju sluchales d20r?

Jak mozesz to opisz krociutko roznice miedzy d28, d20r i d30r. Glownie o roznice odnosnie basu.

Z gory dzieki i pozdr.

Edytowane przez TOMEK75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wit-told

Może wile nie miałem kolumn bo tylko Koda NT306F, Tannoy Sensys DC2, Audio Physic Tempo 2, ProAc Studio 100 potem Response 1.5, ale z mojej perspektywy 1SC też są najlepszymi kolumnami jakie w życiu miałem. Ciekawy jestem jak mają się w zakresie przestrzeni Twoje 2S do 1SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Z wymienionych wyżej kolumn znam Studio 100, słuchałem ich przez ostanie kilka lat w róznych konfiguracjach...ostania konfiguracja to MF m3i, dźwięk jest ciepły, z zaokrąglonym dolnym pasmem, czyli firmowy MF ostatnich lat...wcześniejsze konfiguracje były różne ale nigdy takie jak z MF...z tych doswiadczeń wnioskuję, że są one "przezroczyste" i ich brzmienie zależy od faktury elektroniki towarzyszącej...pojawiające się w necie opinie o ostrości Studio 100 wynikały z ostrości tejże elektroniki...i stąd też też wynika jakość wysokich tonów tych zacnych monitorów...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wit-told

Może wile nie miałem kolumn bo tylko Koda NT306F, Tannoy Sensys DC2, Audio Physic Tempo 2, ProAc Studio 100 potem Response 1.5, ale z mojej perspektywy 1SC też są najlepszymi kolumnami jakie w życiu miałem. Ciekawy jestem jak mają się w zakresie przestrzeni Twoje 2S do 1SC.

Też ładna droga..... Niestety nie słuchałem 1SC, a to ponoć też świetne głośniki...

A jak wypadały w tej stawce Tempo 2 - swego czasu też miałem na nie ochotę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich oczach Studsio 100 grały lepiej niż Tempo 2, lepszy szczegół, lepsza przestrzeń i dlatego się zamieniłem na nie. Do 1SC Tempo nie miały żadnego podskoku, poza mocniejszym basem w T2, 1SC kasują je we wszystkim co możliwe. Dla mnie to 2 klasy wyżej na korzyść 1SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrJ

co do 1sc to naprawdę świetny głośnik ale nie popadajmy w skrajności typu kasacja :)

1sc jest monitorem przedstawiającym świat w nieco piękniejszych barwach niż to ma miejsce w rzeczywistości - dla jednych to będzie zaleta a dla innych coś co zdyskwalifikuje je już na samym początku.

Problem z 1sc to dobranie systemu do nich - tu niestety byle czym ich nie da rady ruszyć, aby pokazać ich pełen potencjał trzeba sporo sprawdzić i często są najtańszym elementem systemu.

Kolejną sprawa jest wielkość midwoofera i prawa fizyki, których nie przeskoczymy ale..

wystarczy posłuchać chwilę tych kolumn w dobranym systemie i wszystko powyższe bierze w łeb bo muzyki tu jest mnóstwo.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Masz rację. Może przejaskrawiam. Ale faktem jest że od Tempo 2, te maluchy mają znacznie lepszą przestrzeń i źródła pozorne, klimat. Moja droga była długa, by dojść do mojego tak zaplanowanego dźwięku. Ograniczał mnie mój chński lampowiec i pomieszczenie i pole odsłuchu, w którym zawsze było za dużo basu. Wiem że 1SC to czarodzieje. Ale czarują tak że wydaje mi się często że u mnie jest muzyka. A skoro czarują i mnie oszukują że muzyka jest, więc w moim mózgu rysuja prawdę. Wielkośc woofera mi nie przeszkadza, bo jest bardzo dobrze dobrana do mojego pomieszczenia i to w poprzednich kolumnach (Res. 1.5 i Tempo 2) bas się często przewalał, skolei w Studio 100 bardzo często było go za mało. 1SC to bas dla mnie i w ogóle nie mam zamaru się wspomagać jakimś subem. A grają one w pomieszczeniu 22mkw natomiast pole odsłuchu zawiera się w 10mkw. I to jest dla mnie mój dźwięk, który zostanie ze mną na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.