Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Flagowy model? A to Ci heca ...

 

Z SH można je "wyhaczyc" za 1500 bucksow. Swoja droga, ciekawa to konstrukcja i rzadko spotykana.

 

Humoresque : Jezeli jutro wygram szostke, najpewniej stane sie pierwszym - lub jednym z pierwszych - posiadaczy Carbon Pro 8 w Polsze ;-)

To raczej zapomnij szóstka zarezerwowana jest dla mnie,a wtedy wyrzucam sprzęt Hi fi i słucham muzy na żywo przez Świat. Pozdr.

 

To raczej zapomnij szóstka zarezerwowana jest dla mnie,a wtedy wyrzucam sprzęt Hi fi i słucham muzy na żywo przez Świat. Pozdr.

 

1500 $ i drugie tyle kosztów sprowadzenia do Polski,Oczywiście obecnie flagowym modelem jest seria Carbon,wcześniej Responcedo modelu5 włącznie, A jeżeli kolega wie co w czasie produkcji EBS było produktem flagowym,chętnie przyjmę to do wiadomości.Poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie bez bicia, ze nie znam w szczegolach dalszej historii firmy i jej produktow. Byc moze EBS byl flagowcem posrod kolumn "podstawkowych", natomiast nie wydaje mi sie, aby staly one na topie globalnie.

 

Dla ciekawosci, wklejam link odnosnie odsluchow modelu Response D2.

 

http://www.witchdoctor.co.nz/index.php/2012/05/proac-response-d-two-standmount-loudspeakers-review/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po response 5, flagowcem byly zdaje sie 100 a teraz pro 8. Tylko do tych duzych i troche mniejszych proac trzeba miec duzo prestrzeni. Juzeli juz ta szostke wygracie to fajne polaczenie carbonow jest z pre plus mono cary( najwyzsze modele oczywiscie:)) oraz vpi classic. Zycze obu Panom chocby po piatce:)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po response 5, flagowcem byly zdaje sie 100 a teraz pro 8. Tylko do tych duzych i troche mniejszych proac trzeba miec duzo prestrzeni. Juzeli juz ta szostke wygracie to fajne polaczenie carbonow jest z pre plus mono cary( najwyzsze modele oczywiscie:)) oraz vpi classic. Zycze obu Panom chocby po piatce:)

Wojtku ta ja tobie szóstki w Big Game,ostatnio jakieś 300 000 000 $. Co do Proac to twoje info jest jak zawsze szczegółowe i celne .Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam lub zamienię ProAc Studio 125 - zainteresowanych zapraszam do działu ogłoszeń forum.

"Zamienię kolumny ProAc Studio 125 na inne

o jaśniejszym brzmieniu w podobnej cenie."

 

A widzisz ja tez wlasnie dlatego sprzedaje ProAc D15 tyle ze mam juz jasniejsze kolumny i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Chce sobie kupić ProAc Response D18 albo D28. Czy ktoś z Kolegów zna dobrze te dwie konstrukcje i mógłby opisać rożnice brzmieniowe między tymi modelami?

Mój system:- Vienna Acoustics Bach Grand,- Accuphase E-308,- Usher CD-1 .

 

Mam pytanie dlaczego masz USHER CD-1 w takim fajnym zestawie ? Miałem go i jakoś niczym mnie nie zachwycił grał jakoś tak nijak to chyba dobre określenie . A odnośnie pytania się nie wypowiem bo miałem tylko D15 fajne kolumny ale muszą mieć odpowiednio drogie wsparcie żeby pokazać klasę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usher będzie do wymiany :) Dziwi mnie jednak tyle negatywnych opinii na temat tego odtwarzacza. W swojej cenie gra on po prostu wybornie! Z tego co wiem, to egzemplarze z różnych serii grały różnie - od lekkiego brzmienia bez basu po granie wręcz ocieplone. Mój jest chyba z serii tych najbardziej udanych :-) Jakby nie patrzeć CDP będzie na 100% do wymiany, ale odnoszę wrażenie, że wymiana kolumn w pierwszej kolejności da mi większy przyrost jakości dźwięku niż wymiana CDP. Może się jednak mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usher będzie do wymiany :) Dziwi mnie jednak tyle negatywnych opinii na temat tego odtwarzacza. W swojej cenie gra on po prostu wybornie! Z tego co wiem, to egzemplarze z różnych serii grały różnie - od lekkiego brzmienia bez basu po granie wręcz ocieplone. Mój jest chyba z serii tych najbardziej udanych :-) Jakby nie patrzeć CDP będzie na 100% do wymiany, ale odnoszę wrażenie, że wymiana kolumn w pierwszej kolejności da mi większy przyrost jakości dźwięku niż wymiana CDP. Może się jednak mylę...

Ja trafiłem na jakiegoś który grał raczej neutralnie ale też mało barwnie tak jakoś niczym nie zachwycał po prostu grał dlatego zapytałem Cię o CDka bo piecyk i kolumny masz super . Co do ProAc to zalecam ich odsłuch przed kupnem nie wiem jak D18 D28 i D2 grają ale jeśli podobnie do D15 to myślę że np. z Caspianem będzie za ciemno za ciepło i za mało góry bo ProAc D15 grały bardzo pastelowo i miały bardzo mało góry moim zdaniem do nich potrzebne są raczej mocne jaśniej grające wzmacniacze no ale podobno z dobrą lampą też grają fajnie mój Yaqin MC-10L słabo sobie z nimi radził było słodko przyjemnie góry brakowało i detali trochę też ale ogólnie D15 bardzo dobrze grały spokojniejsze klimaty kobiece wokale itd. to coś co lubią te kolumny . Oczywiście wszystko zależy od tego kto jaki dźwięk lubi bo np. kolega PiotrJ ma ProAc 1.5 i Yaqina i jest zadowolony bardzo .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. z Caspianem będzie za ciemno za ciepło i za mało góry bo ProAc D15 grały bardzo pastelowo i miały bardzo mało góry moim zdaniem do nich potrzebne są raczej mocne jaśniej grające

 

Słuchałem bardzo pospiesznie D18 i właśnie góry było sporo. Odebrałem ProAc'i jako typowo jasne kolumny; wysokie tony były szczegółowe i pełne blasku, ale pozbawione jakiejkolwiek ostrości czy suchości. Dla mnie trochę brakowało wysycenia w niższych pasmach, ale kolumny były niewygrzane i w niesynergicznym systemie. Ogólnie jednak i tak super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem bardzo pospiesznie D18 i właśnie góry było sporo. Odebrałem ProAc'i jako typowo jasne kolumny; wysokie tony były szczegółowe i pełne blasku, ale pozbawione jakiejkolwiek ostrości czy suchości. Dla mnie trochę brakowało wysycenia w niższych pasmach, ale kolumny były niewygrzane i w niesynergicznym systemie. Ogólnie jednak i tak super!

No to w szoku jestem bo mi w D15 góry brakowało i nigdy bym nie powiedział że D15 są jasne no ale może D18 to już coś innego nie wiem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorki , ale Yaqin to nie pokaże możliwości ProAków, źródełko też powinno być jak najlepsze, bo te kolumienki mają naprawdę duży potencjał;-)

Dlatego sprzedałem ProAc D15 bo nie chciałem wydawać kosmicznych pieniędzy żeby pokazały co potrafią . Pamiętam że bardzo fajnie zagrały z Primare I21 tylko że primare miał jak dla mnie jakieś suche odchudzone wokale ale ogólnie to świetnie grały D15 z tym piecykiem przy cichym słuchaniu grało całe pasmo jak nigdy wcześniej był i bas i reszta no i dźwięk potrafił czarować .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten piecyk zagrał fajnie z ProAc D15 tylko jedno mi się nie podobało te wokale reszta super grała miałem wtedy 3 wzmacniacze Yaqin MC-10L Baltlab Epoca 2 i Primare I21 najbardziej podobał mi się z ProAc właśnie Primare I21 i gdyby miał wokale chociaż takie jak Baltlab E2 to bym go zostawił tylko przez te wokale Primare I21 przegrał pojedynek z Baltlabem E2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę ale trzeba dodać że z drogą lampą :)

 

Zalezy co masz na mysli mowiac droga;)

Mysle, ze za okolo 5k mozna kupic lepsza lampe niz trana. Chociaz to sie zmienia i dawno nie sprawdzalem w tym budzecie:)

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem że z Unison Research S6 już grają nowy cena kosmos jak dla mnie ale używany pewnie się trafi za 50% .

W sumie 5000 pln to niby nie jest drogo skoro używane ProAc D15 też coś około tego kosztują no ale to wszystko wygląda tak kolumny używane 5000 pln lampka używana minimum 5000 pln i CD też pewnie około 5000 pln jeszcze tylko kable może za 3000 pln i D15 pokażą co potrafią :)

Dlatego właśnie zrezygnowałem z D15 nie chciałem tyle kasy pakować w tą zabawę w audio ale kolumny uważam za bardzo dobre chociaż nigdy nie usłyszałem ich pełnych możliwości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.