Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  208 członków

Pro-Ac Klub
IGNORED

Klub marki ProAc


zentaur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Niedawno zalozylem nowy temat w dziale, lampa. Pytalem w nim o odpowiedni dobor wzmacniacza do kolumn Proac D2. Polecono mi tylko wzmacniacz Phast. Moze tutaj w klubie Proac macie jakies inne doswiadczenia, pomysly. Przegladajac fora anglojezyczne rozrzut proponowanych wzmacniaczy do tego typu kolumn jest ogromny, a w nim np. Cayin a88t mkII, Yaqin'y, Icon Audio, a takze Audio Research, Leben cs600, Audio Note. Zakres finansowy jak widac od kilku do kilkunastu tys zl. Czy z budzetem 8 tys powalcze o cos konkretnego. Na czym sie skupic, od czego zaczac. Czy oprocz wspomnianego Phasta sa jeszcze inne mozliwosci. Dziekuje za wszelki odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Piotrze.

Jakies pomysly. Czytalem we wczesniejszych postach, ze miales doczynienia z wieloma modelami tej marki, jak rowniez, ze napedzasz je jednym z modeli Yaqin'a. Ale czy Proac'i pokaza swe mozliwosci przy Yaqin'ie. Tez myslalem by nabyc cos z drugiej reki, ale wowczas odpada mozliwosc odsluch, czyli kupno w ciemno. Znalazlem Cayina A100T, ktory to ma, w zaleznosci od lamp od 70 do 100W. Niezle jak na lampe. Ale czy zagra to z D2? Obecnie na allegro jest Unison Research S6. Podobnie na AudioMarkt. To tylko 34W ale w klasie A. Moze da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie przez długi czas Studio 100, potem Response 1.5, teraz 1SC. Uważam że niestety Yaqin na EL-34 nie wyciśnie z proaców pełni ich możliwości. Jest pięknie na wokalu i wysokich tonach (choć czasem są one jakby nieśmiałe - zależy od realizacji). Musiałbym mieć wzmacniacz który jest bardziej selektywny i zróżnicowany na dole pasma i w jego wyższych częstotliwościach, ale taki który posiada klimat i wokal chinola. Czytałem na zagranicznych forach że 1SC to ziomek do prawdziwego hiendu, ale trzeba mu zapewnić resztę towarzystwa. Może kiedyś przyjdzie ten dzień, gdzie u mnie tak się stanie. Na razie chyba muszę trochę "pomęczyć się" z Yaqinem, który jest jedyny w swoim rodzaju (MC-10L), ma swoje wady, ale zalety są też niedważalne. Nie zaproponuję Ci lampy do Twoich D2, bo nawet ich nie słyszałem. Czytałem natomiast że są bezpośrednie i nie owijają w bawełnę. Więc gdybam, że trzeba dobrać do tego wzmacniacz który nie wyeksponuje ich cech tak aby nie dało się tego słuchać. Czyli szukać w miarę szybkiej lampy ze wskazaniem na lekką delikatność w dźwięku. Niewiele pomogę, ale jeśli D2 są żylety szukaj lampy lekko wycofanej, to może cechy wzmaka i kolumn zniosą się wzajemnie i otrzymasz zbalansowany sound. Ja bym tak zrobił pod warunkiem że to co przeczytałem o D2 jest prawdą. Trzeba pamiętać że włącznie z pokojem gra wszystko, więc to trzeba wziąć pod uwagę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Studio 100, teraz ma Response 2 S - szczerze polecam!!

Proaki to dobre, neutralne kolumny. Z dobrą lampą fajnie zagrają. Nie wiem jak z Yaqinqmi itp, ale z Cary (ponoć synergia) czy Octave (u mnie świetnie) grają naprawdę dobrze.

Ale bez sprawdzenia (zwłaszcza w przypadku nowych modeli) nie ma gwarancji......sukcesu;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam milosnikow Proac'a.

 

Do wit-told

To co piszesz o polaczeniu z Cary jest prawda. Bardzo czesto polecany "match" na zagranicznych forach. Nawet w miescie gdzie kupowalem swe kolumny sprzedawca polecal mi te marke. Niestety cena odstrasza. Rowniez bardzo dobrym polaczeniem jest Proac z Bryston'em. Sluchalem kiedy z D18, bardzo fajne granie. Niemniej jednak poszukuje lampy, nie tranzystora. Taka prezentacja dzwieku odpowiada mi najbardziej. Octave nie znam wogole. Twoje 2S to taki chyba poprzednik D2 z przezroczysta mambrana?

 

Do Wumike

Proac Studio 100 wciaz dostepne sa w sprzedazy w UK. Wciaz produkowane i kupowane. Chyba najslynniejszy produkt tej marki a przez wielu uwazany za najlepszy z serii studio. Peachtree zawsze kojarzylo mi sie z budzikiem ;) , ktory to posiada chyba ponad 100W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz o polaczeniu z Cary jest prawda. Bardzo czesto polecany "match" na zagranicznych forach. Nawet w miescie gdzie kupowalem swe kolumny sprzedawca polecal mi te marke. Niestety cena odstrasza. Rowniez bardzo dobrym polaczeniem jest Proac z Bryston'em. Sluchalem kiedy z D18, bardzo fajne granie. Niemniej jednak poszukuje lampy, nie tranzystora. Taka prezentacja dzwieku odpowiada mi najbardziej. Octave nie znam wogole. Twoje 2S to taki chyba poprzednik D2 z przezroczysta mambrana?

 

Tak, Cary jest drogie, jeśli nowe, może warto porozglądać się za używką (choć z lampą to chyba większe ryzyko niż z tranem).

Tak, to te i graja świetnie!!

Octave polecam, świetne wzmacniacze lampowe o mało lampowym charakterze;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Cary Audio jest drogie. Wlasnie przegladalem gieldy internetowe. Trzyma mocno cene, podobnie Octave. Jeden z modeli, bodajze V40 z 11letnim stazem 1400 euro.

Skad wniosek, ze przy zakupie uzywanej lampy jest wieksze ryzyko? Czyzby sie elementy szybciej zuzywaly, kondesatory szybciej wysychaja, elektrolit, nie wiem, gdybam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej01

 

D2 to super kolumienki. Na twoim miejscu rozważyłbym bardzo poważnie Leben'a CS600... połączenie z Leben'a z Proac'ami może być świetne... stosowane bardzo często w USA w różnych konfiguracjach. Koniecznie spróbuj, na moje oko to będzie strzał w dziesiątkę... ale należy pamiętać o przyzwoitych lampkach, a te które siedzą w 600 są raczej liche. Leben generalnie lubi brytyjskie kolumny...

 

pozdr.

joa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Leben'em gra dobrze, tak twierdza ci, ktorzy slyszeli to polaczenie, a jest ich wielu. Nawet ktos, gdzies,, czytalem doznal nirvany ;) sluchajac tego zestawienia. Niemniej jednak cena znacznie przekracza moj budzet i to kilkakrotnie

 

http://www.jordanacoustics.co.uk/product_details.php?ref=1030

 

Odpada wiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tegorocznym AS Bristol pokazano nowy model D20r.Taka d18 z ribbonem zamiast kopulki.Pisza ze to ten sam co w D30r i D40r.

Trudno mi sie odniesc co do dzwieku bo graly prawie caly czas 30r ale na ktoryms z brytyjskich forum wyczytalem ze brzmialy bardzo dobrze.(napedzane naimem)

Ciekawe aka cena bedzie w Polsce.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest ich wielu

 

...no nie wiem czy tak wielu, na pewno nie w naszym pięknym kraju :) ...w Polsce sprzedało się ledwie kilka sztuk Leben'a CS600, szczerze w to wątpię by było ich ...wielu ...jak piszesz, szukanie używki w związku z tym może zająć... nawet rok lub dwa, ostatnio była w okolicach 10kzł.

...poza tym zastanawiasz się czy 4-6letni wzmak lampowy Ci długo pociągnie? ... a niby co ma się z nim stać? ...będzie dopiero co porządnie wygrzany, a lampy i tak trzeba wymieniać, nie ma czym się przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek75

D30 kosztuja chyba kolo 5 tys funtow, nowe D20 tez tanie nie beda. Naim to tez jedna z opcji dla Proac'ow.

 

yoachim

Na zagranicznych forach Leben cs600 jest dosc popularny, stad padlo "wielu posiadaczy". O uzywki pytam, bo doczynienia mam niewiele w tym temacie, a juz wogole w kwestii lampy. Nie wiem jak wygladaja np kondesatory po 6 latach uzywania, po pare h dziennie. Lampa wytwarza wieksza temperature niz trany, czy to nie wytwarza wiekszego w nich cisnienia i szybsze ich zurzycie (kondensatory). Pytam, nie wiem, gdybam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wumike

Nie probowales przypadkiem polaczenia swej Jolidy z D2?

 

Najśmieszniejsze jest to, że nie pamiętam. Na pewno słuchałem D2 z lampą, ale co to był za wzmacniacz ... nie dam sobie głowy uciąć. Być może faktycznie to była Jolida 302, raczej na pewno nie 502.

 

Jestem pewien, że byłoby to dobre połączenie, skoro 302 bezproblemowo napędza moje "setki", a D2 nie powinny być dużo trudniejszym obciążeniem.

 

Napaliłem się wypożyczyć D2 do siebie, do domu. Opowiem może wkrótce coś o porównaniu ze Studio 100 i wrażeniach, ale najpierw muszę nieco wytłumić i zaadoptować akustycznie pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja Jolida ma chyba cos kolo 50W, wiec nie powinno byc problemow z wysterowaniem D2. Jestem bardzo ciekaw jak wypadnie porownanie 100tek z 2kami. Kiedys w pospiechu porownywalem D2 ze Stu 115, ale tu roznica byla znaczna, bardziej otwarte wyzsze i srednie, a bas...nie pamietam. Daj znac jak wypadlo porownanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podejrzenia się chyba potwierdzają. D2 w porównaniu do Studio 100 to żyleta. Teraz z innej beczki Panowie ProAcowcy. Pomoglibyście kolędze i podpowiedzieli.

Prośba jest następująca: jeśli ktoś słuchał Response 1SC z Creek Destiny (wzmak - pierwszy wypust), proszę o barwny opis brzmienia i zadowolenia. Jak poszcz. pasma i co dla mnie ważne - wokale ? Czy z tymi pierdziawkami 1SC aktualny jest mit że wzmak Destiny 1 nie nadaje się do rocka i ostrzejszych riffów gitarowych bo nie ma pazura ? Ktokolwiek słyszał ten mezalians proszę o opinie

pozdrawiam

Edytowane przez PiotrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Studio 100 i Response 2 a teraz mam Response 2S. Moim zdaniem podobna szkoła, ale każde następne to był krok do przodu. Oczywiście każde następne są też bardziej wymagające. Co nie znaczy że nie zagrają z prawie każdym sprzętem, ale pełnię możliwości (a mają spore) pokażą w towarzystwie z dużo wyższej półki, i to muszą być udane konstrukcje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykładzie bycia przez długi czas właścicielem Studio 100, stwierdziłem że małe pierdziawki (które u siebie miałem okazję słuchać) typu Tablette 50, Tablette 50 Signatures czy obecne Response 1SC, mają lepszy klimat i lepiej znikają od Studio 100. Domyślam się że śmiesznie małe gabaryty robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, więc napisałem: lepiej znikają. Zauważyłem że monitory lepiej giną od podłogowych ze względu na małe gabaryty. Poprzednie Response 1.5 też mi znikały, ale trochę gorzej niż Res. 1SC. Uważam że kupując naprawdę drogie kolumny, trzeba zapewnić im odpowiednie ustawienie. Współczuję jednocześnie osobom, które nabywają dobre, drogie kolumny i muszą potem ustawić tak jak żona kazała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.