Skocz do zawartości
IGNORED

Obudowy do GainClone-a


tomant

Rekomendowane odpowiedzi

Macie na myśli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być tanio jeśli chassis_3 ma tyle detali ciętych zapewne wodą i do tego jeszcze gięte. Jak ma być tanio, musi być prosto. Sam materiał to groszowy koszt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że osobiście czekałem na te obudowy. Bardzo byłem zainteresowany kwestią posiadania obudów do monobloków ugoda. Ale to co zobaczyłem dzisiaj (chodzi mi o cenę) to jest po prostu żart...

 

Dlaczego tak uważam? Ano zadałem sobie trochę trudu na wycenę materiału użytego do budowy takiej obudowy. No i google prawdę Ci powie...

 

Więc mówiąc prosto:

 

Cena aluminium w postaci blachy 1 metr na 2 metry nie powinna przekraczać wartości 10 złotych brutto za kilogram (patrząc na ceny i tak jest to ok 2 zł za dużo...).

 

Skoro mamy wymiar płyty to ile będzie ważyć taka płyta?

 

Dokładnie 43,20 kg zakładając że jest to blacha 8mm.

 

Więc 43,20 kg x 10 złotych brutto daje około 432 złotych za taką płytę.

 

Zakładając teraz że front w zaokrągleniu ma 17 cm na 10 cm, to bardzo łatwo można doliczyć się, że na płycie powinno się zmieścić około 110 frontów. Uwzględniając straty na materiale i dokładność maszyny tnącej do ok 2mm.

 

Więc używając magicznego wzoru 432 złote podzielić na 110 sztuk daje nam około 3,927(27).

 

Więc skoro cena frontu podana przez tomant wynosi 150 złotych a cena materiału to około 4 złote za front to proszę mi powiedzieć na co przeznaczone jest pozostałe 146 złotych???

 

I proszę nie mówić o złożoności produkcji takiego frontu bo ogranicza się to do wycięcia go z jednego wielkiego arkusza. Ewentualnie eliminacja niedoskonałości, która nie wiem ile jest warta.

10 złotych za sztukę?

 

Pozdrawiam wszystkich Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>utopia

 

No i to jest do przyjęcia. 60 złotych ani mało ani dużo. Teraz warto zastanowić się nad skalą zamówienia z naszej strony i można się targować. No ale wycena i tak 3 razy niższa... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie Was obserwuje od jakiegoś czasu i widzę, że w końcu doszliście że w Polsce nie ma sposobu na wykonanie takich obudów za rozsądną cenę. 2 lata temu przechodziłem to samo ;)

 

Te obudowy z Włoch już gdzieś widziałem w jakiś projektach. Jeżeli ktoś jest we władaniu podjąć się zamówień z tej firmy to byłbym zainteresowany. Może ktoś ma cennik. Obecnie również kończę przedwzmacniacz i końcówkę mocy Gainclona. Mam już całe skrzynki, tył alu i radiatory oraz drewniane boczki pokryte fornirem z czeczoty orzechowej. Czekam na dostawę frontów i wałka w stanie surowym. Ojciec ma zakład z dość dużym parkiem maszynowym to postaram się obrobić to we własnym zakresie. Za dwa klocki 15x63x410, 15x153x410 i wałek fi40 29cm zapłaciłem 146zł. Szukam środka który zabezpieczy powierzchnię przed utlenianiem po obróbce. Wiem że jest taki płyn czy coś w tym rodzaju tylko nie wiem jak się nazywa. Blacha 2mm cały arkusz 1x2m kosztuje 197zł netto w tej firmie co zamawiałem, więc taniej wychodzą bloczki patrząc na wagę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ceny są. Foty są. Miałem w domu, jakość przednia. Czego więcej chcieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również kupiłem jakiś czas temu w modushop GALAXY i są faktycznie świetne, ale mam pytanie na stronie jest coś o frezowaniu frontów i nanoszeniu napisów ,ćwiczył może ktoś to z nimi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są ceny łącznie z dodatkową obróbką. Sama blacha to koszt niewielki. Dla zobrazowania na przykładzie panelu dla obudowy 3.2:

 

Pierwszy czynnik znacznie podnoszący cenę to wycinka laserem. Generalnie po pierwsze jeśli materiał grubszy - cena rośnie bardzo szybko, po drugie czym więcej detali do cięcia - cena rośnie bardzo szybko. Na to nie ma żadnego wpływu. Nasz przykładowy panel 250 x 98 mm kosztuje 110,40 zł. Nie liczę tutaj mojego wkładu w postaci nawiercenia i nagwintowania otworów pod śruby mocujące panel do chassis.

 

Kolejny wydatek to przygotowanie powierzchni do anodowania. Pomijam tutaj moją pracę szlifierką i wiertarką. Samodzielnie nawiercam frezy do ukrycia śrubek i usuwam zadziory po obróbce laserowej. Potem już jest wydatek - szkiełkowanie. Cena zależy głównie od jakości blachy - jeśli są rysy i inne ubytki - cena rośnie. Zakładam że blacha jest "czysta". Nasz frontpanel kosztuje mnie ok 20 zł.

 

No i następny wydatek to anodowanie. Aktualnie ok 5 zł/dm2. Przykładowy front - 250 x 98 mm daje to nieco ponad 5 dm2 (2 strony i krawędzie). 25 zł netto co daje ok 30 zł brutto.

 

W sumie ok 160 zł. Moja praca, dojazdy i bałagan w domu ;) - prawie za darmo.

 

Jak widać nie można porównywać prawie jednostkowej produkcji do oferty modu, gdzie obudowy są robione na skalę przemysłową. Zresztą z modu mnie osobiście podobają się (prawie) tylko fronty. Reszta to stalowa blacha malowana proszkowo.

Nikogo oczywiście nie namawiam - chciałem tylko pokazać jak kształtują się poszczególne koszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chyba wrócić do pomysłu zamówienia z modushop.

Liczyłem, że koledzy z forum będą w stanie wykonać za podobną kasę obudowy a to jest niestety cenowy nokaut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomant,

doceniam Twój wysiłek, sam liczyłem na te obudowy. Wychodzi jednak na to, że w tym kraju nie ma szans na ofertę konkurencyjną do modushop czy Chińczyków z hifidiy.

 

 

Ps. W modushop są też pokrywy i grubsze fronty z alu więc problemu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie zasmiecajmy koledze tomant jego wątku , tylko przeniesmy sprawe zamowien skrzynek z włoch do osobnego watku . Ja rowniez bylem chetny na obudowy od naszego zaangazowanego foromowicza nie stety cena jak dla mnie zbyt wysoka . Na zamowienie od makaroniaży jestem chetny , nawet bardzo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy zorganizować jakieś zamówienie. Potem wg własnych fanaberii każdy zmieni/zaniesie do obróbki front panele. Cena jest atrakcyjna nawet jeśli doliczy się koszty przesyłki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie korzystać z tego wątku jeśli chcecie zamawiać od włochów. Osobiście bardziej podobają mi się chińczyki.

Moje ceny są znane. Nikogo nie zmuszam - daję tylko możliwość ;). Dla siebie robię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>tomant, 10 Lut 2010, 20:35

 

mi też się bardziej podobają chińczyki, problem tylko taki, że ich oferta wielkości obudów jest marna :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tomant

Obudowy do GC swoją drogą , ale czołówka dla preampa taka uniwersalna byłaby dobra coś podobnego do rys. McGyver'a , sądzę iż więcej osób pisało by się na taki panel przedni bo pasuje do DAC jak i pre z dwoma/trzema wzorami gałek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr_37, 10 Lut 2010, 20:40

 

>>tomant

>Obudowy do GC swoją drogą , ale czołówka dla preampa taka uniwersalna byłaby dobra coś podobnego do

>rys. McGyver'a , sądzę iż więcej osób pisało by się na taki panel przedni bo pasuje do DAC jak i pre

>z dwoma/trzema wzorami gałek.

 

Gwoli ścisłości, projekt jest autorstwa forumowicza POLiFONIA, takie panele można u niego zamawiać, info tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak pisałem powyżej, projekt ten wkleiłem tutaj w akcie czystej desperacji, gdyż realizacja zamówienia przeciągała się z powodu poważnej choroby naszego kolegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak czytam iż POLIFONIA już podał ceny czyli ok. panele 440mm mamy de'facto dostępne , czyli można by teraz pomyśleć o węższych np.330mm lub 250mm .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Gotowe obudowy z modushop i innych firm mają ta wadę,że są bez otworów w płycie czołowej i tylnej ściance. A obróbkę mechaniczną w wykończonej obudowie trudna wykonać tak aby nie uszkodzić,porysować powłoki anodowej lub lakierniczej. Czasami jest wręcz niemożliwe, np gdy czołówkę mamy już poanodowaną na czarno i wytniemy otwór to co zrobić z odkrytym aluminium? Zamówienie obróbki w modushop to już spore koszty od 30 Euro za proste otwory do 60 Euro za bardziej skomplikowaną obróbkę (cenny netto).

 

Niestety u nas w kraju trudno znaleźć firmę które przyjmie małe ilości do produkcji w rozsądnych cenach, a już graniczy z cudem znalezienie takiej która wykonałaby obudowę od A do Z przy zachowaniu jakości i ceny.

 

Jeszcze stosunkowo prosto jest wykonać chassis ze stali natomiast problem stanowi czołówka ze szczotkowaniem i anodowaniem.

 

Kiedyś próbowałem ugryźć podobny temat i się poddałem.

 

Przeszukując internet trafiłem na strony producentów tabliczek znamionowych np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekaw jestem jak to wygląda z bliska i jak by to wyglądało po nalepieniu na front

 

Może jest ktoś z Wrocławia i oglądnąłby to na żywo?

 

Pozdrawiam

JarekC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>JarekC

Robiłem tego typu do KSA50 cena u mnie w mieście wynosiła 70gr/cm2 , dobrać można materiał który praktycznie wygląda jak alu.drapane rysunek wydrukowałem na drukarce w skali 1:1 i wszystko. Co do wyglądu jest o.k jedna rzecz która mi się nie podobała to iż płytka wygląda jakby pokryta lakierem/folią ? nie ma tej surowej powierzchni alu. no i grubość trzeba to przykleić na grubszą blachę lub coś w tym stylu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie obudowy z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z tego co widzę są bardzo fajne. Ale ja nie wiem co oni mają z tą wysokością 80mm. U mnie to daje 10mm zapasu nie powiem żeby była rewelka. No i długość trochę brakuje bo to 280mm no ale przynajmniej szerokość rozsądna 210mm.

 

A cena za 2 takie obudowy to 372,50 złoty z vatem + koszt wysyłki do pl. No to patrząc na ceny w pl to przepraszam ale za podobne 2 obudowy w polskiej firmie zapłacimy 1140 złotych. Więc za tą samą kasę będę miał 6 sztuk zamiast 2. Myślę że różnica w cenie jest bezdyskusyjna. Pytanie na ile ktoś przeboleje zadrapania z tyłu obudowy. Ja dla 700 złotych mogę się pomęczyć :).

 

Pozdrawiam Arczi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.