Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  254 członków

Technics Klub
IGNORED

Klub fanów firmy TECHNICS


Piasek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz tego miliona skrajnych opinii , chcesz jeszcze kilka ? :)

Technics poza kilkoma wyjątkami robił bardzo słabe , co najwyżej przeciętnie grające audio , skierowane bardziej na granie muzyki rozrywkowej ," robienia małej balangi " domowej .

rydz, no nie przesadzaj tych wyjątków jest trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wcale ich nie ma dużo , ze dwie dzielonki Pre-końcówka , i dosłownie kilka integr , na tyle co Technics natłukł sprzętu , reszta to cienizna do robienia hałasu

 

Heh, typowy przykład "nie znam się, ale się wypowiem".

 

Same porządne końcówki mocy:

 

SE-A1, SE-A3 SE-A3 MK2 SE-A5 MKII SE-A70

 

SE-A100 SE-A2000 SE-A3000 SE-A7000

 

 

Oczywiście było tego więcej. Nie wspominam o gramofonach (studyjne gramofony SP, ramię z najniższym oporem w historii na łożyskach - EPA 100 itd.), niezłych CD, świetnych kolumnach, szpulowcach R 1800 i innych, wielu, wielu sprzętach. Np. step-upy tej firmy, wkładki, tunery, kaseciaki.

 

Ja wiem, że Technics robił gówno od końca lat 80', ale wcześniej to była jedna z lepszych i droższych marek, seria 10000 to jedna z najdroższych i najlepszych serii audio w historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Ja wiem, że Technics robił gówno od końca lat 80', ale wcześniej to była jedna z lepszych i droższych marek, seria 10000 to jedna z najdroższych i najlepszych serii audio w historii.

 

No i co poza tą serią , nie wszystko też szło na Europę , o gramofonach i Cd nie było tu mowy , nie no ty jesteś przecież znachor w tej kwestii , he .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Brzmieniowo SL-P720 bardziej przypadł mi do gustu niż SL-P990, ale nie umie tak perfekcyjnie odczytywać różne CD-Ry i porysowane płyty, jak SL-P990. Na 720 fajnie się słucha nawet starszych płyt, nie wiem czy nie jeszcze bardziej przyjemnie odbierałem ówczesny najniższy klasy AA SL-P420.

 

ST-G90 wiadomo... żyleta :)

 

RS-B85 jeszcze nie miałem.

 

Ogólnie Technics nie raz mnie zaskoczył pozytywnie nawet w urządzeniach, po których nie spodziewałbym się fajnego grania. Np niektóre klocki z systemów midi... naprawdę całkiem spoko i nie tyko do muzyki rozrywkowej i robienia hałasu na prywatkach.

 

Nawet proste gramiaki Technicsa potrafią całkiem poprawnie zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można z Technicsa robić chłopca do bicia, mieli swoje minusy i plusy, posiadałem kilka sprzętów kupionych w legendarnym Pewexie, od tego zacząłem jeśli chodzi o sprzęt "zachodni".

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy nie jeszcze bardziej przyjemnie odbierałem ówczesny najniższy klasy AA SL-P420.

 

Jeszcze niedawno miałem 420 i 520. Grały b. przyjemnie, "analogowo" z mocnym basem. Jednak 720, zachowując podobną barwę, brzmi bardziej szczegółowo i przestrzennie, ale wiadomo - wyselekcjonowany przetwornik i dodatkowa aplikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niedawno miałem 420 i 520. Grały b. przyjemnie, "analogowo" z mocnym basem. Jednak 720, zachowując podobną barwę, brzmi bardziej szczegółowo i przestrzennie, ale wiadomo - wyselekcjonowany przetwornik i dodatkowa aplikacja.

 

Mizyn tutaj kiedyś opisałem swoje odczucia na temat tego odtwarzacza:

 

http://www.audiostereo.pl/technics_sl-p720_odtwarzacze-cd-42-4960-3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale ich nie ma dużo , ze dwie dzielonki Pre-końcówka , i dosłownie kilka integr , na tyle co Technics natłukł sprzętu , reszta to cienizna do robienia hałasu

 

su-30a.JPG

 

c.jpg

 

 

Aktualnie na tym gram.

 

http://audio-database.com/TechnicsPanasonic/amp/su-30a-e.html

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Aktualnie na tym gram.

Pmcomp ja te wcześniejsze posty czytałem , nie chcę wchodzić w niepotrzebną polemikę , po co tworzyć bałagan . Tu odpowiem i pogratuluje tego nabytku choć nie mam pojęcia jak gra , zapewne niewielu wie też że Technics produkował " lampowce " , a to daje też wyobrażenie ile ta firma naprodukowała audio .

 

Sam posiadałem kolo dziesięciu niedrogich urządzeń Technicsa , i tak jak napisałem , w muzyce rozrywkowej dawały radę , gdzie indziej było po prostu cieniutko , ale każdy niech słucha na tym z czego czerpie zadowolenie .

Pozdrówko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics poza kilkoma wyjątkami robił bardzo słabe , co najwyżej przeciętnie grające audio , skierowane bardziej na granie muzyki rozrywkowej ," robienia małej balangi " domowej

Sam posiadałem kolo dziesięciu niedrogich urządzeń Technicsa

...

 

Kolega chce coś szczególnego przekazać cytując te dwa zdania ?

Może jakieś sprzeczności tu zaszły , proszę się dobrze zastanowić co napisać .

 

Ponieważ zanim coś napiszę dobrze się zastanawiam, to w życiu nie pozwoliłbym sobie na podobny wpis, jak Kolegi. Nie wyobrażam sobie, żeby tak skomentować firmę (bo "miałem koło dziesięciu niedrogich modeli"), która produkowała sprzęt audio kilkadziesiąt lat, mimo, że posiadałem dziesiątki urządzeń Technicsa z różnych przedziałów cenowych i roczników. Ponieważ im więcej wiem, to wiem jak mało wiem. Zawsze miałem równolegle uznane w świecie audiofilii modele Marantza, Luxmana, NADa itp. Porównania wypadały różnie, tak jak różne brzmienia serwował Technics, nie tylko na przestrzeni lat, ale i modeli w danym roku. Zresztą podobnie jak inne firmy.

 

To tak jakbym powiedział "miałem dwa VW Polo z jednolitrowym silnikiem i Golfa 1,6 i śmiało mogę powiedzieć, że koncern VAG nie potrafił zrobić aut, którymi można pośmigać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Zawsze miałem równolegle uznane w świecie audiofilii modele Marantza, Luxmana, NADa itp. Porównania wypadały różnie, tak jak różne brzmienia serwował Technics, nie tylko na przestrzeni lat, ale i modeli w danym roku.

 

Różnica między nami polega na tym , że odsłuchałeś z tego co piszesz więcej audio Technicsa , i jak sam przyznajesz wypadały różnie .

Mnie wystarczyło odsłuchać ich mniej w konfrontacji z innymi firmami by wyrobić sobie zdanie .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między nami polega na tym , że odsłuchałeś z tego co piszesz więcej audio Technicsa , i jak sam przyznajesz wypadały różnie .

Mnie wystarczyło odsłuchać ich mniej w konfrontacji z innymi firmami by wyrobić sobie zdanie .:)

 

Budowanie opinii o całości na podstawie szczątkowych informacji, rozmija się z rzeczywistością a głoszenie ich publicznie to tworzenie plotek, mitów, bajek i legend.

To takie "prawdy" z kurzu, wiatru i pajęczyn :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

To takie "prawdy" z kurzu, wiatru i pajęczyn :)

" Zapomniałeś dodać z mchu i paproci " bo nawet gdybyś upierał się że wzmacniacz X Technicsa jest dla ciebie referencją , dla kogoś innego może być gniotem , pamiętaj .

 

Ps . dalsza dyskusja między nami nic nie wniesie , dziekuję .

Edytowane przez rydz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE.

 

Nie ma o co kruszyć kopii, jak większość dużych firm, Technics robił mnóstwo sprzętu, jeden dobry, drugi taki sobie. Mam gramofon Technics SL - M3 i bardzo sobie chwalę, choć ma swoje ograniczenia choćby z tytułu zastosowanego mocowania wkładek T4P. Trzeba pokombinować by wstawić lepszą MC . Pre Technicsa 30A zaś chętnie bym przygarnął. Jest w moich planach zakupów.

 

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

 

Kompletuję dla siebie sprzęt, przyznam że dopiero się wszystkiego uczę. bardzo proszę o opinię:

 

Co sądzicie o wzmacniaczach z końcówki lat 70 - tych seria SA- 5200, SA-8000, SA-8500

 

Jakie dobrać kolumny do takiego wzmacniacza np. SA-8000 ? najlepiej jakby były również Technicsa, lecz niekoniecznie.

 

Dziękuję !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dawno ,dawno temu kiedyś byłem posiadaczem takiego :-)

 

To któryś mój kolejny deck po niższych modelach Technicsa ,a wcześniej wiadomo Diora a przed Diorą magnetofony ZRK :-)

 

Kupiłem go w 1992 a sprzedałem koledze rok później ,następne były Pioneery a potem koniec z magnetofonami .

 

Wówczas cena 965 była oszałamiająca za nowego :-) choć Akai GX95 i Nakamichi były jeszcze droższe.

 

Rok później pokazały się RS-B 808,707 , potem 828, 727 i potem już fatalne RS BX747 i lekko poprawione RS AZ7.

 

W zeszłym roku z sentymentu kupiłem sobie magnetofon kasetowy innego producenta .

Pozdrowienia dla magnetofoniarzy :-)

post-15230-0-50186600-1500306544_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.