Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  254 członków

Technics Klub
IGNORED

Klub fanów firmy TECHNICS


Piasek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

RS-B965 kupiłem w 1991 roku za $499 w Pewexie. I do tego wzmacniacz SU-V900 za całe $549. Potem krótko miałem AKAI GX-75mk2.

 

Wczoraj jeszcze nabyłem RS-BX828 :)

Edytowane przez Elberoth

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS-B965 kupiłem w 1991 roku za $499 w Pewexie.

 

Tak ,te owe 500 dolarów w 1991 roku dla mnie chłopaka po szkole który dostał umowę o pracę na czas nieokreślony to była szaleńcza kwota w czasach ogromnej inflacji i co dopiero urynkowienia cen sprzed poprzedniego systemu :-) ,a towar tego typu był dobrem niezwykle luksusowym.

 

I do tego wzmacniacz SU-V900 za całe $549.

 

Tego też miałem i kolega któremu go sprzedałem w 1993 roku ma go do dziś .

Wtedy z czasów Pewxu najlepszy wzmacniacz Technicsa ,najcięższy 21kg .

Bliźniaczy konstrukcyjnie z SU-MA10 ,którego w naszych Pewxach nie było.

 

Po oczko niższym modelu SU-V670 spora różnica brzmieniowa .Dziś to śmieszne ale owy SU V670 na modułach scalonych na końcówce mocy nie grał za szczególnie ,a z tej serii miałem SU 610, 810 ,570 ,670 i SUV 900 . Pewex nie sprowadzał SU V470 ani także magnetofonu RS-B 665 (2 głowicowy ale z wyświetlaczem od 765 ,965)

Z tej serii w Pewexie były 465, 565 ,767,965 .

 

Takie wyjątki były :-)

 

 

 

Potem krótko miałem AKAI GX-75mk2.

 

Fajny ,wraz z GX95 ,choć szpece serwisanci narzekają na mechanizmy i problemy z kalibrowaniem go.

 

Wczoraj jeszcze nabyłem RS-BX828 :)

 

To praktycznie 965 bez dbx-a i CD Direct .

 

W Technicsach z dual capstanem (965, 828 ,808) były problemy z tą drugą rolka ,teraz po czasie serwisanci zmieniają rolkę dociskową na inną , mój ale też inne potrafiły giąć nieco taśmę gdy się uparły na konkretny model,chyba ówczesny UX-S Sony im nie pasował.

 

RS-BX828 mój kolega kupił pamiętam jak ten się pokazał jako nowość , a jak pamiętam miał pilota (808 nie miał,chyba trochę czasu minęło)

 

Ja wczoraj wziąłem RS-BX626 do zabawy bo nie wiem co i jak z deckami

 

Ponieważ od 91 roku były dwa modele 3 -głowicowe ,w kolejnej odsłonie Technics zaproponował 3 modele (828,727,626 ) już bez stabilizacji taśmy jak 765,965,828 ale 3 głowicowy w niższej cenie .

 

Człowiek się kiedyś pasjonował magnetofonami ,to była konieczność zapisania gdzieś materiału ,płyty CD drogie ,czystych nie było ,DAT drogi ,winyl i dobre tłoczenia także drogie .Dziś sentyment czysto we mnie ,kupiłem nawet ze 40 kaset czystych i magnetofon ,a nawet mam ich cztery do zabawy :-)

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ od 91 roku były dwa modele 3 -głowicowe ,w kolejnej odsłonie Technics zaproponował 3 modele (828,727,626 ) już bez stabilizacji taśmy jak 765,965,828 ale 3 głowicowy w niższej cenie .

 

Mój RS-B965 giął taśmy koncertowo. Dlatego go sprzedałem.

 

Wiesz jakie roli trzeba kupić ? Na ebay są takie:

 

http://www.ebay.de/itm/Andruckrollen-fur-Technics-RS-B965-RS-B-965-RS-B965-pinch-rollers-for-Tape-Deck-/132188274511?hash=item1ec708ff4f:g:UEUAAOSw44BYe2l0

 

Co masz na myśli pisząc '828,727,626 nie miały stabilizacji taśmy' ? Czy było coś jeszcze co stabilizowało taśmę poza podwójnym kabestanem w 828 ?

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój RS-B965 giął taśmy koncertowo. Dlatego go sprzedałem.

 

Wiesz jakie roli trzeba kupić ? Na ebay są takie:

 

http://www.ebay.de/i...EUAAOSw44BYe2l0

 

Właśnie ten podwójny capstan w Technicsach :-)

Miałem 2- głowicowe 565 ,665, i śmigały bez problemów. i z 765,755, 727,626 problemów też nie było.

 

Nie wiem jakie ,ale jest pewien sprzedawca decków z Nowego Targu ,czy Rabki chyba powszechnie znany bo sprzedaje tego nie mało w tym te unikatowe modele jak T1100s Pioneera i rzekomo ''siedzi” w tych deckach głębiej ,pamiętam jak mówił iż jakaś rolka z Onkyo o większym rozmiarze nie gnie taśm w 965 i spisuje się bardzo dobrze . Tyle zapamiętałem z jakiejś wizyty u niego.

 

Ponieważ od 91 roku były dwa modele 3 -głowicowe ,w kolejnej odsłonie Technics zaproponował 3 modele (828,727,626 ) już bez stabilizacji taśmy jak 765,965,828 ale 3 głowicowy w niższej cenie .

 

Nieprecyzyjnie napisałem. Cassete stabilizer posiadały modele 965, 765, 828,808 czyli docisk do samej kasety po zamknięciu mechanizmu open/close aby zagwarantować większą stabilność samej kasety .

post-15230-0-79642700-1500359672_thumb.jpg

post-15230-0-92268900-1500359685_thumb.jpg

post-15230-0-06809900-1500359730_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, też mam to w 828. Teraz mam dwa - 727 i 828. Jak będą problemy z wciąganiem taśm, to po prostu sprzedam 828 i zostawię sobie 727.

 

Pytanie: czy ktoś z was prewencyjnie wymieniał roki dociskowe ? Podobno po 25 latach - a tyle już mają te decki - guma jest sparciała i niszczy taśmy.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy ktoś z was prewencyjnie wymieniał roki dociskowe ? Podobno po 25 latach - a tyle już mają te decki - guma jest sparciała i niszczy taśmy.

 

Tak warto wymienić guma parcieje ale tez po pewnym czasie robi się twarda . Poza tym stara rolka nie ma już równej powierzchni .

 

Kupiłem nowe taśmy chromowe do moich zabytków nagrałem i widać iż taśma nie jest równa ,nie jest gładka,wymieniłem rolki i kolejnych taśm już nie zużywa w taki sposób ,nie zagina ich równolegle do taśmy .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może namiar na tego fachowca od wymiany rolek ?

 

Rolki wymienia mi mój serwisant w Tychach .Kupiłem rolki ,serwisant wymienił. Jak chcesz kontakt do tego sprzedawcy z Rabki poszukam który mówił o podmianie rolki z Onkyo do 965 (808, 828) .

Ale tej informacji oczywiście zweryfikować nie mogę czy to jest /było skuteczne.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek: SU-V90D

 

Stan igła, niestety cena również adekwatna. Mam nadzieję, że się nie uszkodzi w transporcie z UK.

 

AAOOzq.jpg

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby Technics wracał do łask? W 1984 kupiłem swojego pierwszego Technicsa - magnetofon RS M 253X. Kosztował mnie 1000 DM i to było bardzo dużo pieniędzy - średnia krajowa to była wtedy chyba coś ok. $20.00 miesięczne. Niestety, popsuł się RS M253X i po naprawie sprzedałem dziada, po czym kupiłem RS B100 - który też się popsuł. Po tych incydentach nigdy już do Techisia nie wróciłem. Olałem kasety i wróciłem na nowo do płyt.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie kusi aby znów (3eci raz) kupić gdzieś CD SL-P2000. Hmmm...

 

Deck'a RSB-965 miałem przez wiele lat. Jeszcze rodzice mi kupowali - gdzieś ok. 1990. Pamietam, że kosztował bodajże 5+ milionów złotych w Pewexie a odtwarzacz CD jaki wtedy też mi kupiono to chyba 3,5 miliona tylko. Taki to był szok, że magnetofon a o tyle był droższy od CDeka tejże firmy... Ech, młodość..... ale RSB-965 miałem wadliwego - bodajże 2 razy odwiedził serwis bo wariował system ustawiania prądu podkładu - jakoś nigdy potem nie miałem wielkiego zaufania do tego magnetofonu, choć nie przeczę, że dobrze działający grał świetnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolki wymienia mi mój serwisant w Tychach .Kupiłem rolki ,serwisant wymienił. Jak chcesz kontakt do tego sprzedawcy z Rabki poszukam który mówił o podmianie rolki z Onkyo do 965 (808, 828) .

Ale tej informacji oczywiście zweryfikować nie mogę czy to jest /było skuteczne.

 

W Krakowie rolki wymienia gość na LEA jakby ktoś potrzebował ma zakład i rolki sam kupuje, robi praktycznie wszystko od kolumn, naprawa audio :P , magnetowidy i kamery :) ciekawy gość bo wszech stonnie uzdolniony.Gdyby nie on szpulak by do dziś pewnie stał popsuty

 

Nowy nabytek: SU-V90D

 

Stan igła, niestety cena również adekwatna. Mam nadzieję, że się nie uszkodzi w transporcie z UK.

 

AAOOzq.jpg

 

Miałem i powiem sczerzę szybko szpedałem :P, dac i może dobry reszta mocno przeciętna to już rok 1988 tak więc cięcie kosztów v90d to okrojona bardzo dobrego wzmacniacza v100d. Kupiłem v10x w stanie idealnym spora różnica i w budowie i w graniu na plus tego z 1985r. W ogóle seria technisca v i vx czyl w następstwie dzielone 5 3 1 są bardzo dobre. Z integr mam ostatnią z 1991 vx800, póżniej to już bardzo słąbe konstrukcje technisc robił zapewne wykluczając dzielone 3000 i wyżej, ale nie miałem. Mnie kusi dzielona 5, ale handlarze windują mocno ceny , a wyglądem nie grzeszą i środek też nie wiadomo jaki. Znów dzielona 2000 jest, ale tania nie jest, to rok 1993 tak więc ja staram się omijać techniscy nowoczesne"". Z tym , że za bardzo się nie przejmuj jak dobrze zgrasz akustykę i kolumny to może całkiem fajnie zagrać ta v90d - ona ma dobrego daca.

Edytowane przez davero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuję się do klubu :)

 

4Sci0o.jpg

Miałem. Całkiem dobry był.

RS-B965 kupiłem w 1991 roku za $499 w Pewexie. I do tego wzmacniacz SU-V900 za całe $549. Potem krótko miałem AKAI GX-75mk2.

 

Wczoraj jeszcze nabyłem RS-BX828 :)

RS-BX828. Uważam że to ich najlepszy kaseciak z tej dekady. Późniejsze 747 to już było straszne dziadostwo.

Akai GX75 mam gdzieś na półce do dziś. Niezły jest, ale paadoksalnie ich niższy model GX67 oraz GX69 mimo mniej zaawansowanej konstrukcji uważam za lepsze brzmieniowo od GX75. No jaja normalnie.

Nie,niej i tak wyższe, trzygłowicowe modele Pioneera jeszcze z kieszenią po lewej a nie na środku, i z ręczną, a nie automatyczną kalibracją taśmy kładły Technicsa i Akajca GX75 brzmieniowo na łopatki.

 

 

BTW, ktoś tu wzpomniał wzmacniacz Technicsa SU-MA10. Nie miałem go, ale miałem CD transport od kompletu, SL-PA10. Największą jego wadą był brak wyjścia koaksjalnego, ale ponieważ miał dwa wyjścia toslink, to wziąłem sprawę w swoje ręce i dorobiłem koaksjala kosztem jednego z dwóch toslinków. No i toto zagrało tak, że się zdziwiłem. Teaca VRDS-T1 brzmieniowo odesłało w niebyt. Gdyby nie nieprodukowany już laser SOAD70A to mógłby być hicior rynku wtórnego w dziedzinie budżetowych CD transportów. A przy okazji wygląda ślicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ten sentyment do magnetofonów ,piękne to były czasy :)wskażniki wysterowania Technicsy miały jedne z najładniejszych ,chodziły jak złoto ajaj jak się na to patrzyło...

 

Darek piękne czasy ,napewno bo młodzieńcze ,marzeniem był Technics gdy mieliśmy Diory i Kasprzaki ZRK .Wtedy wielu z nas ja także wchodziliśmy do Pewexu (przed 89 r) i prosiliśmy o instrukcję obsługi decka do wglądu ,pasjonując się pasmem przenoszenia decka na taśmie metalowej i S/N dbx-a 92dB :-)

 

Piękne czasy a te wyświetlacze w Technicsach . W "naszych " polskich były tylko LED-owe :-)

 

Dziś szpulak wyszukany na 38cm/sec robi mniejsze wrażenie niż decki Technicsa. Jako ze Ty z regionu ,pamiętasz ile handlarzy było ze sprowadzanymi deckami Technicsa na Załężu tzw.czarnym rynku :-) (dzielnica Katowic) . Tam zaczynał także Roger ..... sprowadzane Infinity ,JBL i opowiadał a my tonsilowcy ówcześni słuchaliśmy co on opowiada o tym dźwięku ,wpatrzeni jak w narkotyk . Później dopiero zaczęto sprowadzać inne marki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek: SU-V90D

 

Stan igła, niestety cena również adekwatna. Mam nadzieję, że się nie uszkodzi w transporcie z UK.

 

 

 

Pamiętam jak kumpel na początku lat 90-tych nabył tego "potwora", robił wrażenie, nie powiem :-)

Parę lat temu sprzedał go na licytacji za jakieś 650 zł, co uważam za duży błąd.

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.