Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  254 członków

Technics Klub
IGNORED

Klub fanów firmy TECHNICS


Piasek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z ustawieniem prądu spoczynkowego. Według instrukcji serwisowej powinno być 15 mv, ja mam 0,9 mv w obydwu kanałach. Kręcenie potencjometrem niewiele zmienia. Wzmacniacz ma wszystkie części oryginalne, nic nie było w nim ruszane, gra czysto bez zniekształceń, tranzystory zimne. Co z tym faktem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Może to trochę oftop ale mysle, że wielo osób może z tego skorzystać. Sprzedałem ostatnio na allego wzmacniazc technicsa su a 1000 (ten dzielony). Kupił go ode mnie handlarz sprzętem z KONSKICH, nazywa się audiowojtek. Pewnie wyszyscy co chca kupic jakiegos technicsa ogladaja jego aukcje, bo gość sprzedaje tego dużo. Chciałbym wszystkim serdecznie odradzić kontakty z tym Panem. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim hamstwem oraz cwaniactwem. Naprawde nie warto się denerwować i lepiej kupić sprzęt od kogoś innego.

 

Poradzam wszystkich technicsowiczów- ja sięaktualnie wypisuje z klubu, chociaż przez wiele lat byłem użytkownikiem tego niezawodnego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. Może to trochę oftop ale mysle, że wielo osób może z tego skorzystać. Sprzedałem ostatnio na allego wzmacniazc technicsa su a 1000 (ten dzielony). Kupił go ode mnie handlarz sprzętem z KONSKICH, nazywa się audiowojtek. Pewnie wyszyscy co chca kupic jakiegos technicsa ogladaja jego aukcje, bo gość sprzedaje tego dużo. Chciałbym wszystkim serdecznie odradzić kontakty z tym Panem. Jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim hamstwem oraz cwaniactwem. Naprawde nie warto się denerwować i lepiej kupić sprzęt od kogoś innego.

 

Poradzam wszystkich technicsowiczów- ja sięaktualnie wypisuje z klubu, chociaż przez wiele lat byłem użytkownikiem tego niezawodnego sprzętu.

 

Niestety musze się zgodzić z twoją opinią na temat tego allegrowicza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Niestety musze się zgodzić z twoją opinią na temat tego allegrowicza :(

 

Też się podpinam pod dwie w/w opinie. Kiedy sprzedawałem swojego Technicsa SE-A5, to facet przelicytował wszystkich i na tydzień zamilkł, następnie wykręcał się, że był za granicą - nie można było od niego uzyskać konkretnej informacji kiedy zapłaci i nie widział w tym problemu. Transakcja finalnie doszła do skutku po około dwóch tygodniach, ale ogólnie mam nieprzyjemne wspomnienia związane z tym człowiekiem i trochę żałowałem, że mimo wysoko wylicytowanej kwoty wzmacniacz kupił typowy "janusz biznesu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję się.

Technics SL-PA10, CD transport z wprowadzonymi modyfikacjami:

 

Technics%2BSL-PA10.jpg

 

fabryczny.jpg

 

Brak wyjścia koaksjalnego jest istotnym ograniczeniem użytkowym. Na szczęście można sobie z tym poradzić.

Zlikwidowałem jedno z wyjść Toslink i zamiast niego zamontowałem gniazdo koaksjalne:

SG200172.jpg

 

Jednakże samo gniazdo to mało, należało jeszcze zainstalować bufor sygnału SPDIF by zapewnić odpowiednią siłę sygnału i kształt przebiegu cyfrowego:

 

SG200168.jpg

 

Oprócz tego zamontowałem precyzyjny zegar:

 

SG200166.jpg

 

Moduły bufora SPDIF oraz zegara są zasilane z osobnego zasilacza z dodatkowym niewielkim transformatorem sieciowym:

 

SG200165.jpg

 

Dodatkowo zamontowałem gniazdo zasilające IEC by umożliwić stosowanie porządnych sieciówek:

 

SG200173.jpg

 

Technics okazał się bardzo przyzwoitym brzmieniowo CD transportem. Jakość sygnału cyfrowego jest zdecydowanie lepsza od tego co można uzyskać z wyjść cyfrowych znakomitej większości standardowych zintegrowanych odtwarzaczy CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty i prosty do bólu. Choć go nigdy na żywo nie widziałem, to ten odtwarzacz podoba mi się od zawsze. ;)

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry

 

być może moje pytanie jest z rodzaju głupich, no ale proszę o pomoc, nie udało mi się znaleźć tego w sieci: potrzebuję uzupełnić zestaw Technics EH60 o deck, czy decki z innych zestawów i serii? W jaki sposób sprawdzić kompatybilność (pewnie nie ma jakiejś tabeli producenta...) lub na co zwrócić uwagę?

Głównie chodzi mi o "okoliczne", pokrewne modele, tj. EH50, EH500, EH600, EH750 itp.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam. Dopadła mnie być może bolączka wiekowych wzmaków technicsa. Tylko, że mój mam od nowości i stan bez jakiejkolwiek ryski. Oczywiście pudło, papiery etc. Ale do rzeczy. Chciałem podarować córce z kolumnami infinity ref60 za doktorat i przykro mi się zrobiło, gdyż go nie używałem trochę czasu. Na co dzień SE-M100+czasami pre SU-A60. SU-V90D po analogu gra bez problemu. Miał okres zaniku kanału tuz po włączeniu lecz rozebrałem i potraktowałem kontaktem, i było po problemie. Jednak teraz sprawa dotyczy wyjścia cyfrowego coaxial oraz optycznego. Słychać w pewnych momentach zniekształcenie w postaci jakby cykania, trzeszczenia płyty analogowej. Trzeba się wsłuchać. Tak jakby problem dotyczył pasma wokół określonej częstotliwości. Nie ma żadnego ściszenia oraz dysproporcji między kanałami. Słychać na wolnych kawałkach ze sporą amplituda dźwięków. Mieszkam w Częstochowie, ale jakoś wzbudzających zaufanie fachowców nie znam. Nie chciałbym też do byle kogo dawać, bo stan zewnętrzny sprzętu jest naprawdę 100% bez zarzutu i chciałbym, aby tak pozostało. Byłbym wdzięczny za sugestie lub wskazanie kogoś w celu naprawy. Nie jestem taki lewy. Nawet kiedyś nie kontaktowało to wejście cyfrowe. Obluzowało się, gdyż pękł lut i sam to naprawiłem. Od tego czasu minęło z 12 lat. Może to ponownie w tej okolicy jest problem? Pozdrawiam.

Edytowane przez Contras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - moze koledzy pomożecie - kusi mnie by sobie skompletować drugi zestaw audio - technics. obecnie posiadam magnetofon RS-BX501. chciałbym dokupić odtwarzacz cd i wzmacniacz (lub końcówkę mocy i przedwzmacniacz). oczywiście sprzęt używany, musi pasować stylistyką do posiadanego magnetofonu. polećcie koledzy jakies modele tego sprzętu, rozpocznę poszukiwania. liczę ze to ładnie zagra do rocka i metalu na głośnikach canton 407. z góry dzieki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu miałem styczność z SB-CD120, 320. Według mnie były słabe. Nie spodziewałbym się znacznego przyrostu jakości dźwięku w kolejnym modelu (520).

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam - moze koledzy pomożecie - kusi mnie by sobie skompletować drugi zestaw audio - technics. obecnie posiadam magnetofon RS-BX501. chciałbym dokupić odtwarzacz cd i wzmacniacz (lub końcówkę mocy i przedwzmacniacz). oczywiście sprzęt używany, musi pasować stylistyką do posiadanego magnetofonu. polećcie koledzy jakies modele tego sprzętu, rozpocznę poszukiwania. liczę ze to ładnie zagra do rocka i metalu na głośnikach canton 407. z góry dzieki za opinie.

 

Do RS-BX501 "pasuje" CD -> SL-PS840 lub SL-PS740A, wzmacniacz SU-A900MK2 lub para wzmacniacz i przedwzmacniacz (SE-A1000,SU-C1000)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do do wspomnianych wzmacniaczy su-s900mk2 oraz zestawy tzw 1000 (koncówka i preamp) to niestety nie moge wypowiedziec pozytywnej opinii. Zwlaszcza se-a1000+ su-c1000 nie reprezentuje dobrego dzwieku, tylko jego plastikowa namiastke. Zdecywanie nie warto kupować tego sprzetu. Wiem bo sam miałem długie lata 900-ke i długo marzyłem o 1000. Kupiłem i się mocno rozczarowałem. Ten zestaw jedzie tylko na opinii z chłopięcych marzeń i wyobrażeń z czasów pweksów... Natomiast wygląda bardzo stylowo. Decyzja nalezy do Ciebie. Jak dla mnie brzmieniowo to kupisz lepsze wzmacniacze tzw wintage za100-500zł,

Co do wspomnianego cd-kasl-ps840. To mam go od 1995roku i ani razu mnie jeszcze nie zawiódł. Wiem, że się go nigdy nie pozdbęde. Czasami lubię go posłuchać. Jest dość szczegółowy. Generalnie cd-eka polecam. Co do wzmacniaczy to zdecydowanie odradzam, bo nie warto ich kupować za takie pieniędze za jakie chodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpha, proszę wrzuć fotkę swojego zestawu z podpisu. Chętnie bez kolumn. Dzięki.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobne są w sieci. Tu smaczkiem jest to, że są razem. Dzięki.

No trochę czasu mi zajęło skompletowanie :) Ostatni nabytek to był SL-P1000, miałem poprzednio SL-P990 ale wymieniłem. Mam dzięki temu porównanie i powiem,że SL-P990 nie jest złym odtwarzaczem oba grają bardzo ładnie z tą różnica,że SL-P990 ma jakby wycofany bas, jest go trochę mniej niż w SL-P1000. Nie zwraca się na to uwagi dopóki się nie posłucha innego odtwarzacza. Ale jak przypuszczam jest tak ze wszystkimi rzeczami gdy będziemy je ze sobą porównywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje kolekcji, miło popatrzeć. Może jakaś fotka wieczorową porą, gdzie główną rolę grają wyświetlacze. Mój SL-P990 miał skromniejszy bas i trochę ostrawy/suchy dźwięk. SL-P999 dużo bardziej podobał mi się brzmieniowo choć w środku już hulał wiatr, zafundowany przez księgowych koncernu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś fotka wieczorową porą, gdzie główną rolę grają wyświetlacze.

 

Dobry pomysł. I jeszcze zdjęte z półek i postawione bezpośrednio na sobie. :)

 

Nie myślałeś o dołożeniu SH-8066? Choćby tylko po to aby świecił? :)

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł. I jeszcze zdjęte z półek i postawione bezpośrednio na sobie. :)

 

Nie myślałeś o dołożeniu SH-8066? Choćby tylko po to aby świecił? :)

Wrzucę zdjęcia wieczorową porą ale no dajcie spokój, nie będę teraz rozbierał wszystkiego do rosołu aby stawiać jedno na drugim :). Jeżeli chodzi od pasujący do tej serii equalizer to jest to SH-8046. SH-8066 ma jasny przycisk włącznika i on jest do serii gdzie były SE-A5MK2, SU-A6MK2, RS-B100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SH-8066 ma jasny przycisk włącznika

To skandaliczne niedopatrzenie producenta! ;)

Ja bym się tym nie przejmował, ewentualnie podmienił czy polakierował go. O ile chcesz korektor mieć.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.