Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś odbieram Xaviany Gran Colonna kolejnym krokiem będzie wymiana biednego denona pma 710.

 

Z opinii rozsianych po internecie klarują mi się dwa wzmacniacze: Atoll in100 i Baltlab Epoca 2.

 

Czy macie jakiegoś faworyta w tym zestawieniu?

Może coś innego? Najchętniej używka, do 2,5-3k.

 

Collony to obudowy zamknięte i aby wydobyć z nich dobry bas integra musi być naprawdę mocna.... z Caspianem M2 było ok ale jak kupiłem końcówke mocy dopiero wtedy pokazały na co je stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Collony to obudowy zamknięte i aby wydobyć z nich dobry bas integra musi być naprawdę mocna.... z Caspianem M2 było ok ale jak kupiłem końcówke mocy dopiero wtedy pokazały na co je stać.

Xavian Gran Collona ma bassreflex, Primissima była zamknięta.

 

Jeden i drugi model to świetne kolumny w tych pieniążkach. Do Gran Collony Hegel 80 jak najbardziej, Atoll N80 również, lub Fezz Audio Silver Luna.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Gran Colonna to wersja pierwsza, konstrukcja zamknięta bez bass reflex. Wczoraj przy odbiorze słuchałem ich z marantz Pearl lite i grały bardzo ładnie. Super brzmienie i rewelacyjne rozłożenie dźwięku w przestrzeni.

 

W domu jednak czekał na mnie kubeł zimnej wody w postaci denona pma 710, lol. Poległ z kretesem.

 

Teraz tym bardziej wiem, że potrzebuję wzmacniacza który da im dużo "miłości". :-)

 

Dziękuję za wszystkie sugestie i jeśli macie kolejne propozycje bardzo chętnie je wezmę pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce kusić, namawiać jeszcze kabelkami coś można poprawić ale jakby co to nie ja ;)

 

cholera! :)

no na te chwilę zakupy trochę przekroczyły mój budżet audio, ale mów waść, jakaś alternatywa?

 

Zaznaczam jednak uprzejmie, że poszczególne elementy (poza berry) kupowałem z drugiej ręki, mniej więcej w okolicach 2k każdy i teraz wydawać "ciężki pieniądz" na przewody to jakoś mam wewnętrzny opór.

Da się coś lepszego znaleźć bez wydawania fortuny? Albo inaczej adekwatnie do ceny/jakości reszty elementów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera! :)

no na te chwilę zakupy trochę przekroczyły mój budżet audio, ale mów waść, jakaś alternatywa?

 

Zaznaczam jednak uprzejmie, że poszczególne elementy (poza berry) kupowałem z drugiej ręki, mniej więcej w okolicach 2k każdy i teraz wydawać "ciężki pieniądz" na przewody to jakoś mam wewnętrzny opór.

Da się coś lepszego znaleźć bez wydawania fortuny? Albo inaczej adekwatnie do ceny/jakości reszty elementów?

Jak to mawiaja bardziej doświadczeni od nas posłuchać trochę czasu kolumny niech sie "dotrą" a to potrwa ździebko czasu a potem ocena do Ciebie będzie należeć czy czegoś brakuje ,czegos jak np

jak przewody a moze cos bardziej z głownych podzespołów naszego systemu .

 

Lubie czytać innych doświadczenia a czasem do salonu pojechac posłuchac innych sprzętów ...najgorsze z tego ze sie człowiek zakocha w czymś lepszym i potem choruje....;)

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest sytuacja taka, że ze starego sytemu zostały kable i pomieszczenie :P

Grające skrajnie klipsche odeszły na rzecz Xavianów, a budżetowego Denona zmienił Atoll, a Hifiberry zastąpiło (jak się okazało mocno średni) gramofon.com - różnica jest kolosalna i na razie oswajam się z nowym brzemieniem. Zakładam, że wymiana kabli teraz mogłaby przejść niezauważona.

 

Zasadniczo też, nie wiem jak bardzo kable mogą wpłynąć na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest sytuacja taka, że ze starego sytemu zostały kable i pomieszczenie :P

Grające skrajnie klipsche odeszły na rzecz Xavianów, a budżetowego Denona zmienił Atoll, a Hifiberry zastąpiło (jak się okazało mocno średni) gramofon.com - różnica jest kolosalna i na razie oswajam się z nowym brzemieniem. Zakładam, że wymiana kabli teraz mogłaby przejść niezauważona.

 

Zasadniczo też, nie wiem jak bardzo kable mogą wpłynąć na dźwięk.

Daj im pograć

moje Xaviany potrzebowały około 200 godzin potem jeśli będziesz uważał ze dobrze byłoby coś zmienić można spróbować kablami

aczkolwiek największe zmiany w moim przypadku nastąpiły po wymianie kolumn i wzmacniacza

 

Ps Kiedys w Top Hi Fi w salonie Sopockim powiedzieli mi jak powiedziałem Im ze to bedzie docelowy system

 

z lekkim uśmiechem cosik wspomnieli o gonieniu króliczka ...na tamten czas nie wiedziałem o co chodzi

Na dzień dzisiejszy królik paskuda ucieka w miarę słuchania sprzętu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mysle że jest Was więcej ;)

 

a propos mile wspominam je gdy miałem je okazje posłuchać swego czasu w salonie audio

 

co masz podłączone do nich ?

 

H360 od ponad roku i to pierwszy wzmak który ruszył te scanspeaki i pokazały całą swoją klasę - wczesniej miałem z nimi H160 ale nie do konca sobie z nimi radził - przy 360 rozwinęły skrzydła - pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Gram na xn250 od roku z atolem 100se, gra to bardzo dobrze.

Na święta wypożyczyłem roksana k3 i właśnie go odsłuchuję. Wcześniej wiele czytałem, że 250-tki lubią moc i zastanawiałem się czy może być lepiej, teraz wiem że może.

W zasadzie to rozważałem albo am 200 albo roksan k3 a max hegel 160, ponieważ nie spodziewałem się wielkich różnic, a teraz trochę się pogubiłem zwłaszcza kiedy t_rex_ pisze:

H360 od ponad roku i to pierwszy wzmak który ruszył te scanspeaki i pokazały całą swoją klasę - wczesniej miałem z nimi H160

Zastanawiam się czy te kolumny naprawdę potrafią zagrać jeszcze lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na xn250 od roku z atolem 100se, gra to bardzo dobrze.

Na święta wypożyczyłem roksana k3 i właśnie go odsłuchuję. Wcześniej wiele czytałem, że 250-tki lubią moc i zastanawiałem się czy może być lepiej, teraz wiem że może.

W zasadzie to rozważałem albo am 200 albo roksan k3 a max hegel 160, ponieważ nie spodziewałem się wielkich różnic, a teraz trochę się pogubiłem zwłaszcza kiedy t_rex_ pisze:

 

Zastanawiam się czy te kolumny naprawdę potrafią zagrać jeszcze lepiej?

Opisz potem jak graly 250 na w/w wzmacniaczach

 

Ja miałem okazje na Musicalu M3si i na Heglu 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Daj im pograć

moje Xaviany potrzebowały około 200 godzin potem jeśli będziesz uważał ze dobrze byłoby coś zmienić można spróbować kablami

aczkolwiek największe zmiany w moim przypadku nastąpiły po wymianie kolumn i wzmacniacza

 

Ps Kiedys w Top Hi Fi w salonie Sopockim powiedzieli mi jak powiedziałem Im ze to bedzie docelowy system

 

z lekkim uśmiechem cosik wspomnieli o gonieniu króliczka ...na tamten czas nie wiedziałem o co chodzi

Na dzień dzisiejszy królik paskuda ucieka w miarę słuchania sprzętu ;)

 

Hej, jak zlozysz dobrze system to nie bedziesz myslal o zminach. Przechodzilem przez to, az doszedlem do momentu, ze wlaczam sprzęt i jest takie zaangazowanie i emocje plynace z muzyki, ze nie mysli sie o zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie.

Xavian Jolly z H80 czy ktoś miał okazję?

Pozdrawiam

 

Widziałem je bodajże w Premium Sound

Witam

Jeszcze przed końcem roku postanowiłem się wpisać do klubu xaviana po już więcej niż półrocznym graniu na wybitnych monitorach Xavian XN250 evo. Jak będę miał więcej czasu skrobnę kilka słów więcej na temat tych monitorów

Zacne kolumny gratki ,czekamy na Noworoczną opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy te kolumny naprawdę potrafią zagrać jeszcze lepiej?

Znam t_rex_ i gość bajek nie pisze, zresztą grał wcześniej na Heglu H160 kupionym ode mnie właśnie z XN 250 i dostałem na priv od niego też wiadomość że H160 nie dawała do końca rady tym monitorom i dopiero H360 jest je w stanie wysterować je jak należy. Jak jesteś z Podkarpacia zapraszam na odsłuch do siebie usłyszysz jak one mogą grać, choć sam myślę że jeszcze z nich całego potencjału nie wyciągnąłem :) więc dalej walczę z akustyką, źródłem i kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z Podkarpacia zapraszam na odsłuch do siebie usłyszysz jak one mogą grać, choć sam myślę że jeszcze z nich całego potencjału nie wyciągnąłem :) więc dalej walczę z akustyką, źródłem i kablami.

 

Dzięki za zaproszenie, jestem z małopolskiego ale to znowu nie tak daleko dlatego nie mówię, nie.

Na razie próbowałem k3 i h160 teraz czas na am200 i na tym pomysły mi się kończą. Na h360 mnie nie stać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie, jestem z małopolskiego ale to znowu nie tak daleko dlatego nie mówię, nie.

Na razie próbowałem k3 i h160 teraz czas na am200 i na tym pomysły mi się kończą. Na h360 mnie nie stać.

Pozdrawiam

Jakbyś mial okazje spróbuj posłuchać 250 z Musicalem M6si

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki za zaproszenie, jestem z małopolskiego ale to znowu nie tak daleko dlatego nie mówię, nie.

Na razie próbowałem k3 i h160 teraz czas na am200 i na tym pomysły mi się kończą. Na h360 mnie nie stać.

Pozdrawiam

Do tych głośniczków Atoll AM 200 x 2 (dual mono), podobnie jak i do moich. Parasound, Wysokie Hegle. Zdecydowanie nie polecam MF 6si i M6i (starszą wersje) zupełnie nie trafione zestawienie. MF to ciepło grający wzmacniacz, analityczny, słabo sobie radzi z konturami, jest wolny, lichy potencjometr głośności. Te Xaviany lubią mocne i szybkie wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Do tych głośniczków Atoll AM 200 x 2 (dual mono), podobnie jak i do moich. Parasound, Wysokie Hegle. Zdecydowanie nie polecam MF 6si i M6i (starszą wersje) zupełnie nie trafione zestawienie. MF to ciepło grający wzmacniacz, analityczny, słabo sobie radzi z konturami, jest wolny, lichy potencjometr głośności. Te Xaviany lubią mocne i szybkie wzmacniacze.

 

Na przez analitucznosc rozumiem wlasnie brak ciepla, kontury kosztem barwy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.