Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I wreszcie zamówiłem dziś rano model XN250EVO.

Cena 4800zł. z przesyłką z Czech. Teraz jakieś stojaki do tego.

Te stojaki New Classico to są dedykowane do tego modelu bo nic nie pisze.

 

Elegancko. Z czym je teraz planujesz zestawić?

 

Ja swoje PMC kupiłem też za dobre pieniądze w kraju gdzie jaśniej świeci Słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Elegancko. Z czym je teraz planujesz zestawić?

 

Ja swoje PMC kupiłem też za dobre pieniądze w kraju gdzie jaśniej świeci Słońce.

 

Przywlekłem do domu Atolla IN200, którego sprzedałem szwagrowi 2 lata temu. A później zobaczę może dzielony Atoll.

 

Ciężko się z pepiczkami dogadać co do wysyłki?

 

Pepiczki rozmawiają dobrze po angielsku i ja też.

Zawsze maile wysyłam w jednym języku nie zależnie od tego jaki to kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą zostać. Ale na pewno nie zaliczam tych kolumn do znakomitych.

Wcale bym sie nie zdziwił jakby na forum sprzedawcy podkręcali temacik :)

Pany z salonu :)

 

Niestety tak czasami jest. Kiedy posłuchałeś czesgoś lepszego możesz czuć nie dosyt.

W Twoim przypadku raczej trzeba by kupić coś extremalnego aby zrobiło wrażenie odsłuchowe na Tobie.

Mam też takiego znajomego, strasznie wrażliwy na dźwięk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre jest.... Bo skłamałbym jakbym powiedział, że nie.

Ale na pewno nie powala na kolana.

 

u mnie z H160 też po prostu grały bo 160 nie dawał z nimi rady w pełni - z H360 inne kolumny. IN 200 to "tylko" 120W - podłącz im elektrownię tak minimum 200W-250W przy 8 omach a zobaczysz co się stanie :)

Edytowane przez t_rex_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@magico79

Jeśli, ci nie pasują i chcesz sprzedać to daj znać, potrzebuję xn250evo dla córki,

 

Na razie zostawiam. Coś musi grać w domu.

Jeśli chcesz takie kolumny mogę podać namiar.

Masz 2x taniej niż w Pl.

Pisz na priv.

Edytowane przez magico79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostawiam. Coś musi grać w domu.

Jeśli chcesz takie kolumny mogę podać namiar.

Masz 2x taniej niż w Pl.

Pisz na priv.

Pisałeś wcześniej że możesz wybrac kolor - więc wnioskuje że kupiłeś nowe kolumny. Jesli tak - to ocenianie brzmienia nowych kolumn po 3h grania jest totalnym nieporozumieniem.

 

Jesli chcesz wiedziec jak brzmią kolumny - to postaw je frontami mozliwie blisko siebie - tak by głośniki niskośredniotonowe były najbliżej siebie - jedną kolumnę podłącz "w fazie:" drugą w przeciwfazie i pograj tak 300h.

Po takim "wygrzaniu" napisz jak grają XN 250 EVO .......... :)

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perły co najmniej 200 godzin grania musiały mieć na liczniku żeby mógł powiedzieć że wygrzane były

 

 

Pamiętam bywały dni że było pięknie ,super a następnego dnia ciemno bez wyrazu .....

 

trzeba się trochę pomęczyć ale słuchając w salonie miałem bardzo pozytywne zdanie o 250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perły co najmniej 200 godzin grania musiały mieć na liczniku żeby mógł powiedzieć że wygrzane były

 

 

Pamiętam bywały dni że było pięknie ,super a następnego dnia ciemno bez wyrazu .....

 

U mnie to samo z Neox1, gdzieś dopiero po 200h zagrały pełnią swoich możliwości, wcześniej to ciągle coś było nie tak,jak pojawił się bas i dociążenie, to mi przestrzeń znikała, albo jak zagrały przestrzennie to basu brakowało

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wasze Xavianki?

U mnie XN250 się rozkręciły podłączając Naima XS2.

 

 

Pastwie się nad tą Ambrą w dalszym ciągu. Czytam i czytam o tym. Co sadzicie o tych głośnikach montowanych Barletty? Przetwornik zdaje się być dobry ale same głośniki?

Czy to jakieś "quality" czy coś w rodzaju "no name".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barletta nie robiłby ze swojego nazwiska szmaty gdyby głośniki nie były takie jakie zamierzał. On nie przedkłada zysku przed honor. Znam gościa :)

 

Chcialibyśmy aby tak było. Żeby się nie okazało później, że zabieg był do niczego. W recenzjach opisują Ambrę jako ciut lepszą od XN250. Zaś tu jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@magico to jak,w końcu spodobało ci się brzmienie XN250?

 

Tak. Podoba mi się. Ale tu uwaga na wzmacniacz. Naim ma fajne kopnięcie jak sportowy samochód. Fajnie się to zgrywa. Mocna integra jest tutaj atutem.

 

Jeśli Ambra jest taka sama, ma taką samą obfitą podstawe basową to kupuje Ambre a XN250 idzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma chec ja wrzuciłem dzis na you tube kilka filmików dla kumpla z UK bo sie zastanawia nad XN250 z mojego pokoju z H360 - mikrofon delikatnie wywalił górę i zabrał z dołu ale ogólnie nie jest źle - przy dostarczeniu odpowiedniej liczby watów dynamika tych xavianów powala - przynajmniej mnie :)

Tag: Hegel H360 + Xavian XN250 - pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Podoba mi się. Ale tu uwaga na wzmacniacz. Naim ma fajne kopnięcie jak sportowy samochód. Fajnie się to zgrywa. Mocna integra jest tutaj atutem.

 

Jeśli Ambra jest taka sama, ma taką samą obfitą podstawe basową to kupuje Ambre a XN250 idzie dalej.

Jak masz możliwość przetestuj i Ambrę wtedy będziesz całkowicie pewien co bardziej pasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak masz możliwość przetestuj i Ambrę wtedy będziesz całkowicie pewien co bardziej pasuje

 

Nie mam możliwości przetestować Ambry. Musiałbym kupić.

Szkoda bo przyciągają uwagę. U szwagra dwa wzmacniacze Hegel H360 i Atoll IN 200 więc byłoby z czym sprawdzić.

Zaczynam składać system od nowa dlatego nie chciałbym dać ciała. Kolumn jest pełno na rynku. Wiele jest dla mnie nie znanych. Długa droga.

 

 

Chciałbym żeby było dobre wypełnienie, dobry bas. Z takiego rozmiaru głośnika ciężko osiągalne a większych paczek nie wstawię do pomieszczenia. Tu jest problem.

XN250 mają dobry ale lubią głośne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie może z innymi kolumnami może trochę droższymi Sonus Faber, Serblin Accordo, Diapason Adamantes.

Zrób listę, stań na głowie żeby odsłuchać.

Dobrym rywalem dla Xaviana może się okazać również polskiej produkcji Wigg Art Arvil. Też na Scan Speaku, jakość wykonania, kolorystyka obłęd. Cena super za takie kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.