Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam i dołączam do Klubu. Zostałem szczęśliwym posiadaczem Xavianów XN125ES. Kupiłem używane, dzięki czemu nie wywaliłem fortuny ;). Piszę, żę jestem szczęśliwym posiadaczem, bo dotychczas słuchałem na Quadach 11L. Małe, bo i mały pokój do słuchania mam. Teraz jakbym słuchał muzyki z innego świata. Basy - rewelacja, góra wyrazista, stereofonia jakiej jeszcze nie słyszałem. Kolumny są podpięte do wzmacniacza JoLida 202 na EL34 Psvane. Wyczytałem, że nie zaleca się lampowców do Xavian XN125ES. Może i tak, ale mimo wszystko jestem wniebowzięty. Jak już się naciesze to podłącze do staruszka Vincenta SV - 233 jestem ciekaw jak będzie. Na nim nie zawsze mogę słuchać. Jedynie w środku dnia, kiedy nie ma sąsiadów w domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambry zbyt duże nawet do pokoju 20m2. Z lampą EL34 SE grają dużym dźwiękiem, zbyt ofensywnym wg mnie. Stella też mała nie jest, w tak małym pomieszczeniu nie próbowałem, ale cuda się zdarzają :) są to kolumny dość prądożerne. Myślę, że dobra trioda w niezbyt gęstych realizacjach, na pewno nie Behemoth (z całym szacunkiem dla dorobku tego zespołu), sprawdzi się.

Do Twojego metrażu spróbuj Perli. Fajne zestawienie z 300B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perla szału nie robi..i do 15m Ambra zła nie będzie, kwestia też adaptacji pomieszczenia. Jeżeli jakiś kompromis koszt/jakość to szukać używanych XN 250...Perla nie ma szans, to ładne monitory ale do 250 się chowają. Znam z autopsji. Mam XN 250 które grały z Heglem (bardzo fajne granie) a teraz grają z Cayin A88T i jest jeszcze lepiej. Moje pomieszczenie to własnie 15m2. Z tych co słuchałem na tym metrażu można jeszcze rozważyć Proac Studio 118, Response D2 oraz JMR BLISS Silver ew. Euterpe.

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavian Ambra i XN250 piszą, że wymagające lubiące prąd. Co myślicie o takim połączeniu Gryphon Atilla + Xavian. Ciężko odsłuchać bo w jednym i drugim salonie mają inne wzmacniacze i kolumny.

 

Muszę w końcu coś złożyć bo jestem w punkcie 0.

 

Byłbym zapomniał.

Są jakieś dedykowane stojaki do Ambry bo z tego co widzę na stronie to do Perli i innego modelu jest. Cena też troche przegięcie za te stojaki.

Edytowane przez magico79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xavian Ambra i XN250 piszą, że wymagające lubiące prąd. Co myślicie o takim połączeniu Gryphon Atilla + Xavian. Ciężko odsłuchać bo w jednym i drugim salonie mają inne wzmacniacze i kolumny.

 

Muszę w końcu coś złożyć bo jestem w punkcie 0.

 

Byłbym zapomniał.

Są jakieś dedykowane stojaki do Ambry bo z tego co widzę na stronie to do Perli i innego modelu jest. Cena też troche przegięcie za te stojaki.

Ambry w premium sound widziałem nawet miałem okazje posłuchać ździebko

 

250 wcześniej z MF si 3 ,Ambrę na MF 6si mogę sie mylić ale chyba 250 mniej prądu potrzebują ale ....

może kontakt ze sklepem przybliży decyzje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupię te głośniki tylko jescze nie wiem które. Teraz widzę cena w Psound znacznie atrakcyjniejsza niż Q21 na XN250. Do tego jakieś standy - 10K wyjdzie.

Ogólnie Waszym zdaniem te XN250 to dobre kolumny. Zawsze z monitorów brakowało mi czegoś. Może tej głębi niskich tonów.

 

 

A może lepiej XN270?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambry w premium sound widziałem nawet miałem okazje posłuchać ździebko

 

250 wcześniej z MF si 3 ,Ambrę na MF 6si mogę sie mylić ale chyba 250 mniej prądu potrzebują ale ....

może kontakt ze sklepem przybliży decyzje

 

A coś więcej na temat 6si z Ambrą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kupię te głośniki tylko jescze nie wiem które. Teraz widzę cena w Psound znacznie atrakcyjniejsza niż Q21 na XN250. Do tego jakieś standy - 10K wyjdzie.

Ogólnie Waszym zdaniem te XN250 to dobre kolumny. Zawsze z monitorów brakowało mi czegoś. Może tej głębi niskich tonów.

 

 

A może lepiej XN270?

 

XN250 mam jakiś czas i głębi niskich tonów jest aż nadto :) - ale jak wyżej przedmówcy napisali scanspeak w xavianie potrzebuje prądu - poniżej 200W nie próbuj bo z doświadczenia Ci powiem, że to nie zagra, a nakombinowałem się, że nie pytaj... :) - u mnie dopiero 250W z H360 uwolniło pełny potencjał tych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz a ja dopiero co się pozbyłem H360.

Jeśli słuchasz muzyki normalnie, na normalnym poziomie głośności to też jest ok z Heglem H360? Czy musisz dobrze rozkręcić volumen żeby zaczęło dobrze grać?

Pytam z ciekawości bo pamiętam jak miałem kiedyś mocny wzmacniacz i z bowersami to on grał jak dyskoteke zrobiłem w domu a przy normalnym wieczornym słuchaniu było do d...y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

XN250 mam jakiś czas i głębi niskich tonów jest aż nadto :) - ale jak wyżej przedmówcy napisali scanspeak w xavianie potrzebuje prądu - poniżej 200W nie próbuj bo z doświadczenia Ci powiem, że to nie zagra, a nakombinowałem się, że nie pytaj... :) - u mnie dopiero 250W z H360 uwolniło pełny potencjał tych kolumn.

 

Czyli jednym słowem poleciłbyś XN250 EVo?

Jak jest z wykonaniem tych kolumn, jakie standy kupić ect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc Msi 6si i ciepło xaviana plus gramofon Diana Krall

 

niewielka chwila w odsłuchu wszystko po stronie neutralne lekko w kierunku ciepła i muzykalności

 

Musical co od razu słychać było bez problemów dawał rade z Xavianem moc, siła .

 

DAC z MSsi 6si ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem poleciłbyś XN250 EVo?

Jak jest z wykonaniem tych kolumn, jakie standy kupić ect.

 

To bardzo dobrze kolumny...oczywiście do określonej wielkości pomieszczeń. Ja je mam na 15m2 i jest naprawdę pięknie. Wykonanie bardzo ładne a standy...mam i oryginalne i nie i różnicy nie słyszę:)

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perla szału nie robi..i do 15m Ambra zła nie będzie, kwestia też adaptacji pomieszczenia. Jeżeli jakiś kompromis koszt/jakość to szukać używanych XN 250...Perla nie ma szans, to ładne monitory ale do 250 się chowają. Znam z autopsji. Mam XN 250 które grały z Heglem (bardzo fajne granie) a teraz grają z Cayin A88T i jest jeszcze lepiej. Moje pomieszczenie to własnie 15m2. Z tych co słuchałem na tym metrażu można jeszcze rozważyć Proac Studio 118, Response D2 oraz JMR BLISS Silver ew. Euterpe.

 

Buduję system od początku. Zaczynam od kolumn.

Myślałem na Perlą bo fajne małe monitorki a i prasę mają dobrą. Tutaj spotykam się z opiniami, że do XN250 i jak sądzę do Ambry też polotu nie ma.

Reasumując po między Ambra a XN250 co byście wybrali.

zaznaczę, że Ambrę mam jeszcze taniej niż XN250 w wyprzedaży sklepowej.

 

Mam pytanie jeszcze co do wysterowania tych Xavianów. Zdaję sobie sprawe, że mocny wzmacniacz jak najbardziej napędzi te kolumny. Ale według waszych doświadczeń jak to wygląda?

Tzn. Wzmacniacz grający na dużym poziomie głośności napędza te kolumny a przy normalnym słuchaniu jest tak sobie?

Czy nawet przy niskim poziomie głośności już słychać różnicę, że wzmacniacz podaje prąd odpowiednio i gra swobodniej?

 

Trochę oglądałem w sieci zestawień. Bardzo zainteresowało mnie zestawienie w Psound Perli z Cayin A70MK2.

Czy ta Perla faktycznie jest taka kiepska? Nie mam jak odsłuchać tych monitorków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz mieć Ambry taniej niż XN 250 to nie ma co się zastanawiać. Jak byłby problem z budżetem to warto wtedy polować na używane XN 250 bo można je kupić za 6500 - 7000 ze stendami. Wysterowanie nie jest szczególnie trudne. U mnie chodziły z Hegel H 100 i było bardzo dobrze...a teraz z Cayin A88T jest jeszcze lepiej. Ja na Heglu słuchałem w nocy tych Xavianów na poziomie głośności 40 co nie jest w przypadku Hegla za głośno i nie odczuwałem brak detali, sceny czy dołu. Więc śmiało można powiedzieć, że jakieś szczególnie trudne do napędzenia nie są. Trudne do napędzenia są XN 270 :) tu jest różnica.

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz XN250 napiszę tak - Perla była u mnie na odsłuchach kilka dni, Ambrę udało mi sie odsłuchać w jednym z warszawskich salonów. Obie te konstrukcje moim zdaniem nie mają najmniejszego startu z XN250, jeżeli rozpatrujemy kolumny jako zestawy uniwersalne do grania wszystkiego po trochu a tak jest w moim przypadku. Problem XN250 jednak polega na tym, że potrzebują naprawdę mocnego wzmacniacza aby w pełni rozwinąć skrzydła - u mnie z heglem H160 jakoś grały ale dopiero z H360 przy 250W pokazały to wszystko co słyszałem na nich lat temu kilka na audioshow ale myślałem - gdzie tak to uzyskać w domu :) Moim zdaniem - poniżej 200W przy 8 omach dla XN250 to szkoda czasu - tu Perla i Ambra są dużo mniej wymagające no ale jak się dostarczy scanspeakom z XN odpowiednią dawkę prądu to hmmm... cóż tu pisać trzeba posłuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz mieć Ambry taniej niż XN 250 to nie ma co się zastanawiać. Jak byłby problem z budżetem to warto wtedy polować na używane XN 250 bo można je kupić za 6500 - 7000 ze stendami. Wysterowanie nie jest szczególnie trudne. U mnie chodziły z Hegel H 100 i było bardzo dobrze...a teraz z Cayin A88T jest jeszcze lepiej. Ja na Heglu słuchałem w nocy tych Xavianów na poziomie głośności 40 co nie jest w przypadku Hegla za głośno i nie odczuwałem brak detali, sceny czy dołu. Więc śmiało można powiedzieć, że jakieś szczególnie trudne do napędzenia nie są. Trudne do napędzenia są XN 270 :) tu jest różnica.

 

Moglbys napisac gdzie mozna sie rozgladac za XN250? W jednym sklepie widzialem za 8,5K.

Ambre fabrycznie nowa mam za 8K z groszami + stojaki 2,4 K, Byc moze jeszcze z ceny sie uda zbic.

 

XN250 juz nie produkowane dlatego liczylem na jakies obnizki a tu nic.

 

Stojaki Classico do tych XN 250 bodajze, mam za 1900zl.

 

Nie wiem czy to sa atrakcyjne ceny czy nie bo nie mam rozeznania.

 

Jako posiadacz XN250 napiszę tak - Perla była u mnie na odsłuchach kilka dni, Ambrę udało mi sie odsłuchać w jednym z warszawskich salonów. Obie te konstrukcje moim zdaniem nie mają najmniejszego startu z XN250, jeżeli rozpatrujemy kolumny jako zestawy uniwersalne do grania wszystkiego po trochu a tak jest w moim przypadku. Problem XN250 jednak polega na tym, że potrzebują naprawdę mocnego wzmacniacza aby w pełni rozwinąć skrzydła - u mnie z heglem H160 jakoś grały ale dopiero z H360 przy 250W pokazały to wszystko co słyszałem na nich lat temu kilka na audioshow ale myślałem - gdzie tak to uzyskać w domu :) Moim zdaniem - poniżej 200W przy 8 omach dla XN250 to szkoda czasu - tu Perla i Ambra są dużo mniej wymagające no ale jak się dostarczy scanspeakom z XN odpowiednią dawkę prądu to hmmm... cóż tu pisać trzeba posłuchać :)

 

Dla mnie moze i byc XN 250 czemu nie. Kwestia tylko ceny jaka sie da uzyskac. Standy metallico fajnie wygladaja i tak samo kosztuja jak wygladaja :)

 

kilka postow wyzej znow kolega opisywal wrazenia odsluchowe Ambry jako bardziej glodnej na prad.

 

Ja pamietam jak kiedys mialem dosyc mocny piecyk w domu i kolumny glodne na prad. W zasadzie napedzal te kolumny bez problemu tylko trzeba bylo gwizdek na godz.11 rozkrecic. A podczas sluchania muzyki wieczorem lub w nocy nie glosno to bylo kiepsko.

 

Chcialbym uzyskac wlasnie swobode sluchania muzyki nie tylko przy dyskotekowym odsluchu ale i przy normalnym wieczornym sluchaniu. Stad tyle moich pytan odnosnie tego czeskiego producenta.

 

Z tego co widze w sieci to Cayin tez dobre polaczenie z Xavianem.

np. A70MK2. Super.

 

 

Zapomnialem w koncu zapytac bo sie rozpisalem.

Czy u kolegi tez ten mocniejszy wzmacniacz pokazal potencjal z XN250 podczas normalnego odsluchu nie glosnego, bylo zdecydowanie lepiej z basem niz w przypadku slabszych modeli?

Edytowane przez magico79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem tak juz dawno temu z B&W, ze jak sie nie dalo mocy to nie zagralo. Tylko ta moc polegala na tym, ze trzeba bylo wlasnie krecic potencjometrem, wtedy te glosniki sie rozkrecaly. I po mimo,ze to byl mocny wzmak nie chcialo to grac po cichu.

W przypadku Xavianow sie nie wypowiem bo nie mialem w domu.

Ale wiem doskonale o co Ci chodzi.

 

Pamietam te bowersy, nie tyle ze wymagajace ale cholernie wredne kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi naprawdę przy Heglu 100 w XN 250 nic nie brakowało, ale z Cayin jest zdecydowanie lepiej..więcej powietrza, dynamiki, detali...muzyka stała się bardziej (lubię to określenie) crispy:) nawet biorąc pod uwagę fakt, że moje źródło na chwilę obecną szaleństwa nie robi..:) Ja na używane XN 250 polowałem z 6 miesięcy i się udało :) nie żałuję. Moim zdaniem nie ma co się napalać na oryginalne standy. Kupić solidne metalowe jakiejś polskiej firmy, dociążyć i będzie dobrze. Ja mam drugie standy za 500 zł, przekładałem z oryginalnych na tamte i zero różnicy..moim zdaniem szkoda kasy, chyba że ktoś chce mieć wygląd. Ale to moja osobista opinia.

 

Proponuję śledzić stronę Giełda HI FI i na tym forum ludzi pytać lub można do tematu podejść jeszcze inaczej. Wiem że p. Grzegorz ze Studia 16 Hertz wykonuje monitory, których podstawą jest właśnie ten Scan Speak co w XN 250 ale na górę daję bardziej rozdzielczy tweeter. Konstrukcyjnie wzorowane na XN 250. Uważam że nie zaszkodzi z nim porozmawiać..a cena myślę że też nie będzie szokująca.

 

 

Z tego co widzę są takie na sprzedaż na alle..i giełdzie hi fi..:) choć w tej cenie jeżeli kolega może kupić nawet bez standów Ambrę...hmm...chyba bym wybierał Ambrę. Co przemawia na korzyść XN 250 - jeżeli coś się stanie z membraną, kopułką to można samemu kupić ten głośnik za rozsądne pieniądze...w Ambrze niestety już trzeba kupić u producenta:)

Edytowane przez spnmdm

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli nic nie brakowało a z cainem jest lepiej no to po co było zmieniać. XN250 potrzebuje prądu i tu nie ma zmiłuj się. Jak ktoś mówi że grają dobrze na słabym piecu to powinien ich posłuchać na mocniejszym. Ambra czy xn250? Tutaj trzeba wybrać samemu bo głośniki te nie grają tak samo i każdemu może przypaść do gustu coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz a ja dopiero co się pozbyłem H360.

Jeśli słuchasz muzyki normalnie, na normalnym poziomie głośności to też jest ok z Heglem H360? Czy musisz dobrze rozkręcić volumen żeby zaczęło dobrze grać?

Pytam z ciekawości bo pamiętam jak miałem kiedyś mocny wzmacniacz i z bowersami to on grał jak dyskoteke zrobiłem w domu a przy normalnym wieczornym słuchaniu było do d...y

 

jest ok - nawet przy minimalnym poziomie wszystkie zakresy na miejscu. Ja tak nie słucham ale mój przyjaciel pod tym kątem odsłuchiwał mój zestaw gdyż dla niego to kryterium podstawowe (poza cichym trafo, które za każdym razem sprawdza :) - z H160 w poprzedniej konfiguracji z RLS CallistoIV było ok jednak z H160 Xaviany przy cichym słuchaniu siadały na dole ale jak pisałem wyżej - wg mojej skromnej opinii 200W to minimum dla XN250 aby grały równo w pełnym zakresie głośności. H360 rozwiązał temat i przy każdym poziomie jest wszystko na miejscu - pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli nic nie brakowało a z cainem jest lepiej no to po co było zmieniać. XN250 potrzebuje prądu i tu nie ma zmiłuj się. Jak ktoś mówi że grają dobrze na słabym piecu to powinien ich posłuchać na mocniejszym. Ambra czy xn250? Tutaj trzeba wybrać samemu bo głośniki te nie grają tak samo i każdemu może przypaść do gustu coś innego.

 

Zmieniałem z ciekawości, zawsze chciałem mieć lampkę...teraz widzę że można lepiej, jak zawsze, ale nie psioczyłbym na H100 za bardzo. Zawsze można lepiej...ale uważam dalej, że w tej konfiguracji naprawdę było OK.

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xn250 jak je odpowiednio napedzic mają fenomenalny bas już przy bardzo niskich poziomach głośności. Wieczorne odsłuchy to czysta przyjemność.

 

w 100% się zgadzam - bas jest fenomenalny jego różnorodność, faktura i brzmienie powala mnie od tygodnia. 25 lat gram i napiszę, że gitary basowe odzywają się "z dechy" - kontrabasy jeszcze piękniej. Z H160 grało z H360 wbija w fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.