Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Porównaj sobie może z innymi kolumnami może trochę droższymi Sonus Faber, Serblin Accordo, Diapason Adamantes.

Zrób listę, stań na głowie żeby odsłuchać.

Dobrym rywalem dla Xaviana może się okazać również polskiej produkcji Wigg Art Arvil. Też na Scan Speaku, jakość wykonania, kolorystyka obłęd. Cena super za takie kolumny.

 

Dobrze napisane!

 

Ja tylko dodam że na allegro ktoś sprzedaje Akustyki ILRM za dobre pieniądze.

Może warto się pofatygować na odsłuch.

 

http://allegro.pl/akustyk-ilrm-audio-philar-fraxinus-i6700293752

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przytargałem dziś Dynaudio Contour 20 na weekend bo uparcie szukam czegoś co mi zdeklasuje XN250. Pierwsze kilka godzin za mną. Wstrzymam się z komentarzem do końca weekendu, wpadnie ekipa posłuchają wyciągniemy średnią bo może jestem głuchy, może faworyzuję Xaviana bo mam ale w sumie na nowe kolumny też mam :) ale jedno moge powiedzieć - znów nie rozumiem zachwytu recenzentów w polskiej prasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przytargałem dziś Dynaudio Contour 20 na weekend bo uparcie szukam czegoś co mi zdeklasuje XN250. Pierwsze kilka godzin za mną. Wstrzymam się z komentarzem do końca weekendu, wpadnie ekipa posłuchają wyciągniemy średnią bo może jestem głuchy, może faworyzuję Xaviana bo mam ale w sumie na nowe kolumny też mam :) ale jedno moge powiedzieć - znów nie rozumiem zachwytu recenzentów w polskiej prasie...

 

Ja znów recenzentów rozumie bo taką mają pracę. Natomist nie rozumie czemu wypisują takie bzdury aż do przesady czasem.

Moim zdaniem recenzja ma być recenzją, powinni opisywać zalety z zachwytem, wady i jeszcze to co zostało spieprzone.

Większość recenzji niestety przybiera formę reklamy.

Co do Dynaudio to bardzo udana seria była Focus. Dobrze grająca z dużo droższą elektroniką. Nowa seria zupełnie nie przypadła mi do gustu.

Jak to się ma do Xaviana, nie mam pojęcia.

Z tego co widzę to Barletta zrobił krok do przodu ze swoimi paczkami. Eliminują innych producentów z dużym "logo".

Na pewno kwestia też połączenia ale tu połączenie Hegla z Dynaudio zawsze było trafione, udane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

 

Mam pytanie do posiadaczy oryginalnych standów ST612. Czy dolna podstawa ma taki sam wymiar z przodu jak i z tyłu gdyż na niektórych zdjęciach wygląda jakby przód był szerszy niż tył podstawy.

Na zdjęciu według którego się wzoruję tego nie widać.

Może ktoś ma pełne wymiary standów? Byłbym zobowiązany.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez darzur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

 

Mam pytanie do posiadaczy oryginalnych standów ST612. Czy dolna podstawa ma taki sam wymiar z przodu jak i z tyłu gdyż na niektórych zdjęciach wygląda jakby przód był szerszy niż tył podstawy.

Na zdjęciu według którego się wzoruję tego nie widać.

Może ktoś ma pełne wymiary standów? Byłbym zobowiązany.

 

Pozdrawiam

 

Robiłem taki rysunek jak granit zamawiałem. Swoją drogą jakby ktoś potrzebował to mogę sprzedać.

post-6366-0-06232300-1486277210_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T rex, czekam na Twoje porownanie xavianow z najnowszymi dyniami. Napisz tez jak odebrali je Twoi znajomi. Jaki masz metraz pokoju?

 

Nie będę się rozpisywał - kolumny dziś oddałem i zapominam o temacie. Dla mnie 20 nie mają solidnego podparcia na dole, grają jak stare Dynaudio po kastracji - tym samym esotar2 przejmuje pałeczkę i zaczyna to wszystko iść w kierunku jasnego męczącego grania. Prawdopodobnie w wersjach podłogowych gra to zdecydowanie lepiej dzięki dociążeniu w dole pasma ale 20 dla mnie nic specjalnego a już z pewnością nie za te pieniądze. Szukam dalej póki co XN250 obroniły się bez większego problemu. Opinia moich dwóch znajomych jest tożsama z moją - i nawet mój wielbiący LS50 kolega (których ja osobiście nie trawię), któremu myślałem, że taki sposób prezentacji przypadnie do gustu nie był w stanie tego zaakceptować - tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedzial, ze nie Xavian a dunski ScanSpeak lubi elektronike i to ta mocna.

Wszystkie kolumny z zastosowaniem takiego glosnika lubia prad.

Jest jeszcze jedna rzecz o ktorej nikt nie mowi. Te Xaviany lubia glosne granie.

Jesli ktos lubi sobie posluchac muzyki klasycznej wieczorami, delektujac sie winem to niech zapomni o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedzial, ze nie Xavian a dunski ScanSpeak lubi elektronike i to ta mocna.

Wszystkie kolumny z zastosowaniem takiego glosnika lubia prad.

Jest jeszcze jedna rzecz o ktorej nikt nie mowi. Te Xaviany lubia glosne granie.

Jesli ktos lubi sobie posluchac muzyki klasycznej wieczorami, delektujac sie winem to niech zapomni o nich.

Potwierdzam moje bardzo to lubią ,wzmak tez nie należy do cichych za to odwdzięczają sie z nawiązką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedzial, ze nie Xavian a dunski ScanSpeak lubi elektronike i to ta mocna.

Wszystkie kolumny z zastosowaniem takiego glosnika lubia prad.

Jest jeszcze jedna rzecz o ktorej nikt nie mowi. Te Xaviany lubia glosne granie.

Jesli ktos lubi sobie posluchac muzyki klasycznej wieczorami, delektujac sie winem to niech zapomni o nich.

....i wszystko jasne.

Dziękuję

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna rzecz o ktorej nikt nie mowi. Te Xaviany lubia glosne granie.

Jesli ktos lubi sobie posluchac muzyki klasycznej wieczorami, delektujac sie winem to niech zapomni o nich.

 

Muszę się nie zgodzić z kolegą. Mam XN 250 podpięte do Cayin A88T wcześniej do Hegla 100. Z Heglem rzeczywiście mógłbym się zgodzić że trochę trzeba było podkręcić aby fajnie grało ale z Cayin gram w godzinach wieczornych przy głośności na max godzinie 8.30:) i nie odczuwam braku..oczywiście basem wtedy nie walnie ale nie ma cudów..jak mocy nie dasz to w żadnych kolumnach basem nie walnie bo jakim cudem. ?! ale granie jest bardzo przyjemne i bez problemu można delektować się muzyką. Ja słucham ambient, dub, ostatnio trochę jazz i na małej głośności XN 250 brzmią jak dla mnie bardzo ok.

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie o Xavianach sa zroznicowane. Moje Xaviany wygrzane juz byly bo to sztuka poekspozycyjna.

Atoll IN 200 to odpowiednio mocny wzmacniacz ze zdecydowanie lepsza wydajnoscia pradowa niz Hegel (oprocz topowego H360 oczywiscie).

 

 

Jesli chodzi o walniecie basem to mozna....... nawet przy cichym sluchaniu.

kolumny o latwej efektywnosci 90-91dB, duza srednica niskotonowego i wtedy nawet slaba lampka wystarczy.

Tak u mnie kiedys gralo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przytargałem dziś Dynaudio Contour 20 na weekend bo uparcie szukam czegoś co mi zdeklasuje XN250. Pierwsze kilka godzin za mną. Wstrzymam się z komentarzem do końca weekendu, wpadnie ekipa posłuchają wyciągniemy średnią bo może jestem głuchy, może faworyzuję Xaviana bo mam ale w sumie na nowe kolumny też mam :) ale jedno moge powiedzieć - znów nie rozumiem zachwytu recenzentów w polskiej prasie...

 

W pełni potwierdzam Twoje odczucia. Ale nowe modele Xaviana nie mają tego tak dobrego dźwięku co XN250.

 

Nie będę się rozpisywał - kolumny dziś oddałem i zapominam o temacie. Dla mnie 20 nie mają solidnego podparcia na dole, grają jak stare Dynaudio po kastracji - tym samym esotar2 przejmuje pałeczkę i zaczyna to wszystko iść w kierunku jasnego męczącego grania. Prawdopodobnie w wersjach podłogowych gra to zdecydowanie lepiej dzięki dociążeniu w dole pasma ale 20 dla mnie nic specjalnego a już z pewnością nie za te pieniądze. Szukam dalej póki co XN250 obroniły się bez większego problemu. Opinia moich dwóch znajomych jest tożsama z moją - i nawet mój wielbiący LS50 kolega (których ja osobiście nie trawię), któremu myślałem, że taki sposób prezentacji przypadnie do gustu nie był w stanie tego zaakceptować - tyle w temacie.

 

Ludzie nie są głusi ,zważywszy ze ktoś ma porównanie do Contour 1,3mk2, Contour 1,8mk2, Contour 3,0 czy Contour 3,3 .

Ale i Contour 1,4, 3,4 bez i z LE grają wg .szkoły starego właściciela firmy lub powiedzmy dźwiękiem pośrednim pomiędzy nowym i starym brzmieniem.

 

Ja bym powiedzial, ze nie Xavian a dunski ScanSpeak lubi elektronike i to ta mocna.

Wszystkie kolumny z zastosowaniem takiego glosnika lubia prad.

Jest jeszcze jedna rzecz o ktorej nikt nie mowi. Te Xaviany lubia glosne granie.

Jesli ktos lubi sobie posluchac muzyki klasycznej wieczorami, delektujac sie winem to niech zapomni o nich.

 

15cm revelator to najłatwiejszy głośnik do sterowania spośród wszystkich pozostałych głośników scanspaeaka które uchodzą za trudne .To głośnik który nie stawia zbyt dużych wymagań wobec wzmacniacza ,posiada mniejsza niż scanspeak stosuje cewkę 38mm wykonaną z włókna szklanego .Reszta scanspeaków łatwa nie jest poza kewlarowcem.

Przyda się tylko rzetelny wzmacniacz ,jeżeli jest wydajny to tym lepiej ,zawsze będzie kontrolował lepiej taki głośnik w kolumnie .

 

Do grania cicho musi być wzmacniacz który ma wydajność prądową zdecydowanie lepszą niż AB klasowe tranzystory .Tu zwykle A-klasowy tranzystor i wzmacniacze lampowe które mocy mają mniej a prądu więcej ,na lampach KT grają dynamiczniej od niskich poziomów głośności ,niczym dobry diesel ciągnie od samego dołu .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W pełni potwierdzam Twoje odczucia. Ale nowe modele Xaviana nie mają tego tak dobrego dźwięku co XN250.

 

 

 

Ludzie nie są głusi ,zważywszy ze ktoś ma porównanie do Contour 1,3mk2, Contour 1,8mk2, Contour 3,0 czy Contour 3,3 .

Ale i Contour 1,4, 3,4 bez i z LE grają wg .szkoły starego właściciela firmy lub powiedzmy dźwiękiem pośrednim pomiędzy nowym i starym brzmieniem.

 

 

 

15cm revelator to najłatwiejszy głośnik do sterowania spośród wszystkich pozostałych głośników scanspaeaka które uchodzą za trudne .To głośnik który nie stawia zbyt dużych wymagań wobec wzmacniacza ,posiada mniejsza niż scanspeak stosuje cewkę 38mm wykonaną z włókna szklanego .Reszta scanspeaków łatwa nie jest poza kewlarowcem.

Przyda się tylko rzetelny wzmacniacz ,jeżeli jest wydajny to tym lepiej ,zawsze będzie kontrolował lepiej taki głośnik w kolumnie .

 

Do grania cicho musi być wzmacniacz który ma wydajność prądową zdecydowanie lepszą niż AB klasowe tranzystory .Tu zwykle A-klasowy tranzystor i wzmacniacze lampowe które mocy mają mniej a prądu więcej ,na lampach KT grają dynamiczniej od niskich poziomów głośności ,niczym dobry diesel ciągnie od samego dołu .

 

Czy macie może w ofercie kolumny z podobnym przetwornikiem ScanSpeak?

Podobnie brzmiące do Xavian XN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może w ofercie kolumny z podobnym przetwornikiem ScanSpeak?

Podobnie brzmiące do Xavian XN.

 

Z tego co wiem p. Grzegorz ze S16 Hertz ma taki projekt/model na tym samym 15 cm Revelator'ze ale innym wysokotonowym..bardziej rozdzielczym. Zapytaj go bezpośrednio.

 

Dodam jeszcze, że jak sprzedawałem Hegla H-100 to kupujący po sprawdzeniu u siebie sprzętu był załamany, bo jak stwierdził jego B&W (modelu nie pamiętam) nie brzmiały tak dobrze, przestrzennie jak H100 z XN 250. I oczywiście może B&W akurat potrzebują czegoś innego do napędzenia ale był w szoku jak XN brzmią biorąc pod uwagę ich gabaryty::) Gdzie trzeba jasno dodać H100 zły nie jest ale można lepiej.

Edytowane przez spnmdm

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie określone.

Zarekomendować można oczywiście ale odsłuchać powinien każdy.

 

Ciekawe czemu Xavian poszedł z nową serią w tył?

A już miałem kupić Ambrę. Wystarczyło jakby tylko taki głośniczek Scan Speak zamontowali w nowych paczkach i było by nic dodać nic ująć.

Myślę, że stracą na sprzedaży serii Natura

no....... chyba, że ktoś wierzy w recenzje gdzie opisane jest jako by Ambra troszeczkę przewyższała XN250:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie może w ofercie kolumny z podobnym przetwornikiem ScanSpeak?

Podobnie brzmiące do Xavian XN.

 

O naszych produktach w Waszym klubie nie piszę ,to klub Xaviana .

Kontakt telefoniczny ,mailowy do nas jest .

 

Oo dobre porównanie. Też jestem ciekaw tych Orfeo.

Ciekawe jak by się wypowiedział ktoś z branży o modelu wyższym.

 

Sam jestem ciekaw i posłuchałbym Orfeo w różnych konfiguracjach sprzętowych .

Użycie głośników scanspeaka w XN250 ,270 jeszcze wszystkiego nie mówi ,zwłaszcza że najlepsze wyniki 15cm Revelator daje w 10 litrowej obudowie ,w XN250 jest mniej ,stąd energetyka ciut mniejsza. Gulietta pod tym względem grała ciekawiej ,choć słuchałem jej dawno.(też na 15cm Revelatorze) ze słabszym wysokotonowcem 9500. (XN250 ma 9700 tzw. mały revelator)

 

Orfeo i nowe drewniane skrzynki Xaviana - nikt tych głośników nie stosuje ze znanych marek ,dałbym im szansę podłączając rożne sprzęty aby sprawdzić jaki mają potencjał, czy go w ogóle mają .Świat się nie kończy na jednym producencie głośników nawet jeżeli to scanspeak .Posłuchałbym Orfeo z chęcią .Wówczas można coś powiedzieć.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z tego co wiem p. Grzegorz ze S16 Hertz ma taki projekt/model na tym samym 15 cm Revelator'ze ale innym wysokotonowym..bardziej rozdzielczym. Zapytaj go bezpośrednio.

 

Dodam jeszcze, że jak sprzedawałem Hegla H-100 to kupujący po sprawdzeniu u siebie sprzętu był załamany, bo jak stwierdził jego B&W (modelu nie pamiętam) nie brzmiały tak dobrze, przestrzennie jak H100 z XN 250. I oczywiście może B&W akurat potrzebują czegoś innego do napędzenia ale był w szoku jak XN brzmią biorąc pod uwagę ich gabaryty::) Gdzie trzeba jasno dodać H100 zły nie jest ale można lepiej.

 

Hegel nie czuje powołania do B&W. Z własnego przykładu mogę potwierdzić, że połączenie to jest zupełnie nie trafione.

Z tego powodu pozbyłem się Hegla bo uparcie broniłem swoich głośników. Później jednak znalazł się ktoś na moje Bowersy. I tak zostałem bez niczego.

A teraz Xavian leży i czeka na nowe towarzystwo.

XN250 podłączałem u szwagra do H360 i jest to petarda (w jego pomieszczeniu 27m.)

W moich mizernych 15m. nie to samo.

Być może jak się kiedyś znajdzie Hegel w dobrej ofercie to wrócę do niego bo moim zdaniem to zestawienie z XN deklasuje słynnego lampowca (nie chcę robić antyreklamy), którego chciałem kupić.

I teraz znów człowiek jest w kropce.

 

Ps.

Też byłem załamany kiedy kupiłem H360 i podłączyłem w domu do bowersów. Masakra jakaś.

Edytowane przez magico79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ciągłe poszukiwania i porównania...czasami nie wiem czy nie lepiej kupić monitory aktywne np. takie SVEDA do tego DAC z pre i gotowe..oczywiście jeżeli pasuje charakterystyka grania. Przynajmniej nie kusi aby wzmacniacz i kolumny zmieniać:) a brzmienie można modyfikować za pomocą DAC'a i Pre.

 

zwłaszcza że najlepsze wyniki 15cm Revelator daje w 10 litrowej obudowie ,w XN250 jest mniej ,stąd energetyka ciut mniejsza.

 

i do tego tweeter nieco bardziej wyrazisty i mogłoby być ciekawie:)

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakończyłem poszukiwania - po przerobieniu praktycznie wszystkiego na rynku w monitorach do 30tyś i po ostatnim odsłuchu contour 20 nabrałem takiego szacunku do XN250, że nie zamierzam już nic do domu więcej targać. Whisky, lód, cola muzyka i to wszystko.

Ps: XN270 kupiłbym jeszcze do kompletu do sypialni - jak ktoś coś proszę na priv - pzdr!

Edytowane przez t_rex_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.