Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż ciągłe poszukiwania i porównania...czasami nie wiem czy nie lepiej kupić monitory aktywne np. takie SVEDA do tego DAC z pre i gotowe..oczywiście jeżeli pasuje charakterystyka grania. Przynajmniej nie kusi aby wzmacniacz i kolumny zmieniać:) a brzmienie można modyfikować za pomocą DAC'a i Pre.

 

 

 

Takie rozwiązania mają przyszłość dla nowoczesnych słuchaczy muzyki na top 10 playlist.

 

My raczej zawsze będziemy się rozglądali za elektroniką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spnmdm, masz ProAci 118 i Xaviany 250 ?

 

Możesz jakoś porównać te kolumny?

 

Dzięki.

 

Tak mam dwie pary...118 to zupełnie inne granie niż 250. Średnica jest bliżej słuchacza, jest nieco więcej detalu na górze ale dół mają uboższy. Bas jest zwarty i dynamiczny ale mają mniejszą głębię. 118 są fajnie napowietrzone i lekko grają o ile to tak mogę ując. Dobrze znikają w pomieszczeniu i z łatwością tworzą scenę muzyczną. Słuchając 250 masz wrażenie większej potęgi dźwięku jego głębi i przez to przestrzeni. 118 potrafią mocniej zagrać. Tam gdzie membrana 250 już zaczyna pierdzieć 118 bez problemu idą dalej, choć to już poziom gdzie przy jednych i drugich ze słuchania przyjemności dużej nie ma. 118 są mniej wybredne jeżeli chodzi o ustawienie. Zupełnie inne szkoły grania, choć do małych pomieszczeń 118 uważam że są genialne. Jestem w trakcie zmieniania pomieszczeń na większe około 20m2, więc jak się ogranę to opiszę jak to brzmi w takiej konfiguracji.

 

Takie rozwiązania mają przyszłość dla nowoczesnych słuchaczy muzyki na top 10 playlist.

 

My raczej zawsze będziemy się rozglądali za elektroniką :)

 

Nie negowałbym możliwości i wartości monitorów aktywnych. Słuchałem kiedyś studyjne Dynaudio BM15A i szczena mi opadła. Co za granie. Dodać do tego lampowe pre i dac i myślę że zestaw na lata..tyle że brzydkie te monitory:)

Edytowane przez spnmdm

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się ambry podobają wyglądem i nie porownywalbym ich do 250 bo to nie ma sensu. Co mi się podoba w 250 to fakt iż w przypadku zniszczenia membrany mogę sam ją kupić a jak a w Amber już trzeba u producenta co może słono kosztować.

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przyglądając się tym dwóm modelom Ambra, XN250

myślę, że to zupełnie inne monitory, inna konstrukcja.

Nie jestem jakimś znawcą ale Ambra jest wentylowana z przodu, XN bass reflex z tyłu. To zupełnie inna konstrukcja.

Być może rozbierzność opini lepsze lub gorsze uwarunkowane jest właśnie tym.

Edytowane przez Gustaw W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Znajomy zaś zamienił swoje D2 na Xavian Ambra bo twierdzi, że stereofonia jest na lepszym poziomie.

Nie miałem przyjemności odsłuchać Ambry. ProAc znam dobrze.

 

Stereofonia na odpowiednim poziomie nie wynika z samych kolumn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mamy już Jolly i Joy. Jolli w naturalnym dębie wyglądają bardzo ładnie, elegancko. Są niewielkie. Kolumna ma świetne proporcję, elegancji dodaje czarny cokół.

Obudowa zamknięta, tłumiona piaskiem. Terminale rozwiązane są bardzo ciekawie, bo akceptują tylko banany, ale w zestawie z kolumnami dostajemy takie combo-banany w które można wkręcić widełki.

Świetne wykonanie, głośniki od Audiobarletta, jak we wszystkich nowych modelach.

 

 

xavian-jolly.jpg

Edytowane przez Premiumsound

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mamy już Jolly i Joy. Jolli w naturalnym dębie wyglądają bardzo ładnie, elegancko. Są niewielkie. Kolumna ma świetne proporcję, elegancji dodaje czarny cokół.

Obudowa zamknięta, tłumiona piaskiem. Terminale rozwiązane są bardzo ciekawie, bo akceptują tylko banany, ale w zestawie z kolumnami dostajemy takie combo-banany w które można wkręcić widełki.

Świetne wykonanie, głośniki od Audiobarletta, jak we wszystkich nowych modelach.

 

 

xavian-jolly.jpg

 

Piękne wykonanie.

Można Prosić o więcej info?

Jakie wymiary? Czekamy również na jakiś opis testu ze wzmacniaczami.

Np. H360:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero się wygrzewają, kolumienki są malutkie, ale jak na surowe, z fabryki to grają bardzo obiecująco. Wygląd i wykonanie świetne.

Poważne odsłuchy zaczniemy w przyszłym tygodniu.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starym testowym tekstem opisałbym je tak - "Opanowały do perfekcji sztukę znikania z pomieszczenia.... jeszcze nawet przed włączeniem gdy w pomieszczeniu mamy dębowy parkiet" :) - z miłą chęcią ich posłucham jak nadarzy się okazja wyglądają obiecująco - pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero się wygrzewają, kolumienki są malutkie, ale jak na surowe, z fabryki to grają bardzo obiecująco. Wygląd i wykonanie świetne.

Poważne odsłuchy zaczniemy w przyszłym tygodniu.

 

Wygrzały się? Jeśli tak? To proszę o kilka słów o Joy jak i o Jolly te ostanie jakie mają wymiary szczególnie chodzi mi o wzrost,

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj poprzednie wątki napisałem tam wiele o brzmieniu. Ja wiem, że w audiofilskim świecie pojęcie stosunek jakości do ceny praktycznie nie istnieje ale u mnie istnieje i rozważając zakup klocków po kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy zwracam uwagę co producent tam takiego wsadził, że tyle to kosztuje

Oczywiście każdy ma swój schemat postępowania - pozdrawiam

 

 

Ale w kazdego interesie jest kupic jak najlepsze brzmienie za jak najnizsze pieniadze, a nie kolumne z jak najdrozszymi elementami , w jak najnizszej cenie. Nie jest tak ze im drozsze przetworniki itd. to kolumna lepiej zagra. Liczy sie cala aplikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wybitnych głośników nie ma wybitnego brzmienia. Nie ma takiej opcji by z przeciętnych głośników osiągnąć hi-endowe brzmienie kolumny.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w kazdego interesie jest kupic jak najlepsze brzmienie za jak najnizsze pieniadze, a nie kolumne z jak najdrozszymi elementami , w jak najnizszej cenie. Nie jest tak ze im drozsze przetworniki itd. to kolumna lepiej zagra. Liczy sie cala aplikacja.

 

Tak jest. Czasem warto zbudować mały system w mniejszym pomieszczeniu i będzie bardziej cieszył ucho niż duży system w salonie. Podoba mi się zestawienie Gran Colonna v2 z Sugdenem A21a. Razem po prostu dają radę, a drogie i większe głośniki nie (- a wzmacniacz zacny.)

Jeśli miałbym cokolwiek wymienić, w pierwszej wypróbowałbym "Jolly"; szkoda że nikt nic nie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam o H360 + XN250, ale to trochę nie moja półka.

Mam H80 i Studio 16 canto one. Czy Perla będzie dobrym wyborem do tego wzmacniacza?

Nie wiem jak studio 16 canto one grają ale Perl na pewno lekko ociepli

jeśli jesteś z Pomorza zadzwoń do Premium Sound maja Perly i Hegla na składzie (przynajmniej mieli)

może wypożyczyć do domu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.