Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A orientujesz się może czy w Ambra też są podobne przetworniki?

Nie wyczytałem nigdzie o Ambrze.

Ja nie sądzę aby Kolega był zawiedziony Ambrą. Tam wszystko jest inne:) membrana, zwrotnica , bas refleks to inny monitor:)

 

 

Gdzieś kiedyś czytałem ( czasem nie są to reklamowe wiadomości od producenta ) że linia Natura jest budowana na nowych i innych przetwornikach niż dotychczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W np: XN250 czy XN270 Xavian wpakował rewelacyjny set scan-speaka rewelatora na dole i wcale nie gorszy tweeter. U konkurencji kolumny oparte na tej klasy przetwornikach zaczynały się mniej więcej 2-3 razy drożej. Ale czym czeska manufaktura miała utorować sobie drogę w zapchanym po pachy rynku. Udało się - Xavian wyrobił sobie markę a przy okazji konstrukcje okazały się bardzo udane. Główny konstruktor i designer Mr Roberto Barletta zrobił kawał dobrej roboty ale nie zapominajmy, że jest Włochem :) - jak dla mnie był czas na inwestowanie a teraz jest czas na spijanie śmietanki :)

Słuchałem zarówno Perlę jak i Ambrę - tu naprawdę moim zdaniem nie ma co porównywać z serią XN :) no ale ile uszu tyle opinii - ja zostaję przy starych XN

Edytowane przez t_rex_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ambra czy Perla są super wykonane i fajnie grają ale to po prostu brzmieniowo nie ta liga co XN250 czy XN270

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. co twierdzicie, że Ambra jest słabsza brzmieniowo od XN?

Przeraża mnie to troche. Seria Natura dobrą ma prasę jak i XN. Producent by wypuścił kiszkę rezygnując z XN250 np.?

 

Cene za Ambre juz mam ustaloną. Wystarczy, że zrobię przelew. Natomist XN już nigdzie nie ma. Jeszcze widziałem gdzieś XN 270. Może sprubuję podejść do większych paczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam słyszałem same dobre rzeczy na temat Ambry.

I zobaczycie, że za 2 lata będzie wszystko naj opisywane o tym modelu. To są takie sezony audio. Oczywiście nie sądze, że jest lepsza czy gorsza od serii XN ale przyglądając się właśnie prasie tak to właśnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę mnie zmartwiliście faktem, jakoby te nowe głośniki Xaviana nie dorównywały serii XN. Sam posiadam XN 250 i w przyszłości planuję je wymienić na referencyjne Xavian Orfeo... tymczasem może okazać się, że to wcale nie będzie "upgrade" dźwiękowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, trochę mnie zmartwiliście faktem, jakoby te nowe głośniki Xaviana nie dorównywały serii XN. Sam posiadam XN 250 i w przyszłości planuję je wymienić na referencyjne Xavian Orfeo... tymczasem może okazać się, że to wcale nie będzie "upgrade" dźwiękowy...

 

Eee tam.... Ja sądzę, że ta nowa seria jest super.

Podejrzewam, że wymieniając na Orfeo zrobisz krok do przodu.

Nie ma sie co nakręcać. Jeśli ta seria XN jest taka dobra w takim razie czemu sprzedają i zamieniają na Natura serię?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Eee tam.... Ja sądzę, że ta nowa seria jest super.

Podejrzewam, że wymieniając na Orfeo zrobisz krok do przodu.

Nie ma sie co nakręcać. Jeśli ta seria XN jest taka dobra w takim razie czemu sprzedają i zamieniają na Natura serię?

To jest krok w bok i do przodu. Pytanie czy ten krok w bok nam pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Eee tam.... Ja sądzę, że ta nowa seria jest super.

Podejrzewam, że wymieniając na Orfeo zrobisz krok do przodu.

Nie ma sie co nakręcać. Jeśli ta seria XN jest taka dobra w takim razie czemu sprzedają i zamieniają na Natura serię?

 

ano dlatego, że w nowej serii można uzyskac jedynie informację, że głośniki produkowane są na specjalne zamówienie Xaviana we Włoszech :) - czyli co - referencyjene scan-speaki się nie sprawdziły i Xavian zdecydował się na zmianę ich na bliżej niezydentyfikowane przetworniki z Włoch...

Otóż odpowiedź nasuwa się sama - Xavian obecnie montuje dużo tańsze i słabsze przetworniki i klasycznie jak niektórzy producenci zastosował myk - "głośniki na specjalne zamówienie" aby identyfikacja dla potencjalnego klienta była znacznie utrudniona i aby przypadkiem klient nie odkrył, że zamiast renomowanego przetwornika za 200$ ze starej serii w nowej potencjalnie "lepszej" siedzi teraz taki za 50$ czy jeszcze taniej. Biznes Panowie - nikt nie robi tego aby nas uszczęśliwić tylko aby na nas zarobić - wraz z serią natura nadszedł czas Xaviana :) i kończę wywody na ten temat tym wątkiem - pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj poprzednie wątki napisałem tam wiele o brzmieniu. Ja wiem, że w audiofilskim świecie pojęcie stosunek jakości do ceny praktycznie nie istnieje ale u mnie istnieje i rozważając zakup klocków po kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy zwracam uwagę co producent tam takiego wsadził, że tyle to kosztuje

Oczywiście każdy ma swój schemat postępowania - pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie daje mi to dużo do myślenia. Już raz się sparzyłem kupując głośniki, które później sprzedawałem latami za 1/3 ceny.

Jest mocna alternatywa do tych Xavianów. Stosunek jakość cena wydaje się być dobry.

Dynaudio F160 już nie produkowany model. Jak byście ocenili porównanie tych dwóch monitorów? Jeśli ktoś słuchał.

Czy jest przepaść brzmieniowa po między dużo tańszym Dynaudio a wychwalanym Xavianem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie daje mi to dużo do myślenia. Już raz się sparzyłem kupując głośniki, które później sprzedawałem latami za 1/3 ceny.

Jest mocna alternatywa do tych Xavianów. Stosunek jakość cena wydaje się być dobry.

Dynaudio F160 już nie produkowany model. Jak byście ocenili porównanie tych dwóch monitorów? Jeśli ktoś słuchał.

Czy jest przepaść brzmieniowa po między dużo tańszym Dynaudio a wychwalanym Xavianem?

 

Dla mnie F160 to sa takie glosniki do plumkania, wokale. Wogole nie ma co porownywac do XN250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlasnie do nie dawna grały f160 z Heglem H360.

Teraz mam PMC twenty 5.22.

Z Dynaudio byłem bardzo zadowolony.

Gdyby nie fakt, że nie mialem mozliwosci posluchac Xavian. Pewnie bym kupil Ambrę.

 

Najlepiej aby się wypowiedział jakis posiadacz tego modelu.

Jak te kolumny sie sprawują, z czym grają, jak jest z wysokimi, średnimi tonami i z basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak będę zmieniał Dynie to chyba na Xavian. Nie jestem audiofilem ale z tego co zauważyłem to im człowiek więcej czyta tym ma co raz więcej wątpliwości i przekłada swój zakup na później bo wciąż zadaje sobie pytanie. Czy dobrze robię kupując to?

Może lepiej zajrzeć do jakiegoś klubu dobrych monitorów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano dlatego, że w nowej serii można uzyskac jedyniae informację, że głośniki produkowane są na specjalne zamówienie Xaviana we Włoszech :) - czyli co - referencyjene scan-speaki się nie sprawdziły i Xavian zdecydował się na zmianę ich na bliżej niezydentyfikowane przetworniki z Włoch...

Otóż odpowiedź nasuwa się sama - Xavian obecnie montuje dużo tańsze i słabsze przetworniki i klasycznie jak niektórzy producenci zastosował myk - "głośniki na specjalne zamówienie" aby identyfikacja dla potencjalnego klienta była znacznie utrudniona i aby przypadkiem klient nie odkrył, że zamiast renomowanego przetwornika za 200$ ze starej serii w nowej potencjalnie "lepszej" siedzi teraz taki za 50$ czy jeszcze taniej. Biznes Panowie - nikt nie robi tego aby nas uszczęśliwić tylko aby na nas zarobić - wraz z serią natura nadszedł czas Xaviana :) i kończę wywody na ten temat tym wątkiem - pozdrawiam!

Jest dokładnie tak jak napisął kolega t_rex.

 

Ludzie kupują oczami - więc Xavian zrobił sliczne obudowy z drewna ale żeby utryzmać cenę na rozsądnym poziomie ( bo z tego zawsze słynął) sięgnął po znacznie gorsze i tańsze jakościowo głośniki niż były w seriiXN - co niestety słychać

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest mz głupi ruch, za który Barlleta zapłaci w przyszłości. Ludzie wolą kupić jakość, nawet ja muszą wziąć większy kredyt a nie marketingową ściemę, która potem będzie niesprzedawalna. Rynek wtórny zawsze weryfikuje takie zakupy i niektórzy będą potem gorzko płakać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Barletta za to zapłaci, pod warunkiem, że faktycznie nowa seria kolumn brzmi gorzej, a jeśli prześledzimy ten wątek, zdania są podzielone...

 

W audio jest dużo ezoteryki,ale zastąpienie kolumnowych, świetnych driverów,włoszczyzną na specjalne zamówienie,da realnie gorszy dźwięk,choć krótkoterminowo pozwoli więcej zarobić. Perspektywicznie jest to prosta droga do bankructwa o czym boleśnie przekonało się już wielu przed Barlettą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest tylko jeden sposób umówić sie na odsłuch ....porównać

 

 

 

Marcin wspomniał o Dynkach 160( stanę w ich obronie)zgodzę się tylko male ale dynki w cenie okolo 7 tys 250 10 tys około Ceneo

 

(podobnie jak Perla i 250 ...różnica .)

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jak wrażenia, w porównaniu np. do Dynek?

 

Mogę określić jako lepsze brzmienie wysokich i średnich tonów. Bardziej namacalny dźwięk jest, są łatwiejsze do napędzenia i ze słabą lampką też u mnie pięknie grają.

Natomiast co do niskich tonów to na korzyść Dynaudio. To jest to czego mi brakuje troszeczkę. Dobry miękki basik.

Jest różnica w cenie tych modeli ale uważam, że brytyjski producent troszeczkę przesadził z ceną wypuszczając nową serię. Często ludzie kierują się takim porównaniem. Niestety przepaści po między nimi nie ma, grają po prostu inaczej. Wciąż uważam, że Dynaudio jest cena adekwatna do jakości. Choćby nawet ze względu na to, że dobrze pasują do kilku krotnie droższej elektroniki.

Zdecydowałem się na PMC ze względu na to, że często żongluję wzmacniaczami a Dynaudio do łatwych głośników nie należą.

Xavian przykuł moją uwagę lecz nie pokoją mnie trochę negatywne wpisy na temat serii Natura. Faktycznie zastosowanie głośnika i przetwornika różni się w XN ale nie uważam, że np. w Ambrze jest coś lichego.

Podejrzewam, że Ambra może lepiej się sprawdzić np. właśnie z lampą np. Cayin

Edytowane przez Purple
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie zamówiłem dziś rano model XN250EVO.

Cena 4800zł. z przesyłką z Czech. Teraz jakieś stojaki do tego.

Te stojaki New Classico to są dedykowane do tego modelu bo nic nie pisze.

 

Gratuluję...bardzo dobry wybór:)

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie zamówiłem dziś rano model XN250EVO.

Cena 4800zł. z przesyłką z Czech. Teraz jakieś stojaki do tego.

Te stojaki New Classico to są dedykowane do tego modelu bo nic nie pisze.

Przeczuwam że będziesz bardzo zadowolony z nich ....gratulacje :)

 

pozdrawiam

 

ps napisz pare słow jak juz sie zaklimatyzują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór świetny a i cena zacna. Potraktuj to jako dobrą lokatę bo na sprzedaży na pewno zarobisz :-)

 

Jak będziesz robił standy na zamówienie niech Ci przygotują otwory w górnym blacie pod rozstaw otworów w xavianach.

Edytowane przez p-a-b-u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem jaki wybrać kolor. Na zdjęciach a na stronie producenta zupełnie inaczej to wygląda. Myślałem nad "orzech" bo mi się podobał ale jak spojrzałem na zdjęcia już zmieniłem zdanie.

Wybrałem "wiśnia", który na każdym zdjęciu w necie też inaczej wygląda.

Mam dziś ostatni dzień na zmiane koloru bo jutro już wysyłają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.