Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Klub Xaviana


Gość BlueMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Straszna cisza w temacie Xaviana. W takim razie mam pytanie o grubość podstaw górnej i dolnej w oryginalnych standach ST612. Wstępnie założyłem 10mm na górną i 15mm na dolną a w tym tygodniu mają iść do cięcia i mogę jeszcze poprawić.

Wiem że kolega p-a-b-u ma te standy, może jeszcze któryś z kolegów?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie Xavian Jolly w Premium Sound!

Stolarka mistrzostwo. Mój kolor, moje drewno :)

Czy ktoś zna głośniki montowane?

Ciekaw jestem jak to gra, naprawde piękne.

 

Czy w całej nowej serii Xaviana to nie te same nisko-średniotonowe drivery co w nowych Proacach Tablette 10?

Proac na swojej stronie pisze i nich:

"The new Tablette 10 has cutting edge new drive units, the bass driver has a Paginna Mika cone which is reed leaves mixed with Mika and coated with an acoustic dope."

 

post-4029-0-15708900-1493454334_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w całej nowej serii Xaviana to nie te same nisko-średniotonowe drivery co w nowych Proacach Tablette 10?

 

W ProAc Tablette 10 stosowane są norweskie Seasy CA 13 o celulozowej membranie ,ta sama technologia co w Tablette II niegdyś CA11 , oraz Sonus Faber Minima i Minima Vintage (te dostały nowy okrągły kosz 12cm ) . Wysoko tonowy to ScanSpeak Discovery serii D2604.

 

Głośniki z pokazanego modelu Xaviana mają się do tych co w ProAcu jak dwa samochody pokazane poniżej ,jeden to BMW X5 ,drugi prawie jak X5 :-)

post-15230-0-23624300-1493464223_thumb.jpg

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam, jest może ktoś z Poznania lub wielkopolski posiadający Stelle? poszukuję kolumn do Mcintosha MHA 150, ciężko coś sparować, odsłuchiwałem z 15 par w tym Focal Aria, YB Zephyr, Harbeth 30.1, Impuls Audio Lagune (znakomite ) ale jeszcze to nie to. Chętnie umówiłbym się na godzinkę odsłuchu z moim Makiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stella nie zrobiła w tej cenie na mnie aż takiego wrażenia...odsłuchiwałem w kontraście do XN 250 , Ambry też i powiem szczerze że nie dopłaciłbym tej różnicy. Wykonane są pięknie , brzmienie też jest OK..ale nie padłem z wrażenia. YB Zephyr słuchałem ostatnio też w kontraście do XN 250...grają świetnie, choć Xaviany broniły się do pewnego pułapu rewelacyjnie.

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest może ktoś z Poznania lub wielkopolski posiadający Stelle? poszukuję kolumn do Mcintosha MHA 150, ciężko coś sparować, odsłuchiwałem z 15 par w tym Focal Aria, YB Zephyr, Harbeth 30.1, Impuls Audio Lagune (znakomite ) ale jeszcze to nie to. Chętnie umówiłbym się na godzinkę odsłuchu z moim Makiem :)

 

Jak kolega 'spnmdm' wspomniał zwróć uwagę na XN 250 miałem okazje je i Ambre przesłuchać

 

dylemat ale chyba te pierwsze wybrałbym.....

 

Stella nie zrobiła w tej cenie na mnie aż takiego wrażenia...odsłuchiwałem w kontraście do XN 250 , Ambry też i powiem szczerze że nie dopłaciłbym tej różnicy. Wykonane są pięknie , brzmienie też jest OK..ale nie padłem z wrażenia. YB Zephyr słuchałem ostatnio też w kontraście do XN 250...grają świetnie, choć Xaviany broniły się do pewnego pułapu rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stella nie zrobiła w tej cenie na mnie aż takiego wrażenia...odsłuchiwałem w kontraście do XN 250 , Ambry też i powiem szczerze że nie dopłaciłbym tej różnicy. Wykonane są pięknie , brzmienie też jest OK..ale nie padłem z wrażenia. YB Zephyr słuchałem ostatnio też w kontraście do XN 250...grają świetnie, choć Xaviany broniły się do pewnego pułapu rewelacyjnie.

 

Byłbym wdzieczny gdybyś napisał w jakich aspektach brzmienie Xavian'ów było lepsze pd YB, a w jakich YB był lepszy od Xavian'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to kwestia przyzwyczajenia, ale na XN 205 dźwięk był cieplejszy i bardziej zwarty. YB prezentowały większe napowietrzenie, detal, są zdecydowanie zimniejsze. Bas..hmmm kwestia oczekiwań. XN bardziej zaokrągony, Zephyr punktowy, mocny zwarty. Nie wiem jak to inaczej opisać :)

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diapason Adamantes. Są fundusze to zmienię, ale XN 250 to świetne monitory i trochę żal:)

Super, zadowolenia życzę :)

Jak będziesz już owe w posiadaniu mieć daj znać wpadnę ocenić :)

Ps. Fakt Xavian XN 250 szkoda, dobre kolumny.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to kwestia przyzwyczajenia, ale na XN 205 dźwięk był cieplejszy i bardziej zwarty. YB prezentowały większe napowietrzenie, detal, są zdecydowanie zimniejsze. Bas..hmmm kwestia oczekiwań. XN bardziej zaokrągony, Zephyr punktowy, mocny zwarty. Nie wiem jak to inaczej opisać :)

 

YB są neutralne , precyzyjne bez podgrzewania na średnicy ale przy lampie Cayin a88 faktycznie mogą się podobać cieplejsze kolumny.

 

Następca a88 czyli CS88 jest zdecydowanie cieplejszy i muzykalniejszy ....idzie w stronę A70 ale z wykopem i dynamiką. Coś pomiędzy a88 a a70.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy mógłby sie ktoś wypowiedzieć na temat Xavian XN 270? Mogę kupić od znajomego. Bardzo mi się podoba jak to gra z jego sprzętem. Zdążyłem sie zapoznac że to seria już nie produkowana. Wzmacniacza jeszcze nie mam. A może jest jakiś użytkownik takich kolumn, który doradzi mi czy warto pchać się w to czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej polować na XN 250. XN 270 potrzebują mocnego pieca, dużo prądu żrą i nie są łatwe do napędzenia. Słyszałem również że to 18 revelator nie ma już tak fajnego brzmienia jak 15 - tka w XN 250.

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej polować na XN 250. XN 270 potrzebują mocnego pieca, dużo prądu żrą i nie są łatwe do napędzenia. Słyszałem również że to 18 revelator nie ma już tak fajnego brzmienia jak 15 - tka w XN 250.

 

270-tki to obudowa zamknięta, nie schodzi bas tak nisko jak z 15-tki Revelatora w XN250 w BR ,poza tym srednica pasma w 250 -tkach lepsza niż w 270.

 

W pełni szczęśliwa aplikacja 15 Revelatora to 10 litrów netto , czyli obudowa nieco większa niż w XN250 ,bas jest głębszy ,precyzyjny ,świetnie artykuowany na podzakresy i nie traci nic ze swojej szybkości . Takie monitory wykonywaliśmy dla naszego klienta pod Cayina A-50 T na lampie EL34 . Aplikacja z wysokotonowycm SB Acoustic Satori jest zdecydowanie ciekawsza za sprawa możliwości niższego podziału pasma ,większej powierzchni membrany drgającej wysokotonowego SB Satori .Brzmienie jest ciekawsze ,bardziej nasycone niż z Revelatorem D2905/9700 (zwanym małym Revelatorem ) w XN250.

 

ScanSpeaki Revelator 15 i 18 znam na wylot ,ponieważ nie są nowością to na przestrzeni lat poznałem je bardzo dobrze .15 -tka Revelator powlekana,z magnesem 110mm bo ta była pierwsza na rynku niebawem liczyc będzie sobe 20 lat od momemntu powstania ,to bardzo udane głosniki do właściwych aplikacji .

 

Teraz wykonujemy klientowi podłogówkę malą 15 Revelator x2 na basie + 15 M revelator+ SB Satori TW29RN-B. Grać będzie ,ale już na dwa basowce 15cm potrzebny mocniejszy wzmacniacz niż push pull na EL34.

 

Nie ulega jednak wątpliwości że XN250 to udana kolumna .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ten sposób właśnie zdobywam jakąś wiedzę. A wydawało by sie że kupno głośników to taka prosta sprawa. Dziękuje za konkretny opis. Czyli co? Szukam dalej.

Znajomy jaki wzmacniacz ma podłączony do 270 -tek ?

 

250 miałem okazje posłuchać maja swój urok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znajomy jaki wzmacniacz ma podłączony do 270 -tek ?

 

250 miałem okazje posłuchać maja swój urok

 

Jest to wzmacniacz Atc. Sam wzmacniacz mocy. Wspominał co to za model ale nie pamiętam bo nie jestem obeznany w temacie. Wiem tylko że angielska konstrukcja. Moge spytać jeszcze raz i odpiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy ostatnią parę XN250 Evo. Kolumny są z ekspozycji, z pełną gwarancją, faktura, paragon.

Możliwość zakupu w promocji z oryginalnymi standami lub bez. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.

http://www.premiumsound.pl/product/search?query=xavian+xn250

 

pozdrawiam

www.premiumsound.pl

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dziś odbieram Xaviany Gran Colonna kolejnym krokiem będzie wymiana biednego denona pma 710.

 

Z opinii rozsianych po internecie klarują mi się dwa wzmacniacze: Atoll in100 i Baltlab Epoca 2.

 

Czy macie jakiegoś faworyta w tym zestawieniu?

Może coś innego? Najchętniej używka, do 2,5-3k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbieram Xaviany Gran Colonna kolejnym krokiem będzie wymiana biednego denona pma 710.

 

Z opinii rozsianych po internecie klarują mi się dwa wzmacniacze: Atoll in100 i Baltlab Epoca 2.

 

Czy macie jakiegoś faworyta w tym zestawieniu?

Może coś innego? Najchętniej używka, do 2,5-3k.

 

Bardzo dobre głośniki

 

Colonna nadaje się do bardzo dobrych wzmacniaczy które po prostu nie napędzą wyższych modeli (np. Perla i wyżej, Dynaudio) Ja gram z Sugdenem A21 (wielki klasyk)- wychodzi pełny, dynamiczny dźwięk. Sądzę że tu H80 wykaże się z Colloną doskonale, albo czysta klasa A , np. mniejsze Unison Research, może Densen b-100, wspaniałe, "budżetowe" Coplandy.

 

H200 akurat celuje w bardziej wymagające kolumny/ monitory.

 

Zawsze się zastanawiałem dlaczego na rynku dominują wzmacniacze 40-100W, a recenzjach głośników przeważnie pisze się, że "lubią prąd." Z Colonną nie będzie tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.